21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kupada ilk finalist Galatasaray Türkiye Kupası yarı final maçında, Galatasaray, Trabzonspor'u 5-3 yenerek ilk finalist oldu. Maçın normal süresi 1-1 sona erdi. Uzatmalarda da gol olmayınca so..
Bu da bir tür rövanş maçı Türkiye Kupası yarı final eşleşmeleri değişik türden rövanşlara sahne oluyor. Bu akşam kendi sahasında Denizlispor'u ağırlayan Fenerbahçe ligde son oynanan maçın röv..
YTL basımı yüz güldürüyor Türkiye parasından 6 sıfır atarak TL'den YTL'ye geçişi sağlarken, bu geçişin maliyeti sorgulanmış ve ortaya çıkan rakam 65 milyon dolar olarak belirlenmişti.
'Kendimize güvenelim, kabuğumuzu kıralım' Doğan Yayın Holding (DHY) tarafından 'Marka Güçtür' temasıyla geçen yıl başlatılan Anadolu'daki Avrupa Toplantıları'nın 9'uncusu Samsun'da yapıldı.
Tarıma sigorta yasası yolda Üreticilerin çeşitli riskler nedeniyle uğrayacağı zararın tazminini öngören Tarım Sigortaları Kanunu tasarısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
Türkiye yatırım listesinde Küresel yatırımları ile bilinen ABD'nin önde gelen emeklilik şirketi Kaliforniya Kamu Çalışanları Emeklilik Sistemi (CalPERS) adlı kuruluş, yatırım yapacağı ülkeler..
Toplu konutta kötü kokular Yüksek Denetleme Kurulu (YDK) raporu: Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, arsa değerlerinin düşük gösterilmesine göz yumarak 1.1 milyar YTL'lik kamu kaynağının müt..
100 liranın 46'sı vergiden kaçırıldı Kayıtlı mükellefler, kazandıkları her 100 liradan 46'sını devletten gizledi. Gizlenen matrah, kriz yılı 2001 hariç, son beş yılın en yüksek noktasına çıkt..
Vergi rekorunda ana pay faizin Türkiye'nin en fazla gelir vergisi ödeyecek ilk 100 isminin 57'si faiz, 21'i de kira geliriyle listeye adını yazdırdı. Emlakta 'ilk 10'un dokuzu İstanbul'dan
İran'dan gaz alımına erteleme Enerji Bakanlığı'ndan bir yetkili, ikinci büyük doğalgaz tedarikçisi olan İran'dan alınan gazın kalite düşüklüğü nedeniyle dört gün önce Türkiye tarafından durdu..
'Her öğrenciye süt' kampanyası Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Türkiye'de şu anda sezon nedeniyle görülen süt artışına mutlaka müdahale edilmesi ve sütte tüketimi artırmak için büyük bi..
Sigara devinden Manisa'ya fabrika İngiliz sigara devi Imperial Tobacco'nun geçen yıl Manisa'da temelini attığı 35 milyon sterlinlik sigara fabrikasının açılışını Sanayi Bakanı Ali Coşkun yapt..
Turizm rekora hazırlanıyor Türkiye'nin bu yılın ilk üç aylık dönemindeki turizm geliri yüzde 16.4 artarak 2 milyar dolara ulaşırken, turizm harcamaları ise yüzde 22'lik büyümeyle 678 milyon d..
Unakıtan'ın ÖTV savunması Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, alkollü içeceklerdeki vergi oranlarını savundu. Unakıtan, sahte rakı olayına atıfta bulunarak, vergilerin düşürülmesinin bu tür dolandı..
Almanlar yatırım için İzmir'de Commerzbank'ın gayrimenkul fonu olan CGI, İzmir'de kurulacak Bornova Alışveriş Merkezi'nin geliştirilmesi için yaptığı 80 milyon avroluk yatırım ile Türkiye'dek..
