19 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

19 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hakiki Kurtlar Vadisi 19 itham vardı İçişleri Yüksek Disiplin Kurulu, eski İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ı meslekten attı. Kurul, Saçan dosyasındaki 19..
İki operasyonda üç örgüt üyesi öldü Tunceli'nin Ovacık ilçesi yakınlarında güvenlik güçleri ile çatışmaya giren Maoist Komünist Parti'nin (MKP) iki üyesi, Mardin'in Ömerli ilçesi yakınlarında..
MGK yoksulluğu gördü Nevruz kutlamaları sırasında Mersin'de yaşanan bayrak yakma girişiminin ardından ortaya çıkan toplumsal gerilim ve büyük kentlerde giderek artan hırsızlık olaylarını ele ..
Toplumsal şiddet bu kez Gönen'deydi Beşiktaş'ın Fenerbahçe galibiyeti, Balıkesir'in Gönen ilçesinde bir ayaklanmayı ateşledi. İlçede istenmeyen bir gece kulübünün iki koruma görevlisi, maçı s..
Sakarya'da sekiz partiden tek ses Sokakta basın açıklaması yapan bir gruba saldırılmasının ardından MHP ve CHP parti merkezlerine konulan ses bombalarıyla gerilen Sakarya'da sekiz partinin i..
Özkök'ten yıllık değerlendirme Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği dün, Orgeneral Özkök'ün yarın İstanbul'daki Harp Akademileri Komutanlığı'nda, 'yıllık bir değerlendirme konuşması yapa..
Bir bayrak tutuklaması daha Taksim Meydanı'nda önceki akşam TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın katılımıyla düzenlenen Milli Egemenlik Yürüyüşü'nün ardından verilen konserde...
Eğitim müdürüne tehdit Depremde hasar gören okulların inşaatını yapan müteahhitleri mahkemeye veren Hakkâri Milli Eğitim Müdürü Hekim Turgut, tehdit telefonları aldığını açıkladı.
Dinin gündemi çoğulculuk Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, 'Dini çoğulculuğun, farklılıklarla bir arada barış içerisinde yaşayabilmesinin, sadece İslam dünyasının değil Batı'n..
Çöplükte ölümcül oyuncak Ağrı'nın Patnos ilçesinde çobanlık yapan üç çocuk, buldukları bombaya tekme atınca patlama meydana geldi. Patlama sonrası çocuklardan biri hayatını kaybetti, ikisi ya..
Kız çocuklar okullu oluyor UNICEF'in son raporuna göre Türkiye, cinsiyetler arasında okullaşma dengesizliğini aşma yolunda. 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasıyla, iki yılda 113 bin kız okullu ya..
'Ülkücü çete' operasyonu Muğla Emniyet Müdürlüğü, çete kurdukları iddiasıyla Ülkü Ocakları Başkanı ve üyelerine yönelik Bodrum ile İzmir'in Çeşme ilçesinde aynı anda 'Yıldırım Operasyonu' baş..
Boşanmadan borç ödenmez Yargıtay, eşlerin mevcut mal rejimi sona ermeden, mal için bulundukları katkının geri ödenemeyeceğine hükmetti. Olay 73 yaşındaki Z.B.'nin başvurusu üzerine gündeme ge..
Berlin'de cızbız vakti Berlin'de, havaların ısınmasıyla birlikte çok sayıda Türk ailesi, geleneksel piknik alanına koştu. Alman Cumhurbaşkanlığı Konutu Bellevue Sarayı'nın önü, mangal keyfi ç..
Kaçak villalara yıkım Eyüp'e bağlı Kemerburgaz'da kaçak ve ruhsatsız olarak inşa edilen beş lüks villa, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkıldı.
'Yeni Einstein' zor... 'Başka bir Einstein gelecek mi?' Bu yıl, ünlü fizikçi Albert Einstein'ı anma toplantılarının en hararetli konusu bu... Bilim adamlarına göre yeni bir Einstein zaman ..
Padişah piyanosuydu 1867'de Avusturya İmparatoru'nun Sultan Abdülaziz'e hediye ettiği piyano, Çukurova Üniversitesi Konservatuvarı'nda, 10 bin YTL ödenek çıkmadığı için 13 yıldır onarılma..
