19 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

19 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2B'de 'geliri köylüye' formülü Maliye, '2B' denilen 'orman vasfını yitirmiş araziler'in satışını yeniden gündeme aldı. Anayasa engelinin aşılması için, 'gelirinin orman köylüsüne' harcanması ..
'İktidar, gücünün farkında değil' ANAP lideri Erkan Mumcu, iktidarı, elindeki gücü fark etmeyerek sürekli mazeret uydurmakla suçlayarak, "Türkiye'ye yakışan şey, diklenip diklenip dik durmama..
'Zorunlu dersler neden kalktı?' CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e, resim, müzik ve beden eğitimi derslerinin zorunlu olmaktan çıkarılma nedenini so..
İyi komşuluk üyelik için şart Atina'da Yunan gazetecilerin, "Ege'de Türkiye hava sahamızı ihlal ediyor" iddialarıyla karşılaşan AB Komisyon Başkanı Jose Manuel Barroso, "İyi komşuluk ilişkile..
Koç: Çekerseniz sürekli uyurum Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, "Son günlerde kameralara uyurken görüntüleniyorsunuz. Bakanlık sizi yordu mu?" sorusuna, "Hayır, ben çok dincim. Hayatta yor..
Çifte minareli makam masası Erzurum Kültür ve Turizm İl Müdürü Fikret Öztürk, kendisine Çifte Minareli Medrese şeklinde bir makam masası yaptırdı. Öztürk, "Herkes beğendi. Böylelikle hem kült..
'Silahlı Kürt muhalefeti' Diyarbakır Belediye Başkanı, terörist cenazelerine ambulans tahsisinin yasal olduğunu savunduTeziç, 'saygı' istedi
İşte 'Bozkurt' yalanı! Sakarya'da bildiri dağıtan gençleri Bozkurt işaretiyle provoke etmeye çalışan ve sonradan "O benim" diye ortaya çıkan Mahmut Demircioğlu'nun yalan söylediği anlaşıldıEs..
Fezleke hazırlandı ama dosya eksik Yolsuzluğa karışmakla suçlanan AKP'li Kaya'nın dosyası, eksik çıkınca Meclis'e gönderilemedi'O' artık emlakçı
Uyku, vücudu yaşama hazırlıyor UYKU sırasında vücutta bir restorasyon işleminin gerçekleştirildiği, yıkıcı hormonların salgısının azaldığı, protein sentezi ve büyüme hormonunun salgılanmasını..
Motosiklet yine can aldı İstanbul Beyoğlu'nda, devrilen motosikletten kafasının üstüne düşen kurye Mehmet Tunalı (26), hayatını kaybetti. Dün saat 05.30 sıralarında meydana gelen kazada başın..
Bir köy küle döndü Çorum'un Saraycık köyünde bir ahşap evde başlayan yangın, diğer evlere sıçradı. Köydeki 85 haneden 80'i zarar gördü. Yangın 3 saatte söndürüldüKayseri'de turizm 'kanat'land..
Sızan petrol telef etti Şanlıurfa'da, petrol boru hattından Atatürk Barajı göletine sızan ham petrol nedeniyle bazı canlılar telef oldu. Petrol tabakasının biriktiği kıyı kesimlerinde kurbağa..
Cengiz Han'ın imajı değişiyor BBC'nin yeni Cengiz Han belgeselinde, imparatorun sanıldığı gibi despot değil, liberal bir devlet adamı olduğu ifade edildi'Afife Ödülleri' sahiplerini buldu
Cadde dolu olsa facia yaşanacaktı Freni boşalan 2 katlı özel halk otobüsü, yokuş aşağı 500 metre sürüklenip 20 araca çarptı. Cadde ve otobüsün şans eseri içi boştuPolisin ev hakkı müdürlere m..
Kuzey Kıbrıs’ta serbest piyasayı kuralım Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Salih Tunar, Mehmet Ali Talat’ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle hem siyasi hem de ekonomik açıdan yeni bir dönemin başlad..
Çin’e ‘hodri meydan’ diyelim Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, ‘Şimdi diyorlar ki (Çin geldi, eziyor, gidiyor). Gelsin babam, hodri meydan diyelim. Biz de çalışalım, biz..
