23 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

23 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan'a asker brifingi Genelkurmay Başkanı Özkök, Başbakan Erdoğan'ın isteği üzerine iç ve dış güvenlik konularında 1.5 saatlik brifing verdi.
Ömür boyu hak mahrumiyeti yok! AKP'nin yeni TCK'ya uyum için hazırladığı Adli Sicil Yasası'nda değişiklik öngören yasa teklifi, CHP'nin tepkisini çekti.
'Unakıtan affı'na CHP'den öfke Adalet Komisyonu'nda, AKP'nin yeni TCK'ya uyum amacıyla gündeme getirdiği Kaçakçılıkla Mücadele Yasası'nda değişiklik teklifi, af tartışmalarına neden oldu.
'Markiz' mahkemelik Beyoğlu'ndaki Markiz Pastanesi'ni kuran Avadis Ohanyançakır'ın vârisleri, yeni sahip Aksoy Grubu'na 'isim' davası açtı.
Kılavuz sağ olsun Kilitbahir önlerinde dümen arızası yapan akaryakıt yüklü dev tanker, Çanakkale Boğazı'nda büyük tehlike yarattı. Cayman Adaları bandıralı 'Chinook' adlı tanker...
Metzamor BM'de Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, 3 Mayıs'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda 'nükleer tehlike'yi anlatacak.
YTL çok kârlı! Harcamaların yüzde 60'ını ödenekten, yüzde 40'ını bağış ve futbol sahasına atılan madeni paralardan kazanan Konya Erkek Yetiştirme Yurdu, YTL ve YKR'den memnun!
Petrolzedeler: Zararı ödeyin Botaş Genel Müdürlüğü, 13 Nisan'da Yumurtalık Petrol Hattı'ndan Atatürk Baraj Göleti'ne sızan 20 bin varil ham petrolün yüzde 90'ının temizlendiğini açıkladı.
Trenle her gün Selanik Türkiye ile Yunanistan arasında dostluğun güçlendirilmesi ve turizme katkı için İstanbul-Selanik hattında, her gün karşılıklı tren seferi konulacak.
Sahte rakıcıya 15 yıl istendi Şişli'de sahte rakı imal edip piyasaya sürmekle suçlanan Cengiz Çelik için 15 yıl, Bahyettin Bulut ve Yıldıray Özer'e ise 7.5'ar yıl hapis cezası istendi.
Gediz'de matem vakti Kütahya Gediz'deki maden ocağında önceki gün meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren 18 kişi dün toprağa verildi. 10 bin kişinin katıldığı törende, madencilerin..
'Coplu tecavüz'de beraat Korsan gösteride otobüs yaktıkları gerekçesiyle mahkûm edilen iki liseli kıza işkence ve copla tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan dört polis hakkında, altı yıl s..
İnternete bakış Türk Telekom, 'İnternet Haftası' kapsamında, Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde halkı internetle tanıştırdı.
'Bakan' tutuklandı Eski bakan Kemal Akkaya, piyasaya sahte seyahat çeki sürdüğü iddiasıyla tutuklandı. Yıldırım Akbulut'un başbakanlığındaki 47. hükümette devlet bakanlığı ve hükümet sözcülüğ..
Çete kurşunu mu? Yönetmen Reis Çelik'in, 'kiracısı' olduğu belirtilen Abdurrahman Kurtuluş adlı kişi tarafından kurşun yağmuruna tutulduğu ve altı kişinin yaralandığı olayda, iki ayrı iddia o..
'Töre cinayeti' New York'ta Türkiye'deki töre cinayetlerini konu alan bir oyun New York'ta sahneye konuldu. Catherine Filloux'un 'İç Güzelliği' adlı oyununda, hukuk fakültesinden mezun oldukt..
Gönen'de beş tutuklama daha Gönen ilçesinde bir gece kulübünün korumalarıyla iki gencin kavga etmesi sonucu çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla beş kişi daha tutuklandı.
Sanıktı, şimdi tanık DEP'liler istedi Eski DEP'li Leyla Zana, Orhan Doğan, Hatip Dicle ve Selim Sadak'ın, yeniden yargılandıkları davaya dün Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. ..
'Baykal'ın parası sizin' Enerji operasyonu kapsamında hakkındaki suçlamalar nedeniyle Meclis üyeliğinden istifa eden, ancak henüz Genel Kurul'da oylanmadığı için resmiyet kazanmayan AKP Ağrı ..
Prof. Yaşargil: Gurur duydum Meclis Başkanı Bülent Arınç, dün Prof. Dr. Gazi Yaşargil'i arayarak bu yıl ilk kez başlatılan TBMM Onur Ödülü'nün kendisine verildiğini iletti.
'Deprem dede' Kızılaycı oldu Eski Kandilli Rasathanesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali'nin danışmanı oldu.
Yargıtay'dan bina onarımına koşul Yargıtay, deprem kuşağındaki binalarda yapılacak onarım ve değişikliklerin deprem dayanıklılığını olumsuz yönde etkileyip etkilemeyeceğinin bilirkişilerce in..
Kimdir bu çocuklar? 1-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, henüz kısa pantolonlu.1954'te İstanbul'da doğan Erdoğan üç-dört yaşlarındayken.
Bayram notları... TBMM Başkanı Bülent Arınç, mesajında "Gösterdiği performansla ülkemizde değişim ve dönüşümün odağı haline gelen Meclisimiz, huzur ortamının sağlanmasına da en büyük..
