2 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

2 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Otomotivciler 3.3 milyar dolar ihracat yaptı İhracatın lokomotif sektörlerinden biri olan otomotiv sektörünün ilk üç aydaki ihracatı, yüzde 60'a yakın artarak 3.3 milyar dolara çıktı. Otomobi..
Christoph Leitl: Türkiye gibi ülkelerin yardımına ihtiyacımız var Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) Başkanı Christoph Leitl, hep Çin'den, Çin'in büyümesinden bahsedildiğ..
'Türkiye OECD'de bir numara' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye, büyüme hızında OECD ülkeleri arasında bir numara" dedi. Erdoğan, TOBB Plaza'da Eurochambers Başkanlık D..
Güney Koreliler yatırıma geliyor Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı ve Güney Kore'nin İstanbul Fahri Başkonsolosu Ali Kibar, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moo-Hyun Roh başkanlığındaki işadamları..
IMF yola çıktı ama... Yeni ekonomi programına 10 milyar dolarlık mali destek sağlayacak stand-by için Uluslararası Para Fonu IMF ile 4 Nisan'da başlayacak teknik müzakereler öncesinde hâlâ so..
'17 Nisan'a yetişebilir' Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye-Uluslararası Para Fonu (IMF) ilişkileri ile ilgili olarak, IMF cephesindeki gelişmelerin pozitif olacağını duyurdu..
Dünyanın kabusu ABD Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Rodrigo Rato, ABD'nin cari açığının sürekli artması ve bunun karşısında özellikle Asya ülkelerinin cari fazla vermelerini ve...
Şener: Sezer'e katılmıyorum Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in TMSF'nin elindeki medya kuruluşlarının satışına ilişkin yasayı veto gerekçelerine katılma..
Sığın ve Altun'a Yapı Kredi'den dava hazırlığı Yapı ve Kredi Bankası banka iştiraki olan şirketlere ve Çukurova Grubu'na ait şirketlere mevzuata aykırı geçmiş dönemlerde avans adı altında kre..
Çekinmez yine başkan Yapı ve Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden Mehmet Çekinmez getirildi. Yapı ve Kredi Bankası'ndan Borsa'ya gönderilen açıklamada, bankanın önceki gün yapıl..
OPEC otel bulamadı Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) petrol bakanlarının 7 Haziran'da Viyana'da yapılması planlanan toplantısı, 'Oteller dolu olduğu için' 15 Haziran'a ertelendi.
Katolik âlemi Papa için duacı Katolik âlemi ölüm eşiğine gelen Papa 2. Jean Paul için dua ediyor. 'Komada' haberlerine karşılık Vatikan, "Ağırlaştı, ama bilinci yerinde" açı..
Modern ve muhafazakâr Asıl ismi 'Karol Jozef Wojtyla' olan Polonya asıllı 2. Jean Paul, Katolik Kilisesi'nin İtalyan olmayan ilk papası. 58 yaşında oturduğu makamında dağ yürüyüşleri ve kayak..
İtalyan gazetesine ağır itham Papa suikastı ve Abdi İpekçi suikastından hükümlü Mehmet Ali Ağca, İtalyan gazetesi La Repubblica'da yayımlanan 'Papa suikastında Vatikan'ın da rolü olduğu' yolu..
İtalyanlarla çetin bir yarış olacak Papa'nın ölümün eşiğinde olduğu haberleri gelirken gözler Vatikan'da tahta geçebilecek isimlere çevrildi. 1975'te 6. Paul'un çıkardığı kanun gereğince yeni..
'Saç ektirmeyi moda yaptım' Kafasına ektirdiği saçlarla gündeme gelen İtalya Başbakanı Silvio Beslusconi, 'kelleşen' diğer AB liderlerinin de kendisine özendiğini söyledi.
Tarihi minare zarar gördü Irak'ın başkenti Bağdat'ın 100 kilometre kuzeyindeki Samarra kentinde bulunan, ülkenin en önemli tarihi eserlerinden biri olan Malviye minaresi bir patlamayla zarar ..
