20 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

20 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Tararam" Başkentlilerle 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin 21 Nisan'daki konuğu "Tararam Ritm-Dans Gösterisi". Teknik ve ritmik olarak ileri seviyedeki bir grup dansçı ve perküsyonc..
Chavez'den 1 milyon ücretsiz Don Kişot Venezuela hükümeti, Cervantes'in ölümsüz eseri Don Kişot'un bir milyon kopyasını bastırarak halka ücretsiz dağıtıyor. Cumhurbaşkanı Hugo Chavez, herkese..
Müdür müstehcen diye oyun yasakladı Muş’un Malazgirt ilçesi bakanlıkların desteklediği belirtilen ve 1,5 yıldır birçok ilde gösterilen Aziz Nesin’in "Yobaz" adlı tiyatro oyununu, "İnancı isti..
Dünya Jeotermal Kongresi Türkiye'de Zengin jeotermal kaynaklara sahip Türkiye, dünyanın en büyük jeotermal etkinliği 'Dünya Jeotermal Kongresi 2005'e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türkiy..
Dev buzdağı Antarktika'ya çarptı Dünyanın en büyük buzdağı Antarktika'ya çarparak 7.7 kilometrekarelik bir buz kütlesi kopardı.
Hollywood'un en büyük çapkınları Playboy dergisinin kurucusu 79 yaşındaki Hugh Hefner, şov dünyasının gelmiş geçmiş en büyük çapkını seçildi. Hayatı “Göklerin Hakimi-The Aviator” ..
Kilo verin ömrünüz uzasın Kilo vermenin artık estetik bir sorundan çok yaşamsal bir gereklilik olduğunu vurgulayan uzmanlar uyarıyor: Fazla kilo şeker, yüksek tansiyon ve kalp krizinin yanınd..
Mayınlı araziler maliyetsiz tarıma açılacak Maliye Bakanı Unakıtan, Suriye sınırındaki 510 kilometrelik mayınlı arazinin hiç para vermeden temizlenip kiralanacağını belirtti.
Yeni Papa'nın ilk mesajı bütünleşme Katolik aleminin yeni ruhani lideri Joseph Ratzinger yeni adıyla XVI. Benedict, bütün Hıristiyanların birleşmesi için çalışacağını bildirdi.
Sezer'in iade ettiği yasa aynen geçti Cumhurbaşkanı Sezer'in veto ettiği siyasi partilere yardımı düzenleyen yasa Meclis Anayasa Komisyonu'nda aynen kabul edildi.
'PKK'ya karşı harekete geçilmemesi düşündürücü' Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök, ABD'nin PKK konusunda gerekli hassasiyeti henüz göstermediğini ve örgütün Kuzey Irak'ta siyasi olarak etk..
Rafet El Roman serbest bırakıldı Yurtdışına çıkış yapmak üzere geldiği Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınan pop müzik şarkıcısı Rafet El Roman (Rafet Yaştut), boşandığı eşinin açtığı ve hi..
Erdoğan: 'Aklan da gel demedim' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilliğinden istifa eden Cemal Kaya'ya ''Aklan da gel'' gibi bir ifadede bulunmadığını belirterek, ''İddianızı ispat etme..
Turizm geliri 2 milyar doları buldu Türkiye'ye bu yılın birinci döneminde (Ocak-Mart) turizm geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16.4 artarak 1 milyar 993 milyon 724.4 bin dolar oldu...
Türkiye rantiye cenneti Türkiye'nin gelir vergisi rekortmenleri listesine, bu yıl da rant gelirleri damgasını vurdu. KDV'de beyanname dönemi uzadı Türk halkı vergi vermeyi sevmiyor
MSM öğrencilerine iki ödül İstanbul Kısa Filmciler Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmada Müjdat Gezen Sanat Merkezi Sinema Sanatı Okulu öğrencilerinin imzasını taşıyan iki..
