23 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

23 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Öngörü yapmak zor ama en iyi 20’nci pazarsınız Vokswagen AG Uluslararası Satış Direktörü Zeno Kerschbaumer, Türkiye’nin kendileri için dünyadaki en önemli 20 pazar içinde olduğunu açıkladı. K..
Türk-Alman ticareti 50 milyar Euro’ya çıkar Mayıs başında gerçekleşecek Türk-Alman Ekonomi Kongresi, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Gerhard Schröder ile toplam 1200 Türk ve Alma..
Dünyaya dal budak saldınız Gümüşhane’yi de kalkındırın Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’a, Onursal Başkanlığı’nı yaptığı Gümüşhane Sanayi ve İş Adamları Derneği’nin (GÜSİAD) p..
Artık Fener’in de CEO’su var Fenerbahçe, tüm ticari faaliyetlerini bir CEO’ya bağlı olarak yeniden organize etti. Daha önce Advantage Card Genel Müdürlüğü, Koç Bank Genel Müdür Yardımcılığı v..
Erdoğan’dan taksiciye vergi desteği sözü Başbakan Tayyip Erdoğan, eski araçlarını yenileyip AB standartlarına uygun hale getirmek için kendilerinden bir defaya mahsus ÖTV ve KDV alınmamasını ..
Çiçek’ten savcıya: Sonuna kadar gidin Enerji yolsuzluğu soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili Hamza Keleş ile görüşen Adalet Bakanı Cemil Çiçek, istifa eden AKP Ağrı Millet..
‘Şeffaflık zirvesi’ne borsanın 5 devi girdi Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu ile S&P’nin birlikte yaptığı, ‘Halka Açık Şirketlerde Şeffaflık ve Kamuya Açıklama’ değerlendirmesinde..
Hafif ticari araca büyük vergi darbesi Gümrük Müsteşarlığı, hafif ticari araçları ‘binek otomobil’lerin yeraldığı gümrük tarife cetveline soktu. Gümrük’teki bu yaklaşımı üzerine Maliye Bakanl..
Özelleştirmeye Telekom şartı İspanyol Telefonica’nın Türk Telekom ihalesinden çekilmesi, yurtdışında da yankı buldu. Financial Times Gazetesi, ‘Hükümet, Türk Telekom’u satmayı başaramazsa, öz..
Migros, Gima’yı alıyor Fiba Holding’in patronu Hüsnü Özyeğin ile Migros arasında bir süredir gündemde olan Gima ve Endi pazarlığı, sonunda resmiyet kazandı. Migros, borsaya yaptığı açıklamada..
Şehir Tiyatroları'ndan çocuk şenliği 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 21. Çocuk Şenliği' başladı. Şenliğin açılışında, yoksul ailelerden seçilen 50 çocuk, Dolmabahçe'deki Küç..
Başkanlık için ibre Derviş'ten yana Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı başkanlığı için CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in şansının arttığı bildirildi.
Chirac-Koçaryan görüşmesi Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan ile bu akşam bir görüşme gerçekleştirdi.
Race ABD'nin yeni genelkurmay başkanı ABD Başkanı George Bush, Genelkurmay Başkanlığı'na, ABD Genelkurmay Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Orgeneral Peter Pace'i atadığını açıkladı.
Afyon'da trafik kazası: 7 ölü Afyonkarahisar'da meydana gelen trafik kazasında, ilk belirlemelere göre 7 kişi hayatını kaybetti.
Hakkari-Çukurca yoluna çığ düştü Hakkari'ye 7 kilometre uzaklıkta bulunan Sümbül Dağı'ndan Hakkari-Çukurca yoluna çığ düştü, onlarca araç yolda mahsur kaldı.
Ortak uçak projesinde İsrail’e ABD sınırlaması Amerika, ‘Joint Strike Fighter-JSF’ adı verilen ortak taarruz uçağı projesinde İsrail’e sınırlama getirme kararı aldı.
