20 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

20 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB’de sizinleyiz Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in davetlisi olarak Ankara’ya gelen Letonya’nın kadın Cumhurbaşkanı Vaire Vike-Freiberga, Türkiye’nin AB’ye üyeliğini baştan beri içtenlikle ..
Beyinde olanları kulak söylüyor Avustralyalı doktora öğrencisi Nicolas Cherbuin, iç kulaktaki ısı değişimi vasıtasıyla beynin faaliyetlerini izleyen bir cihaz geliştirdi. Cihaz, beyin ameliya..
Kök hücreyle diyabete tedavi Japonya’nın Kyoto Üniversitesi’nde, dünyada ilk kez uygulanan yeni bir yöntemle yapılan, yaşayan donörden diyabet hastasına pankreas kök hücresi nakli operasyonu ..
Sait Halim Paşa Yalısı açılıyor On yıl önce geçirdiği yangından sonra restore edilen ve Göçtur Turizm A.Ş. tarafından 49 yıllığına kiralanan Sait Halim Paşa Yalısı, önümüzdeki ay turizmin hiz..
Hakkári, ters laleyle dünyaya açılacak Hıristiyanların Hz. İsa’nın çarmıha gerilişini simgelediğine inandığı ve her sabah içinden su sızdığı gerekçesiyle ‘ağlayan lale’ olarak da adlandırdığı..
Einstein için global ışık zinciri Bilim tarihinin en önemli ismi olan fizikçi Albert Einstein’ın ölümünün 50’nci yıldönümü nedeniyle, ABD’nin Princeton Üniversitesi’nden başlayan, oradan Doğu..
Topkapı Sarayı’ndan Sabancı Müzesi’ne Meslek yaşımının 41 yılını Topkapı Sarayı Müzesi’nde geçiren ve Şubat ayında emekli olan Dr. Filiz Çağman, dün düzenlediği bir basın toplantısıyla Sabanc..
Erkeklere elektrikli vücut tıraş makinesi Erkeklerin yüzleri dışında tüm vücutlarında kullanabilecekleri ilk tıraş makinesi haftaya İngiltere’de piyasaya çıkıyor. Veet’in erkekler için üretti..
Kırışıklık kremi savaşı ‘Botox’tan daha iyi’ sloganıyla piyasaya çıkan Sephora’nın ‘StriVectin-SD’ kremi, kozmetik dünyasında karıştırdı. ‘StriVectin’ satışlarında patlama yaşanırken diğer ko..
Uçurumdan atladılar İsveç’in kuzeyindeki Laponya bölgesinde 140 ren geyiği, bilinmeyen bir nedenle uçurumdan ölüme atladı. Ren geyiklerinin ait olduğu kasaba yetkililerinden Nils Petter Pavva..
Mutluluk kalbi stresten koruyor Londra Üniversitesi uzmanlarından oluşan bir ekibin yaptığı araştırma, mutluluğun insan kalbini koruduğunu, dolayısıyla da insanı daha sağlıklı kıldığını ortay..
İnsan gibi yürüyen robot Michigan Üniversitesi’nde çalışan bilim adamları, beş yıllık bir çalışma sonucunda insan gibi yürüyen ve yürürken dengesini koruyabilen bir robot geliştirdiler. Türün..
Aydın Doğan 2005 Ödülü iki projeye Bu yıl ‘kent mimarisi ve kent dokusu’ dalında düzenlenen ‘Aydın Doğan 2005 Ödülü,’ önceki akşam düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. Atatürk Kültür M..
'Barışa katkı sağlamaya hazırız' Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Türkiye' de son günlerde yaşanan şiddet olaylarından kaygı duyduklarını söyledi.
Mason açıklaması Zeki Alasya’yı kızdırdı Metin Akpınar’ın, çok sayıda filmde başrolü birlikte oynadığı yakın arkadaşı Zeki Alasya için ‘Zeki’nin mason olduğunu biliyordum. Hatta bana da tekli..
Demi Moore, genç aşkıyla evleniyor Hollywood’un ünlü yıldızı Demi Moore ve aktör Ashton Kutcher’in Las Vegas’ta gizlice evlenmeye hazırlanıyor. Haberi İngiliz Daily Mail gazetesi duyurdu. Hab..
Burhan Öçal, mahkûmları Kırklareli’ne sürükledi ‘O Şimdi Mahkum’ filminin üçüncü galası, başrol oyuncusu Burhan Öçal’ın isteği üzerine Kırklareli’nde yapıldı. Kırklarelili Öçal ve daha pek ço..
