21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ne İslam devleti ne de İslam ülkesiyiz Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Büyük Ortadoğu Projesi’nde Türkiye’nin adının bir kısım çevrelerce ‘ılımlı İslam modeli bir ülke’ diye tanıml..
İncirlik lojistik kullanıma açılıyor İncirlik Hava Üssü’nü ABD’nin lojistik kullanımına açacak anlaşma dün Bakanlar Kurulu’nda imzaya verildi. Anlaşma Resmi Gazete’de yayımlanmadan yürürlüğe ..
Berlusconi istifa etti İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, dün koalisyon ortaklarının isteği doğrultusunda istifasını sundu. Berlusconi’nin istifası ile birlikte İtalya’da II. Dünya savaşında..
Aynı medeniyetin insanlarıyız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin, Afganistan’ın barış, güvenlik ve istikrar içerisinde yaşamasına çok büyük önem verdiğini belirtti, ‘Biz aynı medeniye..
Benedikt şifresi Türkiye’nin AB üyeliğinden klonlamaya kadar pek çok konuya muhalif olduğu için ‘Kardinal No’ diye anılan Alman Joseph Ratzinger’in Papa seçildikten sonra 16’ncı Benedikt adın..
Bush’a soykırımı tanı mektubu Ermeni lobisinin girişimiyle her yıl Beyaz Saray’a gönderilen ‘24 Nisan’da soykırımı tanı’ mektubuna bu yıl imza atanların sayısı yükseldi. Clinton’ın eşi Hillar..
Dikkat! 23 Nisan yağışlı geçecek Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısına göre, bugün akşama kadar yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, öteki yerler az bulutlu ve açık geçecek. Hava s..
'Aliye' rakipsiz atv rakipsizliğini salı akşamı 'Aliye' ile sürdürdü. Sanem Çelik, Halit Ergenç ve Neşat İşler'in rol aldığı sevilen dizi film, 19 Nisan günü hem tüm kişilerde hem A/B grubund..
Hava kirliliği ömrü kısaltıyor Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan bir araştırma hava kirliliğinin insan ömrünü 7 ay kadar kısalttığını ortaya koydu. Kentlerde karayollarına yakın yerlerde..
Hamilelik kanseri önlüyor ABD'de yapılan bir araştırma hamilelik hormonunun göğüs kanserini önlediğini ortaya koydu. Fox Chase Kanser Merkezi tarafından kanser geliştirici ilaç verilmiş hayva..
Sigaranın bedeli erken ölüm İskoçya'nın Glasgow kentindeki Heriot-WattÜniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre sigaranınverdiği zararlar bilinenin çok üzerinde. Üniversiteninİstatistik E..
Hafif obezlik öldürmüyor Amerikan hükümetinin daha önce yayınladığı raporda "önlenebilir ölümler listesi"nin ikinci sırasında obezite yer alıyordu. Ancak Amerika Hastalıkları Kontrol ve Önlem..
Televizyon Umut bebeği ezdi İstanbul Pendik Esenyalı'da tutunarak ayağa kalkmaya çalıştığı sehpanın üzerindeki televizyon üstüne düşen 14 aylık Umut Esen yaşamını yitirdi. İstiklal Caddesi'nd..
Bakırköy'deki ikinci göçük panik yarattı İki ay önce istinat duvarı çöken alışveriş merkezi inşaatında dün yine göçük oldu. 1'i ağır 4 işçi yaralandı . Bakırköy Fişekhane Caddesi üzerinde hâl..
Düşünce gücüyle insanları kontrol altına alıyor Üsteğmen rütbesinde ordudan ayrılan Volkan Ergenekon'un, doğaüstü güçlerle olan ilişkisi daha 4 yaşında keşfedilmiş. Metafizik olaylar üzerine ..
8 yıllık kavganın nedeni kurtlu çikolata Kurtlu çıktığı iddia edilen bayram çikolatası yüzünden birbirine giren kapı komşuları arasındaki sekiz yıllık gerginlik husumete dönüştü; iki aile mah..
Savaş değil yıkım Sarıyer'de yıkıma direnen 150 kişilik bir grupla polis arasında çatışma çıktı... 5'i polis 10 kişi yaralandı. Sarıyer'de Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait araziye kaçak olarak ya..
Sağlıklı yaşam piramidi değişti Beslenme piramidi tartışmalar üzerine yeniden ele alındı. Piramit sağlık için yeterli besin miktarını gösteriyor. Amerikan Tarım Bakanlığı, 1992'de halkın daha..
Rehine bebek Acil sezaryenle doğan Berat bebek, ailesi 3 milyar liralık borcu ödeyemediği için 6 aydır Özel Batı Bahat Hastanesi'nde rehin kaldı. Borç ise 25 milyara çıktı. İstanbul İkitelli'..
Daum, bizi de gör Fenerbahçe’nin hocası Daum’un işi başından aşkın. Yoğun maç trafiğinden Şükrü Saracoğlu Stadı’nın az aşağısındaki gençleri görmüyor Dereağzı’ndaki tesislerde takımın geleceğ..
Fransız yazara şok ceza Fransa'da Franck Le Calvez adlı yazar, 'Kayıp Balık Nemo' karakterinin kendi kitabından Walt Disney tarafından çalındığını iddia etti. Bu yöndeki başvuruyu reddeden ma..
