14 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

14 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Siirt Pervari'de çatışma: 3 şehit Siirt'in Pervari İlçesi'nde çıkan çatışmada, 1 üsteğmen ile 2 uzman çavuş şehit oldu.
Panathinaikos: 84 Efes Pilsen: 76 Efes Pilsen, ULEB Erkekler Avrupa Ligi çeyrek final serisi üçüncü ve son maçında Yunanistan'ın Panathinaikos takımına 84-76 yenilerek elendi. BİR TARAFTAR KA..
Gelir İdaresi Yasa Tasarısı Meclis'te kabul edildi Maliye Bakanlığı'na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı kurulmasına ilişkin yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yasayla, ''Gelir p..
İstanbul Modern'de Muallâ'lı günler İstanbul Modern, Türk resminin önde gelen isimlerinden Fikret Muallâ'nın 102. doğum yıldönümünü, Eti'nin sponsorluğuyla çok geniş kapsamlı bir sergiyle kut..
Ucuz Windows Brezilya'da satışta Microsoft, Brezilya için özel tasarlanan Windows'un sadeleştirilmiş ucuz bir versiyonunu piyasaya çıkardı. Microsoft, ucuz Windows ile korsanı önlemek istiyor..
Uyandıracağı zamanı bilen saat Kişiyi uykunun en hafif zamanında uyandıran akıllı saat üretildi. Saat uyurken kafaya takılıyor ve elektrodlar sayesinde hafif uykuyu bildiriyor.
IMF, Mayıs'ta Türkiye'yi görüşecek Uluslararası Para Fonu Başkanı Rodrigo Rato, Türkiye'ye 10 milyar dolar kredi öngören stand-by düzenlemesinin gelecek ayın ilk yarısında görüşüleceğini söyl..
Erivan'dan yanıt bekleniyor Başbakan Erdoğan'ın Ermenistan Devlet Başkanı Koçaryan'a, soykırım iddialarının ortak bir komisyon tarafından araştırılması önerisiyle yazdığı mektup, Türkiye'nin ..
AP ve Erivan'dan Ankara'ya çağrı Avrupa Parlamentosu ile Ermenistan arasında 13-14 Nisan tarihlerinde Strasbourg'da düzenlenen parlamentolararası işbirliği komisyonu toplantısının ardından An..
Kretschmer'den 'açıklama' uyarısı Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye temsilcisi Hans Jörg Kretschmer, Türkiye'de AB standartlarına ulaşmak için hala katedilecek mesafe olduğunu söyledi.
Evli mahkum eşiyle buluşabilecek AKP'li Atilla Başoğlu, evli mahkumların ayda en az bir kez eşleriyle özel olarak buluşmaları için cezaevi yönetimleri tarafından odalar oluşturulmasına izin v..
Akmerkez hisseleri yarın İMKB'de Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin halka arz edilen 6 milyon 713 bin YTL nominal değerli 1. tertip D grubu hisse senetlerinin, 1 YTL nominal değe..
Şaron: İran'a saldırmayız İsrail Başbakanı Ariel Şaron, İran'ın nükleer silah yapmaya yönelik teknik sorunları birkaç ay içinde çözümleyeceğini ileri sürerek, ''Bu ülkenin nükleer kapasitesin..
İtalya'da holiganizme savaş İtalya'da futbol maçlarında tribünlerdeki taraftarların sergiledikleri taşkınlıklar, yetkilileri de harekete geçirdi. İçişleri Bakanlığı'nda, İtalya Futbol Federas..
Yalçıntaş: Veriler esnafa yansımadı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, ''Hükümetin makro ekonomik alandaki başarısı, hepimizin takdiri. Bu kadar güzel verile..
Vakıfbank eylülde halka arz edilecek Vakıfbank Genel Müdürü Ahmet Kacar, banka hisselerinin bir kısmının 30 Haziran 2005 bilançosuyla Eylül 2005'te halka arz edileceğini belirtti.
Halkbank'a Albaraka Türk'ten genel müdür Halk Bankası’nın önceki gün yapılan genel kurulunun ardından yönetim kurulu da belli oldu. Halk Bankası Genel Müdürlüğü’ne 2003 yılından bu yana Albar..
Bilim ve Teknik'ten bilim siteleri eki TÜBİTAK Bilim ve Teknik dergisi Nisan sayısı, internetteki bilim sitelerinin adreslerinin derlendiği bir kitapçık veriyor. Ekte yüzlerce bilim sitesinin..
Trabzon'da 5 kişinin daha ifadesi alındı Trabzon'da yaşanan olaylara karıştıkları gerekçesiyle 5 kişinin ifadesinin alındığı bildirildi. Trabzon Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Cumhuriyet Başs..
Topbaş İstanbul'u 'yıkarak güzelleştirecek' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un tarihi dokusunu koruyarak kentsel dönüşümü gerçekleştirme ve vatandaşlara kentli olm..
Türk-Yunan işbirliği hayat kurtardı Bolu'da kalbinde delik bulunan 10 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisinin ameliyatını, Yunanlı profesör ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Tıp Fakü..
TSYD, 42. yıldönümünü kutladı Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) 42. kuruluş yıldönümü, derneğin Levent'teki genel merkezinde kutlandı.
Süper Lig'de 28. haftanın programı / hakemler Süper Lig'de 26. hafta maçlarının programı belli oldu.
İstanbul Rock Festivali'ne tam 24 grup Amatör rock gruplarını desteklemeyi, kurulduğu günden beri sürdüren İTÜ Rock Kulübü, tamamen ücretsiz olmasını ilke edindiği İstanbul Rock Festivalleri'..