Troya antik kentinin maketi yapılıyor Çanakkale Belediyesi'nin girişimleriyle Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Ahmet Sipahioğlu ile ekibi tarafından ya..
Babylon'da reggae ritmleri Bir çok kez Grammy ödülüne aday gösterilen basçı Meshell Ndegeocello, The Spirit Music Jamia projesiyle Garanti Caz Yeşili kapsamında ilk defa İstanbullu müziksever..
Botaş doğalgaz ihalelerinde teklif süresi uzatıldı Botaş Genel Müdürlüğü, Doğalgaz Piyasası Kanunu çerçevesinde, doğalgaz kontrat devir sözleşmeleri ihalelerinde son teklif verme süresini 27 ..
Petkim'in TSP satışı yapıldı Petrokimya Holding A.Ş.'nin 13-15 Nisan tarihleri arasında halka arz edilen hisselerinin İMKB Toptan Satışlar Pazarı'ndaki (TSP) satışı yapıldı. Özelleştirme İdar..
İş bırakma eylemi sanıklarına beraat DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ile KESK Genel Başkanı Sami Evren'in de aralarında bulunduğu sendikacı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve sağlık ça..
Fransız asker Kuşadası'nda kayboldu Resmi ziyaretler kapsamında Kuşadası Limanı'na demirleyen Fransız askeri gemisi "George Leygues" personelinden bir Fransız askerin Kuşadası'nda kaybolduğu ..
DSÖ: Öldürücü grip virüsü yok edildi Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ABD'den dünyadaki çeşitli laboratuvarlara yanlışlıkla gönderilen öldürücü grip virüsü numunelerinin hemen hemen tümünün imha ed..
Çin 3 ayda yüzde 9.5 büyüdü Çin ekonomisi, yılın ilk çeyreğinde (Ocak-Şubat-Mart) yüzde 9.5 büyüdü. Bu süre içinde Çin'in Gayrısafi Yurtiçi Hasılası 379 milyar ABD Dolarına ulaştı.
Teşvikten aslan payını Malatya aldı Malatya, yoksul illere yönelik teşvikler kapsamında 253.8 milyon YTL ile en fazla yatırım teşvik belgesi alan ve en fazla istihdam artışı da öngörülen il o..
Bütün zamanların en ünlü çapkınları İnternet sitesi "askmen", Kazanova, Lord Byron, James Bond gibi nam yapmış kadın avcılarını geride bırakan çapkınları seçti. Playboy dergisinin kurucusu 79..
Mirsad'ın kalbi Türkiye'de Rusya'nın Dinamo Moskova takımında basketbol kariyerini sürdüren milli oyuncu Mirsad Türkcan, "Vatanımda oynamayı artık ben de özledim. Sezon sonunda gelen tüm tekl..
ERDEMİR'e açık artırma Ereğli Demir Çelik Fabrikaları'nın (ERDEMİR), Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) elinde bulunan yüzde 46.12'lik payının ''blok olarak'' özelleştirmesi için şartn..
İstanbul'da terör operasyonu PKK/Kongra-Gel terör örgütü adına İstanbul'da "vergilendirme" adı altında para topladıkları, kırsal alana eleman gönderdikleri ve lojistik malzeme sağladıkları ön..
Kocasını affetti ama hakim affetmedi Yargıtay, eşinden dayak yiyen ve boşanma davası açan kadının kocasını affettiğini dile getirmesine rağmen çiftin boşanması gerektiğine karar verdi.
Çin, Şanghay'da uzay üssü kuruyor Çin insanlı uzay uçuşları konusunda uzmanlaşacak bir uzay üssü kuruyor.
Intel, ilk 'çift çekirdek'leri çıkardı Intel, ilk çift çekirdekli mimarisine dayanan masaüstü bilgisayar çiplerini satışa sunduğunu duyurdu. Intel, böylece sembolik çift çekirdek savaşında AM..
Eski Mısır'dan öte dünyaya Son bulgular, Eski Mısır'da krallara öte dünyaya yapacakları yolculukta eşlik etmeleri amacıyla insan kurban edildiğine işaret ediyor.
