17 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

17 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Hisarcıklıoğlu, yeniden aday TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Mayıs ayında yapılacak 60’ncı Genel Kurulu’nda genel başkanlığa yeniden aday olduğunu resm..
Greenactive PR oscarında Klazomenai ile finalde Greenactive PR, Amerika Halkla İlişkiler Topluluğu PRSA’in (Public Relations Society of America) PR ödüllerinde 666 proje arasından finale kald..
Bülent Dikmener Haber Ödülü Dündar ve Özdemir’e Cumhuriyet Gazetesi Yazıişleri Müdürü iken yaşamını yitiren Bülent Dikmener anısına düzenlenen ‘26’ncı Bülent Dikmener Haber Ödülü’ Uğur Dündar..
Tadım önce çerezi dünyaya tanıtacak sonra satacak Çekirdek markası olarak tanınan Tadım, Türkiye ve Ortadoğu’daki çerez tüketimi alışkanlığını Avrupa başta olmak üzere bütün dünyaya yayarak, ..
Kara Elmas, özel sektöre kiralandı Amasra-B taşkömürü sahası HEMA Endüstri A.Ş.’ye kiralandı. Türkiye Taşkömürü Kurumu ile önceki gün imzalanan sözleşmeye göre HEMA, yılda 3 milyon 500 bin to..
Ekonomiye güveni sabote edeni cana mala kastetmiş sayarız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özgüven duygusunun ekonomide elde edilen rakamlardan çok daha önemli olduğunu belirterek, ‘Bu güveni s..
Parlak geleceğinizi gördüm Kore Cumhurbaşkanı Moo-Hyun, iki ülke arasındaki dostluğa göre ticaret ve yatırımın tatmin edici olmadığını belirterek daha çok ticaret ve yatırım istedi. Moo-Hyun,..
Washington Post: Batı İran'a borçlu The Washington Post gazetesinde yer alan bir yorumda, ABD Başkanı George W. Bush'un, “Ortadoğu'da reform hareketinin öneminden” bahsedilirken, ..
Dışişleri: Çirkin ve saygısız hareket Türkiye'nin, Kara Harp Okulu öğrencilerinin misafir edildiği Yunanistan Harp Okulu'nda, Türk bayrağına karşı yapılan “çirkin ve saygısız hareketi ü..
Yunanistan'ın 'bayrak' ayıbı Yunanistan ve Türkiye arasında varılan Güven Artırıcı Önlemler Paketi çerçevesinde Yunan Kara Harp Okuluna giden 2 subay ve 5 Kara Harp Okulu öğrencisinin odaları..
Marmara depremine 4.3 katrilyon gitti Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Marmara depremi nedeniyle konsolide bütçe ve diğer kaynaklardan 1999-2003 yılları arasında yaklaşık 4 katrilyon 330 trilyon..
Satırla saldıranı öldürdü, ceza almadı Adana’da kendisini satırla yaralayan 26 yaşındaki Ali Çeki’yi bıçaklayarak öldüren 37 yaşındaki Veli Üstündağ, eylemi ‘meşru müdafaa’ sayıldığı için cez..
Bafa Gölü’nü de bitirdik Mitolojide Ay Tanrıçası Selene ile Çoban Endymion’un aşkına sahne olan Bafa Gölü’nden çevreye yayılan pis kokular, bölgeyi ziyarete gelen turistler kadar köylüleri de..
Sarıgül’ün Şarkışla gezisinde kavga CHP’den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sivas’ın Şarkışla İlçesi’nde Deniz Baykal’ı ağır dille suçladı.
Atatürk petrol barajı Patlayan Batman-Yumurtalık Petrol Boru Hattı’ndan Atatürk Barajı’na 35 bin varil ham petrol aktı. Suyun üzerinde 4 santimetrelik yağ tabakası oluştu. Zarar 5 trilyon TL...
Hasankeyf şambrel olimpiyatı Batman'ın Hasankeyf İlçesi’nde, Kültür ve Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerin 2’nci gününde, balıkçılar arasında düzenlenen şambrel (kamyon iç lasti..
