21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
PKK’lılar İETT otobüsü yaktı Gaziosmanpaşa'da İETT'ye ait bir belediye otobüsü, 6 PKK militanı tarafından molotof atılarak yakıldı.
10 bin kişi ‘Sonsuz Nur’a koştu Hazreti Peygamber’in (sas) doğumunun 1434. yıldönümü (Kutlu Doğum Haftası) nedeniyle Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı’nca Bursa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düz..
Organik tarıma başlayan Bilecik çiftçisi büyük kazanç sağlayacak Organik tarım için 23 bin mahlep fidanının dikildiği arazileri gezen Bilecik Valisi Ayhan Çevik, "Bu fidanlar meyve verince ve..
75 gardiyandan biri olmak için 816 kişi başvurdu Kocaeli’nde bulunan 1 ve 2 No’lu F tipi cezaevleri için alınacak 75 infaz koruma memurluğuna 816 kişi başvurdu.
1. Dinî Yayınlar Fuarı’nda kitaplar yüzde 40 indirimli Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Türkiye Diyanet Vakfı ile Bursa Müftülüğü’nün ortaklaşa hazırladığı "Bursa 1. Dinî Yayınlar Kitap Fuar..
Engelliler de Öğrenci Konseyi’nde temsil edilecek Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, SAÜ’de öğrenim gören engelli öğrencilerle Mediko-Sosyal Merkezi’nde bir toplantı ..
‘Ratzinger, Türkiye konusunda sessiz kalarak ‘tarafsız’ olacak’ Kardinal Joseph Ratzinger’in Papa XVI. Benedict olarak seçilmesinin ardından Türkiye’ye ilişkin görüşleri mercek altına alındı...
AB’de endişeli bekleyiş Joseph Ratzinger’in papalık makamına gelmesi, AB’nin başkenti Brüksel’de endişeye yol açıyor.
İlk mesaj, Hıristiyanlık dünyasına bütünleşme çağrısı Katolik dünyasının yeni ruhani lideri 16. Benedict, dün sabah papa olarak yönettiği ilk ayinde Hıristiyanlar arası birlik ve diyaloğa öze..
Türkiye ABD’nin İncirlik isteğine olumlu cevap verdi Türkiye, ABD’nin İncirlik Üssü’nden "lojistik merkez" olarak yararlanma talebine olumlu cevap verdi.
‘Maden’de vukuat yok’ diyen hükümet 50 ceset buldu Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, Bağdat yakınlarındaki Maden kasabasındaki rehineler olduğu sanılan 50 kadar kişinin cesedinin bulunduğun..
Diaspora, Türk Ermenilerine karşı ırkçı bir yaklaşım içinde Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türk asıllı Yeşil Grubu üyesi Cem Özdemir, diaspora Ermenilerinin Türk Ermenilerine karşı "ırkçılık" y..
Türkler ve Ermeniler, 24 Nisan’da Beyaz Saray önünde karşılıklı gösteri yapacak ABD’de 32 senatör ve 175 milletvekili, Başkan George W. Bush’tan, 24 Nisan tarihinde Ermenilerin soykırım iddia..
Rum talepleri yüzünden Ortaklık Konseyi tehlikede Avrupa Birliği dönem başkanı Lüksemburg'un Rum taleplerini benimsemesi 26 Nisan'da yapılacak Ortaklık Konseyi'ni tehlikeye attı.
‘Yardımları unutmadık; yanınızda olacağız’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi temasta bulunmak üzere gittiği Afganistan'da Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ile görüştü.
Rice, Moskova’ya ‘daha fazla demokrasi’ çağrısı yaptı Rusya’yı ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Kremlin yönetimine ‘demokrasiyi güçlendir’ mesajı verdi.
Hilmi Özkök Atina’dan resmî özür istedi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Kara Harp Okulu öğrencilerinin Yunanistan’ı ziyareti sırasında meydana gelen Türk bayrağına saldırı olayıyla..
Kaçak akaryakıt objektiflere takıldı Akaryakıt kaçakçılığın üssü olan Mersin’de, yakıt dolumu ve boşaltılması bütün aşamalarıyla fotoğraflara yansıdı.
Yaş büyüterek erken emekli olmak Yargıtay’dan döndü Mahkeme kararıyla yaş büyüterek erken emekli olma girişimi Yargıtay’a takıldı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, mahkemeye başvurarak yaşını 2 y..
Türkiye, Yunanistan’dan daha çok savunmaya pay ayırıyor Türkiye’nin, askeri harcamalara aktardığı kaynak, gayri safi yurtiçi hasılasının (GSYH) yüzde 4,9’u oranında bulunuyor.
Bankalar ‘görme özürlüye kredi kartı’na mesafeli Eğitim, çalışma hayatı ve siyaset gibi toplumun çeşitli alanlarında ayrımcılığa uğrayan engelliler, bankalarda da benzer uygulamalara maruz ka..
Rus bakan: Türk şirketler pazarımızı ele geçirdi Rusya Ekonomik Gelişme ve Ticaret Bakanı German Gref, Türk müteahhitlerin Rusya pazarını işgal ettiğini söyledi.
'Verimlilikte sona gelindi, işverenler yeni işçi almalı' Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, ekonomideki verimlilik artışında son noktaya gelindiğini, bundan sonra işverenler..
Formula 1’de hesaplar tutmadı, pistin yetişmesi için 55 milyon dolar aranıyor İstanbul Kurtköy’de yapımı devam eden Formula 1 pistinin maliyetinin 153 milyon doları bulacağı belirtiliyor. İst..
‘Elektrik ihracatına tanınan imkan yerli enerjiden esirgenmesin’ TBMM’de geçen ay kabul edilen LPG Kanunu’na eklenen geçici bir madde ile elektrik ihracatı yapmak isteyen firmalara düşük fiya..
