15 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

15 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hastaneye sevksiz giden masrafları ödeyecek Sosyal Güvenlik Reformu’nun en önemli ayaklarından biri olan Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı’yla (GSS) tedavi hizmetlerinde sevk zinciri kurul..
Dışbank’ı alan Fortis yeni şubelerle büyüyecek Dışbank’ı satın alan Fortis, Türkiye’de izleyecekleri stratejiyi ‘şube ağını genişleterek büyümek’ şeklinde belirledi.
1 milyar Euro piyasaları etkiler Fortis’in Dışbank’taki Doğan Grubu, Doğan ailesi, Dışbank Mensupları Emekli Sandığı ile Dışbank Mensupları Güvenlik Vakfı’nın hisseleri için vereceği yaklaşı..
Trabzonspor ve Akmerkez, Borsa’da Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden Akmerkez ve halka açılan dördüncü spor kulübü olan Trabzonspor’un hisse senetleri bugünden itibaren İstanbul Me..
Doğan Grubu, Deutsche Bank’a medya hissesi satıyor Doğan Grubu, Alman banka devine medya hissesi satmaya hazırlanıyor.
‘Milli gelir 10 bin dolara çıkacak’ Mart ayı bütçe uygulama sonuçlarını açıklayan Maliye Bakanı Unakıtan, sonuçları ‘umut verici’ diye niteledi. Kişi başına milli gelirin 4 bin 172 dolar oldu..
Çiftçiden tereyağı yasağına tepki Tarım Bakanlığı’nın Avrupa Birliği’ne uyum çerçevesinde çiğ sütten tereyağı üretimine yasak getirmesi başta çiftçiler olmak üzere tereyağı üreticilerinin tep..
KOBİ’lere 100 milyon yeni lira kredi geliyor Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, üyesi olan küçük ve orta boy işletmelere kullandırılmak üzere Halk Bankası’na 100 milyon Yeni Türk Lirası (100..
‘Ekonomideki iyileşme sokağa tam yansımadı’ İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, hükümetin makro ekonomik alandaki başarısını takdir ettiklerini; ancak bu güzel veri..
Halkbank’ın yeni genel müdürü Büyükdeniz oldu Kamu bankalarında yeni yönetim kademesi belirlenmeye başlandı. Halkbank Genel Müdürlüğü’ne Adnan Büyükdeniz atandı.
Bayrampaşa Cezaevi askerî bölgeye naklediliyor Bayrampaşa Cezaevi nihayet taşınıyor. Yoldan geçenlerin yüksek duvarların arkasına silah ve cep telefonu attığı, isyanları ile ünlü cezaevinin n..
Psikolojik tedavi gören bir kişi Atatürk heykelini boyadı Adapazarı’nda, hasarlı eski valilik binası önünde bulunan Atatürk heykeline boyalı saldırıda bulunuldu.
Kızılay’da Yılmaz istifa etti yeni başkan Tekin Küçükali Türkiye Kızılay Derneği’nin bugün yapacağı olağan genel kurulu, Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin, ihtiyati tedbir kararıyla durdur..
Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Er, kalp krizi geçirdi Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Sözcüsü Ramazan Er, kalp krizi geçirdi.
Çağlar’a tekrar hapis yolu göründü İnterbank’ın içinin boşaltılması davasında eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, oğlu Mustafa ve dayısı Şükrü Şankaya’nın da aralarında bulunduğu 35 kişiye Yargı..
Banka batıranların yargılandığı mahkeme yeni TCK’yı bekliyor Bankaların içini boşalttıkları ve sahip oldukları bankaları batırdıkları iddiasıyla suçlanan işadamlarını yargılayan yerel mahkeme..
‘Trafikteki ayrıcalık’ genişletiliyor İçişleri Bakanlığı’nın, milletvekilleri, hakim ve savcılar ile diplomatik dokunulmazlığı olan kişilere trafik cezası kesilemeyeceği yönündeki genelgesini..
Emekli Tümgeneral Pamukoğlu: Sarıışık’ı muhatap almıyorum İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık'ın emekliye ayrıldıktan sonra kitap yazan askerlere yönelik 'açıklamaları askeri terbiy..
‘Ulusalcılık adı altında ipekböceği kozasına hapsolmamız isteniyor’ Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Bugün ulusalcılık adı altında özellikle bir ipekböceği politikası vatandaşın önüne sürü..
Süper liseler sınavla öğrenci alacak Milli Eğitim Bakanı Çelik, süper liselere de, Anadolu liselerindeki mevcut öğrenci seçme kriterini getireceklerini, artık not ortalamasına göre değil, Ort..
Siirt’te çatışma: Biri üsteğmen 3 şehit Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında töreristlerle jandarma birlikleri arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 21 terörist ölü ele geçirildi.
25 yıllık Dev-Sol davasında ölen sanığa müebbet hapis istendi Yargıtay’ın eksik evrak nedeniyle bozması üzerine yeniden görülmeye başlanan Dev-Sol ana davasında Cumhuriyet savcısı 40 sayfalık..
Polis merkezine ateş açan başçavuş vuruldu Mardin’in Nusaybin ilçesinde cinnet getirdiği iddia edilen İdil ilçesi Özbek Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Başçavuş Uğur Can (32), Şehit Nurett..
ABD’li albaya üniversitede yumurtalı saldırı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi’nde terör konusunda konferans veren Amerikalı Deniz Piyade Albay Adrew Nicos Pratt, bir grup öğrenci..
Menenjitli çocuğu hastaneler kabul etmemiş Türkiye'nin en çok hastanesinin bulunduğu İstanbul'da bir buçuk yaşındaki Beyazıt Dindarol'u kabul edecek yoğun bakım ünitesi bulunamadı.
