14 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

14 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
İDO: Şirket-i Hayriye’yi yeni yatırımlarla yaşatacağız İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) önümüzdeki 5 yıl içinde deniz ulaşımına 200 milyon dolar yatırım yapacak.
Oto hırsızı ancak vurularak yakalanabildi Kadıköy’de, polisi fark ederek kaçmaya başlayan oto hırsızlarından biri, polisin açtığı ateş sonucu yaralı olarak yakalandı.
‘İstanbul’daki 1 milyon 300 bin binanın 800 bini imara aykırı’ İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürü Şimşek Deniz, İstanbul’daki bir milyon 300 bin binadan 800 bini imara aykırı olduğunu..
Gaspçıların elinden ‘polisim’ diyerek kurtuldu Bahçelievler’de, parasını gaspçılara kaptırmak istemeyen vatandaş, ‘polisim’ diyerek gaspçıların elinden kurtuldu.
Bosna-Hersek’e yatırıma davet eden başkonsolos: 5 yıl vergi almıyoruz Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Jusuf Pusina, Türkiye ile ülkesi arasında siyasi manada yakın ve dostane ilişkiler old..
Yumurtadan çıkan zehirli dioksin maddesi Alikahya halkını tedirgin etti Yeşil barış örgütü Greenpeace ile Bumerang tarafından İzmit-Alikahya’dan alınan yumurtalarda zehirli dioksin maddesini..
Üniversitelilere 2 bin 400 Kur'an-ı Kerim dağıtıldı Sakarya'nın Hendek ilçesinde Anadolu Gençlik Dergisi Hendek Temsilciliği'nce üniversiteli öğrenciler ile vatandaşlara 2 bin 400 adet Kur'an..
Kütahyalı imam, hat, tezhip ve çini sanatını karo üzerinde birleştirdi Kütahya’da bir cami imamı hat, tezhip ve çini sanatını karo üzerinde buluşturarak kaybolmaya yüz tutmuş sanatları yaşatm..
‘MED, öğrencileri mutlu etmek için uğraşıyor’ Kütahya'da yıllardır adı hep başarıyla anılan Mutlu Eğitim Dersaneleri (MED), yaklaşan sınav döneminde de öğrencilerini mutlu etmek için kolları ..
Bedirhan Gökçe’nin okuduğu şiir Emniyet müdürüne ait çıktı Ünlü şiir yorumcusu Bedirhan Gökçe’nin son şiir kasedinde okuduğu "Başım gözüm üstüne" şiirinin Kütahya Emniyet Müdürü Şevki Dinçal’..
Kütahya’da halk, yeni toplu taşıma sistemine alışmada zorluk çekiyor Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin ulaşım ihtiyacını kolaylaştırmak ve diğer hatları daha verimli çalıştırmak için ot..
Gebze’nin Batı Kavşağı hayali gerçekleşiyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’ye 60 milyon YTL’lik yatırım yapacağını açıklamasının ardından, Karayolları Genel Müdürlüğü de 25 milyon do..
Akyazı’da kirayla kitap okuma imkanı sağlandı Sakarya’nın Akyazı ilçesinde halkın daha çok kitap okuyabilmesi için bir kitabevi tarafından abonelik sistemi uygulamaya kondu.
Kömür ocakları personeli, başmühendise gözyaşı döktü Akçakoca ile Düzce arasında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi’nde görevli m..
Tavşanlı’yı kalkındıracak projeler hız kazanıyor Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde bir yıllık icraatını değerlendiren Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır, ilçenin sanayi ve termal turizm yatırımlar..
Kablocudan 3 ton bakır kablo çalındı Bursa’da, kablo satan bir işyerinden yaklaşık 5 bin YTL değerindeki 3 ton bakır kabloyu çalan hırsız ya da hırsızlar kayıplara karıştı.
