17 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

17 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Polisten kaçan soyguncular kaza yaptı Beşiktaş’ta, daha önce işyeri soygunu gerçekleştirdikleri belirlenen şahıslar ile polis arasında kovalamaca yaşandı.
Açıklamalar farklı; ama göstericiler hep aynı Taksim Meydanı ve Galatasaray Postanesi, dün ilginç gösterilere sahne oldu. Farklı adlarla fakat aynı kişilerden oluşan 5 grup, beş ayrı basın a..
Belediyeler yasaları öğrenmek için üst üste seminer düzenliyor Üç Göl Havzası Belediyeler Birliği, belediye yöneticileri ve çalışanlarına yönelik yasal gelişmeleri yakından izlemek amacıyla e..
Kutlu Doğum, Avcılar’da havai fişek gösterisiyle kutlanacak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sas)’in doğumu etkinlikleri Avcılar’da havai fişeklerle kutlanacak.
Fatih’te 15 bin kişi sağlık taramasından geçti Fatih Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sağlık seferberliği kampanyasında 3 haftada 15 bin kişi sağlık taramasından geçirildi.
İnegöl mobilyasının tarihini yazanlar unutulmadı İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası’nın kuruluşunun 40. yılı, mobilyacılık mesleğine hizmet veren ustalar ile geçmişte Milletvekili ve Be..
TOKİ’nin 720 konutu için 6 bin 400 başvuru yapıldı Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Bursa Nilüfer ilçesine bağlı Hasanağa beldesinde yaptıracağı 720 toplu konut için 6 bin 400 başvu..
Prof. Dr. Arı: Ermeniler konusunda alnımız ak Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Algül, Batılı ülkelerin Ermeni meselesini suni olarak kaşımaktan vazgeçmediklerin..
Otobüs durağında hız kazası: 1 ölü, 2 yaralı Bursa’da aşırı hız yapan sürücünün kullandığı otomobil, durakta otobüs bekleyen üç kadına çarptı. Kazada bir kişi ölürken 2 kişi de yaralandı.
Tekirdağ sahillerinin her noktası denize girmeye elverişli olacak Bir yılını değerlendiren Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün, yıllarca denize akan kanalizasyon sorununu ortadan kaldırmak ..
‘Uludağ Üniversitesi’nin yaptığı atılımlar, Türkiye’ye örnek oldu’ Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras, Uludağ Üniversitesi’ni pek çok konuda örnek aldıklarını belirterek "Yarı ..
Edirne’de ev hanımları kuaförlük kurslarına büyük ilgi gösterdi Edirne Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kuaförlük kursu özellikle ev hanımları tarafından büyük ilgi görüyor.
Çorlu’da suç işleyenlerin çoğu İstanbul’dan geldi Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Emniyet Müdürü Yusuf Fidan, "2004 yılı içinde 55 olayda 67 sanığın, İstanbul ilinden gelerek suçlara karıştığı tespi..
Artık kuşlarıma ve torunlarıma bakacağım KKTC, bugün yeni cumhurbaşkanını belirlemek için sandık başına gidiyor. 147 bin 823 seçmenin kayıtlı olduğu seçimlerde 9 aday yarışıyor.
KKTC’de seçim günü; Talat zafere yakın KKTC halkı, yeni cumhurbaşkanını belirlemek için bugün sandık başına gidiyor. 147 bin 823 seçmenin kayıtlı olduğu seçimlerde 9 aday yarışıyor.
Kıbrıslılar son bir buçuk yılda 4. kez sandığa gidiyor KKTC halkının, cumhurbaşkanlığı seçimine önceki seçimlere oranla daha az ilgi göstermesi dikkat çekiyor.
Papadopulos şaşırttı: Türklerin kazanımlarına dokunmayacağız Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, "Kıbrıs Rum tarafının Annan Planı’nda istediği değişiklikleri açıklamasının doğru ta..
