13 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

13 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hollanda-Belçika finans devi Fortis Dışbank’ı 880 milyon Euro’ya alıyor Bankacılık ve sigortacılıkta faaliyet gösteren Hollanda-Belçika şirketi Fortis, Türkiye’nin 7. büyük özel bankası Dışb..
Banka aynı isme iki kredi kartı verdi; biri gerçek biri sahte Bankaların her önüne gelene kredi kartı vermesi dolandırıcıların işine yarıyor. Kaybettiği kimliğinin fotokopisi ile adına kredi ..
Rekabet Kurumu soruşturmasında 69 yıla kadar hapis cezası istendi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Rekabet Kurumu soruşturması kapsamında, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurma ve örgüt adına faaliye..
Arçelik, Avrupa’nın 5. büyük beyaz eşya üreticisi oldu Koç Holding’in amiral gemisi Arçelik, kuruluşunun 50. yılında Avrupa’nın en büyük 5. beyaz eşya üreticisi konumuna geldi.
Asya Finans’ın net kârı 35,2 milyon YTL Özel finans kurumlarından Asya Finans, 2004 yılında hedeflerinin üzerinde büyüme gösterdi. Topladığı mevduatı yüzde 60’lık artışla 1 milyar 561 milyon ..
‘Perinçek gücü sever, PKK güçlüyken Apo’yu destekledi’ Kürt Enstitüsü Başkanı Şefik Beyaz, İP lideri Perinçek’in ulusalcılık konusunda samimi olmadığını vurguladı. Beyaz, "Güç neredeyse Perin..
2. Ordu Komutanı Sarıışık: Emekli paşaların konuşmaları ve yazmaları şova yönelik 2. Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık, paşaların emekliye ayrıldıktan sonra çeşitli anlayış ve şov düşünc..
Emekliye ayrılan paşa yazar oluyor Emekli Tümgeneral Osman Özbek, ‘İpotekli Türkiye’ adlı kitabını geçtiğimiz günlerde çıkardı.
‘Başörtüsü yasağı etik değil’ Türkiye Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı, YÖK eski başkanı ve eski Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mehmet Sağlam, üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağını..
Tarihî eserlerin onarımı için 10 aydır bekleyen yönetmelik hazırlanıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Mustafa İsen, 5226 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu çevçevesinde..
ÖSS’ye hazırlanan gençler potansiyel kalp hastası Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, üniversite sınavına hazırlanan gençlerin büyük bir stres iç..
Her yıl 17 milyon kişi kalp hastalıkları sebebiyle ölüyor Dünyada her yıl yaklaşık 17 milyon kişinin, kalp ve damar hastalıkları sebebiyle öldüğü, Türkiye’de, koroner kalp hastalıklarından öl..
‘Olayların böyle olacağını bilseydik bildiri dağıtmazdık’ TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Hıdıroğlu, cezaevinde ziyaret ettikleri TAYAD üyelerinin kendilerine "Biz olayların böyle ..
Sakarya’daki gerginliği polis önledi 6-10 Nisan tarihlerinde Trabzon’da yaşanan bildiri olayları dün de tekrarlanmak istendi. Adapazarı ve Trabzon’daki gerginlik polisin erken müdahalesi ile ..
Savcıdan Kadırga TV’ye provokasyon soruşturması Trabzon’da 6 Nisan’da 5 kişinin bildiri dağıtmasıyla başlayan olayların artmasında etkili olduğu ileri sürülen yerel televizyonlar hakkında Cum..
Cem Vakfı’ndan üniversitelilere çağrı: Huzurumuzu bozmayın Sivas Cem Vakfı Başkanı Ali Rıza Kaçan, üniversitedeki öğrenci olaylarıyla ilgili ‘sağduyu’ çağrısı yaptı.
9 bin 200 vekil imama kadro yolu açılıyor Diyanet İşleri Başkanlığı'nda vekaleten görev yapan 9 bin 200 vekil imama kadro verilmesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda k..
Tarih Kurumu Başkanı, Pamuk’u ‘kuluçkadaki yumurta’ya benzetti Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, "Bir milyon Ermeni öldürüldü" açıklamasıyla tepki toplayan romancı O..
‘İşi maç havasından artık çıkarmak lazım’ Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) Yeşil Grubu tarafından düzenlenen "Geçmişin Geleceği: Türkiye’deki Ermeniler" konulu konferanstan Ermeni-Türk ihtilafı..
Bakanlık, sınavı kolaylaştırdı ancak öğretmenler yine başarısız Milli Eğitim Bakanlığı’nın boşta bulunan okul müdür yardımcılığı kadrolarını doldurmak için açtığı ilk sınavda öğretmenlerin an..
Alemdaroğlu’nun ‘uzay merkezi’ yapacağı tarihî hamam çürüyor Mülkiyeti İstanbul Üniversitesi’ne ait tarihî Beyazıt Hamamı bakımsızlıktan yıkılmak üzere. Yaklaşık 40 yıldır Vakıflar Genel Müdü..
1,5 YTL için 12 yaşındaki çocuğu bıçakladılar Aksaray'da bir grup madde bağımlısı genç 1,5 YTL harçlığını vermedi diye 12 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Y.A.'yı bıçakladı.
Bakıcı dehşeti gizli kameraya yakalandı Denizli’de, Albayrak çiftinin bebeğine kötü davranan bakıcı kadının uyguladığı şiddet, gizli kamerayla kaydedildi.
Mersin Çetinkaya mağazası yandı Mersin’de Çetinkaya Alışveriş Merkezi’nde önceki gece yarısı henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı.
