20 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

20 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hristofyas'tan tebrik Yeni KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ı ilk kutlayan Rum siyasi, Güney Kıbrıs'ın iki büyük partisinden biri olan komünist AKEL'in Genel Sekreteri ve Parlamento Başkan..
Referandum Paris'i karıştırdı AB Anayasası'nı 29 Mayıs'ta referanduma götürmek, Fransa'nın başına büyük bela oldu. Referandumda anketlerin gösterdiği gibi yüzde 55 oranında hayır çıkması hali..
'AB bölüyor' iması yumuşadı Başbakan Erdoğan'ın, "AB'nin Türkiye'den bölücü talepleri var" yollu sözleri tepki aldı. Erdoğan dün sözünü yumuşattı: "AB yekpare değil..
AB: Bölücü teklif olmaz Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 'AB'nin ülkeyi bölecek teklifler' yaptığını ileri sürmesi Brüksel'in dikkatini çekti. Avrupa Komisyonu, Erdoğan'ın neyi kastettiğini önce D..
Baykal: Günaydın! CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'ı AB konusunda çelişkili davranmakla suçladı. Baykal, dünkü CHP grup toplantısında Erdoğan'ı şöyle eleştirdi: "Başbakan, ..
Suçlanan Kaya vekilliği bıraktı Hakkında yolsuzluk fezlekesi hazırlanan Cemal Kaya, milletvekilliğinden istifasını verdi, ama AKP'de kalacak.
TCK'da takvim erkene çekildi Yeni TCK, Meclis'e beklenenden erken sunulacak. Adalet Bakanı Çiçek değişiklik taslağını Başbakan'a iletti. Basın özgürlüğüne engel maddelerdeki iyileştirmeler sı..
Görünmez kazalar öldürdü Sıradan bir günü yaşamak için evlerinden çıkan üçü çocuk dört kişi, 'inanılmaz' kazaların kurbanı oldu. Zonguldak'ın Devrek ilçesinde önceki gün, Suat Karataş yönet..
Riva ölüyor İstanbul çevresindeki gözde mesire yerlerinden, ondan fazla balık türünün yaşadığı Riva Deresi kirliliğe yeniliyor. Oksijeni biten suda balıklar ölmeye başladı, kokudan bölgeye ki..
Alevileri üzen şarap Denizli'nin Bekilli ilçesi bugünlerde AKP ilçe teşkilatı başkanı ile Aleviler arasındaki söz düellosuyla çalkalanıyor. Olay, AKP ilçe başkanı Mustafa Kırlı'nın başkanlığı..
ABD'de yılın öğrencisi bir Türk polisi Türk Polis Teşkilatı'nın yurtdışı eğitim programı kapsamında ABD'deki Baltimore Ünivesitesi'nde yüksek lisans eğitimi gören başkomiser Özgür Nikbay, bra..
Mevlit Kandili bu akşam Mevlit Kandili bu akşam kutlanacak. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Hz. Muhammed'in doğum günü olan Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
23 Nisan'da 2 milyon YTL Milli Piyango'nun 23 Nisan özel çekilişinde, bir kişiye 2 milyon YTL olmak üzere, toplam 5.7 milyon YTL tutarında ikramiye dağıtılacağı açıklandı.
Kardeşini beklerken polis vurdu! Bornova'daki otobüs terminalinde, bir zanlıyı yakalamak için ateş açan polis, yol kenarında bekleyen 30 yaşındaki Nihat Gülbeyaz'ı ağır yaraladı.
Berçem değil devlet sağır Üç yıldır alınamadı! Doğuştan işitme engelli 6 yaşındaki SSK'lı Berçem Kol, kulağa takılarak duymasını sağlayacak 'cocholer implant' cihazını üç yıldır bekliyor. Be..
Lisede sentetik risk! 3 bin 168 liseli Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nin 2004 yılında 43 okulda, 3 bin 168 lise ikinci sınıf öğrencisiyle yaptığı araştırmaya göre, tütün kullanımı 2001 yı..
Guantanamo esiri bırakıldı Kaide üyesi olduğu gerekçesiyle Küba'daki Guantanamo Adası'nda üç yılı aşkın süredir esir tutulan 24 yaşındaki Salih Uyar, Türkiye'ye iade edildi.
