14 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

14 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2000 yıllık lahitte 100 yıllık kemik İzmit'te tesadüf sonucu ortaya çıkartılan lahitten topluca yakılıp öldürülmüş insan kemikleri çıktıAntalya'nın meleği öldü
'Faturadan haberim yok' dedi, bırakıldı Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatında 118.6 milyon YTL'lik yolsuzluk yaptığı iddiasıyla Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde yargılanan müteahhit Ali Osman..
AP'de 'soykırım' için saygı duruşu Avrupa Parlamentosu'ndaki 1 dakikalık saygı duruşuna AB Dönem Başkanı Lüksemburg'dan bir temsilci de katıldıNorveçli bakana yumurta tepkisi
Vekâlette uzun liste Hükümetin, Köşk vetosuna karşı çok sık başvurduğu "vekil atama" formülü tartışılıyorMısırlı Başkan'ın 'işgalci Türkiye' gafı
Papadopulos ile Denktaş kopya gibi Milliyet yazarları Derya Sazak, Fikret Bila ve Güngör Uras'ın sorularını yanıtlayan KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat, "İki yıl önce Denktaş Bey'in söyledikle..
Garanti'den sermaye artırımı Garanti Bankası, 1.2 milyar YTL olan çıkarılmış sermayesini yüzde 75 oranında bedelsiz artırarak 2.1 milyar YTL'ye yükseltti.
Türkiye yatırımda ucuz ülke Avrupa Karşılaştırma Programı kapsamındaki 31 ülke içerisinde Türkiye yatırım fiyat düzeyi açısından Çek Cumhuriyeti, Polonya, Romanya ve Bulgaristan'dan sonra en ..
Vergi kaydı bile yok Polisin, Alaattin Çakıcı'nın evine yaptığı baskında bir de MASAK raporu bulunduğu öğrenildi. Raporda, Platin Konutları'nda oturan, lüks otolarla dolaşan Çakıcı'nın vergi ..
Bilgin: Bankacılık sektörüne yabancı sermaye ilgisi sürecek Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı (BDDK) Tevfik Bilgin, "Dışbank özelinde Türk bankacılık sisteminde gelinen noktayı..
Deutsche Bank, Bender'i alıyor Deutsche Bank, 2000 yılında yüzde 40 hissesini satın aldığı Bender Menkul'ün geri kalan yüzde 60 hissesini de almak için anlaşma yaptı. Hisse devri yılın ikinci..
Akmerkez'in dörtte bir hissesi Corio'nun oldu Hollandalı gayrimenkul grubu Corio, Akmerkez'in halka arz edilen yüzde 49'luk hissesinin yaklaşık yarısını 189.7 milyon dolara satın aldıIMF: Ris..
Enerji Bakanlığı’nda suç örgütü Ankara Cumhuriyet Savcılığı, başrolünde müteahhit İbrahim Selçuk’un bulunduğu ‘İkinci Beyaz Enerji Operasyonu’ çerçevesinde 18 sanık hakkında 1-20 yıl hapis is..
‘Ucuz yatırım ligi’nde Avrupa 5’incisiyiz Avrupa Karşılaştırma Programı kapsamındaki 31 ülke içerisinde Türkiye yatırım fiyat düzeyi açısından Çek Cumhuriyeti, Polonya, Romanya ve Bulgaristan..
Gelecek nesillere borçsuz bir Türkiye bırakacağız Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, New York, Washington, Los Angeles de çeşitli finans ve kredi değerlendirme kuruluşlarıyla görüş..
Evcil’e Türkbank hapsi Yiğit için zamanaşımı Yargıtay 8. Ceza Dairesi, Türkbank ihalesi davasında sanıklar Korkmaz Yiğit, Mehmet Kocabaş ve Hayyam Garipoğlu’na verilen mahkumiyet kararlarını ..
Türk patrona ‘Karstadt'ı kurtar’ önerisi Almanya'daki önde gelen Türk işadamlarından Kemal Şahin’e, mali zorluk yaşayan Alman KarstadtQuelle’nin başına geçmesi önerildi. Türk-Alman Ticaret Od..
Deutsche Bank piyasaya yerleşiyor Yüzde 40’ına sahip olduğu Bender Menkul Değerler’in tümünü satın alma kararı veren Alman Deutsche Bank, ‘Bu adım, Deutsche Bank’ın önemli büyüme imkanları su..
