22 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

22 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tüpraş için çağrı muafiyeti Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'nin (Tüpraş) yüzde 51 hissesini blok olarak alacak yatırımcıları, küçük ortaklara çağrıda bulunma z..
2006'da AB'ye uygun bütçe Kamu kurumları, 2006 yılı bütçelerini AB standartlarına göre hazırlayacak. Başbakan Tayyip Erdoğan imzalı genelge Resmi Gazete'de yayımlandı.
DPT'nin AB hazırlığı Avrupa Birliği'nin (AB) 2007-2013 mali bütçesinden aday ülkelere ayıracağı 15 milyar avroluk bölümden pay almak isteyen hükümet, Devlet Planlama Teşkilatı'nı (DPT) hareke..
İçkide 14.2 milyar dolarlık dev satış Her sektörde hız kazanan dev şirket birleşmelerine içki sektörü de uzak kalamadı. Financial Times gazetesininhaberine göre Fransa'nın en büyük alkollü iç..
Akbank gözünü KOBİ'lere çevirdi Şirket bankacılığı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere (KOBİ) yönelik yeni bir hizmet başlatan Akbank, yıl sonuna kadar 400 bin KOBİ'ye ulaşmayı hedefliyor.
Sosyal şarta çekince hükümeti zorluyor Avrupa'nın çalışma yaşamına ilişkin normlarını belirleyen 'Gözden Geçirilmiş Avrupa Sosyal Şartı Anlaşması' Meclis ile hükümeti karşı karşıya getirdi.
Rice'ın derdi Minsk ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, ağız dolusu ikazda bulunduğu Moskova ziyaretinin ardından ilk kez eski bir Sovyet cumhuriyetinde düzenlenen NATO dışişleri bakanları..
NATO eski düşmana konuk Soğuk Savaş mirası NATO, dün ilk kez eski bir Sovyet cumhuriyetinde toplandı. İttifakın taze üyesi Litvanya'daki iki günlük NATO dışişleri bakanları toplatısının günde..
Erdoğan, karavanadan yedi Başbakan Erdoğan, Afganistan'da NATO'nun sivil yöneticisi Hikmet Çetin ile Uluslararası Güvenlik ve Yardım Gücü'nün (ISAF) Komutanı Korgeneral Ethem Erdağı'yı ziyare..
Rodos'a sigara vurdu Sigara tiryakisi Rodoslular, önceki gün binlerce paket sigara sahillerine vurunca şaşkına döndü. Rodoslular, paketleri kapabilmek için birbiriyle yarıştı.
Atina özür dilemeye niyetli değil Rum ve Yunan basını, Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün 'Kıbrıs'ta jest yok' yönündeki sözlerini öne çıkarıp 'sert nota' değerlendirmesi yaparken Yunanistan ..
AB sopasıyla Rum başkan davet edildi Kıbrıs'ta bölünmüş kent Lefkoşa'nın Rum Kesimi'ni yöneten belediye başkanının, Ankara'daki Avrupa başkentleri belediye başkanlarının katılacağı toplantıda..
Ağca'dan yeni Papa'ya tebrik 1981'de merhum Papa 2. Jean Paul'e suikast girişiminde bulunan ve 2000'de İtalya tarafından Türkiye'ye iade edilmesinden bu yana Kartal Cezaevi'nde cezasını çekme..
'Papamobil'i VW üretecek Onuruna ekmek ve turtalar üretilmeye başlanan Papa 16. Benedict'in artık kendine özel bir arabası da olacak. Alman otomotiv devi Volkswagen (VW), 16. Benedict için 2...
Direnişçinin hedefi Allavi Irak'ta ABD işgalinin ardından son bulmayan şiddet, önceki gün geçici Başbakan İyad Allavi'yi hedef aldı. Allavi'nin yara almadan kurtulduğu saldırıda iki polis öld..
Kaide çocuk da kaçırmış Kaide'nin çocuk kaçırmaya da el attığı öne sürüldü. Dün Londra'da bir davada, 2000'de beş çocuğun İngiliz annelerinden kaçırılıp Libya'ya götürülmesine Kaide üyelerini..