Türkiye’nin geleceği parlak Asya'nın IMF’si olarak adlandırılan Asya Kalkınma Bankası’nın Başkanı Haruhiko Kuroda, ‘Ekonomik geleceğinizi çok parlak görüyoruz. Enflasyon düşüyor, hızlı büyüme..
Otokar, askerle büyüyecek İhracat ve savuma sanayi satışlarının, toplam cirodaki oranını yükseltmek üzere atağa geçtiklerini söyleyen Otokar Genel Müdürü Kudret Önen, geçen yıl yüzde 29 büyüd..
Dünya burada Türk girişimcisi nerede Türkiye’nin Filipinler/Manila Büyükelçisi Tanju Sümer, yeniliğe ve küresel ekonomiye en açık ülkelerden biri olarak tanımladığı Filipinler’i ‘Fırsatlar Ül..
Gümüşle yayıldı ‘So Chic’ zinciri kuruyor Sezgin Mücevherat’ın patronu Hakan Sezgin, baba mesleği kuyumculuktan yola çıkıp 60 ülkeye ihracat yapabilen bir şirket yarattı. Yılda 10 ton gümüş i..
Verimlisiniz, bu yüzden işsizlik azalmıyor IMF Avrupa Bölgesi Direktörü Michael Deppler, büyümeye rağmen işsizlik oranının azalmamasını, Türkiye’nin son üç yıldır olağanüstü verimli olmasına ..
Halk istemedi yabancı aldı Petkim’e 267 milyon dolar geldi Petkim’in ikincil halka arzında ön talepte 7 kat gelen talep kesin talepte 4 kata indi. Kesin talep döneminde borsanın yüzde 6 değer..
Kaynanayı istememe boşanma nedeni Yargıtay, iki torununa bakmak için bir süreliğine oğlunun evine yerleşen kayınvalidesini istemeyen, kocasının ‘Eve dön’ ihtarına da ‘Kayınvalidem evde, evimi..
Eşe verilen borç boşanmadan istenemez Yargıtay, 73 yaşındaki Z.B’nin 53 yıllık kocasına verdiği 6 milyarlık borç parayı geri istemek için açtığı davayı reddetti.
Halat koptu, karaya oturdu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait ‘A-587 Gazal’ adlı açık deniz römorkörü tarafından Gölcük’ten Marmaris’e çekilerek götürülen S-343 borda numaralı ‘Piri Reis’ de..
20 otomobile çarparak durdu Manevra yaparken freni boşalan çift katlı halk otobüsü 20 otomobile çarparak durabildi. Olay şans eseri 3 yaralıyla atlatıldı. Şişli’de 34 MTA 34 plakalı çift katl..
Gönen’de dehşet gecesi Balıkesir’in Gönen İlçesi’nde önceki gece Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinden sonra olaylar çıktı. Olaylar, ilçede bazı kişilerin kent dışına taşınmasını istediği Artvinli ..
Hz. İsa’nın kutsal kásesi Hatay’da mı Antakya Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı, arkeolog Jozef Naseh, dört arkadaşıyla birlikte Hz. İsa’nın ‘bedenim ve ruhum onun içindedir’ dediği kutsal kase..
www.fotomer.com’da yaşayacak İzmir Pınarbaşı Pisti’nde düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonası’nda, Oto Magazin Dergisi adına yarışları izleyen Ömer Koçyiğit’in (26) ölümüne neden olan sürücü Ork..
80 ev kül oldu Çorum’un Kargı İlçesi’nin Saraycık Köyü’nde dün öğle saatlerinde ahşap bir evde çıkan yangında; 80 ev ve 30 hektar ormanlık alan kül oldu. Yangında can kaybı olmadı.
Basın özgürlüğü için adım atılmıyor Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyesi Turgut Kazan, Adalet Bakanlığı’nın çağrısı üzerine 13 ve 16 Nisan’da Ankara’da yapılan toplantılarda, basın özgürlüğü yön..
1 haftada yıktırdı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, Hürriyet yazarı Yalçın Bayer ile geçen hafta İstanbul üzerinde yaptığı helikopter gezisi sırasında, Kemerburgaz bölges..