Bir yıl sonra Yalın ‘Ellerine Sağlık’ albümüyle geçtiğimiz yıl müzik piyasasını epey hareketlendiren Yalın, ikinci solosu ‘Bir Bakmışsın’ı da cuma günü piyasaya sürdü. Geçen hafta düzenlenen ..
İkinci Hande Ataizi vakası Yedi yıldır birlikte olan ve bu yaz evlenmeyi planlayan Aysun Kayacı ile Emre Aşık’ın, evlilik sözleşmesi yüzünden ayrıldığı iddia edildi. Daha önce Hande Ataizi-Fe..
Sizi Amerikanlaştırmak için değil, Türkleşmek için varız Türkiye’deki faaliyetlerini Anadolu Grubu’na bırakmaya hazırlanan McDonald’s’ın CEO’su Jim Skinner, ‘Biz Türkiye’ye sizi Amerikanlaştı..
Migros: Piyasa taksitle rahattı Migros Genel Müdürü Aziz Bulgu, gıda ve akaryakıtta taksit uygulamasının kaldırılmasına yönelik düzenlemeler konusunda, ‘Bunun bir süre müşteri alışverişlerini..
Otomotivde ‘iyi üretim’ yetmez, tasarıma geçelim Minicargo ile Türkiye’nin lisans hakkına sahip ilk otomotiv üreticisi olduklarını söyleyen Tofaş’ın CEO’su Diego Avesani, ‘Artık iyi üretim ye..
1.5 milyon turist getiririz Türkiye'de şimdiye kadar Tantur aracılığıyla faaliyet gösteren Avrupa’nın turizm devi TUI, operasyonlarına ‘TUI Türkiye’ olarak devam etme kararı aldı. 2004’te dün..
Erdemir vitrine çıkıyor Özelleştirme kapsamında bulunan Türkiye’nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir’in Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yüzde 46.12 ve Türkiye Kalkınma Bankası (TK..
Günde bir milyon eve ücretsiz süt Tarım Bakanlığı, süt sektörünün üretim fazlası isyanının ardından bir süt kampanyası hazırladı. Ülkenin en yoksul yüzde 6’lık bölümünü oluşturan 1 milyon ail..
Fatura 42.5 milyon dolara çıktı, dış geziye fren geldi 2004’te devletin yurtdışı geziler için yaptığı harcama 42.5 milyon dolara çıkınca, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, geçen yıla göre ha..
ABD’nin gelir dağılımı bizden bozuk çıktı Türkiye, Tanzaya ve benzeri birçok ülkeden daha kötü duruma gelen gelir dağılımındaki adaletsizlikle dünyanın gelir dağılımı en bozuk 55’inci ülkesi ..
Batık banka patronlarına ‘TCK piyangosu’ Yeni Türk Ceza Kanu’nda, dolandırıcılık suçlarında verilen para cezası ‘5 bin gün’ ile sınırlandırılınca, batık banka patronlarına piyango vurdu. Yeni..
Erdoğan ‘Aklan gel’ dedi Meclis’e istifa gönderdi CHP’den AKP’ye geçtikten sonra aldığı ihalelerle gündeme gelen, adı Enerji yolsuzluğu iddianamesine de giren AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya..
Büyüme manifestomuzun parçası oldunuz Dünyadaki 25 Coca-Cola bölgesi arasında 1983’ten beri verilen Woodruff Kupası’nı, bu yıl merkezi İstanbul olan Avrasya ve Ortadoğu bölümü kazandı. Coca-C..
Rockistanbul 2005'te dev rockçılar Geçen yıl 19-21 Haziran 2004 tarihlerinde ilki gerçekleştirilen ve 3 gün boyunca 30 bin kişinin katıldığı -dünyaca ünlü gruplara ev sahipliği yapan- Rockist..
13 il daha teşvik kapsamında Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 13 ili daha teşvik kapsamına alan tasarı kabul edildi. Yeni işletmeler en az 30 işçi çalıştırmaları, eski işletmeler ise işçi ..
Uykusuz gecelere son (3) Uyku bozukluğu, herkes için aynı anlamı ifade etmeyebilir. Kimi bütün gece yatakta dönüp durur, kimi ertesi gün öğlene kadar uyur, kiminin de gündüz başı düşer! Bakır..
« 1 2 3 4 5 6 7