Beyrut'ta yine patlama Eski başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesinin ardından tansiyonun düşmediği Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, dün akşam Hristiyanların yaşadığı bölgedeki bir alışveriş merk..
Atina'dan açıklama Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı, Kardak kayalıkları ve Ege'de Yunan uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmelerine ilişkin Türk Genelkurmay Başkanlığı'nın önceki gün yap..
Denktaş: Ödüm kopuyor KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Annan Planı'nın yeniden gündeme gelmesinden 'ödünün koptuğunu' söyleyerek, "Ancak Türk hükümetinin son zamanlarda yaptığı açıkl..
Dünya savaşında Osmanlı'ya rüşvet İngilizlerin gizliliği kalkan belgelerindeki iddia: 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı'ya Çanakkale'yi açıp Filistin'den çıkması için 25 milyon dolar önerildi. Harb..
Depremzede aç, açıkta Endonezya'yı üç ay içinde ikinci kez vuran deprem felaketinde ölü sayısı artarken, en büyük zararı gören Nias Adası'nın Gunung Sitoli kentinde enkazdan canlı çıkarma umu..
Edelman'ın yeri Pentagon ABD Başkanı George W. Bush, haziranda Ankara Büyükelçiliği görevinden ayrılacak olan Eric Edelman'ı, Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) üç numaralı pozisyonuna aday gös..
Maradona: Chavez'e âşığım Futbol dünyasının Pele'den sonra en yetenekli ikinci ismi olarak gösterilen Diego Maradona, Latin Amerika'da sol kuşak liderlerin başını çeken Venezüella lideri Hugo..
Meclis'te 10 ANAP'lı AKP'den istifa ederek ANAP'a geçen Erkan Mumcu, ANAP'ı TBMM'deki üçüncü parti yaptı. Edip Safder Gaydalı, Serpil Yıldız, Miraç Akdoğan ve Muhsin Koçyiğit, dün parti me..
Başbakan'ın hedefi istifacı vekiller Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin dördüncü 'İstişare ve Değerlendirme' toplantısında, AKP'den istifa eden milletvekillerine sert çıktı. Erdoğan dün Kızı..
CHP'li Yıldız'dan baskına tepki CHP Genel Saymanı Mahmut Yıldız, Günsayıl adlı şirketinin bürosunun, önceki gece polis tarafından basılmasına tepki gösterdi. Yıldız, şöyle konuştu:
CHP, 50. kez yasa iptali istedi CHP, Anayasa Mahkemesi'ne 50. kez gitti ve bu kez İl Özel İdaresi Yasası'nın bazı maddelerinin iptalini istedi. Grup Başkanvekili Haluk Koç, dün kanunun 19. ma..
Erdoğan Nobel için konuşacak Başbakan Tayyip Erdoğan, 11-12 Nisan arasında Norveç'i ziyaret edecek. Erdoğan, Nobel Barış Ödülü'nün merkezi ve dağıtıcısı konumundaki Oslo Nobel Enstitüsü'nde k..
'Patrikhane AB için önemli' Atina Belediye Başkanı Dora Bakoyanni, Fener Rum Patrikhanesi'nin, Türkiye'nin AB sürecine olumlu katkı yaptığını belirterek...
Nevruz için hatıra para Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 2005 yılı Madeni Hatıra Para Basım Programı'nı belirledi. Bu yıl Nevruz bayramı için de hatıra para çık..
Karpuz kabuğu denize düştü! Batı bölgelerinde havalar soğudu ancak tatil cenneti Ege ve Akdeniz sahillerinde sıcak yazın alametleri belirmeye başladı. Geçen yıl cari açığın büyümesini önleyen..
Susurluk hortladı 'Lider' bir binbaşı İtirafçı Abdülkadir Aygan'ın, gözaltında öldürülen Murat Aslan'ın mezar yerini söylemesi üzerine harekete geçen Diyarbakır Savcılığı, JİTEM ilişkilerini..
AB'nin övdüğü dergi de yasak Emniyet'teki yasak, Polis Akademisi'nce çıkarılan 'AİHM Kararları Dergisi'ni de kapsıyor. Dergi, 2002 İlerleme Raporu'nda, "Polisin insan hakları duyarlı..