Liseli öğrenciler hocaları için ağladı Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Hacı Mehmet Ali ve Hacı Kadri Yılmaz Kardeşler Lisesi öğrencileri, denizde ölü olarak bulunan öğretmenleri için gözyaşı dö..
‘Son haftaya kadar hedefe yürüyeceğiz’ Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Gündüz, Kocaelispor beraberliği ile hiçbir şeyin peşini bırakmadıklarını, Süper Lig hedefini yakalamak için Karşıyaka ..
Görme engelli Turhan, Japonya'da koşacak Görme engelli milli sporcu Necdet Turhan "Beş kıtada beş maraton" hedefinin Asya etabını gerçekleştirmek için Japonya'ya gidiyor.
Bursasporlu iki oyuncu Milli Takım'a çağrıldı Bursasporlu Fatih Serkan Kurtuluş ile Mesut Özgür, Genç Milli Takım'a çağrıldı.
Gazetecileri kongreden çıkaranlar özür diledi Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu ve İl Hakem Kurulu Başkanı Vedat Vecdi Akça, geçmi..
Kardak’ta yaşanan son gerilim Molivyatis ayrılmadan çözüldü Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis’in Ankara’ya geldiği saatlerde patlak veren "Kardak krizi", dün sabah saatlerinde iki..
Karamanlis’e selam söyle, bekliyoruz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis ile görüşmesinde, "Başbakan’ınıza selam söyleyin.
Güney Kore cumhurbaşkanı ilk kez Türkiye’de Güney Kore Cumhurbaşkanı Roh Moo-hyun, resmî bir ziyarette bulunmak üzere bugün Ankara’ya geliyor.
Uzakdoğu’da yeni kriz yolda Çin ile Japonya arasında, tarih kitapları nedeniyle başlayan gerilime şimdi de Doğu Çin Denizi'ndeki petrol ve doğalgaz arama krizi eklendi.
Sezer, Şam’a hem moral hem nasihat verdi: Dünyayı karşınıza almayın Ankara-Washington hattında tartışmalara yol açan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Şam ziyareti, uluslararası baskılar do..
Suriye bandosu marş eğitimi aldı; Beşar Esad, bakanını azarladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in "Amerika’ya rağmen" yaptığı ziyarete büyük önem veren Suriyeliler, Türk heyetini memnun etm..
Fransız TV’si ‘soykırım’ programına Türk uzmanın katılmasını istemedi Avrupa genelinde seyredilen Fransız-Alman ortak kanalı ARTE, Ermeni iddialarının seslendirildiği, dün gece yayınlanan ‘Er..
‘Kasap Kemal’ hakareti Ermeni Ortodoks Kilisesi’nin temsilcisi Vertanes Kalayjian, ABD Kongresi çatısı altında düzenlenen bir toplantıda Atatürk’e hakaret ederek, "Kemal de bir kasaptı." dedi..
Celal Talabani: Bağımsız bir Kürt devleti yaşayamaz Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, Kürtlerin kendi gelecekleri hakkında tek başlarına söz sahibi olmalarının mümkün olmadığını belirterek ..
İran da Lübnan’daki 2 bin askerini çekiyor Suriye, nisan sonuna kadar Lübnan’daki askerlerinin tamamını çekmeyi kabul ederken, Tahran yönetiminin "varlığını kabul etmediği" İran Devrim Muhafı..
Yatırımcı alternatif enerjiye fiyat garantisi istiyor Rüzgar ve güneş gibi alternatif kaynaklardan elektrik üretiminin önünü açacak ‘Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üreti..
Turkcell’in abone sayısı 24,3 milyon Türkiye’de cep telefonu pazarının lideri konumundaki Turkcell, abone sayısını yılın ilk çeyreğinde, 2004 yılı sonuna oranla yüzde 3,8 artırarak 24,3 milyo..
Ekonomide istikrar rüzgarı şirketleri Borsa’ya uçuruyor Tek parti hükümeti ile Türkiye siyasi ve ekonomik istikrara kavuştu. Avrupa Birliği yolunda atılan kararlı adımlar da bu istikrarı peki..
