15 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

15 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çağlar için rekor ceza Yargıtay, İnterbank davasında eski bakan Cavit Çağlar'ın cezasını onayladı. Karar düzeltme kabul edilmezse, Çağlar'ın üç yıl hapis ve 189.6 trilyon TL (189.6 milyon YTL..
'Narkotik'te ikramiye arttı Bakanlar Kurulu, uyuşturucu madde yakalayan güvenlik güçlerine verilen ikramiyenin kapsamını genişletti. Artık uyuşturucunun içerisinde bulunan veya imalinde kulla..
Ramazan Er'e anjiyo Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er, dün sabah kalp krizi geçirdi. Yüksek İhtisas Hastanesi'nde kaldırılan Er'e, anjiyo yapıldı. Ramazan Er'in anjiyosunu yapan Prof..
Viyadük için soruşturma İnşa halindeyken çöken Birecik Viyadüğü için soruşturma açıldı. Şanlıurfa-Gaziantep otoyolu üzerindeki viyadükte önceki gün dört işçi hayatını yitirmişti.
İstanbul'a Rus turist çekme planı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bu yaz eski Florya, Moda ve Süreyya plajlarının tekrar halka açılacağını söyledi. Dün yaptığı açıklamada görevdeki ..
Kamyon minibüsü ezdi: 8 ölü Fabrika işçilerini taşıyan servis minibüsü, freni patlayan bir kamyonun altında kaldı. Yedi işçi ve kamyon şoförü öldü, sekiz kişi yaralandı.
Cenazeden hastaneye Osmancık ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında, Sivas'tan taziye ziyaretinden dönen 37 kişi yaralandı.
'Çetinkaya elektrikten' Mersin Emniyet Müdürvekili Süleyman Ekizer, Çetinkaya Alışveriş Merkezi'ndeki yangının elektrik kaçağından çıktığı yönünde bulgulara rastlandığını açıkladı.
Soyguncu kaçamadı Üsküdar'da bir kuyumcuyu yaraladıktan sonra kaçmaya çalışan soyguncu yakalandı.
Sağlık-Sen tepkili Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, hastanelerdeki döner sermayenin adil dağıtılmadığını ileri sürdü.
Kadroda aslan payı MEB'in Devlet Personel Başkanlığı'ndan toplam 118 bin 520 kadro isteyen kamu kurum ve kuruluşlarına 48 bin kadro tahsisi yapıldı. 2005 Bütçe Yasası kapsamında Başbakanlık o..
Dev-Sol'da 163 kişiye müebbet 12 Eylül darbesinden sonra sıkıyönetim mahkemesinde görülen ve Yargıtay aşamasında dosyaların kaybolduğunun ortaya çıkmasıyla Üsküdar 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ..
Şırnak'ta çatışma: 21 PKK'lı öldürüldü Şırnak-Siirt arasındaki Besta Dağı'nda sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmada üç asker şehit olurken 21 PKK'lı öldürüldü. PKK'nın bahar aylarına..
Çevreci imamın hukuk zaferi Siyanürle öldürülmüş olarak bulduğu beş tilkiyi jandarmaya teslim eden ancak 'resmi mercileri yanıltmak' suçlamasıyla gözaltına alınan imam Ali Aslan Koçak, beş yı..
Diyarbakır inceleniyor İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Büyükşehir ile Sur, Yenişehir, Kayapınar ve Bağlar belediyelerinin yaptığı ihalelerden PKK'ya pay verildiği ve örgüt üyelerinin işe alınd..
Yunanistan rakı avında Sahte rakı şoku Yunanistan'a sıçradı. Kalkınma Bakanlığı, Tüketiciyi Koruma Genel Sekreterliği ve Devlet Kimya Laboratuvarı'na gönderdiği talimatla, piyasada Yeni Rakı ..
Cesur erkek çekici değil Kadınların, sanılanın aksine cesur erkeklerden daha az etkilendiği ortaya çıktı.
Bilim meraklılarına İnternette 'bilim sörfü' yapmak isteyenler için TÜBİTAK'ın Bilim ve Teknik dergisi yeni bir kapı açtı. Dergi, yaklaşık üç yıldır internetten topladığı bilim sitelerinin ..
