2 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan Amasya'da Konuşuyor

2 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Radyonun yıldızları’ oylamasında son hafta Radyo Yayıncıları Derneği'nin (RAYAD) internet ortamında gerçekleştirdiği ''Radyonun Yıldızları Dinleyici Oylaması''nın, 8 Nisan'a kadar süreceği b..
Bazı semtlerde elektrik kesintisi yapılacak Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), Beyazıt ve Sefaköy İşletme müdürlükleri bölgesinde gerçekleştirilecek çalışmalar nedeniyle, 3 Nisan 2005 tari..
Öğrenciler, okullarının yıkılmasını protesto etti Kağıthane'de eğitim gördükleri lisenin, yıkılıp yerine adliye binası yapılmak istendiğini öne süren bir grup öğrenci, protesto eylemi yaptı.
Yeni işyerleri boş duran kalıcı konut bölgesine pazar kuruldu Adapazarı’nın Camili semtinde yapılan her biri 27 milyar lira değerinde 1276 kalıcı dükkandan ancak 50’si dolunca, halkın alışver..
Kocaeli’nde 400’e yakın hasarlı bina yıkılacak Kocaeli’nde ev sahiplerinin açtığı davalar sebebiyle bir türlü yıkılamayan ağır hasarlı binaların yıkımına başlandı. Büyükşehir Belediyesi, Büyü..
Evinize gelen elektrik kontrol ekibi sahte olabilir Trakya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TREDAŞ), vatandaşları son günlerde artan sahte kaçak kontrol ekiplerine karşı uyardı.
Özel Çırağan Koleji, Bilişim Olimpiyatı’nda rekor kırdı Microsoft Türkiye, Sabancı Üniversitesi ve Batı Koleji tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Bilişim Teknolojileri Olimpiyatı’nda Gebze’de..
Fırtına sebebiyle İDO seferleri aksadı Marmara Denizi’nde etkili olan fırtına sebebiyle İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş’nin (İDO) bazı feribot ve deniz otobüsü seferleri iptal edildi.
93 Harbi’nde çekilen İstanbul fotoğrafları günyüzüne çıktı Osmanlı-Rus Savaşı’nın yaşandığı 1878 yılında çekilen İstanbul fotoğrafları, Büyükşehir Belediyesi’nde sergilenmeye başlandı. Rus a..
Genç bilim kadınları eğitim bursuyla ödüllendirildi UNESCO ve kozmetik firması L’oreal’in ortaklığı ile bu yıl 3.’sü gerçekleşen "Türkiye Genç Bilim Kadınları Destekleme Programı" kapsamında ..
Minibüs şoförleri belediyeye kazan kaldırdı Minibüsçüler, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) İkitelli-Topkapı hattına yeni hatlar ekleme ve minibüsçü sayısını artı..
Seyir halindeki oto TEM’de alev alev yandı Bayrampaşa Otogarı’nı TEM’e bağlayan yolda seyreden 34 DCH 52 plakalı otomobil alev aldı. Aracın alevler içinde kalmasıyla birlikte sürücü kendini d..
Müteahhit kardeşler satırlı saldırıya uğradı Bayrampaşa’da, müteahhit oldukları öğrenilen 2 kardeş, satırlı saldırıya uğradı. Saldırganların, iki kardeşten haraç istedikleri iddia edilirken ..
Sobadan sızan gazdan zehirlenen 4 kişi öldü Avcılar ve Gaziosmanpaşa’da, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 4 kişi hayatını kaybetti.
Fatih'te tamirciler çarşısı tamamen yandı Fatih Küçüklanga Caddesi, Avcı Sokak'ta bulunan oto tamircileri ve Rus Pazarı yazıhanelerinin bulunduğu çarşıda önceki gece 02.30 sularında, belirle..
Parklarda yaz mesaisi Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde belediye, park ve bahçe çalışmalarına hız verdi.
Ortadoğu’daki İslamî hareketler Türkiye’nin tecrübesini örnek almalı İtalyan medyası, Roma Katolik Kilisesi’nin ruhani lideri Papa II. John Paul’ün dün akşam öldüğünü duyurdu. Haberi doğrula..