11 Eylül sanıklarına 60’ar bin yıl hapis talebi Avrupa’daki en büyük El Kaide davası dün İspanya’da başladı. Dava kapsamında, mahkemeye çıkarılan 24 kişi İspanya’da aktif terörist hücre oluşt..
İslam’ı eleştiren film Avrupa Parlamentosu’nu karıştırdı Öldürülen Hollandalı film yönetmeni Theo Van Gogh’un İslam dinini eleştiren ‘Teslimiyet’ (Submission) filminin Avrupa Parlamentosu’nda..
Cuma namazı kılan Şiilere bomba: 11 ölü Irak’ın başkenti Bağdat’ta cuma namazı sırasında bir Şii camisine düzenlenen bombalı saldırıda 11 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı.
Türkmenler Kerkük’teki kurultayda strateji arıyor Irak Türkmen Cephesi (ITC) 4. Olağan Kurultayı, Irak’ta savaş sonrası gelişen yeni süreçte siyasi yapılanmasını ve stratejik hedeflerini gözd..
GUAM’da etkinliği artıran kadife devrimciler, BDT’yi tehdit ediyor Eski Sovyet cumhuriyetlerini bir araya getiren Bağımsız Devletler Topluluğu’na (BDT) yönelik ‘en büyük iç tehdit’ olarak gör..
Ankara, Erivan’dan yeni talepler değil, mektubuna cevap bekliyor Türkiye, Ermenistan’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yazdığı mektuba cevap vermesini bekliyor.
Lefkoşe’nin Rum Belediye Başkanı Zambelas: DNA’mız Türklerle aynı Kıbrıslı Türklerin ve Rumların DNA’larının karşılaştırıldığı ortaya çıktı. Bu konuda bir araştırma yaptıklarını belirten Lefk..
Fransa’daki Ermeni diasporasından soykırımcı Türklere ‘cesaret madalyası’ Fransa’daki Ermeni örgütleri, gazeteci-yazar Ragip Zarakolu ve Almanya’da yaşayan Soykırım Karşıtları Derneği Başkanı..
Belçika, Ermeni ‘soykırımı’nı inkâr edenleri cezalandıracak Belçika, Ermeni "soykırımı"nı reddedenlere hapis ve para cezası vermeye hazırlanıyor. Bu yönde genişletilen mevcut Yahudi soykırımı..
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun Milli Egemenlik Yılı ilan edilen Meclis’in 85. kuruluş yıldönümü, birçok ülkeden gelen çocukların da katılımı ile tüm yurtta törenlerle kutlanıyo..
Rakamlarla Türkiye Büyük Millet Meclisi 6 Ocak 1961 tarihinde açılan yeni Meclis binasının mimarı Avusturyalı Prof. Dr. Clemens Holzmeister’dir.
Meclis, daha demokratik bir Türkiye için çalışıyor 23 Nisan 1920, Türk milletinin kurtuluşunu, bağımsızlığını, özgürlüğünü ve egemenliğini sembolleştiren bir tarihtir.
Çelik, öğrenci vekillerin ‘Meclis’e müdahale et’ talebine karşı çıktı Türkiye’nin bütün illerinden gelen öğrencilerin bir günlük milletvekilliği macerası renkli görüntülere sahne oldu.
Susurluk sanığı Sedat Bucak DEP davasında tanıklık yapacak Kapatılan DEP’in eski milletvekillerinin yeniden yargılandıkları davanın dünkü duruşmasında avukatlarla mahkeme heyeti arasında ‘idd..
Devletin zirvesi, DEHAP’lı başkanlara randevu vermedi Başkentte bir dizi temaslarda bulunan DEHAP’lı belediye başkanları, Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanı’ndan randev..
Özkök’ün konuşması olgunca Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün önceki gün yaptığı konuşma için "Olgunca yapılmış bir değerlendirme." yorumunu yaptı.