Berlusconi istifa etti İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, dört koalisyon ortağından ikisinin çekilmesinin ardından yeni bir hükümet kurmak üzere istifa etti.
Rehineler Dicle'den çıktı Irak'ın Madain kasabasında Sunni direnişçilerin 70 kadar Şii sivili rehine alıp almadığı bir muamma olarak kalırken 50 kişinin cesedi Dicle nehrinde bulundu.
AB'de ortaklık konseyi krizi Lüksemburg'da 26 Nisan'da yapılacak Türkiye-AB Ortaklık Konseyi toplantısı öncesi Kıbrıslı Rumların tavrı AB içinde sıkıntı yaratıyor.
İran uçağı nehre uçtu İran'ın başkenti Tahran'da bir yolcu uçağı havaalanına iniş sırasında pisten çıkarak nehre uçtu.
Schröder'in programı yüklü Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in 4 Mayıs'ta Türkiye'ye yapacağı ziyaretin programı belli oldu.
Başbakan Afganistan'da Başbakan Erdoğan, yeniden yapılandırılma sürecinde Türkiye'nin de rol aldığı Afganistan'da, "Kurtuluş Savaşı'ndaki yardımınızı unutmadık" dedi.
Dünyanın orta yerinde kâbus Halk isyanlarının sekiz yılda iki devlet başkanını koltuktan ettiği Ekvador'da halk yine sokakta.
Rice'ı Rusçası kurtaramadı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın Rusya ziyareti iki ülke arasındaki 'gerilimli ilişkilerin' göstergesi oldu.
'Soykırım' Kongre'de Ermenilerin 'soykırım'ı andıkları 24 Nisan yaklaşırken ABD'de 'soykırımın' tanınması peşinde koşan Ermeniler ve bunu göğüslemeye çalışan Türk diasporası hareketlendi.
'Türkiye'yi anlamak zor' Ermenistan'ın başkenti Erivan'da dün 'soykırımı' anma etkinlikleri çerçevesinde uluslararası bir konferans düzenleniyor.
ABD'ye 'ekstra' yok İncirlik'in, Irak ve Afganistan için BM kararları uyarınca insani amaçlı kullanımına izin veren kararnamenin süresi bir yıl uzuyor. Beklentileri daha yüksek olsa da ABD, s..
Gül, NATO toplantısında NATO, ittifakla Rusya ve Ukrayna ile ilişkilerin yanı sıra Ortadoğu barış sürecinde rol alma gibi kritik önerileri ele almak üzere ilk kez eski SSCB ülkelerinden birin..
Avam Kamarası için iki Türk aday Britanya'da 5 Mayıs'taki genel seçimlerde en büyük iki partiden Avam Kamarası'na girmek için iki Türk aday da yarışıyor.
Papa'dan hoşnut olmayan, çok Papa 16. Benedict, sadece Yahudi ve Müslümanları değil, Ortodoksları ve 'esmer' bir Papa bekleyen Latin Amerika ve Afrikalı Katolikleri de üzdü.
Benedict'ten ilk mesajlar ılımlı Kariyeri Hitler'in gençlik kollarından Katolik Kilisesi'nin Engizisyon Kurumu'nun devamı niteliğindeki Doktrin Dairesi Başkanlığı'na uzanan Alman Joseph Ratzi..
Viyana, Zagreb ve Opus Dei memnun ABD Başkanı George W. Bush'un "Büyük bilgelik sahibi" diyerek kutladığı Joseph Ratzinger'in Papa 16. Benedict olmasına en sevinen halklar T..
Avrupa Komisyonu: Vatikan karışamaz Papa 16. Benedict'in kardinalliği sırasındaki Türkiye karşıtı açıklamaları, Avrupa Komisyonu'nun başını şimdiden ağrıtmaya başladı. Dün yeni Papa'nın Türki..
Ankara: İnşallah değişir Başbakan Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün yeni Papa'ya birer kutlama mesajı yollarken, Erdoğan, Türkiye karşıtı Alman kardinalin Papa seçilmes..