İtalyan medyası: Papa II. John Paul’ün kalbi durdu İtalyan medyası, Roma Katolik Kilisesi’nin ruhani lideri Papa II. John Paul’ün dün akşam öldüğünü duyurdu. Haberi doğrulamayan Vatikan kayna..
Ankara’dan istifayla dönen Edelman Pentagon’un üç numaralı ismi olacak ABD Başkanı George W. Bush, önümüzdeki yaz ABD’nin Ankara Büyükelçiliği görevinden ayrılacağını duyuran Eric Edelman’ı, ..
‘Akayev, artık Kırgızistan halkı adına konuşamaz’ Kırgızistan’da 24 Mart’ta yaşanan devrim sonrasında Kırgızistan’da başbakanlık ve cumhurbaşkanı vekili görevine getirilen Kurmanbek Bakiyev, ..
İhracat 68 milyar dolara yaklaştı firmalar kârın düşmesinden şikâyetçi Büyümenin lokomotifi olarak görülen ihracatın performansı mart ayında yüzde 25’lik bir artışla aylık bazdaki rekoruna ço..
Güney Kore Cumhurbaşkanı Hyundai’nin yatırımı için geliyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl yaptığı ziyaretle canlanan Güney Kore-Türkiye ilişkilerinde yeni bir sayfa daha açılıyor...
Hükümet, Sezer’in veto ettiği TMSF Yasası’nda değişiklik düşünmüyor Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, kısaca ‘TMSF Yasası’ olarak bilinen yasanın veto edilme gerekçelerin..
Gaziantep, Daewoo’nun üretim üssü haline geliyor Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep’te forklift üretimi için Daewoo ile Güney Kore’de ön anlaşma imzaladıklar..
İstanbul ihracata odaklanınca hazır giyimde iç pazarı Ankara kaptı Yıllarca Anadolu'ya giyim ürünleri satan İstanbul tekstil piyasası, ihracata yönelince yerli pazardaki payının önemli bir kı..
Sendika, patrona ‘tekstil ürününü Çin’de sat’ dedi İşadamları, Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün dünya piyasasındaki en büyük rakibi Çin ile rekabet için alternatif yollar ararken, işçil..
Unilever kapasite artırıyor, ciro hedefi 1 milyar dolar Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, Türkiye'de 2005 yılı için yeni fabrika kurma planları olmadığını, ancak yeni ürün..
Kredi Kartları Tasarısı Başbakanlık’ta Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Kredi Kartları Taslağı’na dönük çalışmalarını tamamlayarak Başbakanlık’a iletti. Bankacılık üst kurulu..
Atasay ‘makul fiyat’ sloganıyla pırlantaya el atıyor Sadece altın takıyla ilgilenen Atasay Kuyumculuk, müşterilerden gelen talep üzerine pırlanta pazarına girmeye hazırlanıyor. Şirket, ayrıc..
Çukurova şirketleri Yapı Kredi’den usulsüz kredi kullanmış Yapı ve Kredi Bankası iştiraki olan şirketler ile Çukurova Grubu'na ait şirketlere mevzuata aykırı olarak geçmiş dönemlerde avans ad..
Eczacıbaşı, İrlanda’daki yatırımını 20 milyon dolara çıkardı Eczacıbaşı Topluluğu bünyesindeki VitrA Karo Seramik’in İrlanda’daki yeni tesisi açıldı.
Levi’s İstanbul’da yerli yatırımcı kalmadı Dünya genelinde hazır giyim sektörünün liderleri arasında yer alan Levi Strauss & Co., Levi Strauss International ve altı Türk ortağın girişimi olan..
Avrupa Birliği, büyüme krizinden Türkiye’nin yardımıyla çıkabilir Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambers) Başkanı Christoph Leitl, hep Çin'den, Çin'in büyüme oranlarından bahs..
Özelleştirme mağdurları iş mahkemelerini tıkadı Özelleştirmeler sonrası sayısı binleri bulan işe dönüş davaları Ankara'daki iş mahkemelerini kilitledi. İş Kanunu'na göre iki ayda sonuçlandırı..