Gelir dağılımında uçurum derin Dünya Bankası'nın yayınladığı rapor, Türkiye'deki gelir dağılımının sanıldığından daha adaletsiz olduğunu ortaya koydu. Gelir dağılımı Türkiye'den daha kötü ülk..
Turizm geliri ilk çeyrekte 2 milyar $ Turizm gelirleri yılın ilk üç ayında 2 milyar dolara ulaştı. Kişi başına ortalama harcama 698 dolar olarak belirlendi.
Çin'de büyüme hız kesmeden sürüyor China's economy, which accounted for a 10th of global growth last year, expanded more than expected in the first quarter as exports and investment surged.
Erdoğan'dan yeni Papa yorumu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB üyeliği aleyhtarı kardinal Ratzinger'in yeni Papa seçilmesini “AB süreci ile ilgili karar mekanizmaları farklı..
Müyap Ödülleri verildi MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri 2005, törenle sahiplerini buldu. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, Beyazıt Öztürk ile Ceyda Düvenci'nin sund..
Rafet El Roman gözaltına alındı Pop müzik şarkıcısı Rafet El Roman (Rafet Yaştut), yurtdışına çıkış yapmak üzere geldiği Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı. Pasaport kontrolü sırasında g..
Ülker'den 56 milyon YTL'lik kar Ülkerin 2004 yılındaki net dönem karı, bir önceki yıla göre yüzde 13.4 artarak 55 milyon 646.8 bin YTL’ye çıktı. Şirketin net satışları 1 milyar 665.2 milyon Y..
Türk halkı vergi vermeyi sevmiyor Maliye Bakanlığı denetim birimlerinin yaptığı vergi incelemeleri, geçen yıl mükelleflerin vergilendirilmesi gereken her 100 liralık gelirin 46 lirasını gizle..
Edebiyatçıları kızdırdı Kültür Bakanı Atilla Koç’un ‘Az gelişmiş ülkelerde şiir, gelişmiş ülkelerde ise roman gelişmiştir’ sözlerine romancılar ve şairler tepki gösterdi. Sanatçılar, Kültür B..
Kartal, Mersin’i güle oynaya geçti: 81-56 Siyah beyazlılar, Stinson’un etkili oyunuyla seride 2-0 öne geçti.
Fenerbahçe finale göz kırptı: 71-68 Geçtiğimiz hafta Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Fenerbahçeli bayanlar, play off yarı final serisinde karşılaştığı Erdemir'i 71-68 yenip, seride 2-0 öne..
13 ile daha teşvik TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasına göre endeks değeri eksi olan 13 ili daha teşvik uygulamaları kapsamına alan tasarı kabul edildi.. ..
İmam hatipli başbakan davasına ret Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok’un, "İmam Hatip’te okumuş bir insanın Türkiye’de Başbakan olmasını hiçbir şekilde içime sindiremem" açıklamasın..
Batman'da terör operasyonu Batman'da gerçekleştirilen bir operasyonda, terör örgütü PKK'ya üye oldukları iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı. Batman şehir merkezine eylem yapmak amacıyla 3 t..
Ödül iki projeye Bu yıl ‘kent mimarisi ve kent dokusu’ dalında düzenlenen ‘Aydın Doğan 2005 Ödülü,’ önceki akşam düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki tören..
Cıngıllı Holding'e iflas kararı İstanbul 6’ncı Asliye Ticaret Mahkemesi, Cıngıllı Holding aleyhine açılan davayı iflasla sonuçlandırdı. Cıngıllı Holding’de ilk alacaklılar toplantısı 26 Nisan..
Unakıtan: İçkiye ÖTV indirimi yok Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, "kamu dengesi ve bütçe finansmanın sağlanması" gerekçesiyle içkiye uygulanan ÖTV ve KDV oranlarında indirime gidilmeyeceğini bi..
« » 1 2 3 4 5 6 7