Askerî hastaneler ‘kısmen’ sivil halka açılıyor Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda kabul edilen yasa tasarısına göre, GATA ve Jandarma Genel Komutanlığı dışında kalan ..
Freni patlayan kamyon, minibüsle çarpıştı: 8 ölü Kayseri'de, freni patlayan bir kamyonun, işçileri taşıyan servis minibüsüyle çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 8 kişi öldü, 9 k..
3 yaşındaki çocuk, babasının tabancasıyla kendini vurdu Adana'da bir çocuk, babasına ait tabancadan çıkan kurşunla hayatını kaybetti.
Ormancılar yangına karşı kurtarma timi kurdu 2004 yılında orman yangınlarında 12 kişinin şehit olması üzerine özel kurtarma ekibi kuruldu.
Yağışlar azaldı, Türkiye kuraklıkla karşı karşıya Türkiye’de son altı ayda yağışlarda uzun yıllar ortalamasına göre yüzde 5, geçen yıla göre yüzde 10,9 azalma gözlendi.
Türk evini kundaklayana müebbet hapis cezası Hollanda’da geçen yıl bir Türk ailenin evini kundaklayarak iki çocuğun yanarak ölmesine sebep olan Hollandalı, ömür boyu hapis cezasına çarptırıld..
Alman polisinden cami ve derneklere baskın Münih polisi toplam altı eyalette 30 lokal, cami ve derneğe baskınlar yaptı. 2 kişiyi tutuklayan polis birimleri, şüphelilerin kara para aklama ve v..
Ay karanlık, görünmüyor yolumuz İstanbul Film Festivali tüm heyecanıyla sürerken diğer taraftan vizyona yeni filmler de girmeye devam ediyor.
O şimdi volta atıyor Bu haftanın ikinci yerli yapımı, ‘O Şimdi Asker’in senaristi Levent Kazak’ın kaleminden çıkan ‘O Şimdi Mahkum’.
KARŞI DAİRE / The Other Side of the Street ‘Karşı Daire’ (The Other Side of the Street), yaşlılığın boş ve yalnız günlerini polise ihbarlar yaparak değerlendiren dul bir kadının, Regina’nın ö..
SAKİN OL / Be Cool John Travolta, Uma Thurman, Vince Vaughn, Harvey Keitel ve Danny DeVito gibi isimleri bir araya getiren ‘Sakin Ol’ (Be Cool), bugün gösterimde. ö
İnsanı anladığı için Saul Bellow’du o... Saul Bellow 5 Nisan’da öldü. 89 yaşındaydı, hastaydı ve son beş senedir yeni bir romanı çıkmıyordu.
Bienal, mekan bulamadı İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın bu yıl 9’uncusunu düzenlediği Uluslararası İstanbul Bienali mekan sıkıntısında.
İslam, Latin dünyası ve çağdaşlığı tartışacaklar İstanbul Bilgi Üniversitesi, bugün ve yarın Latin Dünyası Akademisi (Academie de la Latinite) tarafından düzenlenen "İslam, Latinite, Transmod..
Başörtüsü konusunda toplumda mutabakat var, sıra Parlamento’da Üniversitelerdeki başörtüsü yasağı ve meslek liselerinin durumu Türkiye'nin son yıllardaki önemli gündemleri arasında yer aldı.
Medya patronlarının başka işlerle uğraşması yayını etkiler Gazetecilerin iş takipçiliğinin fazla gündemde kalmasını doğru bulmuyorum. Dünyadaki gelişmiş ülkelerin medya patronlarının bu konud..
En ucuz borcu IMF’den alıyoruz IMF'nin 29 kurucusundan biriyiz. Şu anda IMF ile çok iyi konumdayız. Ama bazı hesap bilmezler veya geçmişte kalan tipler var.
Öcalan davasında yargıya güvenelim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bölücü terör örgütünün elebaşısı Abdullah Öcalan’ın yeniden yargılanması konusunda henüz resmi bir gelişme olmadığını; ancak ..
[İZLENİM] En hassas olduğu konu iş takibi Dün Başbakan Tayyip Erdoğan’ın misafiriydik. Başbakanlık Konutu’nda yapılan kahvaltılı sohbette Dış Haberler Editörümüz Abdülhamit Bilici, Haber Müdü..
[HABER ANALİZ] Başbakan dünyaya ekonomi gözüyle bakıyor Objektif bir gözle AK Parti iktidarının geçen 28 ayda ekonomide mi, dış politikada mı daha başarılı olduğu sorusuna net bir cevap veril..
Erdoğan’dan önemli mesajlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve danışman kadrosuyla Zaman’ın yayın yönetimini kabul ederek gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalar yaptı.
Fenerbahçe'nin asıl farkı savunması F.Bahçe-Beşiktaş maçı ligin en golcü iki takımının mücadelesi olacak. Bu karşılaşmaya şampiyonluk yolundaki zorlu bir engeli aşmak amacıyla çıkacak olan Sa..
Alex, Beşiktaş derbisini iple çekiyor Alex de Souza, pazar gününü iple çekiyor. Süper Lig’in ilk yarısında İnönü Stadı’ndaki maçta eleştirilerin hedef noktası olan Brezilyalı oyuncu, Beşiktaş..
Değil Saracoğlu, Barnebau olsa fark etmez Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay dün Nevzat Demir Tesisleri’nde yaptığı basın toplantısında derbiyi değerlendirirken stadın atmosferiyle ilgil..
Galatasaray kart projesinden 15 milyon dolar gelir bekliyor Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, kulübün içinde bulunduğu ekonomik krizi aşmak için her yola başvuruyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10