Darphane Mostar Köprüsü için hatıra para basacak Darphane, Bosna Savaşı’nda Sırp topçusunun yerle bir ettiği ve daha sonra aslına sadık kalınarak tekrar inşa edilen Mostar Köprüsü’nü hatıra..
Kayıtlı olmayan çiftçiye prim verilmeyecek Çiftçi Kayıt Sistemi’nde kaydı bulunmayan çiftçi 2005’ten sonra ürün primi alamayacak. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın ‘Destekleme Primlerine İlişk..
Fiyat casusluğu ile suçlanan müşteri dövüldü Eskişehir'de, ürünlerin fiyatlarını öğrenmeye çalışan bir bayan müşteri, ‘başka marketlere bilgi taşıyarak casusluk yaptığı' gerekçesiyle rehin al..
Minik kalplerden askerlere mektup Ankara’daki Turan Feyzioğlu İlköğretim Okulu’nun 4. sınıf öğrencileri, Tunceli 4. Komando Tugayı’ndaki er ve erbaşlara birer mektup gönderdi.
İzmir Barosu’nda şimdi de internet krizi yaşanıyor İzmir Barosu’nda, ciddi tartışmalara konu olan İşkenceyi Önleme Grubu’nun (İÖG) kapatılmasının ardından şimdi de resmî internet sitesi kapat..
Öğrenci evini ‘kilise ev’ diye ihbar ettiler Bazı siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri tarafından ısrarla gündeme getirilen; fakat gerek İçişleri Bakanlığı gerekse de emniyet yetkilileri..
Çelik kapı üreticileri, usta hırsızlardan ders alacak Kayseri Emniyeti, hırsızlık suçunu meslek haline getiren ‘usta hırsızlar’ ile çelik kapı üretimi yapan firma yetkililerini bir araya geti..
Azerbaycan’da muhalif gazeteci cinayetini Türk polisi çözdü Azerbaycan’da öldürülen muhalif gazeteci Elmar Hüseyinov cinayetini Türk polisi çözdü. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Baş..
Gündoğmuş Belediye Başkanı Arslan, çete suçundan tutuklandı Bir süre önce gözaltına alınan ve üç gün polis sorgusunda kalan Gündoğmuş Belediye Başkanı Mustafa Zafer Arslan ve Hesap İşleri Müd..
Askerî savcı: Rüşvetin belgesi yok; ama bu suçu belirledik Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın (ÖKK) Gölbaşı Oğulbey’deki karargâh inşaatında usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine açılan davaya d..
İki pist arası mahalle, pilotları korkutuyor Yaz aylarında günlük 500'den fazla uçağın iniş kalkış yaptığı Antalya Hava Limanı, inşaatı süren ikinci pist nedeniyle yerleşim birimlerinin ortas..
Çatlı, Fransız polisinden kimliğini saklamak için tüm belgeleri yemiş 9 yıl önce Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın, Fransız polisine tanınmamak için gerçek kimliğini gösteren belgele..
Polis, çalınan otomobili bir günde, sahibini üç ayda buldu! Büyük şehirlerde oto hırsızlığının önüne geçilemiyor. İstanbul'da bir gecede yaklaşık 40 araç çalınıyor. Yıllardır biriktirdiği pa..
Otoparkçı, emanet araçla hız yapınca altgeçite uçtu Antalya’da bir otopark görevlisi, kendisine emanet edilen lüks otomobili izinsiz kullanıp hız yapmaya kalkışınca önce yolun sağındaki bir o..
Oto hırsızlığından 4 kişi gözaltında İstanbul’da, tamire bırakılan bazı otomobilleri satmak için parçaladıkları ve sahiplerine "araçlarının çalındığını’’ söyledikleri ileri sürülen 4 kişi, gö..
Polis, otomobili çekmeden önce üç kez park cezası yazacak Yasak yere aracını park eden sürücüler yandı. Emniyet’in yeni uygulamasına göre, trafik polisi, otomobili çekmeden önce üç kez peş p..
« » 1 2 3 4 5 6