Polisten Azerbaycan'a operasyon Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er, dünkü basın toplantısında, Azerbaycan'da bir banka genel müdürünün eşinin kaçırılması ve bir gazetecinin öldürülmes..
Başsavcı Ok: Laiklik karşıtları devlete sızdı Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok, yeni TCK'nın yürürlüğünün 1 Haziran 2005'e ertelenmesini, "Anlaşılan 1 Nisan şakası gerçekleşti" d..
F 1 manzaralı kaçak villa yıkımı Pendik'teki Formula 1 ihalesinden dolayı hakkında soruşturma açılan eski İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Mehmet Yıldırım'ın oğlu Oğuzhan Yıldırım'ın aynı..
Kadınlar, TCK rötarından mutlu 27 kadın kuruluşunun oluşturduğu TCK Kadın Platformu, 1 Haziran'a ertelenen yeni Türk Ceza Kanunu'nu değerlendirdi. Dün düzenlenen, 'Bugün, Dün Değildir' konulu..
Otonuzu tamire verirken dikkat İki ay önce otomobilini tamir ettirmek amacıyla Kadıköy'de tamirhaneye bırakan bir kadın, bir süre sonra kendisine 'aracın çalındığının' söylenmesi üzerine poli..
Dilencileri cep kurtardı Belediye zabıta ekipleri, sokaklardaki 50'ye yakın dilenciyi toplamak hedefiyle çıktıkları operasyondan elleri boş döndü. Dilencilerin cep telefonuyla birbirini uyarm..
Midyat'ta yeniden doğuş Türkiye ve diğer ülkelerdeki Süryaniler, 6 bin yılı aşkın zamandır kutladıkları 1 Nisan Bahar Bayramı için, ilk kez kutsal saydıkları Mardin'in Midyat ilçesinde buluşt..
'Marmaray balıkları öldürür' Çevre Konseyi üyeleri, Marmaray Projesi kapsamında İstanbul Boğazı'nda bu ay içinde başlanması planlanan kanal kazısı çalışmalarının balık göçü nedeniyle ertelenm..
Arınç böyle 'uçurdu' 1 Nisan, dünyada ve Türkiye'da coşkuyla kutlandı! TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın kurbanı ise gazeteciler oldu. Bir gün önce Meclis'teki basın bürolarına, Arınç'ın dün Mecl..
Ne yazık ki bu şaka değildi... İbrahim Çınar, otomobilini üzerinde anahtarla Bilgehan Otel'in arkasında otoparka bıraktı. Otopark görevlisi Necmettin Aybar ise sahibinden habersiz otomobille ..
Son büyük keşif Ueno Hayvanat Bahçesi'nin yöneticisi Teruyuki Komiya, penguen kılığına girerek 1 Nisan şakası yaptı.
Soyulanlar bu tarafa... Türkiye'de özellikle son yıllarda artan hırsızlık olayları, güvenlik sistemleri üzerine çalışan firmaların işlerinin artmasına neden oldu.
ABD'lilere davet Türkiye, ABD'deki yeni tanıtım kampanyasına başladı. Tarih, kültür, doğa ve romantizm temalı kampanyayla 40 milyon ABD'liye ulaşılacak.
Türk firma: Aklandık Türk firması Koçak İnşaat'ın Moskova'da yaptığı yüzme merkezi Transvaal Aqua Park'ın çatısının çökmesiyle ilgili ekspertiz çalışması sona erdi.
Zehirden arınma zamanı Vücudun hücre, doku ve organlarına zarar veren zehirli kimyasallar, toksin diye adlandırılıyor. Toksinler, organizmaya dışarıdan girebildiği gibi vücudun kendisi tarafı..
Yılmaz Güney'in eşi 'Hale' anlattı Erden Kıral'ın son filmi 'Yolda', 8 Nisan'da gösterime giriyor. İstanbul Film Festivali'nde de gösterilecek olan film, yıllar önce Erden Kıral ile Yılmaz Gü..
« » 1 2 3 4 5 6