19 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

19 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çocuklara ve her zaman çocuk kalanlara Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ve Garanti Bankası işbirliği ile düzenlenen "Mini Bank Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali"ni ikin..
Afife Jale 'Çayhane'ye gitti 9. Afife Tiyatro Ödülleri'nde, İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun 'Çayhane' adlı oyunu 'Yılın En Başarılı Prodüksiyonu' olarak belirlendi. 'Yılın En Başarılı Yönetmeni..
Ucuz tatil için erken rezervasyon Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, yerli turistlere daha ucuz tatil için erken rezervasyon önerisinde bulundu.
8.5 milyon çocuğa kızamık aşısı 'Kızamık Aşı Günleri'nde 8.5 milyon çocuk aşılanacak.
Sigarada kalıcı vergi planlanıyor TEKEL'in sigara biriminin satışına ilişkin ihalenin iptalinin ardından gündeme gelen vergi sorununa çözüm aranıyor. Maliye Bakanlığı, yeni sistemin kalıcı ol..
Türkiye ihracat artışında dünya beşincisi Türkiye 2004 yılında yüzde 33'lük ihracat artışıyla dünya beşincisi oldu. Türkiye'nin dünya ticaretinden aldığı pay da, ilk kez yüzde 1'in üzerine çı..
Yargıtay binasında intihar girişimi Yargıtay binasının çatısına çıkan bir kişi intihar etmek istedi. Yozgat'tan geldiği ve isminin Derviş olduğu öğrenilen kişi, sabah saatlerinde, Başbakanlık..
8.5 milyon çocuk aşılanacak Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de kızamık hastalığını yok etmek için "Kızamık Eliminasyon Programı"nı başlatıyor. Bu kapsamda 8.5 milyon çocuğa kızamık aşısı yapılacak...
Vergi tabana yayılamıyor Kayıt dışılıkla mücadele ve verginin tabana yayılacağı iddiaları sözde kaldı. Ulusal gelirde yaşanan yüzde 9.9’luk büyümeye karşın geçen yıl vergi mükelleflerinin say..
Erbakan'a 3.erteleme Kapatılan RP'nin genel başkanı ve eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın ''Kayıp Trilyon'' davasında aldığı 2 yıl 4 aylık hapis cezasının infazı üçüncü kez ertelendi.. Hapis ..
Mahmut Cuda, resimleriyle anılıyor Ankara'da Toyan Sanat Galerisi'nde, Mahmut Cuda'nın ölümünün 18. yıldönümünde eserleri sergilenecek. Yarın başlayacak sergi, 21 Mayıs'a kadar görülebilecek.
Einstein'ın 50'nci ölüm yıldönümü Tarihin en büyük bilim adamı olarak gösterilen Albert Einstein 18 Nisan 1955'te 76 yaşında yaşamını yitirmişti.
Erciyes'ten peribacalarına Nevşehir'deki peribacalarından, Kayseri'deki Kapuzbaşı şelalelerine, Niğde'de bulunan Çiftehan Kaplıcaları'ndan, Kırşehir Seyfe Gölü Kuş Cenneti'ne kadar tarihi ve ..
Çiftçiye gübre ve mazot indirimi geliyor Tarım Bakanı Güçlü, gübre ve mazot indirimi konusunda zamanlamanın netleşmediğini belirterek, “2005'te kesinlikle olacak” diye konuştu.
Turist sayısı 2.5 milyona çıktı Turist sayısı Mart ayında yüzde 41 artışla 1.1 milyona yükseldi. Üç aylık dönemde ise Türkiye'ye giriş yapan turist sayısı yüzde 30 artarak 2.5 milyona çıktı. ..
Saddam'ın akıbeti koalisyonu böldü Irak'ın 275 üyeli meclisinde 140 sandalyesi bulunan Şii bloku Birleşik Irak İttifakı, savaş suçundan hüküm giymesi halinde eski Devlet Başkanı Saddam Hüseyi..
