16 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

16 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Bölgemize işbirliği gerekli' Dışişleri Müsteşarı Büyükelçi Ali Tuygan, Irak Savaşı sonrası Türk-Amerikan ilişkilerindeki gerilimin düşürülmesi amaçlı ABD ziyaretini tamamladı.
Washington'da soykırım etkinliği ABD Kongresi'nde Ermeni lobisine mensup üyelerin, gelecek hafta 'soykırımı' anmak için geniş boyutlu bir toplantı düzenleyeceği kaydedildi.
Talabani komşu desteği alacak Irak'a komşu ülkelerin dışişleri bakanları, Türkiye'nin ev sahipliğinde bir kez daha İstanbul'da bir araya geliyor. 18-19 Nisan'da gerçekleşecek toplantıda komşu..
Erdoğan Şaron'u aradı Başbakan Tayyip Erdoğan, geçen mayıs ayında 'terörist devlet' olarak nitelendirdiği İsrail'e 1 Mayıs'ta yapacağı ziyaret öncesinde İsrail Başbakanı Ariel Şaron ile telef..
Karamanlis'ten Kardak yorumu Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Atina'da '2. Kardak krizi' diye anılan ve Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis'in...
İtalyan iktidarı çatırdıyor İtalya'da son yerel seçimlerde 13 bölgenin 11'ini sol muhalefete kaptıran Başbakan Silvio Berlusconi'nin merkez-sağ koalisyonu çatırdadı.
Bişkek'te 'Bermet isyanı' Kırgızistan devrik lideri Askar Akayev'in hileli seçimle milletvekili olan kızı Bermet Akayeva'nın ülkeye dönmesi, iktidardaki 'darbeci' muhalefeti ayaklandırdı.
Annan ittifaka sert çıktı Irak'a uygulanan gıda karşılığı petrol programında oğlunun çalıştığı şirketin de ihale kazandığının ortaya çıkmasıyla eleştirilere maruz kalan ancak daha sonra aklan..
Rauf Denktaş vedalaştı Kıbrıs Türk halkı yarın 'Denktaş'sız' ilk cumhurbaşkanlığı seçimine gidiyor. KKTC lideri Denktaş, Cumhurbaşkanlığı personeline veda etti.
Kurnaz'ın iadesi zor ABD'nin Guantanamo Üssü'nde 3.5 yıldır hakkında hiçbir suçlama olmaksızın esir tutulan Türk kökenli Almanya vatandaşı Murat Kurnaz'ın Türkiye ya da bir başka ülkeye gönde..
'Türkiye de işkenceci' İnsan Hakları İzleme (HRW) örgütü Batılı ülkelerde terör zanlılarını işkence ve kötü muamelenin yaygın olduğu ülkelere gönderme eğiliminin güçlendiğine dikkati çekerek,..
Bush 'yüksekten' attı ABD Başkanı George W. Bush, başkent Washington'ın 34 yıl aradan sonra beyzbola yeniden merhaba dediği maçta, ilk atışı yaparak Ulusal Beyzbol Ligi sezonunu açtı.
Japonya'ya öfke kabarıyor Japonya'nın 2. Dünya Savaşı'nda Çin ve Güney Kore'deki mezalimini normal gösteren ders kitaplarına Tokyo'nun onay vermesiyle başlayan gerilim tırmanıyor.
Polis şefleri şaşırdı Eski Başbakan Mesut Yılmaz'la eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in Türkbank ihalesine fesat karıştırmakla suçlandığı davada tanıklık yapan polis şefleri birbirleriyle farkl..
Mayo krizine 'özür'lü çözüm Aliağa'daki mayolu tabela krizini, AKP İl Başkanı Ali Aşlık çözdü. AKP İlçe Başkanı'nın eşinin tehdidine uğradığını söyleyen mağaza sahibi Münevver Adan' dan özür ..
Mükerrer oya yedi tutuklama Silvan'da 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde mükerrer oy kullandıkları gerekçesiyle 2 yıl 6'şar ay hapis cezası alan yedi kişi, Yargıtay'ın onama kararı üzerine tutuk..
