20 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

20 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Avukatın zanlısı hapiste Fındıklı ilçesinde önceki gün İstanbul Barosu avukatlarından Cihan Eren'e aracında silahlı saldırı düzenleyerek ağır yaraladığı gerekçesiyle gözaltına alınan Serhat K..
Hatalı sollama faciası Antalya-Burdur Karayolu'nda önceki akşam saat 23.00'de meydana gelen trafik kazasında Murat Aydın'ın kullandığı 15 EU 077 plakalı otomobil ile Davut Çalgökçe'nin kullan..
İlk duruşmada tahliye edildi Yenibosna'da Gözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rahmi Turan'ın sekteri Oya Kayaoğlu'nun içinde bulunduğu araca çarparak ölümüne neden olan sürücü Uğur Çapar tah..
Geleceğin Kartalları abilerinin izinde... En eski futbol kulüplerinden Beşiktaş'ın altyapısından binlerce çocuk yetişti. Yeniler de kendilerine Rıza ağabeylerini örnek almış.
İstanbul çöküyor Uydular aracılığıyla 115 bin noktasından görüntüler alınan kentin bazı kesimlerinin yılda 5-6 santimetre çöktüğü belirlendi... . İstanbul'dan düzenli olarak alınan uydu görün..
Parapsikoloji savaşlarında CIA ve KGB 1970'li yıllarda iki ünlü gizli servis bu yolda çok büyük paralar harcadı ve onlarca deney yaptı. Parapsikoloji geçmişte ve günümüzde bilimsel olarak tar..
Çete yuvasında silahlı çatışma Cinayet, gasp ve soygun olayına karıştığı iddiasıyla geçen yıl tutuklanan 26 sanığın ardından polis Halkalı'da aynı gruba ait eve baskın düzenledi. Çıkan çatışm..
Bilsem elimi sürer miydim Askeri bölgeden toplanan mühimmatın patlaması sonucu 14 yaşındaki Mücahit Sümer'in sağ bacağı kesildi. Sümer ailesi görevli askerler ile Milli Savunma Bakanlığı aley..
Anadolu Aleviliği'nde kadeh tokuşturulmaz Tunceli Hozat'da cem töreni sürüyor. Deyişler bittikten sonra aramızda küskünler var mı diye bir anons yapılıyor. Merakla etrafıma bakınıyorum. Acaba..
Kapıda 'başarı' yazıyor Fenerliler’in "Rıza Efendi 2 ekmek bir süt" pankartı Çalımbay ailesinin bir zamanlar duyduğu sözlerdi. Ama o kapıcı evinden müthiş bir başarı öyküsü çıktı Beşiktaşlı R..
Renault Sportway piyasaya çıktı Renault'un Megane modeli otomobil ailesinin ikinci özel seri çalışması olan Sportway, 30 bin 507 YTL'den başlayan fiyatlarla Türkiye'de satışa sunuldu. Renault..
Türkiye, 'gelir dağılımı adaleti'nde 55'inci... Gelir dağılımı adaletinde ABD'den daha iyi durumda olan Türkiye, 'adaletsizlik' listesinde 55'inci sırada yer alıyor. Dünyada gelir dağılımının..
Migros ve Opet'ten 'puan' avantajı Koç'un iki şirketi Migros ve Opet'te alışverişler puan kazandıracak. Tüketiciler puanları Migros, Şok ve Opet'te para yerine kullanacak'Telsim lisansı iptal..
'Teşvikle kalkınılsaydı Doğu cennet olurdu' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Doğu bölgelerine verdikleri paraların 'çarçur olup gittiğini' ileri sürdü'Yerel ortakla daha hızlı büyürüz'
Guantanamo'da bırakılan Salih Uyar Türkiye'de El Kaide üyesi olduğu iddiasıyla ABD'nin Guantanamo Üssü'nde 3 yılı aşkın süredir esir tutulan Salih Uyar (24) adlı Türk, önceki gece Türkiye'ye ..
Yargıtay'da 312'ye ağır rövanş Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun (YCGK), Milli Gazete yazarı Mehmet Şevki Eygi için TCK'nın 312. maddesin-den onadığı mahkûmiyet kararının gerekçesinde, türban ta..
