22 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

22 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AKP'li Fırat: Özkök aklıselimin toplamı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün önceki günkü değerlendirmeleri için, "Aklı selim..
Vatikan Temsilcisi: Erdoğan için her gün dua ediyorum Vatikan'ın İstanbul Temsilcisi George Marovich, her gün Başbakan Tayyip Erdoğan için dua ettiğini söyledi. Harbiye'deki temsilcilik binas..
Çok ülke gezdim böyle bir ülke görmedim Afganistan'ı "İçler acısı, Güney Asya'daki felaket bölgesi bile daha iyi durumda" diye anlatan Başbakan, tüm dünyayı bu ülkeye yardıma çağırdı. Afganis..
'Torba Yasa' TBMM'de kabul edildi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Meclis'e iade edilen “Torba Yasa” olarak adlandırılan yasa, Genel Kurul'da kabul edildi.
Gediz'de grizu patlaması: 17 ölü Kütahya'nın Gediz İlçesi'ne bağlı Gökler Beldesi'nde bir maden ocağında meydana gelen grizu patlaması sonucu 17 işçi hayatını kaybetti.
Islak bir köpek gibi kokuyor Aktif bir hayvan hakları savunucusu olan Pamela Anderson, kürk giyenlere ağır hakaret etti. Sahil Güvenlik dizisinin yıldızı Anderson, ‘Jennifer Lopez gibi kürk g..
İki yıl bekletti rekorları altüst etti İki yıl aradan sonra ‘Aşk Yalan’ albümünü piyasaya süren İlhan Şeşen, bu son çalışmasıyla müzik dünyasındaki rekorları da altüst etti. Yeni albümüne ‘ye..
Hayatımdaki boşluğu bu dizi dolduruyor Magazin dünyasındaki son gelişmeleri ve en popüler yüzleri çarpıcı fotoğraflarla sayfalarına taşıyan Haftasonu Dergisi, yeni sayısında ‘Haziran Gecesi’n..
Bayrağı devraldı Melih Kibar’ın ölümüyle sunucusuz kalan TRT’nin ‘İşte Öyle Bir Şey’ programı, artık Erol Evgin’e emanet. Evgin, Kibar’ın anısına bayrağı devralmayı ve programın yeni sunucusu..
Dünya starları ile aynı sahnede Sezen Aksu, bugün dünyaca ünlü starların sahne aldığı İngiliz Devlet Operası (ENO) bünyesindeki London Coliseum’da konser verecek. Bu konser, aynı zamanda Aksu..
‘Efe’nin avukatı davada yalancı tanık gösterdi’ Merhum 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın küçük oğlu Efe Özal’a açtığı boşanma davası süren Zeynep Özal, eşinin avukatı Çetin Yıldırımakın hak..
Sokaktaki öfkenin nedeni ekonomik DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, DYP Düzce İl Başkanlığı Kongresi’nde yaptığı konuşmada, iktidarın içerisinden yolsuzluk kokuları gelmeye başladığını söyledi.
Siverek sanal alemde Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, Telekom Müdürlüğü tarafından, İnternet Haftası nedeniyle Hürriyet Caddesi’ne internet bağlantısı olan bilgisayar kuruldu.
Karikatürist Piyale Madra kaza geçirdi Radikal Gazetesi’nde ‘Ademler ve Havvalar’ı çizen karikatürist Piyale Madra, dün Anadolu Hisarı’nda otomobiliyle kanala düştü. Madra kazayı yaralanmadan..
Turing’e anıt mezar davası Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nun eski başkanı Melih Ferit Epikmen’in de aralarında bulunduğu 25 kişi hakkında, kurumun vefat eden kurucu başkanı Çelik Gülersoy..
Teknede öpüşen turistler AKP’li başkanı kızdırdı Afyonkarahisar Belediye Başkanı AKP’li Abdullah Kaptan’ın eşi ve küçük kızıyla birlikte bir toplantı için geldiği Antalya’da katıldığı yat tur..
Basına hapis kalkmadı Ceza Muhakemesi Kanunu’nda (CMK) yapılacak değişiklikle, ‘yakalama, gözaltına alma ve gözaltı süresinin uzatılmasında’ cumhuriyet savcısının ‘yazılı emri’ uygulaması yum..
