17 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

17 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tasavvuf anlayışından devlet yönetimine Osmanlı toplumunu şekillendiren kaynaklardan birisi de tasavvuftur. Osmanlı toplumunda ve sarayında etkili olan Halvetiliğin Osmanlılardaki seyrini ele..
Divan şiirindeki ahengin sırları Söyleyiş mükemmelliğini esas alan divan edebiyatında, divan şairlerinin ahenk unsurlarını bir anlatım tekniği olarak nasıl kullandıkları merak edilesi bir dur..
Çocuklar için müzikli oyunlar İlköğretim çağı çocuklarının hoşlandığı sanat dallarından birisi de tiyatrodur. Genelde okullarda oynatılacak bir oyun senaryosu bulmak zordur.
Sözlerin zırhı deri ile ciltlendi Cevşen "bir tür zırh, savaş elbisesi" anlamına geliyor. Hz. Peygamber’den (sas) rivâyet edilen ve her biri Allah’ın isim ve sıfatlarından on tanesini ihtiva..
Uçamayan kuşlar Fen bilgisi dersinde öğretmeniniz mutlaka sormuştur: "Söyle bakayım, hangi kuşlar uçamaz?" "Devekuşu, tavuk (bir tür kuş olduğunu düşünüyorum hâlâ, kanadını yiyoruz çünkü) ve ..
Özgün müziğin genç sesi... Uzun yıllardır Grup Çığ’da solistlik yapan Oğuz Aksaç, "Oğuzname" adlı ilk solo albümüyle müzik yolculuğuna devam ediyor.
Türk piyanistten Chopin yorumları Klasik Batı müziğinden, Chopin’den hoşlanıyorsanız, dünyaca ünlü Türk piyanist Gülsin Onay’ın yeni yayınlanan albümünden dinleyebilirsiniz.
Rock müzikle ‘aşka çağrı’ Müzik üretimini besteci ve yorumcu kimliğiyle yürüten rock müzik sanatçısı Çağrı Göktepe, içinde on şarkının yer aldığı albümünü "Aşka Çağrı" adıyla yayınladı.
Trende yer bulmak Şehir büyük, gideceği yer uzak, bindiği araç doluydu. Ancak iki eline bölüştürdüğü takdirde rahatça taşıyabileceği paketlerini tek elinde toplamış, öbür eliyle trenin tavanı..
Yediğimiz içtiğimiz bizim olamaz Herkesin belli konularda hassasiyeti vardır. Bu da doğaldır. Hassas beşerleriz hepimiz. Tabii ki fiziksel hassasiyetlerden bahsetmiyorum.
Ayrılmaz ikili; Kızarmış kuru biber ve Edirne ciğeri Ciğer denilince aklına sadece Arnavut ciğeri gelenler Edirne’ye mutlaka uğramalılar. Edirne’nin tarihi kadar ilgi çekici olan kendine has..
Tiryaki cezveyi aradan çıkardı Tarihî Kemaraltı Çarşısı’nın en eski esnaflarından İlyas Gönen, kahveyi fincanda pişirmenin patentini aldı. Gönen, Hisarönü’nün vazgeçilmez fincanda kahve tadın..
En 'pahalı' giysiniz: cildiniz Yazları Almanya’dan gelen ‘Alamancı’ akrabaların yanlarında getirdiği kokulu kağıt veya ıslak mendillere imrenerek baktığımız yıllar çok gerilerde kaldı.
[HEDİYE] Çiçeklere alo deyin! Türkiye’nin ilk çiçek hattı servisi 444ÇİÇEK (444 24 23) bir yaşında. Bu hat üzerinden günün her saati Türkiye’nin her yerine çiçek gönderebilirsiniz.
[YİYECEK] Elinde ve dilinde yeni tat Algida’nın Max Frigola dondurması, çikolatalı fındıklı tadıyla bu yazı serinletecek. Lezzetseverler günün her saati bu özel tatla buluşabilir.
[GİYECEK] Bahara hazırsınız Mentaç Giyim, 2005 koleksiyonunda aktif dinamik ve başarılı erkeğe hitap ediyor. Yeni çizgi ve modellerdeki ürünler, kalite ve özenle buluşuyor.
[GİYECEK] Baharın ritmi üzerinizde İGS’nin yeni koleksiyonunda baharın canlılığını ve yazın ritmi var. Ürünlerde kiwi yeşili, kayısı rengi, turkuaz, fuşya ve gül pembesi revaçta.
[EV] Evlere şenlik! Evita’nın renkli ve desenli nevresim takımı ve yatak örtüleri üzerine boncuk ve pullar işlenmiş farklı ve özgün tasarımlarıyla dikkat çekiyor.
[GİYECEK] İster denizde, ister karada Salomon’un yeni ürünü Aquamoto, rahatlığı, şıklığı ve su geçirmez özelliğiyle denizde yüzerken bile giyilebiliyor. Ayakkabı 210 gram ağırlığında.
Haber olamayacak kadar temiz bir fırın! Bu bir ekmek ve simit fırınının hikâyesi. Ama alışkın olduğunuz; hamam böceklerinin salınarak gezindiği kir-pas içindeki bir fırın değil. Saray Fırın-C..
[AMERİKA] Bush, Cheney ve Rumsfeld böcekleri Böcekbilimciler, yeni böcek türlerine ABD liderlerinin isimlerini verdiler: Bushi, cheneyi ve rumsfeldi...
[İNGİLTERE] Gıda ürünlerinin üçte biri çöpe gidiyor İngiltere’de gıda ürünlerinin üçte biri çöpe atılıyor. Hükümetin ve gıda sektörünün araştırmaları, İngiltere’de her yetişkinin çöpe yılda ..
GARANTİLİ TEFAL EVOLUTİVE KETTLE BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9