Koç: 100 kişi daha var Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ağrı Milletvekili Cemal Kaya'nın istifa kararını, "Onurlu bir davranış" diye nitelendirmesi üzerine CHP, Erdoğan hakkındaki bir fezlek..
Bir taşla 3 kuş formülü AKP yönetimi, enerji ihalelerine yönelik yolsuzluk operasyonunda telefon dinlemelerine takılınca, hakkında fezleke hazırlanan Ağrı Milletvekili Cemal Kaya ile ilgili h..
Öksüz: Derviş'in üzerine yürüdüm DSP - MHP - ANAP koalisyon hükümetinin Ulaştırma Bakanı MHP'li Enis Öksüz, Türk Telekom konusunda tartıştığı dönemin Hazine'den Sorumlu Devlet Bakanı Kemal De..
Bu sefer sıra Küçük'te Erdoğan, "ağır hakarette bulunduğu" gerekçesiyle yazar Küçük'ün kitabının yayınının durdurulmasını istedi'Tribünlere oynamayın'
'minifest' satışı başladı İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen çocuk şenliği "minifest", 6 - 8 Mayıs tarihlerinde Maslak Parkorman'da düzenlenecek. El sanatlarından dansa, tiyatr..
Çinilerimiz kapak oldu İznik Vakfı ile Bilkent Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.Tayfun Özçelik'in ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışma sonrasında 17. yüzyıl çinilerinin klasik motifleri..
'Pollyannalar' daha uzun yaşıyor İNGİLTERE'DE 'University College London'da 200 orta yaşlı üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, sağlıklı yaşamın en önemli anahtarı, mutluluk. Mutluluk hali,..
Anzaklardan tören seferberliği Çanakkale'de Anzak çıkarmasının 22- 26 Nisan'daki 90. yıldönümü törenlerine katılması beklenen 25 bin Anzak için seferberlik ilan edildi. Ziyaretçilerin daha az..
Berksoy, eserleriyle Venedik Bienali'nde Küratör Martinez, Venedik Bienali için Semiha Berksoy ve Bülent Şangar'ı seçti. Martinez, Berksoy'u neden seçtiğini şöyle anlattı: İnsanlar Berksoy'un..
Ergezen'in içine sinmiş Çevre Bakanı Osman Pepe'nin içine sindiremediği Karadeniz Sahil Yolu için Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, "Çevre ve maliyet açısından en uygun koridorda yapıldı" dedi..
Aydınlara suikastlar İran’ın işi Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü’nün (CIA) yayınladığı bir raporda, Türkiye’de 1989’dan sonra işlenen bir dizi suikastın ardında İran’ın bulunduğu öne belirt..
Utanmaz bizi Türk görüyor Yeşiller yanlısı Heinrich Böll Vakfı tarafından ‘Geçmişin Bugünü’ adı altında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen sempozyumda Ermeni sorunu tartışıldı.
Yunanistan AB Anayasası’nı onayladı Yunan Parlementosu dün gerçekleştirdiği oturumda Avrupa Birliği Anayasası’nı 268’e karşı 17 oyla kabul etti.
Barroso: Protokolü imzala engel kalmasın AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, CNNTürk’te yayınlanan Manşet programında, müzakerelerin başlaması için Türkiye’nin Ankara Protokolünü imzala..
16’ıncı Benedict dönemi Katolik dünyası yeni papasına kavuştu. İkinci Jean Paul’ün halefini seçmek için önceki akşam Sistine Şapeli’ne kapanan 115 kardinal 24 saat içinde karara vardı ve 78 y..
Erciyes’e kar yağdı Erciyes Dağı’nın 3 bin metreden yüksek kesimlerinde bulunan Şeytanderesi, Çobanini, Hörgüçkayası, Sütdonduran Yaylası ve Kuzey Buzulu bölgelerine dün sabaha karşı kar yağd..
Savcıdan AB’ye uygun cinayet soruşturması Adana’da 13 yaşındaki kolej öğrencisi Mehmet Kasım Yıldırım’ın, arkadaşlık ettiği 20 yaşındaki Emir Yiğit tarafından boğularak öldürülmesi davasını A..
Sigaranın yerini Ecstacy alıyor İstanbul ’da 15 ilçede, 3 bin 168 onuncu sınıf (Lise II) öğrencisi arasında yapılan bir araştırma, gençlerin sigaradan uzaklaşıp esrar ve sentetik haplara yöne..
