21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

21 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eğirdir Gölü'nde sandal devrildi Isparta'nın Eğirdir İlçesi'nde, balık avlamak amacıyla gece Eğirdir Gölü'ne açılan 2 balıkçıdan biri sandalın alabora olması sonucu kayboldu. Diğer balıkçı, p..
'Ordumuz takdire şayan' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan'da görev yapan Türk birliğinin bölgedeki başarısının takdire şayan olduğunu söyledi.
'Aklıselimin toplamı' AKP Genel Başkan Yardımcısı Fırat, Genelkurmay Başkanı Özkök'ün konuşmasını değerlendirdi: Aklıselimin toplamı.
NATO ve Rusya'dan askeri işbirliği anlaşması Soğuk savaş döneminin iki eski düşmanı NATO ve Rusya, askeri işbirliği anlaşması imzaladı.
Irak'ta helikopter düştü Irak'ta MI-8 tipi bir ticari helikopterin düştüğü bildirildi. Bir Amerikalı askeri kaynak, helikopterin, başkent Bağdat'ın kuzeyinde uçtuğu sırada vurulduğunu kaydett..
Bülent’in gururu G.Saray’ın tecrübeli kaptanına, yarın gerçekleştirilecek Şampiyonlar Ligi Kupası teslim töreni sırasında UEFA tarafından onur ödülü verilecek.
Petrol aramalarına ağırlık veriyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, hem yurt içinde hem yurt dışında petrol aramalarına ağırlık verdiklerini belirterek, doğalgaz aramalarının A..
Jackson davasında şok tanık Çocuklara cinsel tacizde bulunmakla suçlanan Michael Jackson davasında savcı, mahkemeye şok etkisi yaratması beklenen bir tanık çıkarmaya hazırlanıyor. İnternet ga..
Discovery'nin fırlatılışı 22 Mayıs'a NASA, 15 Mayıs'tan itibaren uzaya göndereceği Discovery'nin rampaya yerleştirilmesini teknik testler bitirilmediği için 22 Mayıs'a erteledi.
Rahim ağzı kanserine anında teşhis İngiltere'de geliştirilen kalem boyutunda bir cihazla rahim ağzı kanserlerini anında tespit etmek mümkün olabilecek.
Kızamık her yıl yüzlerce can alıyor Türkiye'de her yıl 1417, dünyada ise 550 bin çocuk kızamık nedeniyle hayatını kaybediyor.
'Bankacılıkta yabancı payı % 40'a çıkabilir' Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahenk, yabancıların Türkiye'de bankacılık sektörüne girmesinin doğal olduğunu belirterek, “Yabancı payı ..
Cemal Kaya'nın istifası geçerli Meclis Başkanlık Divanı, Cemal Kaya'nın milletvekilliğinden istifasının “gerçek ve geçerli olduğuna” oybirliğiyle karar verdi.
Hükümet petrol aramalarına ağırlık verdi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, hem yurt içinde hem yurt dışında petrol aramalarına ağırlık verdiklerini belirterek, doğalgaz aramaların..
Telefonica Telekom'a teklif vermeyecek İspanyol telekom şirketi Telefonica, özelleştirme sürecindeki Türk Telekom'a teklif vermeyeceğini bildirdi. Telefonica'nın bir sözcüsü, şirketin, Türk T..
Sinema salonlarında festival esintisi... Bu hafta sinema salonları festivali aratmayacak kadar hareketli. Sinemaseverler bu defa tercih yapmakta her zamankinden daha çok zorlanacak gibi. Çünk..
Morgan Stanley: Papa müzakere sürecini etkilemez Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, yeni papa 16. Benediktus'un Türkiye konusunda daha önceki söylemlerinin, ''Türkiye'nin Avrupa Bir..
Lisede bıçaklı kavga: 1 yaralı Konya'da lise öğrencisi, bir gün önce tartıştığı arkadaşını bıçakla sırtından yaraladı. Konya'da bir lisede öğrenim gören Ramazan Ç. (17) ile Gökhan A. (17), dü..
Ankara'da ritm-dans gösterisi 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nin bu akşamki konuğu 'Tararam Ritm-Dans Gösterisi', sanatseverin karşısına Extazira adını verdiği çok özel bir performan..
Liselererası kısa film yarışması İstanbul Lisesi Sinema Kulübü'nün düzenlediği 'Liselerarası Kısa Film Yarışması'nda konu sınırlaması yok.
AMD'nin 'çift çekirdekli'si piyasada Intel'in ilk çift çekirdekli çiplerini piyasaya sunmasından sadece iki gün sonra ezeli rakibi AMD de kendi çift çekirdekli çipini çıkardı.
Borsa'da yabancı yatırım 6 yılın zirvesinde İstanbul Borsası'nda işlem gerçekleştiren yabancıların net yatırımları geçen yıl altı yılın en yüksek düzeyine yükseldi. Yabancıların işlem hacmind..
'Avrupa'daki son diktatörlük Belarus' ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Belarus'u Avrupa'nın ortasındaki son gerçek diktatörlük olarak niteleyerek, bu ülkede rejim değişikliği çağrısı ya..
'Diplomatik ilişki 'soykırımdan' bağımsız' Ermenistan Başbakanı Andranik Markaryan, soykırım iddialarının, Türkiye'yle diplomatik ve ekonomik ilişkiler için başat bir sorun olmadığını, her ik..