ABD: KKTC konsolosluk açamaz ABD Dışişleri Bakanlığı, KKTC'yi tanımadığı için, bu ülkenin Los Angeles'ta konsolosluk veya fahri konsolosluk açmasının söz konusu olamayacağını bildirdi.
AKP'li Kaya milletvekilliğinden istifa etti Adı Enerji Bakanlığı'ndaki yolsuzluk iddialarına karışan AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya, milletvekilliğinden istifa etti.
Erbakan'ın hapis cezasına 3. erteleme Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski başbakan Necmettin Erbakan'ın sahtecilik suçundan aldığı 2 yıl 4 aylık hapis cezasının infazını tekrar erteledi.
TCK'da değişiklik taslağı Erdoğan'da Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yürürlük tarihi 1 Haziran'a ertelenen TCK'da yapılacak değişiklik taslağını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.
Dünyayı "yazmak" değiştirecek Ünlü yazarlar, "kalemin dünyayı değiştirebileceği" görüşünde birleşti. Çin, Polonya, Somali, İspanyo, Kanada, Nijerya ve ABD'den 9 ünlü yazar, Uluslararası Yazar..
Sabancı Center kurbanının ailesine tazminat Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 1996'da Sabancı Center'da meydana gelen terörist saldırıda hayatını kaybeden sekreter Nilgün Hasefe'nin kızı ..
Erdemir blok satılacak Pek çok yabancı talibi bulunan Erdemir'in blok satış yoluyla özelleştirileceği açıklandı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, özelleştirme kapsamında bulunan Ereğli Demir ..
Tarih 2 kupa ile yazılır Fenerbahçe yönetimi, Beşiktaş yenilgisinden sonra iddialı konuştu. İlhan Ekşioğlu, Murat Özaydınlı ve Mahmut Uslu, sarı lacivertli taraftarlara övgüler yağdırdı. Fene..
Anelka Fransız milli formasını reddetti Fenerbahçe’nin Fransız yıldızı Nicolas Anelka, araları bozuk olan Fransa Milli Takım Teknik Direktörü Raymond Domenech’ın, Milli Takım formasını giyme ..
Düştük ama kalkmasını biliriz Christoph Daum, ‘Lig maratonuna sıfırdan başlayacağız. Kalan maçları kazanıp, mutlu sona ulaşacağız’ dedi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, dün sabah ..
İpler iyice gerildi Japonya ve Çin ilişkilerindeki gerginlik tırmanıyor. Japonya'dan Çin'e olan turlar iptal ediliyor.. Japonya'nın başkenti Tokyo'daki Yüksek Mahkeme, Japonya'nın İkinci Düny..
İran'da etnik gerilim İran'da, Arapların yoğun olarak yaşadığı Ehvaz kentinde, bölgenin etnik yapısının değiştirileceği yolundaki iddiaların ardından başlayan çatışmalarda 3 kişinin öldüğü, 1..
Barroso'dan Türkiye'ye 'Ege' uyarısı Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Ege'de son yaşanan gerginlikle ilgili sorular üzerine, Türkiye'nin iyi komşuluk ilkelerine bağlı kal..
Erdemir'in yüzde 46.12'si özelleşecek Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Erdemir'in sermayesindeki yüzde 46,12 oranındaki İdare hissesinin satış yöntemiyle özelleştirmesinin blok satış yoluyla ..
Festivalin yıldızı "2046" İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "24. Uluslararası İstanbul Film Festivali"nde gösterilen filmleri 90 bini aşkın kişi izledi.İKSV'den yapılan..
Afife Jale'nin en iyisi Çayhane Sahneye çıkan ilk Müslüman Türk kadını Afife Jale'nin adını yaşatmak ve tiyatro sanatını teşvik amacıyla Yapı Kredi Sigorta tarafından düzenlenen "9. Afife Tiy..
Çelik devi Erdemir blok satılacak Dünyanın en büyük çelik üreticilerinin ilgilendiği, Türkiye'nin en büyük yassı mamül üreticisi Ereğli Demir Çelik'te ÖİB hisseleri blok olarak satışa sunulac..