Bilgisayar gözleri kurutuyor Uzun süre bilgisayar karşısında çalışan kişilerde göz kırpmanın azalması, gözde kuruluğa neden oluyor.
UUİ'nin yeni mürettebatı hazır Uluslararası Uzay İstasyonu'na yeni mürettebatı taşıyan Soyuz aracı rampaya yerleştirildi. Ekibin Rus kozmonotu 6 ay sonra döndüğünde, 800 günle uzayda en çok k..
BM'den açlığa karşı bilgisayar oyunu Birleşmiş Milletler, çocukları küresel açlık konusunda bilinçlendirmek için bir bilgisayar oyunu çıkardı.
Hayatın çelişkisini yakalayan sözler Dr. Mardy Grothe, insan hayatının çelişkilerini çarpıcı bir dille ortaya koyan sözleri bir kitapta topladı.
ABD'li liderler böceklere isim oldu Böcekbilimciler, yeni böcek türlerine ABD liderlerinin isimlerini verdiler: Bushi, Cheneyi ve Rumsfeldi...
Şener: Cari açıkta risk yok Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şener, cari açık konusunda herhangi bir riskin bulunmadığını belirtirken, önemli olanın miktar değil açığın finansmanı olduğun..
'İthalatın dağılımı rahatsız edici' Devlet Bakanı Tüzmen, ithalatın kompozisyonunda rahatsızlık duydukları konunun, “tüketim malları ithalatının çok ciddi şekilde artması” olduğun..
İlk çeyrekte FDF 8.9 milyar YTL Maliye Bakanı Unakıtan, yılın ilk çeyreğinde faiz dışı fazlanın 8.9 milyar YTL, konsolide bütçe açığının ise 2.9 milyar YTL olduğunu kaydetti.
Fransız Ermenileri araştırmaya karşı Fransa'da yaşayan Ermenilerin kurduğu iki örgüt, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortak komisyon kurma teklifini “maskaralık” olarak değerlend..
Sezer Şam'dan memnun döndü Cumhurbaşkanı Ahmed Necdet Sezer, “Suriye'nin, Lübnan'daki askerlerini çekme konusunda var olan siyasi istenci tarafımıza bir kez daha yinelemesinden memnuniy..
Siirt'te çatışma: 3 şehit Siirt'in Pervari İlçesi'nde çıkan çatışmada 1 üsteğmen ile 2 uzman çavuş şehit oldu.
Prenses Caroline'in kocası iyileşiyor Monaco Prensesi Caroline'in 5 Nisan'dan bu yana reanimasyon servisinde yatan kocası Hannover Prensi Ernst August'un sağlık durumunun iyiye gittiği bildir..
Oscarlar onların Bu yıl 32’ncisi düzenlenen ‘Altın Kelebek TV Yıldızları Yarışması’ ödülleri, görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Sanat, medya, iş ve sosyete dünyasından yaklaşık bin ünlü..
'Telekom'un satışında endişeye mahal yok' Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom'un satışı konusunda yabancı sermayeyle ilgili tartışmalarla ilgili olarak, ''Telekom'un satışı konusun..
Bilgin: 'Bankalar krizden ders aldı' Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, bankaların 2001 yılında yaşanan krizden ders aldıklarını, kriz tecrübesiyle işi göt..
TOBB'dan KOBİ'lere 100 trilyon kaynak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üyesi olan KOBİ'lere kullandırılmak üzere Halk Bankası'na 100 trilyon lira tutarında kaynak aktaracak. Söz kon..
Unakıtan kendini savundu Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Al Baraka Türk konusunda hazırlanan raporların gerçeği yansıtan raporlar olmadığını belirterek, ''Zaten buna da yargı karar verir. Ne mi..
Trabzonspor ve Akmerkez hisseleri yarın İMKB'de Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş.'nin halka arz edilen 6 milyon 250 bin YTL nominal değerli 1. Tertip (B) grubu hamiline yazılı hisse..
'Türkiye'de olmaktan çok memnunuz' Fortis Üst Yöneticisi (CEO) Jean-Paul Votron, Dışbank hisselerini alarak Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok memnun olduklarını söyledi. . Votron, Fortis'in D..
Taksi'de hologramlı dönem İstanbul'daki ticari otomobillere, motor ve şasi numaraları ile tescil belgelerinin uyumunun kontrolü amacıyla hologram yapıştırılmasına başlandı. Beylikdüzü Araç Mu..
Emniyete 10 bin polis alınacak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in birkez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade ettiği, polis eğitim merkezleri kurulması ve üniversite mezunu 10 bin yeni polis a..
"Ankara'dan memnun ayrıldım" Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis, Ankara ziyaretini ''iyi ve verimli'' olarak niteledi. Molivyatis, bugün Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile ..
Kamyonculardan zam protestosu Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde, akaryakıt zammını ve düşük nakliye ücretini protesto eden kamyoncular, kontak kapama eylemine başladı.
Bakan Çelik: Ulusalcılık kozası bizi boğar Bakan Çelik: Bugün ulusalcılık adı altında özellikle bir ipekböceği politikası vatandaşın önüne sürülüyor. Bu bizi kozanın içinde boğulmaya götürür.
Emniyete 10 bin yeni polis alınacak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade ettiği, polis eğitim merkezleri kurulması ve üniversite mezunu 10 bin yeni p..
İzmit'te zehirli yumurta komisyonu Çevre ve Orman Bakanlığı Kocaeli'nde bazı çiftliklerdeki yumurtalarda limitlerin üzerinde "dioksin kirlenmesine" rastlandığı iddiası üzerine yörede araştırm..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9