16 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

16 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Talat: En az yüzde 60 oy alırım Eroğlu: İkinci turda şansımız eşit KKTC’de yarın yapılacak 7. cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi açıklama yapan adaylar iddialı konuştu.
AP’de Papa için ‘isim savaşı’ başladı Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Polonyalı üyeleri inşa halindeki yeni AP binalarına Papa II. John Paul’ün isminin verilmesi için kampanya başlattı.
Öcalan bin kere yargılansa aynı cezayı alır Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın yeniden yargılanma ihtimaliyle ilgili olara..
Açe barış maratonunda ‘mutlu son’ umudu Endonezya hükümeti ile Açe bölgesinin bağımsızlığı için savaşan Özgür Açe Hareketi (GAM) arasında Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapılan üçüncü tu..
Lahud, görevi Esad’ın dostu Mikati’ye verdi Lübnan'ın Suriye yanlısı başbakanı Ömer Kerami’nin yeni hükümeti kurmada başarısız olmasının ardından Devlet Başkanı Emil Lahud, eski Kamu İşleri B..
Müşerref: Hindistan ile barıştan dönüş yok Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, bugünkü tarihî Hindistan ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, iki ülke ilişkilerinin her geçen gün daha d..
Süzer: Kentbank için AİHM’ye başvurdu Danıştay’da açtığı davayı kazanmasına rağmen Kentbank’ın iadesi ile ilgili bir gelişme yaşanmadığını öne süren işadamı Mustafa Süzer, Avrupa İnsan Haklar..
İrlanda’daki Türk işçiler Gama ile ücret pazarlığında Gama Holding, Türkiye’den İrlanda’ya götürdüğü işçilerle ücret konusunda anlaşmazlığa düştü.
Sanayici Hema, kömür çıkaracak Sanayi için dişli üreten Hema Endüstri, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait Bartın Amasra’daki maden sahasını kiraladı.
Vergi yüzsüzlerine yurtdışı yasağı da çare olmadı Maliye’ye vergi borcu olan mükellef sayısı yurtdışı çıkış yasağına rağmen artıyor. Sınır kapıları ve hava limanlarına bildirilen borçlu müke..
‘Sanayide kapasite kullanımı hız kesebilir’ Kamu sektöründeki kapasite artışının etkisiyle mart ayında beklentileri aşan kapasite kullanım oranının gelecek aylarda beklenen yavaşlamayla, yüzd..
Bingo’dan Afrika’ya 25 milyon dolarlık yatırım Türkiye’de Bingo markası ile tanınan Hayat Kimya, Cezayir’de inşa ettiği fabrikada mayısta üretime geçmeyi planlıyor.
Göz doktorunun geliştirdiği far otomotivcileri heyecanlandırdı Otomotiv sektörü, eski milletvekili ve Harran Üniversitesi eski Başhekimi Dr. Turhan Alçelik'in geliştirdiği ‘göz kamaştırmayan..
Ford tanıtım yapmadan 750 yeni Focus sattı Ford'un en çok satan modellerinden biri olan Focus'un yeni modeli Türkiye'de satışa çıktı.
Tofaş: Minicargo için 1 milyon sipariş bekliyoruz Koç Holding Üst Yöneticisi Bülend Özaydınlı, geçtiğimiz günlerde anlaşması imzalanan Minicargo projesinin Tofaş'a 6-7 yılda 1 milyon adetlik ..
G. Koreli elektronik devi yeni yatırıma hazırlanıyor Türkiye'de Koç Grubu ile ortak klima yatırımı bulunan elektronik ve dijital ürün üreticisi LG'nin Güney Avrupa ve Ortadoğu Başkanı Ki Ho K..
Çek kamyon üreticisi Daewoo Avia el değiştirdi Genel müdürlüğünü Sadun Saran'ın yaptığı Amerikan sermayeli yatırım şirketi Odien Capital Partners, Daewoo Group'un alacaklılarından Çek Cumhuri..
Borsa’da beklenti bitince düşüş başladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu gelişmekte olan ülke piyasalarındaki para çıkışları ve doların Euro karşısında h..
'Dolar 1,38 Yeni Türk Lirası’na çıktığında satış geliyor' Dış piyasalardaki hareketlere, ABD makro verilerine ve Euro/dolar paritesinin dolar lehine düşüşüne bağlı olarak hareket eden iç piya..
Akmerkez güldürdü Trabzonspor üzdü Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Ulusal Pazar'da işlem görmeye ..
'Bankalar sinekten yağ çıkarmayı bilmeli' Finans çevrelerinin kredi kartları taslağına ilişkin eleştirileri sürerken, düzenlemeye imza atan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun başkan..
Uzanlar’ın adası 2B arazisi değilmiş Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun el koyduğu Uzanlar'a ait Muğla Fethiye'deki Zeytinli Adası ve Sakarya Pamukova'daki çiftliğin orman vasfını yitirmiş ar..
Maliye, tekstilde KDV indirimine sıcak bakıyor İş dünyası tekstil ve konfeksiyonda yüzde 18 olan KDV’nin yüzde 8’e düşürülmesini istiyor. Maliye ise bütçeye yük getirmeyecek çare arayışında.
IMF: KDV indirimi bütçedeki dengeyi bozar Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın tekstil ve konfeksiyonda KDV indiriminin bütçeye yük getirmeden yapılabileceği ve bu yönde çalışmaların sürdüğü yönün..
Benzinde 3-5 kuruşluk indirim Benzin türleri ile motorinin rafineri çıkış fiyatları, dünden geçerli olmak üzere düşürüldü.
OPEC, fiyat artışına karşı günlük petrol üretimini artırıyor Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), Kuveyt, Nijerya ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi üye ülkelerde yeni sahaların faaliyete..