'Tombak At Alınlığı' alıcı bulamadı Portakal Sanat ve Kültür Evi'nin önceki gün Conrad Otel'de gerçekleşen İlkbahar Gece Müzayedesi'nde 350 bin YTL'den satışa sunulan 'Tombak At Alınlığı'na a..
Bu filmde aşkın tarihi var Festivalde gösterilen '2046' ve 'Eros'un usta yönetmeni Wong Kar-Wai, '2046'yı Hong Kong'un 50 yıl hiç değişmemesi prensibinden esinlenerek çekmiş. Wong Kar-Wai, &a..
Meyvelere uzun ömür Meyvelerin raf ömrü 'doğal' korumayla iki kat uzayacak. Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği'nin beş yıllık çalışmasıyla, dalından koparılmış meyveleri..
Böceğe başkan adı: Bushi ABD'de yeni keşfedilen üç böceğe, ABD Başkanı George W. Bush, Başkan Yardımcısı Dick Cheney ve Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in adı verildi.
ATA asansörü uzaya taşıyacak 'Uzay Asansörü ATA Projesi'siyle NASA'ya kabul edilen ve halen Japonya Uzay Havacılık Dairesi Uzay-Fizik Departmanı'nda takım lideri olan Dr. Serkan Anılır, proje..
Her çarşamba Akdeniz Türkiye'nin ilk cruise şirketi olan 'MSC Cruises Türkiye', 'MSC Opera' gemisiyle 27 Nisan'da ilk turuna çıkacak. İtalyan MSC ile Arkas Holding'in ortaklaşa kurduğu şirket..
15'lik kutup kâşifi Kâşif babasının izinden giden 15 yaşındaki Britanyalı Alicia Hempleman Adams, Kuzey Kutbu'nun Auyuittuq Ulusal Parkı'ndaki Baffin Adası traversini geçen en genç insan oldu..
Bana mı diyorsun?.. Pitbull'un havlamaları, devekuşuna sökmedi. Nevşehir'de 100'ü aşkın hayvan besleyen avukat Hasan Ünal'ın bahçesinde yaşayan devekuşu, demir parmaklıkların ardından kendisi..
Hafif uykuda uyandırıyor Britanya'da bir grup 'uyku yorgunu' üniversite öğrencisi, insanları uykularının en hafif zamanında uyandıran bir çalar saat icat etti.
Kadınlar daha zayıf Türkiye'deki 2.5 milyon otoimmün (bağışıklık) sistemi hastasının yüzde 75'ini kadınların oluşturduğu açıklandı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik İmmünoloji ve...
Fiba Holding Swissotel'i aldı Fiba Holding, Swissotel The Bosphorus Oteli'nin sahibi olan Anadolu Japan Turizm'in hisselerinin yüzde 85.2'sini satın aldı. Fiba'dan yapılan açıklamaya göre, Sw..
Türkiye mıknatıs gibi çekiyor The Wall Street Journal, Türkiye'nin gelişmekte olan ülkeler arasında yatırımcıları bir mıknatıs gibi çektiğini bildirdi AB'ye girmeden Türk gayrimenkul sektörün..
Konut barışı için ilk adım atıldı Kat Mülkiyeti Kanunu'na eklenen iki maddeyle yapı kullanım izni ve ruhsatı olmayan bina sahipleri 1 yıl içinde gerçek durumlarını tapuya tescil ettirip vergi..
'Trilyon dolarlık gayrimenkul devleri İstanbul'a geliyor' GYODER Başkanı Sur, İstanbul'daki gayrimenkul zirvesine toplam 1 trilyon dolarlık fon yöneten gayrimenkul yatırım şirketlerinin katıl..
AKP'li Kaya için fezleke hazırlanıyor Enerji Bakanlığı'na bağlı KİT'lerde ihale pazarlığı yaptığı iddia edilen AKP'li Kaya'nın dosyası, fezleke yazılması için Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönde..
Onlar bir tane, biz bin taneyiz 80 milyon dolarlık yatırımla sandalye, aksesuvar, halı üretimine hazırlanan ve bin satış noktasına ulaşan İstikbal Grubu, mobilya devi IKEA için, "Niçin rahats..