DEHAP çözüm arayışında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de aralarında bulunduğu DEHAP'lı dokuz belediye başkanı, dün gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle b..
Koç: Bu hâlâ karısı mı? Katıldığı toplantılarda uyaması ve gaflarıyla gündemden düşmeyen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bu kez de Ankara Toyan Sanat Galerisi'nde açılan 'Mahmut Cuda 101 ..
Erdoğan: Kaya'nın hareketi ilk olacak Başbakan Tayyip Erdoğan, enerji yolsuzluğu iddianamesi kapsamında hakkında fezleke hazırlanınca istifa eden AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya'ya destek çı..
CHP: Kemal ne zaman? CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, dün bir toplantıyla, AKP'li Cemal Kaya'nın istifasını değerlendirdi.
'Küçüğe para yok yasası' değişmedi En az üç milletvekili olan siyasi partilere Hazine'den yardım yapılması uygulamasını kaldıran yasa, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in vetosuna karşın, Ana..
Çöpten servet çıkarıyor Makine mühendisi Halil Filiz, kendi geliştirdiği makineler sayesinde çöpe atılan milyonlarca liralık atığı geri kazandırıyor.
Kazılara vasıflı işçi Avrupa Birliği (AB), Kayseri Valiliği'nin 'Küllerdeki Ekmek' projesine, 106 bin avroluk destek verdi. Projenin hedefi, eğitimli arkeoloji işçisi yetiştirmek.
İkinci kez çöktü Bakırköy Ticaret ve Alışveriş Merkezi'nin (BAM) inşaatında tavan çöktü, biri ağır, dört işçi yaralandı. BAM'nin inşaat çalışmalarında ikinci çökme olayı yaşandı.
Utanca ortak olma Britanya'nın Ankara Büyükelçiliği ile Kadın Merkezi'nin (KAMER), namus cinayetlerinin önlenmesini hedefleyen kampanyası, 30 Nisan'da başlatılacak.
Yargıda türban için baro vizesi Ankara Barosu, türban konusunda yepyeni bir karar aldı. Baro, üçe karşı sekiz oyla, Yargıtay'daki duruşmaya türbanlı girdiği için salondan çıkarılan avukat Hat..
İHL'linin Özok davasına ret Fatih 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok'un "İmam Hatip'te (İHL) okumuş birinin başbakan olmasını içime sindiremem&am..
Kuşadası asker peşinde Kuşadası Limanı'na beş günlük ziyaretini tamamlayan Fransız Deniz Kuvvetleri'ne ait 'Georges Leygues' firkateyninde görevli bir asker kaybolunca güvenlik birimleri alar..
Çanakkale hâlâ 'geçilmez' 'İstanbul Ottomans (Osmanlılar)' takımı sahaya çıktığında, karşısında uzun boylu, dövmeli, sarışın bir takım buldu. Tamamı, Türkiye sularında gezinen Avustralyalı HM..
Malazgirt'te Nesin fobisi Bir yılı aşkın süredir çok sayıda ilde gösterilen Aziz Nesin'in 'Yobaz' adlı tiyatro oyunu, Muş'un Malazgirt ilçesinde 'inancı istismar ettiği, müstehcen olduğu ve..
'Hocaların hocası'na veda Türkiye'de ilk plastik cerrahi anabilim dalını kuran İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Halit Ziya Konuralp, vefa..
Fehriye Erdal yasa iptal ettirdi Sabancı suikastı faillerinden Fehriye Erdal, Belçika'da terörizmle mücadele amacıyla çıkarılan bir yasa maddesinin iptali için açtığı davayı kazandı.
23 Nisan konukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın hazırlıkları sürüyor. Bayram nedeniyle 48 ülkeden konuk çocuklar Anıtkabir'i gezdi. Fotoğraf: Serdar Özsoy
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9