Akmerkez yabancıya ‘toptan’ gitti Akmerkez’in halka arz edilen yüzde 49 hissesinin tamamına yakınını Hollandalı Corio Grubu aldı. Avrupa’nın önde gelen gayrimenkul yatırım şirketlerinden olan..
Kore: Size minnettarız Güney Kore Cumhurbaşkanı Roh Moo-Hyun, bugün başlayacak Türkiye gezisini Hürriyet’e değerlendirdi. Roh Moo-Hyun, ‘Türk askerini her zaman minnettarlıkla anıyoruz. Bu ge..
Yabancı payı yüzde 20’yi bulur BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, Dışbank’ın Fortis’e satışının önümüzdeki dönemde de yabancı sermayenin Türk bankacılık sektörüne ilgisinin devam edeceğini gösterdiğ..
İsveç uçağından Trabzon’a acil iniş İsveç havayolu şirketi Britannia’ya ait Boeing 767- 300 tipi yolcu uçağı Abudabi-Kopenhag seferini yaparken, kokpitte yoğun duman oluşması nedeniyle Trabzo..
Antrenör kilitli odada neler yaptı Bayan Halter Milli Takımı’ndaki cinsel taciz duruşmasında eski sporcu çarpıcı iddiada bulundu: ‘Antrenör, kilitli odada öpmeye kalktı. Kızlığımıza zarar ver..
Mayolu tabela krizi büyüyor İzmir’in Aliağa İlçesi’nde, AKP İlçe Başkanı Müjdat Bıçakçı’nın eşi Hacer Bıçakçı’nın, bir iç giyim mağazasının üzerindeki mayolu tabelayı indirtmeye kalkıştığı id..
Tepki aşırı ama linç değil MHP Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Şandır, Trabzon’daki olayların toplumun ‘demokratik tepkisi’ olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Şandır, ‘Aşırıya kaçt..
Viyadük çöktü 4 işçi öldü Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu’nun 50’nci kilometresinde yapımı süren Birecik Viyadük inşaatı 4 işçiye mezar oldu. 30 ayak üzerine kurulacak 1200 metre uzunluğundaki vi..
Askerden ‘sözde vatandaş’ın tarifi Devletin zirvesi, Mersin- Trabzon hattında gelişen kışkırtmalar için vatandaşları uyardı ve sağduyu çağrısı yaptı. Genelkurmay, ‘sözde vatandaş’ ifadesinin,..
Kardak Krizi’ni ‘aynı anda çekilelim’ sözü çözdü Atina’nın, ‘2’nci Kardak Gerginliği’ adını verdiği kriz, Ege semalarındaki ‘it dalaşı’ mutabakatındaki gibi Türk ve Yunan dışişleri bakanların..
Erivan’dan çirkin ‘hayır’ Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Ermeni sorunuyla ilgili ortak komisyon kurulması için Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan’a mektup yazdığının açıklandığı gün, Eriv..
Bush’un ajanları sergi bastı ABD başkanlarını korumakla görevli Gizli Servis’e bağlı ajanlar, ABD Başkanı George W.Bush’u kafasına silah dayalı şekilde resmeden posta pulu şeklindeki bir eser..
DHL’yi yasakladı Türkmenistan’da her şeye tek başına hakim olan Türkmenbaşı Saparmurat Niyazov, posta sistemine de el attı. Yurt içi ve yurt dışı tüm posta hizmetleri Türkmenistan Milli Posta..
Havada uçağın kapısı açıldı Yeni Zelanda Başbakanı Helen Clark’ı taşıyan küçük uçağın kapısı dünkü uçuş sırasında açılınca, uçağın pilotu yakındaki bir havaalanına acil iniş yapmak zorunda ka..
Moskova’da Yulia krizi Rusya Başsavcısı Vladimir Ustinov’un, ‘Ukrayna Başbakanı Yuliya Timoşenko, halen arananlar listesindedir’ şeklindeki açıklaması üzerine Moskova ile Kiev arasında kriz p..
Bulgaristan: AB üyeliğimiz ertelensin Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri General Boyko Borisov, adalet sisteminde reformları gerçekleştiremediklerini belirterek, ‘Avrupalı ortakla..
