21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Laura Bush'tan bayram mesajı ABD Başkanı George Bush'un eşi Laura Bush, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayarak, Türk asıllı Amerikalıların bayramını kutladı..
23 Nisan'da yağmur var Son günlerde artış gösteren hava sıcaklığı yarın yağışla birlikte düşecek. Meteoroloji'ye göre bu geceden itibaren yurdun batı kesimleri yağışlı bir havanın etkisine gi..
Bakan Unakıtan'a af, polise geniş yetki... Yeni TCK'da güvenlik güçlerinin geniş yetki isteğine kulak verildi,'ifade özgürlüğü' sınırlı kaldı. Bakan Unakıtan'a da 'zamanaşımı hediyesi' var.....
Gül: Atina bizim gibi olgun değildi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün Yunanistan'la yaşanan bayrak kriziyle ilgili "Resmi özür gelmezse, g..
'Yunanistan'ın askeri masrafı az' Dünya Bankası'nın rakamlarına göre Yunanistan'ın savunma için ayırdığı kaynakta son yıllarda azalma görülüyor.
Sağlıkçılara 'hak' beraati Sağlıkçılar, 'sosyal güvenlik reformu'na karşı bugün iş bırakıyor. Geçen yılki iş bırakma eylemi nedeniyle yargılanan 85 sendikacı ve sağlıkçı beraat etti. Gerekçe:..
Bugün de iş bırakma eylemi var Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası yasa tasarısının geri çekilmesi ..
Beş PKK'lı daha öldürüldü Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde 12 Nisan günü başlayan ve 21 PKK'lının öldürüldüğü operasyondan sonra 18 Nisan'da yedi noktada çıkan çatışmada...
Alevilerden kampanya Zorunlu din dersinin kaldırılmasını isteyen Hacı Bektaş Derneği, DİSK, Aydos Vakfı, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Ankara 78'liler Derneği imza kampanyası başlatacak.
Gönen'de 14 kişi serbest Gönen ilçesinde dört gün önce bir gece kulübünün önünde yaşanan olaylarla gözaltına alınan 16 zanlıdan 14'ü bırakıldı.
Askerden mesajlar İrtica Devletin niteliklerini değiştiremeyen irticai hareket, toplum ve devletle barışık bir görüntüye yöneldi. Demokrasinin tüm meşru vasıtaları ve yazılı-görsel medya ile ..
Sessiz geceler isteyenlere Britanya'da 'Ulusal Horlamayı Engelleme Haftası' kutlanıyor. Hafta dolayısıyla uzmanlar tüm dünyanın sorunu olan bu gece gürültüsünü dindirmek için kolay uygulanabi..
Modada Hint rüzgârı Moda rüzgârı Doğu'dan esti. Hintli modeller, Yeni Delhi'de başlayan 'Lakme Hint Moda Haftası'nda podyumu gökkuşağına çevirdi.
Hefner gerçek bir playboy'muş Playboy dergisinin kurucusu 79 yaşındaki Hugh Hefner, şov dünyasının gelmiş geçmiş en büyük çapkını seçildi.
Sağlıklı yaşayan ödül alacak ABD'nin Washington eyaletinin en kalabalık kasabası olan King County'de, 2007'de uygulamaya girecek sağlık programı, sağlıklı yaşayanı ödüllendirecek.
Burundan insülin... Vücutları insülin üretmediği için her gün en az üç kez iğne kullanmak zorunda olan Tip 1 diyabet (şeker) hastalarına müjde geldi.
Kansere acı biber Brokoli ve kırmızı biber, tümör hücrelerinin gelişimini yavaşlatarak kanserle savaşılmasına yardımcı oluyor.
'Sorun yok Houston' NASA'nın 35 yıl önce Ay'a yolladığı Apollo 13'ten kontrol merkezine o ünlü çağrı yapıldı: 'Houston, sorun var!'
Güzel uyku için merkeze Ilık bir bahar gecesi; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin uyku kliniği... Uzun bir koridor üzerinde yan yana sıralanmış loş ışıklı odalar uyku bozukluğ..
Devlet duydu Berçem sevindi Radikal'in 'Berçem değil devlet sağır' haberi ses getirdi. Ankara Valisi Kemal Önal, altı yaşındaki Berçem'in işitmesini sağlayacak cihazın alımı için Sosyal Yardı..
Ömürden hırsızlık! Britanya'da yapılan bir araştırmada, sigara içen 30 yaşındaki erkeklerin içmeyenlerden beş buçuk yıl daha az yaşadığı ortaya çıkarken, sigaranın aynı yaştaki kadınların ömr..
Soğan da sigara içti TÜBİTAK tarafından düzenlenen 'Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması'na katılan lise öğrencileri, sigaranın bitkilere zararını somut olarak ortaya k..
Evlilik terapisi alanların yüzde 38'i boşanıyor Her yıl yüzbinlerce çift çıkmazdaki ilişkilerini kurtarmak için danışmanların kapısını çalıyor. Ancak danışmana gitmek her zaman fayda etmiyor.
Antarktika'da 'beklenen' kaza Bilim adamlarının beklediği yüzyılın buzul çarpışması 'hafif' geçti. B15-A adlı buzul, Antarktika sularında dev bir buzul çıkıntısına çarptı.
Başkentin Pekin denizi Pekin ördekleri hızla çoğalıyor. Ankara'nın Kalecik ilçesi Şemsettin Köyü'nde yaşayan Sadık Aslan, çiftliğinde 3 binden fazla Pekin ördeği besliyor.
'Meryem'e akın var ABD'nin Chicago kentinde bir altgeçidin duvarında beliren silueti 'Meryem Ana'ya benzetenler dua etmek için akın akın duvara koşuyor.