En kârlı müşterisi ‘Hazine’yi kaybeden bankalar, küçük işletmeleri keşfetti Son üç yılda yakalanan siyasi ve ekonomik istikrar, bankacılık sektöründe büyük değişikliklere sebep oldu.
Bahar geldi, polene dikkat! Baharın iyiden iyiye kendini hissettirdiği şu günlerde doğadaki değişim insan sağlığını da yakından etkiliyor.
25 bin Anzak anma törenleri için Çanakkale’ye gelecek Çanakkale Kara Savaşları’nın 90. yıldönümü sebebiyle bu yıl Gelibolu’da düzenlenecek törenlere 25 bin Anzak katılacak.
Trabzon’da provokasyon cepten yayılmış Trabzon’daki linç girişimini inceleyen TBMM İnsan Hakları Komisyonu, hazırladığı raporda, olaydan 5 dakika sonra bazı kişilerin cep telefonlarına ‘PKK b..
Adil Serdar Saçan’ın kullandığı muhbir yakalandı İstanbul eski Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan’ın kullandığı muhbir, Sedat Şahin çetesine yönelik sürdürülen soruşturma kapsamınd..
Terörist Fehriye Erdal Belçika’da yasa iptal ettirdi Sabancı suikastı zanlısı DHKP/C militanı Fehriye Erdal, Belçika hükümetinin terörizme karşı mücadele amacıyla oluşturduğu bir yasa maddesi..
Milyon dolarlık İncil çeteyi birbirine düşürdü Antalya’da tarihî eser niteliğindeki 21 sayfalık İncil’i 1 milyon dolara satmak isteyen organize suç örgütüne yönelik operasyonda yakalanan 2 ki..
Evinde lav silahı bulunan polise 10 yıl hapis cezası Adana’da, evinde 5 adet lav silahı bulunan polis memuru, 10 yıl 5 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.
Saraycık köyünü küle çeviren yangın elektrik tellerinden çıkmış Saraycık köyünü yokeden yangının elektrik tellerinin temasından çıktığı belirtildi. Çorum’un Kargı ilçesine bağlı Saraycık köyü..
Hakim ve savcı adayları, stajı karakolda bitirecek Meslek öncesi eğitimlerini Danıştay, Yargıtay, valilikler ve mahkemelerde yapan hakim ve savcı adayları artık karakollara da gidecek.
Baro, Neşter 2’ye adı karışan avukatları meslekten ihraç etti Yargıda görülmekte olan bazı davaları etkileme girişimleriyle ilgili başlatılan Neşter 2 soruşturmasında adı geçen avukatlara bar..
Hukuk eğitimi 5 yıla yükseliyor Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, hukuk fakültelerine bir yıllık hazırlık sınıfı konulacağını bildirdi.
Mevlit Kandili tekbir ve dualarla kutlandı Peygamber Efendimiz (sas)'in dünyayı şereflendirdiği gün olan Mevlit Kandili milyonlarca Müslüman tarafından okunan Kur'an-ı Kerim, edilen dua ve kı..
Kisra’nın sarayı, 1434 yıldır ‘Kutlu Doğum’a tanıklık ediyor Hz. Muhammed’in (sas) doğduğu o muhteşem geceye tanıklık eden tarihî Kisra Sarayı çatladığı haliyle hâlâ ayakta duruyor.
Mevlit Kandili, Kuzey Kıbrıs’ta resmî tatil Gerek siyasiler gerekse bürokratlar tarafından zaman zaman dinî yaşam ve sunulan din hizmetleri konusunda zafiyet içinde bulunulduğu dile getirilen..
İslam ülkeleri STK’ları İstanbul’da toplanacak Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) tarafından düzenlenecek olan Uluslararası İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşu(STK)'ları Konferansı 30 N..
Özel okul yaptırmak eğitime yüzde 300 destektir Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Diyarbakır'da Özel Nil İlköğretim Okulu'nun açılışını gerçekleştirdi.
SSK’lılar özel hastanelere sevksiz gidebilecek SSK’lılar sevk almadan özel hastanelerden yararlanabilecek. İstanbul, İzmir ve Tekirdağ’da toplam 33 özel sağlık kuruluşuyla anlaşma yapan Sosya..
Emeklilerin sağlık karnesini kullanan çeteden ilaç vurgunu Emeklilerin sağlık karnesine ilaç yazdırarak Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur gibi kurumlardan milyarlarca lira aldıkları tespit edil..
Bakanlığın iletişim merkezi dert ortağı oldu Vatandaşların sağlık kurumlarında karşılaştıkları sorunları iletmesi için kurulan Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (SABİM) birbirinden ilginç ..
Lise öğrencisi, koç boynuzundan kanser ilacı üretti TÜBİTAK’ın düzenlediği Orta Öğretim Öğrencilerinin Araştırma Projesi sergisinde birbirinden ilginç ve önemli bilimsel çalışmalar Atatürk Ün..
Urfa’daki Balıklıgöl karantinaya alındı Şanlıurfa'nın simgesi konumundaki Balıklıgöl'de balıklar son günlerde topluca ölmeye başladı.
Doktorlar 1 gün iş bırakacak Türk Tabipler Birliği (TTB) ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesi i..
Zambiya’da 46 madenci öldü Afrika ülkelerinden Zambiya’da bir bakır madeninde meydana gelen patlamada 46 kişi hayatını kaybetti.
Ev hanımlarında kalp krizi riski daha yüksek Anadolu Sağlık Merkezi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Gürsel Ateş, ev hanımlarının çalışan kadınlardan daha fazla kalp krizi geçirme riski taşıdığını söy..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9