Roche müdürüne kelepçe 2 polisi yerinden etti SSK’ya fahiş fiyatla ilaç satılmasıyla ilgili soruşturma sırasında gözaltına alınan Roche’nin eski Türkiye Genel Müdürü Faruk Yöneyman’a kelepçe ..
Büyüteçle halı seçti Ankara’daki resmi temaslarını tamamlayan Letonya Cumhurbaşkanı Vaira Vike-Freiberga, dün eşi ile birlikte İstanbul’daki tarihi ve turistik yerleri gezdi.
Büyük onur Bu yıl ilk kez verilecek olan TBMM Milli Egemenlik Onur Ödülü’ne, dünyaca ünlü Türk beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil layık görüldü. TBMM Başkanlık Divanı’nda yapılan oylamada ..
Ocakta grizu bombası Kütahya’nın Gediz İlçesi’nde bir kömür ocağında meydana gelen grizu patlaması sonrası 17 madenci yaşamını yitirdi.
İHL sayesinde açtım Hatice 11’inde Kuran kursuna gönderildi, 19’una kadar hafızlık yaptı. ÖSS’de başını açan Akça, bugün 23 yaşında, başarılı bir sosyoloji öğrencisi. Yaşadıklarını ‘Söyleyece..
ABD’nin İncirlik mutabakat belgesi İncirlik Üssü’nün lojistik kullanıma açılması için Türk hükümetiyle varılan mutabakatı ABD Yönetimi bir sayfalık açıklamayla dünyaya ilan edecek. Mutabakatt..
Yunan öğrencileri böyle ağırladık Yunanistan’a giden Türk Kara Harp Okulu öğrencileri, Türk bayrağına saldırı kriziyle geri dönerken, İstanbul’da bir ay önce Hava Harp Okulu’nda misafir edile..
Şimdi de ‘pembe dizi’ hastalığı İngiltere’de doktorlar bugünlerde yeni bir hastalıkla karşı karşıya. İzledikleri pembe dizilerin etkisinde kalan hastalar, hayranı oldukları oyuncuların dizile..
Hafif kilolu olmak sağlıklı mı değil mi ABD’de yapılan bir araştırma, normalden biraz daha kilolu olanların ölüm riskinin normallere göre daha az olduğunu ortaya koydu. Hafif kilolulara moral..
Fareyi 6 saat kış uykusuna yatırdılar ABD’nin Seattle kentindeki Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi uzmanları, ağır hastaları daha iyi tedavi edebilmek amacıyla ‘kış uykusu’na yatırmak ..
Kıskanç eşe şifre kırma hizmeti Kıskanç eşlerin kocalarını, karılarını ya da sevgililerini teknoloji çağına uygun bir yöntemle takip eden yeni bir iş alanı ortaya çıktı: ‘Şifre öğrenme servis..
Boy penis uzunluğunu etkilemiyor Hong Kong Union Hastanesi Üroloji Merkezi Müdürü Chan Lung-wai’nin liderliğindeki araştırma ekibi, genellikle kısa boylu olan Uzakdoğulu erkeklerin penis boyl..
Çöpler gece toplanacak MANİSA Kırkağaç'ta temizlik işleri ekipleri, Mayıs ayından itibaren çöpleri gece toplayacak. Belediye Başkanı Rıza Kayadipli, yeni uygulamayla birlikte ilçe merkezinde ..
Rengarenk şenlik Bergama, bu yıl 9'ncusu düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği; Bulgaristan, Bosna - Hersek, Yunanistan, Romanya ve KKTC'den gelen 150 çocukla renklendi. Kortej yürüyüşü ile b..
Geleceğin fidanları KARŞIYAKA Türk Birliği İlköğretim Okulu fidan dikme geleneğini sürdürdü. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yapan okul yöneticileri ve öğrenciler Bayraklı sırtların..
Sağlıkçı tek ses İZMİR'DE 500'ü aşkın sağlık çalışanı hükümetin politikalarını protesto etti. Konak Pier önünde toplanan grup, Alsancak'taki Sağlık Müdürlüğü'ne kadar yürüdü. Pankartlar taşın..