CHP, İncirlik konusunda bilgi istedi CHP, İncirlik Üssü'yle ilgili yeni kararname hakkında, hükümetin Meclis'i acilen bilgilendirmesini istedi.
Döviz rezervinde gerileme sürüyor Merkez Bankası’nın döviz rezervi, geçen hafta 1 milyar 343 milyon dolar azalarak 36 milyar 494 milyon dolara indi. Rezervde, son beş haftadaki düşüş 2 milyar..
Memur zammının yüzde 62'si eridi Türkiye Kamu-Sen’in yaptığı araştırmaya göre, memur maaşlarına bu yılın ilk 6 ayı için verilen ortalama 34 YTL’lik zammın yüzde 62’sine denk gelen 21 YTL ilk ..
Sağlık çalışanları iş bıraktı Sağlık çalışanları, hükümetin izlediği sağlık politikalarını protesto ve özlük haklarının iyileştirilmesi için iş bırakıyor.
Bulgar yolcu taşıyan otobüs yandı Türk asıllı 30 Bulgar vatandaşını taşıyan Bulgaristan plakalı yolcu otobüsü, Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'nde yanarak kullanılamaz ..
Fransa'da 'siyasi deprem' uyarısı Fransa'da yayımlanan Liberation gazetesi, AB Anayasası için 29 Mayıs'ta düzenlenecek referandumda, "hayır" çıkması durumunda, "siyasette deprem olacağı" yoru..
El Kaide'den Allavi'ye suikast girişimi Irak'ın geçici Başbakanı İyad Allavi'ye yönelik suikast girişimini El Kaide'nin Irak kanadı üstlendi.
El Kaide çocuk kaçırmış Libyalı babaları tarafından, 5 çocuğun İngiliz annelerinden kaçırılıp Libya'ya götürülmesine El Kaide mensuplarının yardım ettiği öne sürüldü.
NATO ve Rusya, askeri işbirliği anlaşması imzaladı Soğuk savaş döneminin iki eski düşmanı NATO ve Rusya, askeri işbirliği anlaşması imzaladı.
ABD: Belarus'ta rejim değişmeli ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Belarus'u Avrupa'nın ortasındaki son gerçek diktatörlük olarak niteleyerek, bu ülkede rejim değişikliği çağrısı yaptı.
Fehriye Erdal, Belçika'da yasa iptal ettirdi Sabancı suikastı faillerinden terörist Fehriye Erdal, Belçika hükümetinin terörizme karşı mücadele amacıyla oluşturduğu bir yasa maddesini iptal i..
Papadopulos'da yeni girişim umudu Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Kıbrıs sorununun çözümü için yeni girişim başlatılması konusunda yakın zamanda sonuç alınacağını umduğunu..
Turkcell'de çağrı muafiyeti görüşülecek TMSF Başkanı Ertürk, Turkcell'in çoğunluk hisselerini almak isteyen TeliaSonera'nın "çağrı muafiyeti" şartı konusunda, Turkcell genel kurulda alınacak ..
"Da Vinci Şifresi'nde yıldızlar geçidi Dan Brown'ın tüm dünyada satış rekorları kıran "Da Vinci Şifresi" (The Da Vinci Code) adlı eserinden beyazperdeye uyarlanan film, yıldızlar geçidine dön..
Sağlık çalışanları iş bıraktı Türk Tabipleri Birliği ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nın geri çekilmesi için bugün i..
Fon, çağrıda Turkcell kararını bekliyor TMSF Başkanı Ertürk, İskandinav TeliaSonera'nın çağrı muafiyeti şartına ilişkin olarak Turkcell'in alacağı karara göre hareket edeceklerini söyledi. Er..
NATO-Rusya arasında askeri işbirliği NATO ve Rusya, askeri işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma, tarafların ortak askeri tatbikat düzenlemelerini kolaylaştıracak.
Stalin Türkiye’de saklanmış Sovyetler Birliği’nin komünist lideri Stalin’in 1910’li yıllarda Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Taşburun Köyü’nde 2 yıl yaşadığı iddia edildi.
Antakya karayolu'nda heyelan Hatay'ın Belen İlçesi'nde, yol genişletme çalışmaları sırasında meydana gelen heyelan nedeniyle İskenderun-Antakya (E-91) karayolunun ulaşıma kapandığı bildirildi..
Okul kantininde yangın İzmir'in Çiğli İlçesi'nde bir ilköğretim okulunun kantininde yangın çıktı.
Vergi denetmenine 10 yıl hapis istemi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, denetimini yaptığı şirketin yetkilisinden rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan Ankara Gelirler Bölge Müdürlüğü'nde görev y..
Türkiye 10’uncu büyük orduya sahip Nüfus açısından dünyada 16'ıncı sırada yer alan Türkiye’nin, dünyanın en büyük 10'uncu ordusuna sahip olduğu bildirildi.  İşte İncirlik'ten uçuş planı
Yaşar Topçu'dan tanıklara itiraz Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu, Yüce Divan'da yargılandığı davada, 4 kişinin tanıklığına itiraz etti.
Yunanistan Turizm Bakanı İstanbul'da Yunanistan Turizm Bakanı Dimitris Avramopulos, İstanbul'a geldi.
Sağlık çalışanları iş bıraktı Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nın geri çekilmesi ..
Atatürk Barajı göleti temizleniyor Şanlıurfa'da BOTAŞ'a ait petrol boru hattından Atatürk Barajı Göleti'ne sızan ham petrolü temizleme çalışmalarında, son aşamaya gelindiği bildirildi.. Alına..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9