'Soykırım' için baskı Kerry de destekçi Ermeni lobisi 'soykırımı anma günü' sayılan 24 Nisan öncesinde ABD Kongresi'ne çıkarma yaptı. Washington'a akan Ermenileri, 'soykırım' tasarısı için 3..
Blair için kırmızı duman saldılar Vatikan'ın Papa seçim sürecinde uyguladığı ilginç ritüeller, Britanya'nın bulvar gazetesi The Sun'a ilham kaynağı oldu. Ülkede 5 Mayıs'ta düzenlenecek erken ..
Amerika'daki Türkler boş durmuyor Ermeni lobisinin 'soykırımın' tanınması kampanyasına karşı 24 Nisan'da Washington'da yürüyüş düzenlemeye hazırlanan Amerika ve Kanada'daki Türk sivil toplum ..
NATO toplatısında 'soykırım' mesaisi 'Ermeni soykırımı'nı tanıyan ülkeler arasına son olarak Polonya'nın katılması Ankara'da tepkiyle karşılanırken, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de, Litvanya..
Atina Büyükelçiliği'nde arbede Yunanistan'daki Ermeniler önceki akşam Türkiye'nin Atina Büyük-elçiliği'ne yürümek istedi. Türkiye karşıtı pankartlar taşıyan 300 Ermeni, polis barikatını aşama..
Fransa'nın Çin hasadı AB, ABD baskısıyla Çin'e silah ambargosunu kaldırmayı ertelerken, Fransa, Pekin'le işbirliğini pekiştiriyor.
AKP ile CHP Özkök'ü övdü İktidar ve muhalefet, Genelkurmay Başkanı Özkök'ü övme yarışına girdi. AKP'li Fırat: "Sözleri, aklıselimin toplamıydı." CHP'li Koç: "Özkök'..
'Öcalan'a hazırlanıyoruz' Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri Yiğit Alpogan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından, Abdullah Öcalan'ın yeniden yargılanması kararının alınması olas..
Meclis Onur Ödülü Yaşargil'e Meclis Başkanlık Divanı, 'TBMM Milli Egemenlik Onur Ödülü'nün, ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil'e verilmesini kararlaştırdı. Divan dünkü toplantısında....
Erdoğan-Özkök görüşecek Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ile bugün saat 11.00'de Başbakanlık Merkez Bina'da bir araya gelecek.
İncirlik Üssü'nde bilmece sürüyor Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığı belirtilen ve ABD'ye İncirlik Üssü'nün kullanım süresi uzatılırken ek olanaklar sağlanmasını öngören kararname, dün hüküm..
AB: Uygulama hâlâ sorunlu Brüksel, Ortaklık Konseyi toplantısından önce beklentilerini sıraladı: Uygulama yürümüyor. Asker-sivil ilişkisi AB'ye uymalı. Vakıflar yasası değişmeli. İfade özgürl..
DEHAP'a AB uyarısı Avrupa Birliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir aracılığıyla, DEHAP'a önemli mesajlar verdi. Şiddetin çıkmaz sokak olduğunu ve Kürtlere yarar getirmey..
İfade de Kürtçe Hak ve Özgürlükler Partisi (HAKPAR) Mardin il teşkilatının 2003'teki kongresinde Kürtçe konuştukları gerekçesiyle hakkında dava açılan parti yöneticileri, mahkemede de Kürtçe ..
İHD'li başkan: 'PKK'lı şehit' İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir Şube Başkanı Mustafa Rollas, Şırnak'ta çatışmada öldürülen PKK'lılara 'şehit' dedi. PKK'lı Nurten Gülmez'in, Manisa'da yaşayan..
Göcek'te kavga bitti de... Göcek'te üstüne izinsiz kulübeler yapılıp turizme açılınca Tarım Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı arasında çekişme yaratan koy el değiştirdi. Ama koyda turizm..