Yanan köye devlet eli Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, önceki gün 80 evin tamamen yandığı Çorum'un Kargı ilçesine bağlı Saraycık Köyü'nde dün incelemelerde bulundu.
ODTÜ'lü Funda 'uzay yolu'nda ODTÜ Uzay Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dilek Funda Kurtuluş, uzay ve havacılık alanındaki çalışmalarından dolayı ABD'nin prestijli ödülleri arasında ye..
Suikasta 'risk' tazminatı Sabancı suikastında ölen Nilgün Hasefe'nin ailesine 'sosyal risk' tazminatı ödenmesi kararlaştırıldı. 1996'daki saldırıda Özdemir Sabancı ve Haluk Görgün ile sekrete..
Sadıkoğlu yine rehin kaldı! Armatör Kahraman Sadıkoğlu, 'Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) borcu olduğu için kırmızı bültenle arandığı' gerekçesiyle Atina Elefterios Venizelos Havaalanı'nd..
Eken, kazayı ucuz atlatmış Susurluk davasından hüküm giyen ve cezaevinden bir süre önce tahliye edilen emekli yarbay Korkut Eken, Antalya'nın Manavgat ilçesi yakınında trafik kazası geçirdiği..
Üç okuldan biri hayırseverlerin Hayırseverlerin katkısıyla yapılacak 50 derslikli okulların protokolü dün imzalandı. İstanbul Valisi Muammer Güler, kentte yapılan her üç okuldan birinin hayır..
Vizeyi savunan yok Milli Güvenlik Kurulu'nda ele alınan göç sorunu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'vize' olarak adlandırılan 'İstanbul'a göç edenlere ikametgâh sorulsun' önerisini yeniden gündem..
Erdoğan yine dava açtı Mizah dergisi Penguen, karikatüristler Musa Kart ile Sefer Selvi ve Evrensel gazetesine açtığı davalarla gündeme gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu kez de yazar Pr..
Akşit ve Güçlü artık rahat AKP, Devlet Bakanı Güldal Akşit ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü hakkında Meclis'te soruşturma açılmasına geçit vermedi. İki bakan, Türkiye Jokey Kulübü'nün..
'MEB'in ihaleleri temiz' Başbakanlık Teftiş Kurulu görüş bildirdi: "Milli Eğitim Bakanlığı'nın İMKB'nin 450 trilyon liralık hibesiyle yaptıracağı okulların ihaleleriyle ilgili herhan..
Şırnak'ta toplu mezar aranacak Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı, 38 köylünün ölümüyle ilgili iddialar için 10 yıl sonra Şırnak'ta keşif yapılmasını istedi. 26 Mart 1994'te Gabar Dağı'nda PKK'ye..
Yaşlı ormanın peşinde... Bir kural: Herhangi bir canlının yaşamını uzun süre sürdürebilmesi için, genetik çeşitliliğinin fazla olması gerek. Yani, bir canlının dayanıklılığı ve ömrü, ataların..
Kızartma yağları ev ev toplanacak Türkiye, Avrupa Birliği (AB) uyum süreci çerçevesinde, 'basit ama çevre açısından hayati öneme sahip' bir uygulama daha başlatıyor. Belediyeler, 2008 yılında..
Şok... En iyi restoran İngiltere'de! İngilizler mutfak kültürlerinin zayıflığı, yemeklerinin tatsız tuzsuzluğu ile yıllardır fıkralara konu olmuş olabilir, ama dünyanın en iyi restoranı onlar..
Hayır ben horlamıyorum! Yatak odasının kâbusu horlama da uyku sorunları arasında. Bazen sonuçları çiftlerin yataklarını ayırmasına kadar varıyor. Ancak horlamayı sadece bir 'gürültü' değil, s..
Marmaray'dan gemi çıktı İstanbul'un iki yakasını denizaltından birbirine bağlayacak 'Marmaray Tüp Geçiş İnşaatı'nın arkeolojik kazılarında 10 asırlık olduğu sanılan bir gemi bulundu.
Hafta sonu savaşa girelim mi hayatım? Savaşçı geçmişleriyle ünlü Japonlar, savaşı turizm haline getirmeyi bildi. Ülkede eğlence amaçlı olarak 15'inci yüzyılın savaşları yeniden canlandırılıy..