Kafelerde en az 5 gazete bulunacak İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin yönetmeliğin yeni şekline göre, hamamlardan berberlere, internet kafelerden otoparklara kadar her türlü işyerine..
Unakıtan'dan lüks tüketime katmerli vergi sinyali Maliye Bakanı Unakıtan, cari açığı kontrol etmek amacıyla havyar, kürk ve altın kaşık gibi lüks tüketim ürünlerinde ÖTV'nin artırılabileceğin..
Türkiye'ye moda diye gelmedik Dışbank'ı satın alan Fortis'in CEO'su Votron, "Türkiye son 5 yılda büyük şeyler başardı, bizim aradığımız bu'' dedi. Dışbank'ın yüzde 89.3'ünü satın almak için a..
Dizi film atv'de izlenir! Pazartesi "Bir İstanbul Masalı," salı "Aliye" ve "Melekler Adası" ile reytingleri silip süpüren atv, çarşamba günü de "Avrupa Yakası" ile zirve keyfini sürdürdü. Baş..
Soyguncu kıskıvrak Üsküdar'da bir kuyumcu dükkânına giren kar maskeli ve silahlı soyguncu, kendisine direnen kuyumcu Şeref P.'yi göğsünden vurarak ağır yaraladı. Adının Mahmut Ş. olduğu iddia..
Esen Ünür vefat etti Gazeteci-yazar Esen Ünür, evinde geçirdiği beyin kanamasının ardından tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 1942 yılında doğan Ünür, gazeteciliğe TRT Ankara Radyosu'..
İhmal, bir can daha aldı Adana'da seyyar satıcılık yapan Mehmet Kaya'nın ihmali 3 yaşındaki oğlunun canına mal oldu. Kaya'nın, komidin çekmecesinde dolu ve emniyeti açık olarak bıraktığı sila..
Şansı ikinci kez yardım etmedi Manisa'da bir otomobilin çarptığı 6 yaşındaki Aycan Değirmen, kendisini hastaneye götüren minibüsün başka bir araçla çarpışması sonucu hayatını kaybetti. Bir ot..
Umut hangi birine yansın Annesi babası ve eşini kaybeden Umut, dün onları son yolculuğuna uğurladı. Isparta'nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybeden G..
Kamyon minibüsü biçti: 7 ölü Kayseri Melikgazi'de freni patlayan kamyon servis minibüsüne çarptı. Kazada yedi kişi yaşamını yitirdi, altısı ağır 9 kişi yaralandı. Kaza Yılanlı Dağı yakınların..
Yıkım ekiplerinin başına taş yağdırdılar Avcılar'daki 15 kaçak binayı yıkmaya çalışan ekiplere, yaklaşık 2 bin kişi taşlarla karşılık verdi. Olaylarda 2 polis ile 3 zabıta memuru yaralandı. A..
ABD'li albaya yumurta şoku Kocaeli Üniversitesi'nde terör konusunda konferans veren Albay Nicos Pratt'e, öğrenciler tarafından yumurta ve su atıldı. Albay, korumalar tarafından güçlükle dışar..
Gülseren yerine Kiev'e sen git Şarkıcı İzel, Eurovision Türkiye Komitesi'nin bu teklifi yaptığını kabul ediyor. "Ama hemen reddettim. Çünkü jürinin seçtiği bir sanatçının yerine geçmem haksız..
İnanç Alzheimer'ı durdurdu İsrail'in Kudüs kentindeki Sarah Herzog Memorial Hastanesi'nde yapılan bir araştırma manevi değerlere önem veren kişilerde Alzheimer'ın yavaş ilerlediğini ortaya ko..
Prostat kanseri 'donacak' Amerika'da Florida Hastanesi'nde yeni kullanılmaya başlanan bir yöntem prostat kanseri hastaları için umut oldu. Daha önce farklı hastalıkların tedavisi için kullanı..
Göğüs kanserine yeni ilaç İngiltere'de bulunan Kanser Araştırma Enstitüsü göğüs kanseriyle mücadelede yeni bir ilaç geliştirdiğini açıkladı. PARPinhibitor adındaki ilacın kalıtsal göğüs ve yu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10