İran yolcu uçağı nehire uçtu İRAN'DA dün bir yolcu uçağı iniş takımlarının açılmaması üzerine pistten çıkıp nehire sürüklendi. Kazada bir çocuk ölürken, bir çok yolcu da yaralandı. Basra Körf..
Irak'ta direnişçiler biri Türk 73 kişiyi öldürdü Başkent Bağdat'ta önceki gün yaşanan krizde, açıklandığı gibi sadece 3 Şii'nin Sünni militanlarca Maden kasabasında rehin alınmadığı alınmasıy..
'Boğaz, denizden gelecek bir terör eylemi riski taşıyor' Amerikan sigorta şirketi Aon, dünyada terör riski taşıyan ülkeleri gösteren bir rapor hazırladı. Son bir yılda düzenlenen terörist eyl..
Asrın kazası ucuz atlatıldı 11 bin kilometrekarelik alanıyla dünyanın en büyük aysbergi olan 'B15-A' ile Drygalski buz burnunun çarpışması, Ross Denizi bölgesini gösteren haritaların değişmes..
Playboy olmadı kısmet Elle'miş! Elle dergisine kapak olan Ukrayna Başbakanı'nın 4 yıl önce "Gerçek kadının tercihi Playboy'dur" dediği ortaya çıktı. Ukrayna'daki Turuncu Devrim'in mimarlarınd..
111'inci kehanet gerçekleşti Aziz Malacchia, kendi döneminden sonraki 111'inci Papa için "zeytinin ihtişamı" demişti. Ratzinger, simgesi zeytin olan rahiplerden gelen Benedict papalık adını a..
Kadının ömründen yedi yıl kısaltıyor İngiltere’de yapılan bir araştırma, sigara içen 30 yaşındaki erkeklerin içmeyenlere göre 5.5 yıl daha az yaşadığını ortaya çıkardı. Sigaranın aynı yaştaki..
Diyabet spreyi yolda Amerikan Pfizer ve Fransız Sanofi-Aventis ilaç şirketleri tarafından geliştirilen ve ağızdan sprey yoluyla kullanılan bir diyabet ilacının bu yıl Avrupa ve ABD’de piyasay..
Buzadam Ötzi’nin laneti Günümüzden 14 yıl önce İtalyan Alpleri’nde bulunan 5300 yıllık ‘Buzadam’ Ötzi’nin laneti yine gündemde. Ötzi’yle bir şekilde temasta bulunduktan sonra kaza ya da hasta..
Rafet El Roman’a 14.5 saat gözaltı Boşandığı eşi Tuğba Altıntop’un iki çocuklarının velayetini almak için açtığı davanın hiçbir duruşmasına katılmayan müzisyen Rafet El Roman, önceki gün 19.0..
Londra’da Yıldız Savaşları maratonu Yıldız Savaşları (Star Wars) serisinin son filmi ‘Revange Of The Sith-Episode III’, mayıs ayında gösterime giriyor. İngiltere’deki Yıldız Savaşları fanatik..
Sokakta giydiği jean’le 50 ülke onu tanıyacak Dünyaca ünlü İtalyan giyim markası Replay, Amerika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’daki 50 farklı ülkede yayınlanacak kataloğunda, billboard ve mağaza ..
Satış rakamına göre birinciler Müzik Yapımcıları Birliği (MÜYAP) tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ‘MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri 2005’, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Saray..
Yabancı bankalar güveni gösteriyor Bankacılık sektörüne yabancı sermaye girişini ‘çok olumlu’ bulduğunu söyleyen Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, ‘Yabancıların ilgisi, Türk bankacılık sektör..
Milli gelirin yüzde 4.9’u savunmaya Türkiye'nin, askeri harcamalara aktardığı kaynak, gayri safi yurtiçi hasılasının (GSYH) yüzde 4.9’u oranında bulunuyor. Dünya Bankası’nın 2005 Raporu çerçe..
‘Güneydekiler ölecek’ anlayışı değişti 1971 yılında kurduğu ‘Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü’ ile yoksul ülkelerde halk sağlığı adına önemli çalışmalarda bulunan ve Nobel Barış Ödülü kazanan..
Sağlık çalışanları bugün iş bırakıyor Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı’nın geri çe..
Büyük hayallerin başarıldığı Samsun, enerji markası oluyor Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Samsun’un ‘büyük hayallerin başladığı ve başarıldığı kent’ olduğunu belirterek, ‘Türkiye ve Rusya büyük..
İşten çıkış zorlaştı işe giriş de zor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile TİSK Başkanı Tuğrul Kudatgobilik arasında, ‘istihdam polemiği’ yaşandı.
Suçum telefonla laga-luga yapmak CHP’den AKP’ye geçtikten sonra aldığı ihalelerle gündeme gelen, adı Enerji yolsuzluğu iddianamesinde adı geçen ve milletvekilliğinden istifa eden Cemal Kaya, ..
Rusya Türk tavuklarına kapılarını açıyor Sadece ABD’den yılda 1 milyar dolarlık tavuk eti ithal eden Rusya, Türk tavuğuna da kapılarını açmaya hazırlanıyor. Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınm..
Doktorlar bugün iş bırakacak Sağlık çalışanları, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nın geri çekilmesi için bugün iş bırakacak.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9