Bir buçuk saat farkla hapisten kurtuldu RP'nin kayıp trilyon davasında ‘özel belgede sahtecilik’ suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve aldığı sağlık raporuyla cezasını evinde çeke..
Etnik siyaset miadını doldurdu CNN Türk’te yayınlanan Mehmet Ali Birand’ın sunduğu Manşet programına katılan eski DEP’li milletvekili Orhan Doğan, ‘İmralı ne bir ad olmalıdır, ne de red olmal..
Şiir az gelişmiş ülkede gelişir Ankara’da bir yayınevinin açılışını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, azgelişmiş ülkelerde şiirin, gelişmiş ülkelerde ise romanın geliştiğini söyledi. ..
Öcalan kararı hükümet değil, devlet meselesi Hükümet, AİHM’deki Öcalan kararı öncesinde bu konuda siyaset yapılmasından rahatsız. Hükümet Sözcüsü Çiçek, ‘Kimse devletin meselesini hükümet mes..
Göç eşiği aşıldı Çankaya Köşkü’ndeki 4.5 saatlik MGK toplantısında göç, kapkaç, PKK, enerji ve Kıbrıs konuşuldu. Jandarma Genel komutanı Org. Fevzi Türkeri ‘14 kent göçte eşiği aştı’ değerlen..
Saddam’ın idamını imzalamam IRAK’ın geçici Devlet Başkanı Celal Talabani, devrik lider Saddam Hüseyin savaş suçundan hüküm giydiği takdirde, idam cezası kararını imzalamayacağını söyledi.
Türk-Kazak meydan kavgası Kazakistan’ın batısındaki Tengiz petrol tesislerinde, Türk işçilerle Kazak işçiler arasında meydan kavgası patlak verdi.
Tsunami gibi 2 bin 500 turist taşıyan Norveç gemisi, Atlantik’te boyları 15 metrelik tsunami gibi dev dalgalara yakalandı. 62 kamarası su dolan gemide 4 kişi yaralandı.
Letonya’dan AB desteği Resmi ziyaret için dün Ankara’ya gelen Letonya Cumhurbaşkanı Vaira Vike-Freiberga, Hürriyet’in sorularını yanıtladı. Türkiye’nin Avrupa’nın ayrılmaz bir parçası olduğun..
Kars Anlaşması’yla ilişkiye başlayalım Ermenistan Başbakanı Andranik Markaryan, Ermenistan-Türkiye ilişkilerinin 1922 Kars Anlaşması temelinde yeni bir rota çizilebileceğini söyledi.
Gözler bacada Vatikan’ın prensleri sayılan 52 ülkeden 115 kardinal, Papa 2’nci Jean Paul’ün halefini seçmek üzere dün Sistine Şapeli’ne kapandı. Muhafazakar ve liberal kanat arasında sıkı bir..
Yılan gibi soğukkanlı Cumhurbaşkanlığı nedeniyle Mehmet Ali Talat’ı makamında ziyaret ederek ilk kutlayan kişi Rauf Denktaş oldu. Denktaş görevi gönül rahatlığı içinde devredeceğini belirtere..
Horlayan daha az cinsel ilişkiye giriyor İngiltere’de yapılan bir araştırma, horlayan insanların diğerlerine oranla daha az cinsel ilişkiye girdiğini ortaya koydu.
Sürpriz; evrenin ilk hali sıvı ABD’li bilim adamları atomları parçalayarak maddenin bilinmeyen yeni halini elde etti.
Everest yeniden ölçülüyor Dünyanın en yüksek zirvesi olan Everest, 20 yıl aradan sonra yeniden ölçülüyor. Çinli bilim adamları, Çin ile Nepal arasındaki, yüksekliği resmi olarak 8 bin 848 met..
Heidi 125. yaşını kutluyor Dünya çocuk edebiyatının en önemli eserlerinden Heidi, bu yıl 125’inci yaşını kutluyor. Dünya çocukları, 1970’ler ve 80’lerde ‘köylü yetim kız’ Heidi’yi tanıdı ve s..
Alman mucit, seks robotu icat etti Almanya'da erkekler için kadın seks robotu icat edildi. Silikondan yapılan robot kadın, ağız ve burnundan nefes alıyor, beraber olduğu erkeğin vücut ısısını..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10