Armstrong ile Crow evleniyor 'Tour de France'ın galibi olan ABD'nin ünlü bisikletçisi Lance Armstrong ile şarkıcı Sheryl Crow evlenmeyi planladıklarını açıkladı.
Kamondo ailesine plaket İstanbul'un gelişmesi ve modernleşmesine katkıları bulunan Kamondo ailesinin anısına, Beyoğlu'ndaki Kamondo Merdivenleri'ne plaket çakıldı. 17. yüzyılda İstanbul'a gel..
NASA'dan hava otoyolu NASA, milyonlarca insanın, kendi şahsi hava taşıtlarıyla bir yerden bir yere gitmelerine olanak sağlayan, 'Hava Otoyolu' adlı bir bilgisayar sistemi tasarladı.
Göktaşı için yeni senaryo Daha önce Dünya'ya 2029 yılında teğet geçeceği açıklanan dev bir göktaşının, yerçekiminden etkilenerek yörüngesini değiştirebileceği, bunun sonucunda da gelecek sefe..
'Filistin askı'lı teşhis Alman bilim adamları, kanserli hücrelerin teşhisinde kullanılabilecek yeni bir yöntem geliştirdi.
Kem gözlere şiş düğünü! Başı beladan kurtulmayanlara Hint yöntemi... 'Kem gözden ve sözden kurtulmak isteyen' Hintliler, rengârenk süsledikleri iki ağacı 'evlendirdi'.
Bazıları gündüz uyur Uyku bozukluğu, herkes için aynı anlamı ifade etmeyebilir. Kimi bütün gece yatakta dönüp durur, kimi ertesi gün öğlene kadar uyur, kiminin de gündüz başı düşer! Bakırköy ..
11 milyon çocuk 5 yaşını göremiyor Dünya Bankası, gelişmekte olan ülkelerde her yıl yaklaşık 11 milyon çocuğun, 5 yaşından önce öldüğünü açıkladı.
Yabancı sermaye 15 milyar $' bulabilir Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF İcra Direktörleri Kurulu'nun 12 Mayıs'ta toplanacağına belirterek, Türkiye'nin 2005 yılından itibaren bambaşka bir ekonom..
Derbiyi kaybetti borsada çakıldı Dün dünya piyasaları çalkalanırken, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda neredeyse en büyük darbeyi Fenerbahçe Sportif AŞ'nin hisseleri yedi. Borsa gün sonun..
Zorlu: Kaçak güreşerek, Çin'le başa çıkamazsınız Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, ''Şimdi diyorlar ki 'Çin geldi, eziyor, gidiyor'. Gelsin babam, hodri meydan diyelim''..
Yabancılar 205 milyon $'lık Petkim hissesi aldı Ek satış hakkı kullanılarak Petkim'in yüzde 34.5'lik payı satıldı ve 287.7 milyon dolar gelir elde edildi. Hisselerin yüzde 71.5'ini yurtdışınd..
2b gündemde... Satılacak arazi Singapur'un 6 katı... Hükümet 2b statüsündeki Hazine arazilerinin satışı için yine çalışmalara başladı. Türkiye'de 473 bin hektar arazi belirlendi. Uluslararası..
Bodrum'da balık çiftliği krizi İlçedeki 34 kültür balıkçılığı tesisinin sahipleri, Salih Adası'nın turizm alanı yapılması için hazırlanan kararname yüzünden tedirginlik yaşıyor. Muğla'nın Bod..
'Türkiye'de, işsizlik bu yıl azalmaya başlar' IMF Avrupa Direktörü Deppler, işsizlik ve borç oranının en önemli sorun olduğunu, işsizliğin 2005'ten itibaren düşüşe geçeceğini söyledi. Uluslar..
Evinizin elektriğini de doğalgazla üreteceğiz Demirdöküm Genel Müdürü Lütfü Kızıltan 5 yıllık stratejisini açıkladı: Tek bir sistem kuracağız. Evleri bu cihazların ürettiği hidrojenle ısıtıp ..