Harran evlerinde internet keyfi Şanlıurfa’nın konik kubbeli evleriyle ünlü Harran ilçesinde İnternet Haftası dolayısıyla vatandaşlara ücretsiz internet hizmeti verildi.
Kutlu Doğum coşkusuna İngilizler de ortak oldu İngiltere’de yaşayan Türk Müslümanlar, Kutlu Doğum coşkusunu İngiliz halkıyla paylaştı. Ülkenin Müslüman yoğunluğunun en fazla olduğu şehirlerin..
Kutlu Doğum Haftası’nda cemevi de ziyaret edilecek Kutlu Doğum Haftası bu yıl Üsküdar’da birbirinden ilginç etkinliklerle kutlanıyor. Üsküdar Müftülüğü ve Üsküdar Belediyesi’nin ortaklaşa ger..
Diyanet: Personel açığımız 17 bini buldu, camilere atama yapılsın Diyanet İşleri Başkanlığı, en önemli sorunları olarak 1990 yılından bu yana kuruma personel atanmasına izin verilmemesi ile o..
Osman Hulûsi Efendi’nin eşi Naciye Hanım dualarla uğurlandı Topluma her alanda hizmetler sunan Darendeli Osman Hulûsi Efendi’nin muhterem eşi ve Hulûsi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Ha..
Gönen’deki olaylarla ilgili 5 kişi tutuklandı Balıkesir'in Gönen ilçesinde, 6 gün önce bir gece kulübünün önünde yaşanan olaylara karıştıkları polis güvenlik kamerasından belirlenerek gözaltı..
Aranan kişileri artık estetik de kurtarmayacak TÜBİTAK, güvenlik güçlerinin aranan kişileri daha kolay bulmasını sağlayacak yeni bir sistem geliştirdi.
Eski Bakan Akkaya sahtecilikten tutuklandı Piyasaya sahte seyahat çeki sürdükleri öne sürülen eski Devlet Bakanı Kemal Akkaya ve 2 kişi, ‘dolandırıcılık’ ve ‘sahtecilik’ suçlarından tutukland..
Gölete sızan petrolün yüzde 90’ı toplandı Şanlıurfa’da BOTAŞ’a ait petrol boru hattından Atatürk Barajı Göleti’ne sızan yaklaşık 20 bin varil ham petrolün yüzde 90’ı toplandı.
Bugünün kabinesi de bir zamanlar çocuktu Bugünün çocukları Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, dün birer çocuk olan isimler şimdi T..
Uzmanlar uyardı: Yarınını göremeyen her yola sapar Göç, ekonomik çalkantılar ve Türkiye’nin yer aldığı coğrafyadaki gelişmeler toplumu olumsuz yönde etkiliyor.
Göçten dert yanan başkanlar vize değil, ekonomik destek bekliyor Milli Güvenlik Kurulu (MGK), geçen hafta yaptığı toplantıda iç göçün getirdiği sorunları masaya yatırırken, bu konuda büyük sı..
Özkök Paşa’nın açıklamalarına en çok Türk Dil Kurumu sevindi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün önceki gün Harp Akademileri Komutanlığı’nda yaptığı konuşmada Türkçedeki yozlaşmaya d..
Göçük altında ölen 18 madenci ‘şehit payesiyle’ uğurlandı Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Gökler beldesinde maden ocağında yaşanan göçükte hayatını kaybeden 18 işçi, düzenlenen cenaze töreni..
Sivas lider çıkmak istiyor Sivassporlu futbolcular, Süper Lig’e şampiyon olarak çıkmak istediklerini söyledi.
Şike Komisyonu, şans oyunlarını inceleyecek Sporda şike, şiddet ve haksız rekabet iddialarını inceleyen Meclis Araştırma Komisyonu, çalışmalarının son bölümünde hazırlayacağı raporda, İddaa b..
Büyük Kupa İstahbul'da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda 25 Mayıs’ta yapılacak Şampiyonlar Ligi’nin 2004-2005 sezonu final maçı öncesi, büyük kupa İstanbul’da.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8