Çocukların keyfi yerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugün ilk kez 1. Meclis önünde kutlanacak. TBMM'de buluşan Türkiye Öğrenci Meclisi'nin vekillerinin 'koltuk kavgası' büyü..
Sezer'den sağduyu çağrısı 'TBMM güvencemiz' Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 23 Nisan mesajında Türkiye'deki huzur ve güvenli ortamdan rahatsızlık duyan çevrelerin her zaman bulunduğuna dik..
Başkan 'açık' konuştu CHP'li Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Fransa'daki Versailles Sarayı'nın bahçesinde gördüğü çıplak kadın heykelinin kendisini tahrik ettiğini belirterek, &qu..
Mayolar Liz'den Bir süre önce dondurma reklamı için geldiği Türkiye'den 'rüzgâr gibi geçen' ünlü manken ve oyuncu Elizabeth (Liz) Hurley...
Mesajlara bakarken zeka düşüyor 'Haber alma çılgınlığı', beyin için marihuana içmekten daha kötüymüş. Bilgisayar firması Hewlett Packard için Britanya Psikiyatri Enstitüsü'nce yapılan araştır..
Güzel uyu, genç kal Hemen hemen herkes kafein, alkol, stres gibi faktörlerle yaşamının bir döneminde uykusuzluk çekiyor, yataklarından dinlenmemiş kalkıyor. Türkiye'de ise tam 5 milyon kişi m..
Dört parkurda üç imparatorluk Dünyanın merkezi Sultanahmet'ten, binlerce yıllık bir zaman tüneline girmek ister misiniz? 'Milion Taşı'ndan başlayan birkaç saatlik yürüyüşle Firavun Tutlhmosi..
İsteyen bütün kış uyuyacak! ABD'li araştırmacılar ilk kez, kobayları metabolizmalarını yavaşlatarak kış uykusuna benzer bir hale sokmayı başardı.
TAŞ İŞLEMELİ NEVRESİM TAKIMI TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
JENNIFER LOPEZ ''REBIRTH ALBÜMÜ'' TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Haber turu... Dünya Anti - Doping Ajansı (WADA), Türkiye'yi yakın takibe aldı. WADA, Finlandiya'da 6-14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası'na hazırlanan sporcu..
SALONUNUZDA BAMBU VE AHŞABIN ŞIKLIĞI TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Nazar Boncuklu Duvar Panosu BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
etstur altın kalite ödülü aldı Tüketici temsilcilerinin oylarıyla belirlenen Altın Kalite ödülüne bu yıl seyahat acentesi etstur layık görüldü. Tüketiciyle Dost Altın Kalite Derneği (TDAK) ta..
Fransızları isyan ettiren tazminat Fransa'da yayımlanan Liberation gazetesi, dünyaca ünlü süper market zinciri Carrefour Grubu'nun işten çıkartılan genel müdürü Daniel Bernard'a toplam 38.8 m..
Borsa şirketleri 'orta' şeffaf Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu ve Standart and Poor's'un (S&P) şeffaflık ve kamuya açıklama araştırması raporuna göre, halka açık Türk şirketlerin..
'İhale Kanunu yenilenebilir' Yürürlüğe girdiği 2002'den buyana sekiz defa değiştirilen Kamu İhale Kanunu'nun bir kez daha değişikliğe uğrayacağı bildirildi. Kamu İhale Kurumu (KİK) Başkanı Se..
Denizbank'la Macarlar Halkbank'ı düşünüyor Türk piyasasında görüşmeler yapan Macar bankası OTP, Denizbank'la ortak olup Halkbank'ı satın almak istiyor. OTP, Denizbank'ın yüzde 40'ı için görüş..
'Türkiye Ortaçağ'a dönüyor' CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, TÜBİTAK Kanunu'nda değişiklik öngören ve hükümete atamalarda geniş yetki veren teklifin yasalaşması durumunda, Türkiye'nin en öne..
Chirac, 'soykırım' anıtında eğildi Fransa'da bulunan Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan, "soykırım" iddiasının 90. yıldönümüne bir gün kala Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'la birli..
Meclis'te özel gündem TBMM'de Milli Egemenlik Yılı etkinlikleri kapsamında bugün düzenlenecek törenler dizisi, saat 09.00'da Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın Atatürk Anıtı'na çelenk koymasıyla ..
Gayri resmi davetiye Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ni tanımaması nedeniyle, Ankara'daki konferansa Rum Kesimi Lefkoşa Belediye Başkanı'na devlet ismi olmad..
Tüm Alman partileri 'katliam'da birleşti Almanya'daki Ermeni tasarısında bütün partiler ortak tavır aldı. 'Türkiye'nin katliamı reddetme tavrı, AB'nin barış fikriyle ve değerleriyle tezattır'..
Bauhaus'tan saunalar Sauna keyfini sevenler için Harvia saunalar, Bauhaus marketlerinde satışa çıktı. İki ayrı modeli olan Harvia saunaların nakliye ve montaj hizmeti İstanbul sınırları içind..
Fanatikleş(tiril)mek NLPRengarenk banyolar
En sıcak gün çarşamba Hava sıcaklığı önümüzdeki hafta perşembe gününe kadar özellikle batı bölgelerimizde hissedilir biçimde artacakALTI NOKTA KÖRLER VAKFI
« » 1 2 3 4 5 6 7 8