Türk çevrecilerden siyah çelenk Doğa ve Çevreyi Koruma Yaşatma Derneği (DOĞÇEV) üyesi bir grup, fokların öldürülmesini protesto ederek, Kanada Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bıraktı. Grup, ..
Denizde öldüren bomba araması Güney Kore Cumhurbaşkanı Roh Moo-hyun ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Boğazı turuna çıkacağı SwissOtel’e ait, ‘The İstanbul’ teknesinin altında bomb..
Umreci free shop’ta Umre ziyaretini tamamlayan sosyetenin tanınmış isimleri dün uçakla yurda döndü. Çoğu beyaz kıyafetler içindeki umreciler, Suudi Arabistan’da hiç ağaç olmamasından ve sıcak..
Kitaba hayır gelin-kaynana yarışmasına evet Kartal Belediyesi’nin yaptırdığı ‘Kartal’da Bayanlar Araştırması’, ilçedeki kadınların yüzde 14’ünün herhangi bir okuldan mezun olmadığını, dörtte ..
Tarihi koruda gece aydınlatmasına tepki Tarihi Validebağ Korusu’nda aydınlatma çalışmalarının korudaki kuş çeşitliliğine ve doğal hayata zarar vereceğini savunan, çevre semtlerde oturanların ..
Erken seçimi istemek, vatana ihanet değildir DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, geçtiğimiz günlerde ‘Şu anda erken seçim ifadesini kullanmak, ağır konuşayım, bana göre bu ülkeye ihanettir’ diyen ..
Mektup Tiflis’ten Erivan’a gitti Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan’a yazdığı ve iki ülke ilişkilerinde normalleştirme sürecinin başlatılması için ortak kom..
Baykal konuşurken düşen mermer yaraladı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Konya’nın Ilgın İlçesi Gökçeyurt Beldesi’nde belediye binası önünde CHP’li Başkan Eşraf Korkmaz’ın altyapı ve asfalt ça..
Toprağın altında yatan gönüller sızılı Besta Dağı’nda şehit düşen 28 yaşındaki Tuncer Soner Dağ’ın cenaze töreninde imam Ahmet Özel’in konuşması gözyaşlarını sele döndürdü. İmam Özel, ‘Toprağ..
Türkiye’yi ‘abi’ yapacaktı Eski bakan Mehmet Keçeciler, 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 1992’de 29 Ekim törenlerine davet ettiği Türk cumhuriyetlerinin devlet başkanlarına, birliği Rusya ..
Çin’de Japon öfkesi büyüyor Çin'de 2 haftadır süren Japonya’yı protesto gösterilerinin dozu artarak sürerken, Şanghay kentinde düzenlenen gösteriler öfke seline dönüştü. Şanghay’daki Japon ko..
Ankara’ya tam sayfa övgü Almanya’da yayınlanan Süddeutsche Gazetesi başkent Ankara’ya tam sayfa ayırdı. ‘Her şey akıyor, hatta şarap bile’ başlıklı, Kocatepe Camii ve Kızılay Meydanı’nın foto..
Volkan paniği Endonezya’nın Sumatra adasındaki Talang Yanardağı’nın faaliyete geçerek kül püskürtmesi nedeniyle yaklaşık 43 bin kişi bölgeden tahliye edildi.
Kasparov’a satranç tahtasıyla saldırı Geçen ay profesyonel satrancı bırakarak Rusya’da siyasi hayata atıldığını ilan eden ünlü dünya şampiyonu Gari Kasparov, Moskova’da iktidar karşıtı ‘Komit..
Irak’ta bir Türk şoför öldürüldü Irak’ta dün bir Türk kamyon şoförü daha öldürüldü. Irak polisine göre, adı açıklanmayan Türk şoför, başkent Bağdat’ın 200 kilometre kuzeyindeki Beyci yakınlar..
Papadopulos: Hakemsiz görüşmeye varız Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, ‘Kıbrıs Rum tarafının Annan planında istediği değişiklikleri açıklamasının doğru taktik olmadığını’ s..
Ege barışına eş zamanlı provokasyon Yunan Dışişleri Bakanı’nın Ankara’yı ziyaret ettiği ve Kardak’ta balıkçı krizinin yaşandığı 12 Nisan günü, Yunan Kara Harb Okulu’nda, Türk bayrağı yakıldı...