Avcı ehliyeti olmayan ava çıkamayacak Çevre ve Orman Bakanlığı, eğitimsiz avcıların avlanmasını yasakladı. Bakanlığın AB standartlarını dikkate alarak hazırladığı ‘Avcı Eğitimi Yönetmeliği’ne..
Fransız medya ödülleri İstanbul’da verilecek Fransız Albert Londres medya ödülleri ilk defa İstanbul’da verilecek. Dünyaca ünlü Fransız araştırmacı gazeteci Albert Londres’un (1884-1932) anıs..
Başörtülü işçi Naima eski işine geri döndü Belçika’nın Ledegem şehrindeki balık fabrikasında başörtülü olarak çalışmasına izin verdiği için tehdit edilen patronuna zarar gelmesinden endişe ed..
Dünyada en çok TV seyredenler Japonlar Televizyon seyretme oranının geçen sene tüm dünyada arttığı, TV başında en çok vakit geçirenlerinse Japonlar olduğu belirlendi.
Horlama, kalp ve felç gibi ciddi hastalıklara sebep olabiliyor Horlama ile başları dertte olanları uyaran Doç. Dr. Cüneyt Orhan Kara, horlamanın bir sosyal şikayet olmaktan öte, uykuda tıkayı..
Güneşlenen annelerin bebekleri de D vitamini alıyor Hamileliği döneminde güneşlenen annelerin hem kendilerinde hem de bebeklerinde D vitamini eksikliğine daha az rastlanıyor.
Necatigil Şiir Ödülü, Tarıman ve Kurtuluş’un 13 Aralık 1979’da yitirdiğimiz Türk şiirinin ustalarından Behçet Necatigil adına ailesi tarafından her yıl verilen ‘Necatigil Şiir Ödülü’, Akif Ku..
‘Sadri Alışık’ın en iyilerine ödül "10. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri’’ törenle sahiplerine verildi. Önceki akşam Akatlar’daki Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve ..
Bir şehrin hafızasından hayat ağacı Türkiye’de ne kadar çeşitte dergi yayımlanıyor, ortalama bir sayı söylemek çok güç.
Ustalar geliyor, yarışma heyecanı başlıyor 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde film gösterimleri sürerken yarışma heyecanı da başladı.
Sporcu milletvekili aranıyor İlki geçen sene düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan Meclis Spor Oyunları’nın kapsamı genişletildi. Mayısta başlayacak etkinliğe, bilek güreşi, bowling ve..
AK Parti, TÜBİTAK’ın adını ve idari yapısını değiştiriyor AK Parti, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) işleyiş ve idari yapısını değiştirmek için harekete geçti.
Ağar: İktidarın bıraktığı boşluğu halk dolduruyor DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, son günlerde yaşanan toplumsal olaylarda iktidarın gücünü gösteremediğini; onun bıraktığı boşluğu da halkın do..
‘Mavi Akım, Türkiye’nin enerji koridoru olmasını engelledi’ Eski Enerji bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan’ın Yüce Divan’daki yargılamasına devam edildi.
Hazine yardımını kesen yasaya veto Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ANAP ve SHP'ye Hazine yardımını engelleyen yasayı veto etti.
‘AİHM, Öcalan için yeniden yargılama istedi’ iddiasını ülke gündemine taşıdı CHP lideri Deniz Baykal, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın yeniden yar..
‘Yeterince bedel ödedik; artık oyuna gelmeyelim’ Eski Başbakan Bülent Ecevit’in Mersin ve Trabzon’daki olaylarla ilgili yaptığı "1980 öncesi gibi ortalığı karıştırmak isteyenler var." açıklam..
Mumcu: Ülkede polis var herkes hak aramaya kalkarsa kaos çıkar ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, Trabzon’da meydana gelen olaylarla ilgili olarak tepkilerin demokratik yoldan ortaya konması ger..
DEHAP’lılar ‘sağduyu’ için Ankara’ya geliyor Güneydoğu’da görev yapan DEHAP’lı belediye başkanları, Ankara’ya gelerek devlet yetkilileriyle görüşecek.
’Kürt Kızılayı’ haberi soru önergesi oldu Aksiyon dergisinin ortaya çıkardığı ‘Kürt Kızılayı’ konusu TBMM’ye taşındı.
Kadıköy efsanesini yine biz bitireceğiz Beşiktaş, F.Bahçe’yi rekorlara uzanmaya çalıştığı her dönemde çelmeledi. Siyah-Beyazlı futbolcular, bu sezon evinde hiç puan kaybetmeyen Sarı-Lacivertl..
‘Pazar günü Beşiktaş’la sıradan bir lig maçı daha oynayacağız’ Beşiktaşlı futbolcuların, ‘Kadıköy efsanesine son vereceğiz.’ şeklindeki iddialı açıklamalarına karşılık Fenerbahçe’nin genç yıl..
Yargıtay, Ulusu’yu haklı buldu; MHK seçimleri iptal edildi Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) seçiminin iptali yönünde yerel mahkemenin verd..
Komisyondan Bi'şi' çıkmadı Sporvizyon 76. sayısında sporun nabzını yoklamaya devam ediyor. Bu haftaki kapak konumuz TBMM'de kurulan araştırma komisyonu, şike ve şiddet.
Yunanistan maçını dört gözle bekliyorum Bundesliga’da bu sezon yıldızı parlayan gurbetçi futbolcumuz Halil Altıntop, 4 Haziran’daki Yunanistan milli maçı için özel olarak hazırlandığını söyl..
‘Hem ligde hem de kupada iddialıyız’ Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ligde Diyarbakırspor’u yenmek ardından da Galatasaray’ı Türkiye Kupası’nda yenerek finale çıkmak istediklerini s..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10