13 bin göçmenle maaş toplantısı İZMİR ve Manisa'da oturan 13 bine yakın göçmen Bulgaristan'dan emekli maaşı alıyor. Ancak uygulamadaki değişiklik yüzünden bir bölümünün aylıkları kesildi. Dış..
Çifte diploma imzası İZMİR Ekonomi Üniversitesi, ABD'deki State University of New York Cortland'la işbirliği yaptı. Ekonomi bölümü öğrencileri için Uluslararası Ortak Lisans Programı başlattı..
Ehliyet almakla iş bitmiyor İZMİR'DE sürücü kursları tartışıldı. Ticaret Odası Başkan Vekili Akın Kazançoğlu, kaza sayısının bir önceki yıla göre arttığını söyledi. Kazançoğlu, "Rakamlar göst..
Bu Güneş batmasın Bir mağazada tezgahtarlık yapan Güneş Dalaklı (22), Alperen ismini verdiği bebeği henüz iki aylıkken hastalandı.Çimler taşınıyor
'Torba Yasa'da Sezer'in dediği oldu "Torba Yasa" diye adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto gerek..
Adelphia'yı Comcast ve Time Warner alıyor ABD'nin en büyük iki kablolu televizyon operatörü Time Warner ve Comcast, aynı alanda faaliyet gösteren Adelphia şirketini 17.6 milyar dolara satın a..
Tekstilcilerden, Barroso'ya 'Çin' faksı Tekstil ve hazır giyim ihracatçıları, tekstil işçi sendikaları, AB Komisyon Başkanı Jose Manuel Barroso ve Ticaretten Sorumlu Üye Peter Mandelson'a fak..
5 bin büyük mükellefe elektronik vergi takibi Maliye, vergi kayıp ve kaçağı ile daha etkin mücadele için vergi denetiminde yeni yöntemleri uygulamaya koyuyor. Hesap Uzmanları Kurulu da İngili..
TMSF, ikinci alacak ihalesine çıkıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), batık bankaların hakim ortakları dışındaki kurumsal ve ticari borçlulardan olan alacakların tahsilinde ikinci ihal..
Ghitis: İki ciddi ortak olarak kalacağız Lycra'nın sahibi Invista'nın Giyim Bölümü Başkanı Bill Ghitis, İtalya ve Türkiye'nin tekstilde iki önemli ortak olarak kalacağını söylediBireysel emek..
Benetton Group, Boyner'le ortak oldu İtalyan hazırgiyim devi Benetton, 20 yıllık lisansörü Boyner Holding'e bağlı Bofis şirketinin yüzde 50'sini 14 milyon euroya satın aldı. Şirket artık düny..
'Türkiye'nin yeni sultanı' FRANSA'nın önde gelen haftalık siyasi dergilerinden Le Point, dün çıkan sayısında Başbakan Erdoğan'a 6 sayfa ayırdı. Erdoğan'ın hayatını 'Türkiye'nin Yeni Sultanı E..
'Onbaşı' AKP'lileri uyardı! TÜBİTAK tartışmaları sırasında CHP'li Muharrem İnce, AKP'lilere "Eski bir onbaşı olarak daha büyük gerginlikler görüyorum, sizi uyarıyorum" dediAvustralyalı komuta..
İslamcı basında eleştiri Özkök'ün, "Türkiye bir İslam ülkesi değil" açıklaması için, Yeni Şafak gazetesi, "Kenan Evren de İslam Konferansı Örgütü'nün bir komitesinde başkandı" dediWalesa'dan ..
ABD Kongresi'ne çıkarma ABD Kongresi'ndeki toplantıda 30 kadar parlamenter, "soykırım tasarısına destek" sözü verdi. "Tasarının bugüne kadar Türkiye'nin önemi öne sürülerek kabul edilmemiş ol..
Suudi Arabistan'da erkek erkeğe seçim Suudi Arabistan'da sadece erkeklerin katıldığı yerel seçimlerin üçüncü ve son ayağı dün yapıldı. Batıdaki Cidde, Mekke, Medine ve Taif kentleriyle kuzeyd..
Rice: Türkiye örnek ülke Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta NATO Dışişleri Bakanları gayri resmi toplantısına katılan ABD Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice, önceki akşam verilen yemekte yaptığı ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9