Rumlar seçime ilgisiz KKTC’de bugün yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri, Kıbrıs sorununun geleceği açısından son derece önemli. Ama Rum Kesimi’nde değil. Rum Kesimi’nde kimse bu seçimlere il..
Kadın 20 yaşında kontrole başlamalı Kadınların kalplerini korumak amacıyla 20 yaşından itibaren kontrolden geçmelerini öneren Dr. Okucu, ‘Araştırmalara göre kadınların yüzde 60’ı kanserden, y..
Ünlülerin yoga hocası Türkiye’de Madonna, Cindy Crawford, Courtney Love gibi yıldızların yoga öğretmeni Gurmukh Kaur Khalsa, ‘insanın kendi mükemmelliğine ulaşması’ olarak tanımladığı ‘Kundal..
Eşiyle konuşmayan kadın erken ölüyor ABD’de Boston Üniversitesi’nde yapılan yeni bir araştırma, kocasıyla iletişim kurmayıp sorunlarını içine atan kadınların ölüm riskinin 4 kat arttığını ort..
Tüm zamanların 100 ölümsüz müzisyeni Dünyaca ünlü müzik dergisi Rolling Stone, 1960’lı yıllarda dört İngiliz gencin, Ringo Starr, John Lennon, George Harrison ve Paul McCartney’in kurduğu Bea..
Hollywood, İstanbul’u tanıyacak 1995 yılında ilki çekilen ve Sandra Bullock’un başrolünü oynadığı ‘The Net’ filminin ikincisi olan ‘The Net 2.0’ ilkinden 10 yıl sonra İstanbul’da çekiliyor. R..
Kitap okuyup özet çıkaran 196 öğrenciye çeyrek altın verildi Zonguldak’ın Devrek ilçesinde kaymakamlık tarafından başlatılan "Kitap oku, altın kazan" kampanyasına katılan 196 kişi, düzenlenen..
İngilizce afiş yazan başkana ingilizce mektup sürprizi İlçe olma isteğini beldelerinin değişik köşelerine astırdığı İngilizce ve Arapça afişlerle duyuran Zonguldak’ın Kilimli beldesi Belediy..
Kütahya halkına fuarda doğalgaz bilgisi veriliyor Kütahya’da önceki gün açılan II. ISOYAP 2005 doğalgaz, ısıtma, soğutma sistemleri ve yapı ürünleri fuarında, ziyaretçiler doğalgaz konusunda ..
Kartallı kadınların en büyük sorunu; işsizlik, güvenlik ve şiddet Kartal Belediyesi'nin bin 210 bayan üzerinde yaptığı ‘Sosyal Doku Araştırması' sonucunda bayanların yüzde 93'ünün işsizlik, g..
Topbaş da il genel meclisi ve il özel idarenin devrini istedi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi'nin kaldırılarak Büyükşehir Belediyesi'ne ..
Fatih geleceğini AK Platform’da arıyor AK Parti Fatih İlçe Başkanlığı, 'Geleceğim Fatih' adı altında bir program düzenledi. Programda tarihi yarımadanın yüzde 70'ini sınırları içinde bulundur..
İyi Kalpler Dükkanı Üsküdar’a şube açtı Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)'nın sosyal projelerinden biri olan İyi Kalpler Dükkanı'nın ikinci şubesi dün Üsküdar Emniyet Mahallesi'nde hizmete açıl..
İznik çinileri showroomda sergilenmeye başladı NATO Zirvesi ve İslam Konferansı Örgütü gibi büyük organizasyonlarda İznik çinili ürünlerini tanıtan Anı Tasarım, Beylerbeyi'nde açtığı "Anikya ..
Tarihî eserlerin taklitleri İSMEK rölyef sergisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) öğreticilerinin ve kursiyerlerin yaptığı 70 tarihî eserin rölyef ça..
İstanbullu gençlerin yeni adresi ‘bilgi merkezleri’ yaygınlaşıyor Zeytinburnu’ndan sonra Bayrampaşa’da da gençlere yönelik ‘bilgi merkezleri’ kurulmaya başlandı. Gençlerin zamanlarını daha iy..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9