Kimyasal silah kursu Sağlık Bakanlığı tarafından, hastane ve 112 acil servis sağlık personeline yönelik kimyasal silahlara karşı koyma ve kişisel korunma konularında eğitim programı düzenlend..
İnternetten saldırı arttı İnternet güvenliği teknolojileri alanında çalışan Symantec'in Türkiye Müdürü Gökhan Say, internette Türkiye'den yapılan saldırılarda artış görüldüğünü, Türkiye'nin s..
'AB hazmedilecek' 'AB herkesi zorladı' Başbakan Erdoğan, önceki gece ilginç mesajlar verdi: "AB üyesi liderler, 'Biz de AB'ye gireceğimiz sırada, halkı ikna amacıyla deveye hendek a..
Erdoğan: Kızılay ikbal kapısı değil Hükümetin, TÜBİTAK'la birlikte yasal düzenlemeler yapmayı da göze alarak yönetimine doğrudan karıştığı Türkiye Kızılay Derneği, tartışmalı bir genel kurul..
Hürriyet ve Coşkun'a AKP'den dava AKP Genel Başkanlığı, bir yazısında, parti tüzelkişiliğine hakaret edildiği iddiasıyla, köşe yazarı Bekir Coşkun ve Hürriyet gazetesi aleyhine 10 bin YTL'l..
DEHAP'lılara miting cezası Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 2 Kasım 2003'te yapılan miting nedeniyle DEHAP lideri Tuncer Bakırhan, dönemin Şırnak İl Başkanı (şu an İdil Belediye Başkanı) Resul Sada..
İki yeni gemi Donanma'da İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda inşası tamamlanan 'TCG Meltem' hücumbotu ile 'TCG Amasra' mayın avlama gemisine, Donanma Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu'nun da..
CHP muhalefeti: Parti sağa kaydı CHP'yi terk etmeyen muhalif milletvekilleri, Hasan Aydın, Vedat Melik, Zeynep Damla Gürel, Mehmet Nuri Saygun, Yakup Kepenek ve Berhan Şimşek'ten oluşan bir k..
Patrikhane papaza kızgın Türkiye Ermenileri Patrikliği, ABD'deki bir toplantıda Atatürk'e hakaret eden Washington Ermeni Ortodoks Kilisesi temsilcisi papaz Vertanes Kalayjian'ı kınadı.
Türkiye'ye ortak çağrı Türkiye'nin soykırım iddialarına karşı diplomatik atak başlattığı ortamda Avrupa Parlamentosu ve Ermeni parlamenterler, Ankara'ya ortak çağrı yaptı.
Diasporaya Patrik çıkışı Türkiye Ermenileri Patrikliği, Atatürk'e hakaret eden Washington Ermeni Ortodoks Kilisesi temsilcisi Vertanes Kalayjian'ı kınayan mesaj açıkladı.
PKK'ya 'sığınak' darbesi Siirt ve Şırnak kırsalında önceki gün 21 PKK'lı ile üç asker ve bir korucunun öldüğü operasyon tüm hızıyla sürüyor. Operasyona, helikopterler de destek sağlıyor.
Şehit askerler gözyaşlarıyla... PKK operasyonunda ölen Jandarma Kıdemli Üsteğmen Kamil Baltacı ve Jandarma Uzman Çavuş Haydar Vural Yozgat toprağa verildi.
Akraba olan evlenemez! Merkeze bağlı Bozbulut Köyü'nde özürlü çocuk sayısı 25'i bulunca, köy ihtiyar heyeti karar alarak akraba evliliğini yasakladı.
Harlem'den misafir var Türkiye'de son dönemde gelişen Amerikan karşıtlığına karşı etkinliklerini artıran ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, dünyanın en ünlü korolarından biri olan Harlem Çocuk Kor..
Türk işi yangın merdiveni Elazığ'daki Bosna Hersek Bulvarı'ndaki sekiz katlı İş Merkezi'nin yangın merdiveni, olası bir yangında işe yarayacak gibi görünmüyor.
'Yolsuzluklara af getiriliyor' Bahçeşehir Üniversitesi'nden Prof. Dr. Feridun Yenisey, 1 Haziran'da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu'ndaki değişiklikle mahkemelerde süren yolsuzluk dav..
