13 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

13 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Memo'dan 16 sayı, 14 ribaunt NBA'de play-off'lara kalamayan Utah Jazz, deplasmanda Los Angeles Clippers'a 94-85 yenildi. 1982-83 sezonundan bu yana en kötü yüzdeye sahip olan Utah Jazz'da Meh..
Kolej'den MHK Başkanı Şahin'e sert tepki Büyük Kolej'in ligden çekilebileceği yönündeki açıklamalarına yanıt veren Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Metin Şahin'in açı..
Potada söz düellosu sürüyor Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, hakemlere yönelik eleştiriler üzerine bir açıklama yaparak, suçlamalara yanıt verdi. Başkan Metin Şahin imzasıyla yapıla..
'Türkler, kimliklerini kaybetmeden Avrupalı olmak istiyor' Yazar Orhan Pamuk, Türk halkının bir yandan AB'ye girmek, diğer yandan da geleneksel Türk kimliğini korumak istediğini söyledi. Pamu..
Rolling Stones’un son dünya turnesi Yaşlarının toplamı 242’yi bulan Rolling Stones grubu, yeni bir dünya turnesine çıkıyor. Bu turnenin efsanevi rock grubunun son turnesi olabileceği belirtil..
Askeri inşaat müteahhidine tahliye Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatındaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "dolandırıcılık" ve "sahtecilik" suçlarından ..
Erdoğan’a yumurta atanlara ceza istemi Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Norveç’te gerçekleştirilen saldırının üzüntü verici olduğunu belirterek saldırıyı ..
Erdoğan: Öcalan hakkında resmi bilgi yok Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin, (AİHM) terör örgütü PKK'nın ledire Abdullah Öcalan'ın yeniden yargılanması kararını..
Dışişleri: Ege politikasında değişiklik yok Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Türkiye'nin Ege sorunlarıyla ilgili tavrında herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını söyledi.
'Türk halkı, AB'deki haklara sahip olmalı' Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis, "Türk halkının da diğer AB ülkelerinin halklarıyla eşit haklara sahip olmasını istiyoruz" dedi.
Ankara sahnesinde modern dans adımları 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nin modern danstaki konukları 'Tanz dis-Tanz'; koreograf ve dansçı Susanne Linke ile Urs Dietrich'in birer solo-..
Mini Bank'tan çocuklara film festivali Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK), Garanti Bankası işbirliği ile geleneksel olarak gerçekleştirdiği 'Mini Bank Uluslararası Çocuk Film..
Türkiye'de internet 12 yaşında Türkiye'ye 12 yıl önce giren internet, henüz istenilen yaygınlığa ulaşamadı. İnternet yaygınlığı son iki yıldır nüfusun yüzde 10'unu aşamıyor.
Genç haberciler NTVMSNBC'deydi Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, NTVMSNBC sitesinde teknoloji ve habercilik konulu bir atölye çalışması yaptı.
Kerkük'te 12 Irak askeri öldü Irak'ın kuzeyindeki Kerkük yakınlarında petrol boru hattına yerleştirilen bombayı etkisiz hale getirmek isteyen 12 Irak askeri öldü, 3'ü de yaralandı.
Moğolistan muhalefeti de sokakta Bir Ortaasya ülkesinde daha muhalefet sokağa indi. Moğolistan'da hükümete 13 Mayıs'a kadar istifa etmesi için süre tanıyan muhalefet, başkent Ulan Bator'da gö..
Hava soğuyacak Yazdan kalma günler yerini yağışlı havaya bırakıyor. Halen yurdun büyük bir bölümünde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı da yarın tüm yurtta, Cuma günü ise D..
Çakıcı kontrolden geçirildi Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Edirne'deki Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne g..
Dış politikada çelişki yok TBMM Başkanı Bülent Arınç, ''Türkiye'nin geleceğinde menfaat gördüğümüz dış politikamız ile çelişir bir tavrımız olamaz. Bundan sonra da olmayacaktır'' dedi. Arınç,..
Kardak'ta durum normal Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan,Kardak bölgesinde durumun bu sabah normale döndüğünü, Türk ve Yunan sahil güvenlik gemilerinin aynı anda bölgeden çekildiğini açık..
Türkiye Avrupa'nın en ucuz 5. ülkesi Avrupa Karşılaştırma Programı kapsamındaki 31 ülke içerisinde Türkiye gayrisafi sabit sermaye oluşumu (yatırım) fiyat düzeyi açısından Çek Cumhuriyeti, Po..
Zeytin Adası yeniden satışa çıkacak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Uzan Grubu'nun borçlarından dolayı haczedilen Göcek'teki Zeytin Adası, 16 milyon YTL bedelle 18 Nisan'da y..
Türkler sergisine 250 bin izleyici İngiltere'nin en saygın sanat ve tarih kurumlarından biri olan Kraliyet Sanat Akademisi'nde 22 Ocak-12 Nisan arasında düzenlenen "Türkler; Bin Yılın Yolculu..
Nazi dedektifin maceraları Türk okurunun "Okuyucu", "Gordiyon Fiyongu" ve "Aşk Kaçışlarıyla" tanıdığı Alman yazar Bernhard Schlink, bu kez polisiye edebiyatın ilk Nazi dedektifi Gerhard Selb'..
"Kutsal Yürek" 12 dalda İtalyan Oscar'ına aday Ferzan Özpetek'in son filmi "Kutsal Yürek" (Cuore Sacro), İtalyan sinemasının en saygın ödülü olan David di Donatello'ya 12 dalda aday gösterild..
Sınıfta esrarla yakalandı Düzce'de bir lisede, okul müdürü tarafından dersliklerde yapılan aramada, 14 yaşındaki öğrencinin üzerinde esrar maddesi ele geçirildi.