Lipton 5 yıl aradan sonra bitkisel çay satacak Türkiye poşet siyah çay pazarının önde gelen kuruluşlarından Lipton, beş yıllık aradan sonra bitki ve meyve çayı pazarına yeniden girdi.
Koç Holding: Çin bizim için rakip değil hedef pazar Koç Holding İcra Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı, 2004'te Türkiye ihracatının yüzde 9'unu gerçekleştiren Koç Topluluğu'nun, Avrupa pazarına..
Bulgaristan ile ikinci kapı haziranda açılıyor TIR kuyruğu azalacak Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Bulgaristan'la Türkiye arasındaki önemli sorunlardan biri olan sınır kapılarına yönelik çalışm..
Hedefimiz borçları sıfırlamak değil, makul düzeye çekmek Hazine'den sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, 2004 yılı sonunda kamu net borç stokunun 272,2 katrilyon lira ile gayri safi milli hasıl..
IMF: Cari açığı azaltın, piyasa güvenini koruyun Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yayımlanan "Dünyanın Ekonomik Durumu’’ raporuna göre, Türkiye’de büyümenin bu yıl ve 2006’da yüzde 5 o..
ABD ‘faizlerde hızlı artışa gerek yok’ deyince piyasalar rahatladı ABD Merkez Bankası (FED) Federal Açık Piyasa Komitesi'nin 22 Mart 2005'teki son toplantısına ait tutanaklar piyasaları rahat..
‘Yabancı bankalar gelince her şey düzelecek’ diyenlere gülüyorum Türkiye’nin 17 Aralık’ta AB ile müzakerelere 3 Ekim 2005’te başlayacağı taahhüdü alması ve IMF ile 2007 yılına kadar uygulayac..
BDDK: Yabancı sermayenin Türk bankalarına ilgisi sürecek Dışbank’ın Hollanda-Belçika şirketi Fortis’e satışını değerlendiren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Tevfik Bilgin, "E..
Hazine garantisiz ilk dış kredi Erdemir’e Türkiye’de ilk kez Erdemir, Hazine garantisi olmadan yurtdışı piyasalardan 200 milyon dolar sendikasyon kredisi aldı.
Oktay Ekşi meydan okudu: Tarafsızlığımız denetlensin Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, bazı medya kuruluşlarının taraf tuttuğu gerekçesiyle konseyden ayrılmaları konusunda ombudsmanların hake..
18 ülkeye yanlışlıkla ölümcül virüs gönderildi Dünya Sağlık Örgütü (WHO), ABD’nin dünyada 4 bin laboratuvara yanlışlıkla yolladığı, 1957-58 grip salgınından kalma numunelerin yok edilmesini i..
Yunanistan, Türk eserlerinin tespitine izin vermiyor Yurtdışındaki Osmanlı eserlerinin tespiti için çalışmalar yapan Türk Tarih Kurumu, Yunan makamlarından onay alamıyor.
Her 3 polisten biri üniversite öğrencisi Türkiye’de halen görev yapan 156 bin polisten 65 bininin üniversite öğrencisi olduğu ortaya çıktı. Emniyet Teşkilatı’nın eğitim düzeyini yükseltmeye y..
Enerji Bakanlığı bürokratlarına çete ve rüşvet suçundan dava Ankara Cumhuriyet Savcılığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndaki ihalelerde usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin yürüttü..
Amaç belli kışkırtmalara kapılmayın Mersin’deki bayrak yakma teşebbüsünden sonra Trabzon’da ve ardından bazı şehirlerde meydana gelen toplumsal olaylara Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’den s..
Cinayeti itiraf etmelerine rağmen, savcı serbest bıraktı Neslihan As, bir gece saldırıya uğradı. İki kişi genç kadının boğazını keserek kaçtı. 10 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını ka..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9