İsa karikatürü aklandı Yunanistan’da İsa’yı hint keneviri üzerinde sörf yaparken gösteren karikatürü yüzünden geçen ay gıyabında 6 ay hapse mahkum edilen Avusturyalı Gerhard Haderer, temyiz m..
Başbakandan efsane Pele’ye kafa vuruşu Brezilya’ya 1958, 1962 ve 1970’te olmak üzere üç Dünya Kupası kazandıran efsane futbolcu Pele, 2006 Dünya Kupası finali ile ilgili hazırlıkları konuşmak..
Yumurta firarisi Başbakan Erdoğan’ı Norveç Parlamentosu’ndan ayrılırken uğurlayan Dış Politika Komisyonu Başkanı Jagland’ın, PKK’lıların yumurtalı saldırısı üzerine Türk heyetini orada bıraka..
Kürdistan yaşayamaz Kürt listesinden Irak Devlet Başkanlığı’na getirilen Celal Talabani, ‘Bağımsız bir Kürdistan yaşayamaz. Hayal başka şeydir, gerçek başka’ dedi. Talabani, Kerkük meselesini..
Pankartlı karşılama ABD yönetiminin rahatsız olmasına rağmen Suriye ziyaretini ertelemeyen Cumhurbaşkanı Sezer, Şam’da övgü dolu pankartlarla karşılandı. Suriye Lideri Esad da Sezer’i ‘büyük ..
BM, ‘dünya koruyucusu’ seçti Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), Fener Rum Patriği Bartholomeos’u çevreye gösterdiği duyarlılıktan dolayı ‘dünya koruyucusu’ ilan etti. BM basın merkezi..
Central Park’ın Türk faytoncuları Eğitim için New York’ta bulunan Türk öğrenciler, amaçlarına ulaşmak ve ayakta kalabilmek için faytonculuk da dahil her türlü işi yapıyor. Önceki yıllarda sad..
Türk terziler Amerika’da popüler Uluslararası tekstil şirketleriyle rekabet edemedikleri için Amerika’da zor günler geçiren butik üreticiler, mağazalarını kapatmadan ayakta kalmak için Türkiy..
Katil virüs alarmı ABD’deki bir laboratuvar, 1957’de bir ila dört milyon kişiyi öldüren bir grip virüsünü dünyanın dört bir yanındaki laboratuvarlara rutin deney kitleri arasında yanlışlıkla ..
Viyadük çöktü: 4 işçi öldü İnşaat aşamasında olan Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun Birecik mevkiinde viyadük çöktü.
Kadıköy sahilindeki tekneler vinçle kaldırıldı Kadıköy Belediyesi zabıta ekipleri, Haydarpaşa ve Kalamış sahillerinde sağlıksız koşullarda kaçak balık satışı yapan balıkçı teknelerini operasy..
İstanbul bu sene 5 milyon turist ağırlamaya hazırlanıyor 2004 yılında 3,5 milyon turist ağırlayan İstanbul, 2005 yılında 5 milyon turist çekmek için kenetlendi.
Müzik öğretmenleri, havaalanı metro durağında konser verdi Florya Koleji’nde müzik öğretmenliği yapan Songül Girgin ile Eylem Koç, Atatürk Hava Limanı Metro İstasyonu’nda yolculara müzik ziya..
Keşmirli Nageela, Arkeoloji Kongresi’nin ilgi odağı oldu Türkiye dahil 57 üyesi bulunan İslam Konferansı Örgütü’nün (İKÖ) kültür alanında çalışmalar yapan İslam, Tarih, Sanat ve Kültür Araştı..
‘Çeçen mafyasıyız’ diyerek haraç alan 4 kişi tutuklandı Eminönü’nde kendilerini "Çeçen mafyası" olarak tanıtıp tehdit ettikleri turistlerden para aldıkları öne sürülen yabancı uyruklu 4 kişi..
Sabiha Gökçen Havaalanı canlanıyor Corendon Hava Yolları, Pendik’teki Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’ndan Hollanda ve Belçika uçuşlarına başladı.
Belbim’in eski ortağı Avcı uyuşturucudan aranıyor İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü uyuşturucu operasyonuna Osman Avcı'nın da adı karıştı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9