Pistte ölen gazeteciyi pilotlar uğurladı İzmir Pınarbaşı Pisti’nde pazar günü yapılan ‘Türkiye Pist Şampiyonası’nda fotoğraf çekerken, yarış otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitiren foto m..
Kamer Genç’e dava açtı Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, bir TV programında kendisini eleştiren eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç hakkında 20 milyarlık tazminat davası açtı. Davanın reddini ..
Loto, yoksul talihliye çıktı Sayısal Loto’nun geçen haftaki çekilişinde altı rakamı doğru tahmin ederek 1 milyon 243 bin 903 YTL (1 trilyon 243 milyar 903 milyon lira) ikramiye kazanan iki ta..
Edebiyatçıları kızdırdı Kültür Bakanı Atilla Koç’un ‘Az gelişmiş ülkelerde şiir, gelişmiş ülkelerde ise roman gelişmiştir’ sözlerine romancılar ve şairler tepki gösterdi.
Özgürlük denen türban iktidarda dayatılabilir Yazar Eygi’yi 312’den mahkum eden Yargıtay, gerekçesinde Başkan Şirin’in aksine laikliği korumanın devletin görevi olduğunu vurguladı. Kararda, t..
El Kaide avukatına oturmama davası Uluslararası terör örgütü El-Kaide’nin Türkiye yapılanmasıyla ilgili davanın duruşmalarında, ‘Laik bir rejimin karşısında oturup kalkmayı benimsemiyorum’ di..
Fidan omza 15. Kolordu Komutanlığı’nın İzmit’in Köseköy Beldesi’ndeki garnizonunda geçen yıl oluşturulan Engelliler ve Mehmetçik Korusu’nda, engelliler ile askerler birlikte fidan dikti.
Guantanamo’dan asker ocağına Küba'daki Guantanamo Adası’nda El Kaide üyesi olduğu gerekçesiyle 3 yıldır esir tutulan 24 yaşındaki Salih Uyar, Türkiye’ye iade edildi. Önceki gece geç saatlerde..
Torunlara içki yasağı Çanakkale Savaşları’nın 90’ıncı yıldönümü, 22-26 Nisan tarihlerinde kutlanacak. Törenleri izlemeye Avustralya, Yeni Zelanda ve diğer ülkelerden 25 bin, yurtiçinden de ya..
Riva’da İSKİ katliamı İSKİ’ye bağlı Paşaköy Arıtma Tesisi tarafından pis suların arıtılmadan Riva Deresi’ne akıtılması sonucu yaşanan çevre kirliliği Beykozlular’ın sabrını taşırdı. Deredeki ..
Büyükler kesti küçükler izledi Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde market sahibi Mahmut Ünal, etini satmak için satın aldığı deveyi, onlarca çocuğun gözleri önünde kestirdi. Bir süre önce özelle..
Sabancı Center suikastinde tazminata onay Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, İçişleri Bakanlığı’nın, 9 Ocak 1996’da Sabancı Center’daki terörist saldırıda ölen sekreter Nilgün Hasefe’nin k..
Öcalan’ın yeniden yargılanmayacağı ilan edilsin, destek olalım MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, hükümeti gecikmeden, Abdullah Öcalan’ı yeniden yargılamayacağını ilan etmeye çağırdı...
Hepimiz kardeşiz Son zamanlarda yaşanan bayrak olayları sırasında milliyetçilik yapmakla eleştirilen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bunun CHP’nin 6 ilkesinden biri olduğunu belirterek, bunda..
Uydudan şok haber İstanbul çöküyor Kentin 115 bin noktasının uydu görüntüleri, tüyler ürperten gerçeği ortaya çıkardı: İstanbul çöküyor. Küçükçekmece-Tuzla-Sarıyer üçgeninde çöküntüler yılda ..
Casus uçak jesti ABD’ye ret: Türkiye, 183 milyon dolar karşılığında İsrail’den 3 sistem halinde 10 adet pilotsuz Heron adlı ‘casus uçak’ alacak. İki ülke arasında 6 yıldır süren pazarlık, Erd..
« » 1 2 3 4 5 6 7