Süngerle petrol toplandı Botaş'a ait petrol boru hattından Atatürk Barajı Göleti'ne sızan ham petrolü temizleme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Geride yaklaşık 4 kilometrelik alana yayıla..
Kızamığa her gün 5 kurban Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre Türkiye'de günde 4-5, yılda ortalama 1417 çocuk kızamığa bağlı nedenlerden ölüyor.
Polis ateşiyle öldü Tarsus ilçesinde Gaziler Mahallesi'ndeki Öztürk Market'e giren zanlılardan biri polis kurşunuyla öldü. Dün sabah markete giren iki zanlı, kısa süreli çalan alarmı, kabloyu..
Diyanet 'rahatsız' Diyanet, camilerde para toplanmasından rahatsız. Vatandaşların yaptırdığı camilerin elektrik, su parasını ödemekte, imam atamakta güçlük çektiklerini belirten Diyanet İşler..
Madende göçük: 17 ölü Kütahya'nın Gediz ilçesinde, bir kömür ocağındaki grizu patlamasında 17 kişi göçük altında kaldı. Yaklaşık 350 metre derinlikteki galeride mahsur kalan maden mühendisi T..
AKP'li başkanın öfkesi Afyonkarahisar Belediye Başkanı AKP'li Abdullah Kaptan'ın, Antalya'da ailesiyle birlikte katıldığı yat turu olaylı bitti. Eşi ve küçük kızıyla birlikte bir toplantı iç..
Berçem'in sesini bakan duydu İşitme sorunu tedavi edilebilecek nitelikte olmasına rağmen bürokratik engeller nedeniyle bu olanağa kavuşamayan Berçem Kol'un sıkıntısı Çalışma ve Sosyal Güvenli..
Siyasetin bilimde işi ne? Komisyondan geçti İktidar, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırmalar Kurumu'nu (TÜBİTAK) 'siyasete bağımlı' hale getirme ısrarını sürdürüyor. Milli Eğitim Komisyonu'n..
Sağlıkta sönük eylem Türk Tabipler Birliği (TTB) ile Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesi sağlık çalışanları tüm..
Aranan çocuk trenden düşmüş! Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Mercan beldesinden Ankara Ekspresi'ne binen Ayşe Uzun, bir süre sonra beş yaşındaki oğlu Emre'nin tren koridorunda oynarken kayb..
Tuvalette kamera Gebze'de İstanbul Caddesi üzerinde, bir sitenin zemin katındaki kadınlar tuvaletinde, gizli kamera ortaya çıkarıldı.
Hukuk eğitimine çekidüzen YÖK, hükümet ve yüksek yargı organları, yeni hukuk fakültesi açılmaması ve mevcut hukuk fakültelerine hazırlık sınıfı konulmasında anlaştı.
'1 Mayıs resmi tatil olsun' Emek Platformu üyesi Türk-İş, DİSK, Hak-İş ve KESK genel başkanları, CHP ve AKP grup başkanvekilleri ile görüşerek 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın resmi tatil ilan edilme..
Kaymakam kınandı Yazar Orhan Pamuk'un bütün kitaplarının imha edilmesi talimatı veren Isparta'nın Sütçüler Kaymakamı Mustafa Altınpınar'a kınama cezası tebliğ edildi.
Kreşlerin yıldızları Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) yurt ve yuvalarında kalan çocuklar, 23 Nisan Şenliği'ne renk kattı. Saray Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan Down Sendrom..
Herkes bir doktor Sevdikleri televizyon dizilerinde gördükleri hastalıkların belirtileriyle doktora başvuranlar artıyor.
Maymundan 'özel tim' ABD'nin Arizona eyaletindeki polis teşkilatı, elit özel operasyon timinde görevlendirmek üzere maymunları işe alacak. Mesa şehrindeki özel tim (SWAT), kurşun geçirmez yel..
Geçmiş aramaları bul Ünlü arama motoru Google, geçmiş aramaları göstermeye yarayan tartışmalı bir hizmet başlattı. Kullanıcının geçmişte yaptığı tüm aramaları gösteren 'My Search Story'...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9