Türkiye ile savunma sanayiinde işbirliği yapılacak Türkiye ile Güney Kore, savunma sanayii alanındaki işbirliğinin devam ettirilmesi ve Türkiye’nin bu ülkeye yaptığı ihracatın artırılması kon..
Türkiye’ye ve bayrağa hakaret edilince Genelkurmay, Atina’dan öğrencilerini çekti Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği, Türkiye ile Yunanistan arasındaki ‘Güven Artırıcı Önlemler’ kapsam..
Atina: ‘Casus belli’ tartışmasına girmek büyük hata olur Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis, Türkiye’deki ‘casus belli’ (savaş nedeni) tartışmasına müdahale etmenin büyük hata olac..
Kadife devrimcilerin NATO üyeliğine Rus üssü engeli Batı destekli kadife devrimlerine sahne olan iki eski Sovyet cumhuriyeti Ukrayna ve Gürcistan’daki Rus üslerinin, bu ülkelerin NATO üyeliğ..
Çin’de Japonya karşıtı öfke dinmek bilmiyor Çin’de Japonya’nın yeni hazırladığı tarih kitaplarına karşı duyulan öfke büyüyor. Dün Çin’in 3 kenti Japonya karşıtı büyük gösterilere sahne oldu.
Devrimle gelen arazi işgalcileri şimdi tapu istiyor Kırgızistan’daki kadife devrimin ardından Bişkek’te başlayan toprak işgalleri sürerken, yeni yönetim sorunu kanun çerçevesinde çözme yollar..
Erdoğan’ın ziyareti öncesi ABD’den ‘ılık rüzgârlar’ esiyor Türk-Amerikan ilişkilerindeki gerginlik, yavaş yavaş yumuşarken, bu iyileşme kıta ötesinden yazılan makalelerde de görülüyor.
Tettamanzi ile Ratzinger çekişiyor sürpriz papa çıkabilir Papa İkinci John Paul’ün ardından Katolik dünyasının 265. papasının seçim süreci yarın başlıyor.
Chirac’la birlikte Avrupa Anayasası da kan kaybediyor Fransa’da Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın çabalarına rağmen AB anayasasına hayır deme eğilimi giderek artarken, Chirac’ın halk nezdindeki..
Krizde sadece çorba servisi yapan yemek şirketleri mönüyü zenginleştirdi Son yıllarda ekonomide yaşanan istikrar birçok sektör gibi toplu yemek sektörünü (catering) de etkiledi.
‘TOBB kimsenin arka bahçesi değil’ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Odalar Birliği'nin kamuoyunda edindiği saygınlığı korumak için siyasete karşı hep mu..
Ziraat’ın tekeli kalktı, çiftçi krediyi istediği yerden alabilecek Ziraat Bankası'nın çiftçi kredisindeki tekeli yıkıldı. Yeni Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Kanunu ile kooperatifle..
Erdoğan: Ekonomideki başarıyı görmemek hükümete haksızlık Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Bolat, ekonomideki olumlu gelişmelerin esnafa ve işsizlere henüz ..
‘AB’de Türkiye’yi bölmeye yönelik tezler üretiliyor’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 14. Genel Kurul toplantısında çarpıcı açıklamalar yapt..
Atom enerjisine yatırım geliyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye'nin enerji ihtiyacının karşılanması için atom enerjisine yatırım planı olduğunu açıkladı.
Son teknoloji ürünü yazıcılar fotoğraf stüdyosunu eve taşıdı Her geçen gün yenilenen yazıcılar, fotoğraf kalitesinde baskı yapılmasına imkan veriyor. Fotoğrafçılığın önde gelen firması Canon’..
‘Türkiye-Kore ticaretindeki dengesizliği ben çözeceğim’ Üç gündür Türkiye’de bulunan Güney Kore Cumhurbaşkanı Roh Moo-Hyun, ziyaretinin iki ülke arasındaki ekonomik performansın geliştirilme..