Lösemili Emine zamanla yarışta Kıbrıs Rum Kesimi'nden bulunan iki donörle ilgili olarak bürokratik engellerle karşılaşan, ancak iliğin gönderileceği açıklamalarıyla rahat nefes alan 20 yaşınd..
Kaçaklara ateş: Bir ölü Van'ın Çaldıran ilçesinde ülkeye kaçak yollarla giriş yaptığı belirlenen Afganistan, Pakistan ve Bangladeş uyruklu 36 kişiyi taşıyan midibüs, 'dur' ihtarına uymayınca ..
Ölüme bir hafta direndi Gaziosmanpaşa'da 6 Nisan'da meydana gelen patlamada yaralanan çocuklardan 14 yaşındaki Bayram Aras hayatını kaybetti.
Provokasyona erken önlem Adana'da bildiri dağıtmak isteyen Tutuklu Aileleri Yardımlaşma Derneği (TAYAD) üyelerine, Emniyet Müdürlüğü yetkililerince 'olası provokasyon sonucu olay çıkabilir' g..
İstanbul için acil yıkım vakti İstanbul Büyükşehir Belediyesi mutlu: Hükümetin verdiği acil yıkım yetkisiyle, dere yatakları, kamu arazileri ve deprem riski yüksek konutları yıkabilecek.
Savaş alanı gibi Avcılar'da Hazine arazisi üzerine yapılan 15 binayı yıkmak için önceki gün bölgeye gelen belediye ekipleri, yaklaşık 2 bin kişinin taşlı saldırısına uğradı.
Turizm sezonuna merhaba Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç yeni turizm sezonunu Van'da açtı. Onuruna düzenlenen sıra gecesinde geç saatlere kadar türkülere eşlik ederek halay çeken bakan Ko..
AİHM'den iki mahkûmiyet Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye aleyhine yapılan iki başvuruyu karara bağladı.
RTÜK, 'Kill Bill'e karşı Yönetmen Quentin Tarantino'nun gişe rekorları kıran 'Kill Bill' filmi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK), hışmına uğradı.
Karaman sevindi 'Dokunulmazlık' konusunda bir Türkiye klasiği daha yaşandı. Pamukova'da 37 kişinin öldüğü tren kazası nedeniyle soruşturulmasına izin verilmeyen eski TCDD Genel Müdürü Süley..
'Israrcı' sürücü derse Alkol nedeniyle ehliyetlerine ikinci kez el konulan sürücülerin, ehliyetlerini geri alabilmek için katılması gereken 'Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi' merkezle..
Aynı sınıftalar! Diyarbakır'da, Kulp'un Saltuk Köyü Koşkar mezrası, geçen yıl okula kavuştu. Mevzuatı bilmeyen öğretmenler, dört yaşından 16 yaşına herkesi sınıfa yazdı. Köyün dört derslikli..
ABD'ye Türk öğretmen gidecek Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ABD'de yaşayan Türk çocuklarına Türk kültürü ve Türkçe dersleri vermek üzere bu ülkeye öğretmenler gönderecek.
Trafikte bir hafta: 79 ölü, 72 yaralı... Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde, geçen hafta meydana gelen trafik kazalarında 79 kişinin öldüğünü duyurdu. Açıklamaya göre geçen hafta 62 ..
Fizikçiler Einstein için buluşuyor Ankara Üniversitesi (A.Ü.), ünlü fizikçi Albert Einstein'ın ölümünün 50. yıldönümü dolayısıyla anma etkinliği düzenliyor. A.Ü. Dil ve Tarih Coğrafya Fakülte..
Jetlerin tek korkusu kuş Hava Eğitim Komutanlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan, son 15 yılda 575 uçak-kuş çarpışmasının kaynağını oluşturduğu gerekçesiyle, Çiğli-Harmandalı'ndaki..
Kocadere Vadisi'ne özgürlük kararı Ortaca ilçesinde, eşsiz endemik (sadece bir bölgeye özgü) bitkiler ve doğasıyla ünlü Kocadere Vadisi'ndeki taşocağı kavgasına vali Hüseyin Aksoy el koydu: Ç..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8