Ermeni vahşetinin boyutları Genelkurmay arşivinde kayıtlı Genelkurmay Başkanlığı arşivindeki 1915 tarihli belgeler, soykırım iddiaları peşinde koşan Ermenilerin Van çevresinde masum köylüler..
‘Katledildiği söylenen 1,5 milyon Ermeni’nin mezarı nerede?’ Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Yusuf Halaçoğlu, sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili olarak "1,5 milyon safsatasını hâlâ di..
Erdoğan’ın ‘komisyon’ teklifi Erivan’a iletildi Ermeni partiler tepkili Başbakan Tayyip Erdoğan, Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan’a mektup göndererek, 1915 dönemine ait gelişme ve ol..
Türkiye Ermenilerinden ABD’li papaza kınama Türkiye Ermenileri Patrikliği, ABD’deki bir toplantıda Atatürk’e hakaret eden Washington Ermeni Ortodoks Kilisesi temsilcisi Papaz Vertanes Kalayji..
Yargıtay’a göre balkonda işkembe pişirmek serbest Afyonkarahisar’da Emine Aktürk adındaki vatandaş, haftada ortalama 40 kilo işkembeyi balkonunda pişiren alt kat komşusu Mehmet Yokuş’tan dava..
Tunceli Valisi: Kur’an okuma etkinliğine soruşturma yok Tunceli Valisi Mustafa Erkal, Pertek ilçesinde bir camide düzenlenen ‘Kur’an okuma’ etkinliğinin, müftülük yerine siyasi yönü olan bir ..
Van’da 64 kilo eroin ele geçirildi Van’ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda 64 kilo 380 gram eroin ele geçirildi.
Medyatik hırsızlığın arkasında özel güvenlik rantı var AK Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, ünlülerin evlerine yönelik hırsızlık olaylarının arkasında pazar payı 1 milyar Euro’yu ..
Yarısı 1 milyon, yarısı 5 milyon Kırıkkale’de ilginç bir sahte para ortaya çıktı. Ülkü Şen’e ait spor-toto bayiine verilen sahte paranın bir kısmının 1 milyon diğer bölümünün 5 milyon olduğu..
İÜ’deki toplantıda başörtülüye bu kez engel çıkarılmadı İstanbul Üniversitesi’yle (İÜ) İstanbul Barosu’nun birlikte düzenlediği panelde başörtüsü bu kez engellenmedi.
En suçlu il İstanbul en sakini Bilecik Polisin sorumluluk bölgelerinde meydana gelen olaylar, yıllara göre önemli ölçüde değişkenlik gösteriyor.
Dondurma çalan iki genç cezaevinde Antalya’nın Kemer ilçesinde, bir marketteki dolaptan dondurma çalan 2 genç, yakalanarak cezaevine konuldu.
Tayinini bekledikleri oğullarının cenazesi geldi Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Besta bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Üsteğmen Kamil Baltacı’nın (33) ailesi, tayin bek..
Yozgat’taki cenaze töreninde öfke vardı Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Besta bölgesinde bir grup teröristle girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Kademeli Çavuş Haydar Vural, memleket..
Lisede kız yüzünden kavga: 7 yaralı Diyarbakır’da iki lisenin öğrencileri arasında kız meselesi nedeniyle çıkan bıçaklı kavgada, 7 öğrenci yaralandı.
Belediyenin diktiği 20 bin lale çalındı Konya Belediyesi'nin diktiği 50 bin lalenin 20 bini çalındı. Hırsızlığa engel olmak isteyen belediye, ücretsiz fidan dağıtmaya başladı.
Petrol Atatürk Barajı’na aktı Botaş baktı Batman-Yumurtalık petrol boru hattının Şanlıurfa mevkiinde delinmesi sonucu yaklaşık 35 bin varil ham petrol Atatürk Barajı’na aktı.
Korucular Botaş’ı uyarmış; ama... Akziyaret Karakolu'nun Botaş boru hattında hırsızlık olduğu gerekçesi ile kendilerini bölgede görevlendirdiğini belirten köy korucularından Fethi Gemalmaz, s..
Kuşlar jetleri taciz edince çöplüğün kaldırılması istendi İzmir'deki 2. Ana Jet Üs Uçuş ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi'nden Çiğli Harmandalı’ndaki çöplüğü mesken tutan k..
Bulgaristan Zaman’dan barışa katkı ödülü Bulgaristan Zaman’ın organize ettiği ‘Toplumsal Barışa Katkı Ödülleri’, Sofya’da meclisteki Sofya Salonu’nda düzenlenen görkemli bir törenle sahipleri..
Paris’te otel yangını: 20 ölü Paris’te bu sabah bir otelde meydana gelen yangında ölü sayısı 10’u çocuk 20’ye, yaralı sayısı ise 50’ye yükseldi.
ABD’de mahkeme Guantanamo’daki Kurnaz’ın sınır dışı edilmesine karşı çıktı ABD’de federal mahkeme, Guantanamo Üssü’ndeki tutuklulardan Türk kökenli Alman vatandaşı Murat Kurnaz’ın, avukatları..
Türkiye’den yapılan sanal saldırılar arttı İnternet güvenliği teknolojileri alanında çalışan Symantec’in Türkiye Müdürü Gökhan Say, internette Türkiye’den yapılan saldırılarda artış görüldüğü..
Aile ziyaretleri, gençlikteki sosyal kaygıları azaltıyor Sosyalleşme doğumdan itibaren başlayıp hayat boyu devam eder. Kişilik gelişimi kişinin çevresiyle iletişimine ve gördüğü modellere bağ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8