İnsan gibi yürüyen robot ABD'deki Michigan Üniversitesi'nden bilim adamlarının, insan gibi yürüyen ve yürürken dengesini koruyabilen bir robot geliştirdikleri bildirildi. Amerikan CNN televiz..
Afife'nin galibi 'Çayhane' Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Türkiye'nin en prestijli tiyatro ödüllerinden Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri, dün Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Serg..
Üç dinin izi aynı duvarda Alman sanatçı Günther Uecker, 11 Eylül sonrası dünyada yaşanan 'diyalog' sorunuyla ilgili söylemlerini üç dinin izlerinin barındığı İstanbul'a taşıdı.
Harlem'in harika çocukları müzik festivalinin konuğu Üçüncü haftasına giren 22. Ankara Müzik Festivali, müzik dünyasını kendilerine hayran bırakan Harlem Çocuk Korosu'nu (The Boys Choir of Ha..
Felsefe öğrencileri Bursa'da Bu yıl beşincisi düzenlenen Türkiye Felsefe Öğrencileri Kongresi, yarın Bursa'da başlıyor. Bu yıl Uludağ Üniversitesi Felsefe Topluluğu'nun ev sahipliği yaptığı k..
Türk ve Ermeni bestekârlardan... Türk ve Ermeni bestekârların eserleri 22 Nisan'da Aya İrini'de buluşuyor. Aylin Şengün Taşçı yönetimindeki İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu'nun vereceği ..
'Yazamazsam çekmem' 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin ağır konuklarından biri de İrlandalı yönetmen Neil Jordan'dı. Sinema onur ödülü almak için gelmişti İstanbul'a.
Kısa filmler Marmara'ya Marmara Üniversitesi (MÜ) İletişim Fakültesi'nin düzenlediği 7. Kısa Film Yarışması için başvurular başladı.
Beyonce Ross rolünde Destiny's Child grubunun yıldızı Beyonce Knowles yeniden kamera karşısına geçiyor. Şarkıcı, bir Broadway müzikali olan 'Dreamgirls'ün (Rüya Kızları) sinema uyarlamasında..
Kurtlar salona iniyor Türk mafyasının önemli yer tuttuğu senaryosu nedeniyle Türkiye'de merak edilen Fransız filmi 'Kurtlar İmparatorluğu' bu hafta Fransa'da gösterime giriyor.
Dönüşü muhteşem olacak...yani umarız! Gotham'ın koruyucu meleği Batman beyazperdedeki macerasına kaldığı yerden devam etmek için artık gün sayıyor! 1997 yapımı 'Batman&Robin', selefi 'Ba..
Maç güzel de bu görüntüler! Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi gerçekten yıllar sonra bile unutulmayacak güzellikte bir maçtı. Belki de bu nedenle maç öncesi yaşananlar satıraralarında kaldı. Karş..
Tadı hâlâ damaklarda Bitti denilen lige renk Kadıköy'den geldi. Sarı-Lacivertliler, yedi puanla farkla çıktığı Saracoğlu çimlerinden soyunma odasına dört puan farkla döndü. Ama geride kaybola..
Aynı dakikalarda Hollanda'da Kadıköy'de bütün bunların yaşandığı saatlerde Hollanda'da da benzer bir durum vardı. Ajax ile Feyenoord takımları arasındaki karşılaşma da olaylarla sonuçlandı.
Beşiktaşlının gündüz düşü Bu maç, yeni bir mitidir artık futbol tarihimizin! Sûfi taraftarlar için ise, mitolojiler gündüz düşleridir. Sûfî taraftar, takımının sahada edeceği 'küçük cihad'ı, ..
Trabzonspor bir örnektir Daha Özkan Sümer zamanından başlanmıştı bu yeniden inşa faaliyetlerine Trabzon'da ama olmamıştı, çünkü bütün iyi niyetine karşın Sümer, geleneksel Türk futbol âlemini..
Kapıcılar kralının intikamı... Bunca derbi türlü biçimde noktalandı. Sayısız goller, muhtelif rekorlar, alayı yaşandı. Ancak hatırladığım kadarıyla ilk kez asıl mevkii kaleci olmayan biri, at..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10