IMF, Türkiye’yi 12 Mayıs’ta görüşecek Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörleri Kurulu’nun, yeniden güncelleştirilen ve üç yıllık stand-by düzenlemesini öngören Türkiye’nin Niyet Mektubu..
Moskova’da Türk triko fuarı açılıyor Türkiye’nin hazır giyim sektöründe önemli bir yer tutan ve yıllık ihracatı 1 milyar dolara ulaşan triko sanayicileri, yurtdışı potansiyelini güçlendirmek ..
Tebdil-i kıyafetli 50 ekip, trafikte polislere rüşvet denetimi yapacak Emniyet Genel Müdürlüğü trafikteki rüşvet iddialarını sona erdirmek için sürdürdüğü denetimlere bu yıl hız verdi.
Kaçakçılık güzergâhlarına gizli kameralı takip Emniyet Genel Müdürlüğü, kaçakçılık olayları ile son günlerde artış gösteren araba hırsızlıklarına yönelik iki projeyi hayata geçirdi.
Şehit polis, olaya müdahale etmek isterken vurulmuş İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde emniyet müdürlüğü önünde oğlundan şikayetçi olanları hedef alarak kurşun yağdıran Kemal Alp’in (50) vurduğu ve..
MHP teşkilatlarına bombalı saldırı MHP'nin Kadıköy ilçe binası ile Sakarya il binasına dün akşam saatlerinde bombalı saldırıda bulunuldu.
Yazarlara ödülleri ilk kez sarayda verildi Türkiye Yazarlar Birliği’nin (TYB) 2004 ‘Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları’ ödülleri, dün Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerin..
‘Peygamber’imizin doğum gününü bayram gibi kutlayalım’ İslam âlemi, Peygamber’imizin doğum yıldönümüne hazırlanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, 20-22 Nisan tarihlerin..
Belediye, çalınan lale başına 124 milyon lira ceza kesecek Konya Belediyesi hırsızlarca çalınan lale başına bilirkişinin teklifiyle 124 YTL ceza kesmeyi planlıyor.
Zeki Alasya bana masonluk teklif etti, kabul etmedim Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Metin Akpınar, aynı sahneyi paylaştığı ve çok sayıda filmde başrolü birlikte oynadığı yakın arkadaşı Zeki..
100 milyarlık ilaç çaldılar Eskişehir’in Mahmudiye ilçesindeki Kırlıç Eczanesi’ne gece giren hırsızlar, eczanenin raflarındaki 100 milyar liranın üzerindeki ilaçları çalarak kaçtı.
Atatürk Barajı’ndaki faciaya Çevre Bakanlığı el koydu Batman-Yumurtalık Botaş Petrol Boru Hattı’nda meydana gelen delinmeyle oluşan çevre felaketi Çevre ve Orman Bakanlığı’nı alarma geçirdi.
‘Düne kadar Kardak kayalıklarında Yunanlılarla birlikte çay içerdik’ 1996’da Türkiye ile Yunanistan’ı savaşın eşiğine getiren Kardak, Ege sularını yeniden ısıtırken, vatandaşlar sorunu çözmek..
[HABER İZLENİM] ‘Gerginlikte basının rolü büyük’ Bodrum’un Gümüşlük beldesi halkı gerginliği basının tırmandırdığını düşünüyor. Bu yüzden beldede gazeteci görmek istemiyorlar.
AB’ye soğuk, fonlarına sıcaklar İdeolojik açıdan AB’ye soğuk bakan ulusalcılar, maddî konularda Avrupa’ya uzak durmuyor. Geliştirilen projelerle AB fonlarından binlerce Euro alan küreselleşme..
‘Çelişki gibi görülebilir; ama desteğe mecburuz’ Ulusalcı kimlikleriyle tanınan sivil toplum kuruluşları, AB’den aldıkları maddi desteği, ‘mecburiyete’ bağlıyor ve kişisel düşüncelerinin bu i..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9