Hamilelik avantajı Hamilelik sırasında salgılanan bir hormon kadınları meme kanserine karşı koruyor.
Çeşme buluşması Grand OnturAşk Doktoru
İstanbul'dan Ege'ye yeşil katkı İZMİRLİ Dev Fuarcılık, İstanbul'da Eczacılık Fuarı düzenledi. Dev, Fuar'da Ege Orman Vakfı'na ücretsiz bir stant verdi. Vakıf görevlileri İzmir Görece'de kurul..
İzmir sevdasını okuruyla paylaştı İZMİR'İN "kültür hamalı" lakaplı yayıncısı Tufan Atakişi, İzmirlilerle paylaştıklarını bir kitapta topladı. Atakişi, kitabında İzmir'e damgasını vurmuş sanat..
Ödüllü heykeltıraşlar DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ve Ege Çağdaş Eğitim Vakfı işbirliğiyle heykel yarışması düzenlendi. Dereceye giren öğrencilerin ödül töreni fakültenin sergi salonunda yapı..
Proje yarışması sergisi TÜBİTAK ve Ege Üniversitesi (EÜ) Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) tarafından düzenlenen "Ortaöğretim Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışması"n..
Süperlere özel indirim EGE Özel Okullar Birliği Derneği Başkanı Necdet Doğanata, maddi gücü yetersiz öğrencilere destek vereceklerini söyledi. Doğanata, 6 ve 9'uncu sınıflara alınacak öğrenci..
Avukatlar mahkemelik İZMİR Barosu'nda kapatılan İşkenceyi Önleme Grubu'nun üyesi 6 avukat, Başkan Nevzat Erdemir ve 10 kişilik yönetim kurulu aleyhine 5 bin 100'er YTL'lik tazminat davası açt..
Ressam ordusu KONAK Belediyesi ile Libra Office Superstore işbirliği yaptı. 23 Nisan kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik resim yarışması düzenlendi. Toplam bin 640 eser gönderildi. El..
LPG'li araca sıkı denetim Manisa Valiliği, standart dışı LPG yakıt depolarının yarattığı tehlikeyi önlemek için akaryakıt istasyonlarını uyardı. Sızdırmazlık raporu bulunmayan ve LPG'li olduğ..
Sen misin tanımayan Şükran Hemşire, AKP'li başkanın sorduğu hastaya ilişkin yanıt veremedi. Şikayet edildi. Tayini çıktıİzmir'in kıvancı
Uzay merkezi gibi İZMİR Bornova'daki Malazgirt İlköğretim Okulu'nun velileri el ele verdi. 10 sınıftan 7'sini uzay üssü gibi donattı. Bilgisayarlar alındı. Bunlar projeksiyon cihazına bağland..
Martta ithalat 10 milyar doları aştı Gümrük Müsteşarlığı verilerine göre ithalat martta 10.4 milyar doları aşacak. Martta 3.8 milyar dolar olan dış ticaret açığı ise ilk çeyrekte 9.1 milyarı ..
Akbank'tan KOBİ seferberliği Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, KOBİ'lere daha fazla kredi vermek amacıyla geliştirdikleri şirket bankacılığı ile şu anda 2.5 katrilyon lira olan KOBİ kredileri..
'Tüketici rakıya sahip çıktı, toparladık' Mey İçki'nin CEO'su Galip Yorgancıoğlu, Yeni Rakı'da sahtecilik olayları nedeniyle satışlarda ciddi düşüşler olduğunu belirterek, "Şimdi toparlanıyor..
Teşvikte 'en az 20 işçi' şartı '30 işçi'ye çekildi Yeni teşvik yasası tasarısında, Babacan'ın önerdiği 'en az 30 işçi' şartı kabul edildi. Böylece kapsama girecek işletme sayısı daraltılarak,..
Yeni hükümet kurmak için istifa etti İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, ortaklarının isteği doğrultusunda yeni bir hükümet kurmak için dün istifa etti. Cumhurbaşkanı Carlo Azeglio Ciampi'ye ..
AB: Kopenhag kriterleri geçerli Fikir ve yaklaşımları nedeniyle AB genelinde daha şimdiden eleştirilere hedef olan Papa 16. Benedictus'un Türkiye konusundaki fikirleri, AB Komisyonu'nun günde..
Akın: Sanatta bayrak olmaz Almanya'da bugün vizyona girecek "Kebap Connection" filminin senaryo yazarı Fatih Akın, film afişinde Türk bayrağının kullanılmasını eleştirdi. Akın, "Burada Türk m..
Profesör Konuralp vefat etti İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi emekli öğretim üyelerinden Prof. Halit Ziya Konuralp, dün vefat etti. Yapılan yazılı açıklamaya göre, 101 yaşında yaşamın..
Yargıtay: 'Bıçak parası rüşvet suçu' Yargıtay, SSK hastanesine gelen hastaları yönlendirdikleri özel muayenehanelerinde döviz karşılığında ameliyat ettikleri iddiasıyla hapis cezalarına çarpt..
Koç, edebiyatçıları mahkemeye verecek İncelemelerde bulunmak üzere geldiği Çankırı'da fes giyip nargile içen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, "Az gelişmiş ülkelerde şiir, çok gelişmiş ülke..
Sezer'den Mumcu'ya randevu bilgisi Cumhurbaşkanı Sezer, Hazine yardımını kısıtlayan yasal düzenleme konusunda, hukuka uygun karar verdiğini vurguladı. ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, dün Seze..
'Aklan gel demedim' Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal'ın, "CHP'den 'ihale vereceğiz' diye milletvekili transferi yaptılar" iddiasına, "İddianızı ispat edemiyorsanız zanlı durumuna düşersiniz" ka..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9