Çin sokağa döküldü, piyasalar çöktü Çin ve Japonya arasında tırmanan gerginlik dünya piyasalarını sarstı. Avrupa ve ABD'de şirket kârlarının azalması düşüşleri hızlandırdı. İMKB yüzde 2.4'lük..
Uçan otomobil yıl sonunda piyasada AirScooter adı verilen hava taşıtı otomobil gibi herkes tarafından satın alınabilecek. Uzay filmleri ve dünyaca ünlü çizgi film Jetgiller'den aşina olduğumu..
'Asteroit 2029'da Dünya'ya çarpabilir' Bugüne kadar sayısız sinema filmine konu olan Dünya'ya çarpan dev asteroit hikayesi yoksa gerçek mi olacak? İngiliz bilimadamları 2029 yılında Dünya'ya ..
Çekilme erteleniyor İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un Gazze'den çekilme planını Museviler'in dini bayramı sonrasına ertelemeyi düşündüğü bildirildi. Hükümet yetkilisi Haim Altman, Bassi'nin, ka..
"Türkiye'nin işi zor" Uluslararası ekonomi dergisi The Economist, Fransa ve Hollanda'da yapılacak referandumların AB'yi olduğu kadar Türkiye'yi de yakından ilgilendirdiğini yazdı. "Geleceği b..
Papa ilk gün seçilemedi Katolik dünyasının yeni ruhani liderini seçecek olan Kardinaller meclisi, bugün Sistine Şapeli'nde yapılan ilk oylamada sonuç almayınca bu durumu geleneklere uygun şek..
Irak Şii İttifakı Saddam'ın idamını istiyor Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin başkanlığı sırasında alacağı en önemli karar, devrik lider Saddam'la ilgili olacak. Mahkeme kararı onay için..
AB, komşudan uyardı: İyi ilişki içinde olun Yunanistan'ı ziyaret eden AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barosso, Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan son gerginliklere değindi. Barosso "Tür..
Rumlar'da Talat eylem planı Başbakan Talat'ın cumhurbaşkanı seçilmesi üzerine Rumlar harekete geçti. İktidar ortağı ve muhalif partiler, üzerlerindeki baskıyı azaltma girişimi başlatıyor. İki..
'O şimdi Avrupalı' Senaryosunu Levent Kazak'ın yazdığı, yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un üstlendiği 'O Şimdi Mahkadlı film, 21 Nisan'da Avrupa'daki 65 kentte gösterime girecek. Büyük bölümü Ba..
Zaman ayarlı bomba imha edildi İstanbul'da Adalet Bakanlığı Personel Eğitim Merkezi'nde görevli bahçıvanın dalgınlığı az daha faciaya yol açıyordu. Bahçıvanın kapıda bularak, merkezin içinden..
Bodrum'da 'Yıldırım Operasyon' Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Bodrum'da düzenlenen 'Yıldırım Operasyonu'nda barlardan haraç toplayan çete çökertildi. ..
Kanserden ölüm vakaları 2015'te tarihe karışacak Dünyanın en önemli kanser uzmanlarından biri olan Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü Direktörü Andrew von Eschenbach, kanserin 2015 yılına kadar..
Çocukların ölüm oyunu Ağrı'nın Patnos ilçesinde koyun otlatırken buldukları mayına tekme atan üç çocuktan biri mayının patlaması sonucu öldü. İki çocukta ağır yaralandı. Çobanlık yapan 15 yaş..
Rüyada gördüğü her şey sonra bir bir gerçekleşti 24 yaşındaki Ece Özkan, birçok olayı önceden rüyasında gördüğünü söylüyor. Babaannesinin ölümü, Büyü filmindeki yangın ve Diyarbakır'da düşen ..
Güle oynaya kan verdiler Kadıköy'e yeni atanan 68 zabıta memuru, Kızılay'a kan bağışı yaptı. İki aylık bir eğitimden sonra üniforma giyen zabıta memurları sabahın erken saatlerinden itibaren ..
Hayvan dostlara pasta ziyafeti Final Dergisi Dershanesi Kadıköy Şubesi öğrencileri Darıca'daki özel hayvanat bahçesini ziyaret ederek hayvan dostlarına pasta ikram ettiler. Getirdikleri pasta..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10