2 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

2 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Laikliğin savunulmasına ihtiyaç var Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, ‘Laiklik karşıtlarının ülkemizde güçlenme ortamı buldukları, yandaş sayılarını ve imkanlarını artırdıkları, devlete..
TCK bir daha ertelenmez Yeni TCK’nın yürürlüğe girmesini ertelemek zorunda kalan AKP, bir kez daha aynı sorunu yaşamamak için elini çabuk tutmaya karar verdi.
Polis, bu kez imajına ‘operasyon’ yaptı İstanbul polisi son operasyonunu kendi imajına yaptı. Daha çok şiddet görüntüleriyle gündeme gelen polis, bu kötü imajı silmek için bir halkla ilişkile..
3. kuşak ANAP Baraja takılarak Meclis dışı kalan ANAP, Erkan Mumcu’nun tek aday olarak girdiği bugünkü kongreyle eski günlere dönme planları yapıyor. Mumcu, sadece partinin kurucusu Özal ile ..
Topkapı Sarayı’na ‘Prestij Başkan’ Prof. Dr. İlber Ortaylı, Topkapı Sarayı Müzesi’ne ‘Prestij Başkan’ olarak tayin edildi. Müzeler için çıkarılan yeni yasada müzeler, ‘ulusal müzeler’ başlığı..
Maçta Apo’ya küfür komedisi Çanakkale Dardanelspor-Karşıyaka maçında İzmirli takım taraftarların bölücü başı Abdullah Öcalan aleyhine küfürlü tezahüratta bulunması Futbol Federasyonu’nu kurul..
‘Nisan 1’ ama kar şaka değil Bu hafta sonuna kadar etkili olması beklenen soğuk ve kar yağışı, güneşli ve ılık günleri bekleyenlere tekrar kışı yaşattı. Hem de 1 Nisan’da.
İnsani yardıma iki Türk havaalanı Hükümet ABD’nin İncirlik’i daha geniş kapsamlı kullanım talebini değerlendirirken, NATO müttefiki yedi ülkenin İstanbul’daki Sabiha Gökçen ve Ankara’daki Ese..
Cinsellikten kaçınan eş boşanmam diyemez Eşler arasında cinsel ilişki kurulamamasını yerleşik içtihat olarak boşanma nedeni sayan Yargıtay, cinsel ilişkiden kaçınan eşin boşanmaya karşı çıkam..
AKP rozeti açık artırmada değil Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam’da AKP’den istifa edenleri sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, halkın taktığı AKP rozetini açık artırmaya çıkarmadıklarını belirt..
Yakın dostları Emeç’i anlattı Uğradığı silahlı saldırı sonucu 15 yıl önce şoförü Sinan Ercan ile birlikte şehit edilen Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi ve yazarı Çetin Emeç’le ilgili ol..
Yine o iddialar İngiliz Daily Telegraph Gazetesi’nde dün, yeni açılan İngiliz gizli belgelerine dayanılarak kaleme alındığı iddia edilen ilginç bir haber çıktı. Tehcir sırasında Ermeni çocuk..
Azeri devlet çetesini Türk polisi yakaladı Azerbaycan’da üst düzey güvenlik görevlilerinin kurduğu fidye ve cinayet şebekesini, Türkiye’den giden 6 kişilik polis ekibi 4 günde ortaya çıkardı.
Papa ölüme hazır 26 yıldır Hıristiyan áleminin gönlüne taht kuran 84 yaşındaki Papa 2’nci John Paul ölümle pençeleşiyor. Papa, alnı Katolik inancına göre kutsal yağ ile ovularak ölüme hazırla..
Anne babasıyla aynı dizide TRT 1 ekranlarına gelen ‘Zeytin Dalı’ dizisi, yeni çekilecek olan 13 bölümünde ünlü oyuncular Tanju Korel ile Hülya Darcan’ı, kızlarıyla buluşturdu. Dizinin senaryo..
Davut’la ayrıldık Dansçı ve şarkıcı Nez ile Davut Güloğlu, yollarını ayırdı. Nez, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, ‘Davut Bey’le ayrı dünyaların insanı olduğumuzun farkına vardım. Bu benim kara..
Saklanan çift nihayet göründü Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, geçtiğimiz ay basın mensuplarından kaçarcasına nişanlanan kızı Hande ile damat adayı Mehmet Gamgam, nihayet ortaya çıktı. Yo..
Kanal D’den bir dizi daha Beğenilen dizileriyle televizyonseverleri ekran başına toplayan Kanal D, ‘Seni Çok Özledim’ adlı yeni dizisinde, ünlü sanatçıları bir araya topladı.
Büyük ustaya muhteşem uğurlama Sunuculuk hayatının 50’nci yılını dolduran Halit Kıvanç için, POPSAV ve Koç Holding 4 Nisan Pazartesi gecesi Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, ‘Halit Kıv..
Bu odülü 2 Oscar’ımın yanına koyacağım 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin açılış gecesinde beyaz perdenin unutulmaz yıldızı Sophia Loren’e ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülü verildi. İstanbu..
Beyrut'ta patlama: 4 yaralı Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hıristiyanların yaşadığı bölgede bir patlama meydana geldi. Patlamanın, bir alışveriş merkezinde olduğu belirtildi.
« 1 2 3 4 5 6