Dikilitaş uçarak geliyor 67 yıl önce İtalya'ya götürülen 1700 yıllık dikilitaş, ülkesi Etiyopya'ya geri dönüyor. Aksum Dikilitaşı'nın üçte biri, dün Antonov 124 tipi dev kargo uçağıyla Etiyop..
Kalbin için mutlu ol Britanya'da yapılan bir araştırma, mutluluğun kalbin koruyucusu olduğunu gösterdi. Londra Üniversitesi tarafından yapılan ve sonuçları İngiliz Ulusal Bilimler Akademisi y..
Pankreasta bir 'mucize' Japon doktorlar dünyanın canlı bir pankreastan ilk ensülin hücresi naklini başarıyla gerçekleştirdiklerini açıkladı. Kyoto Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen ..
Çinlilere Çin Seddi müjdesi Çin Seddi uzaydan görünebiliyormuş. Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) giden Amerikalı-Çinli astronot Leroy Chiao'nun çektiği bir fotoğraf, Çin Seddi'nin uzaydan..
Marburg korkutuyor Angola'da, Marburg virüsünden ölenlerin sayısı giderek artarken, halk artık el sıkışmak yerine birbirine başıyla selam vermeye başladı. Sağlık Bakanlığı, tükürük, salya, te..
Obezitede en erken sinyal ABD'deki Philadelphia Çocuk Hastanesi ile Pennsylvania ve Iowa üniversitelerinde yapılan araştırmalara göre doğumdan sonraki ilk bir hafta içinde hızla kilo alan beb..
Oteli sevgili kavgası yakmış Paris'te geçen hafta cuma günü Opera Oteli'ndeki yangına, kazara yanan bir mumu deviren kadının neden olduğu açıklandı. Otelin gece bekçisinin kız arkadaşı olan 3..
Başbakan Yalçın Küçük'e dava açtı Başbakan Tayyip Erdoğan, "isyan'' adlı kitapta kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasıyla, yazar Yalçın Küçük ve yayıncı Penguen şirketi aleyhine 40 bin YT..
Erbakan'ın infazına üçüncü erteleme raporu Kapatılan RP'nin genel başkanı ve eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın "Kayıp Trilyon'' davasında aldığı 2 yıl 4 aylık hapis cezasının infazı üçüncü k..
Anayasa'da 50 madde değişiyor Milletvekili ve bürokrat dokunulmazlığına sınırlama, Türkiye milletvekilliği ve Köşk'ün yetkisinin sınırlandırılması gündemde. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bur..
Baykal: Günaydın Başbakan Ankara- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin Meclis Grubu toplantısında CHP'nin milliyetçilik anlayışını ve AB'ye bakışını anlattı. Baykal, Başbakan'ın AB poli..
Başbakan: CHP, AB'yi desteklemiyor mu yoksa Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP'nin AB'yle ilişkileri "kopuyor" gibi göstermesinin sıkıntı yaratacağını söyledi ve "CHP, Avrupa Birliği'ni desteklemiy..
Parti kararıyla istifa Adı enerji davasına karışan ve hakkında fezleke hazırlanan AKP Ağrı Milletvekili Kaya, Erdoğan'ın kararıyla istifa etti. Kaya, kendisini hedef gösteren Baykal'a da "Hod..
Bizim için Oynayın Beşiktaş Başkanı Demirören'in, tarihi zafer öncesinde konuştuğu futbolculara, "Çıkın ve gücünüzü gösterin" dediği öğrenildi. Beşiktaş'ın, Fenerbahçe karşısında aldığı tarih..
Denizlispor'un UEFA şansı lig yarışına bağlı Denizlispor'un UEFA Kupası'na nasıl katılacağı konusu son günlerde futbol camiasında konuşuluyor. Eğer Denizlispor, finale çıkamazsa böyle bir şan..
Kupayı daha çok istiyoruz Denizlispor'un tecrübeli oyuncusu Timuçin, "Fenerbahçe'ye göre daha stressiz olacağız" dedi. Denizlispor'un başarılı kanat oyuncusu Timuçin, Fenerbahçe ile oynanacak..
« » 1 2 3 4 5 6 7