Dostluk bitti, otolar iade Erol Evcil yüzünden daha önce Karagümrük Çetesi lideri Nuri Ergin’le kanlı bıçaklı olan Alaattin Çakıcı, bu sefer de organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle ..
  Sezer kışkırtmalara karşı halkı uyardı Linçten de vahim Çakıcı’nın avukatlarına son süre Bilseydik dağıtmazdık Linçteki 10 kişi saptandı Ülkücü hareket sokakta olmayacak Bu kez Adapaza..
K.İrlanda otele saldırı Kuzey İrlanda'da bir otele gaz bombalarıyla saldırı düzenlendiği, oteldeki 100'den fazla kişinin tahliye edildiği bildirildi. . Polis, Belfast kent merkezine yakın Pro..
İskoçlar İngilizlerin göçmenlerine talip İskoçya'nın, İngiltere'nin 'kriterlerine uymadığı' gerekçesiyle reddettiği göçmenlerin bir bölümüne talip olduğu bildirildi.. Guardian gazetesi, İskoç..
Boşandıktan sonra Malibu'da yaşayacak Eşi Jennifer Aniston ile yollarını ayıran ünlü aktör Brad Pitt, Malibu'daki bir saray yavrusunda boşanma acısını atlatmaya çalışacak. Pitt, Malibu'daki o..
Taciz dilekçesi hasıraltı Eski bayan halter milli takımı sporcusu İncinur Şahin: 'Taciz edildim, dilekçe verdim, hasıraltı edildi.'. Halter Bayan Milli Takımı'ndaki sporculara cinsel tacizde ..
Trabzon'un halka arzına İstanbul'dan ilgi Trabzonspor Sportif A.Ş.'nin halka arz sürecinde en fazla ilgi yüzde 30'luk pay ile İstanbul'dan gelirken, İstanbul'u yüzde 16 ile Trabzon, yüzde 12 ..
FT: Türkiye'nin yol haritasına ihtiyacı var İngiltere'de yayımlanan günlük ekonomi ve siyaset gazetesi Financial Times, Türkiye'nin IMF'den alacağı 10 milyar dolarlık krediye ilişkin geniş bi..
Baykal kaynağını açıklasın AKP'li Çelik: AİHM Öcalan'ın yeniden yargılanması kararını aldı diyen Baykal kaynağını açıklasın.. AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, CHP Genel Başkanı Deniz B..
TSYD 42. yıldönümünü kutluyor Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin 42. kuruluş yıldönümü Perşembe günü kutlanacak.
'İnsan nereden geliyor' yanıtlanacak Bilim insanları, DNA örneklerinden yola çıkarak insanoğlunun genetik tarihini çıkarıyor. DNA izlerinden insanoğlunun onbinlerce yıllık Dünya'ya yayılma se..
ÇYDD'nin acı günü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antalya Şube Başkanı Gülen Alkan ve eşi Ömer Alkan, Isparta'nın Keçiborlu İlçesi yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında hayatını ..
Şüpheli paketlere karşı özel cihaz Emniyet Genel Müdürlüğü, bomba şüphesi taşıyan paketlere müdahalede kullanılmak üzere yaptırdığı "AK-ER" adı verilen cihazı, il emniyet müdürlüklerine gönde..
Askeri inşaat müteahhitine tahliye Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatındaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "dolandırıcılık" ve "sahtecilik" suçlarından ..
Le Pen: Anayasayı onaylayan haindir Fransa'nın aşırı sağcı lideri Jean-Marie Le Pen, AB Anayasası hakkında 29 Mayıs'ta yapılacak referandumda "Evet" oyu kullanmanın "vatan hainliği" olduğunu ..
Aspirin hayat kurtarıyor Cardiff Üniversitesi'nin 25 yıl süren, 2500 kişinin katılımıyla yaptığı araştırma, "günde bir aspirinin 50 yaşın üzerindekiler için hayat kurtarıcı olduğunu" ortaya k..
Nepal'de çatışma: 148 ölü Nepal'in batısında Maocu gerillaların geçen hafta bir askeri üsse düzenledikleri baskının ardından başlayan çatışmalarda gerillalardan 148'inin öldüğü bildirildi. . ..
Özpetek 'İtalyan Oscarları'na aday Ferzan Özpetek'in son filmi 'Kutsal Yürek', İtalyan sinemasının Oscarları olarak bilinen David di Donatello Ödülleri'ne 12 dalda aday gösterildi.
Ankara'da flamenko rüzgarına erteleme 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında 15 Nisan Cuma akşamı gerçekleşecek olan Vicento Amigo konseri, sanatçının sağlık sorunu nedeniyle 24 N..
Otomobillere 'arıza bildirim' sistemi IBM'in geliştirdiği yeni bir teknoloji otomobillerin arızalarını kendi kendilerine tespit edebilmelerini sağlıyor.
İstanbul'da sahte taksi yakalandı Her gün, yeni bir alanda sahteciliğin ortaya çıktığı Türkiye'de, taksilerin de bir bölümü sahte.
IBS'de tedavi gözardı ediliyor Yeni ismi ile “Hassas Barsak Sendromu” olarak tanımlanan IBS, kadın- erkek demeden yaşamları olumsuz etkiliyor.
Sağlık ve mutluluk için spor Sporsuz ve hareketsiz bir yaşam tarzı kalp ve damar hastalıklarından diyabete kadar birçok hastalığa neden oluyor. Sporun sadece fiziksel değil ruhsal olarakta sa..
Bulgaristan'a yeni sınır kapısı açılacak Devlet Bakanı Tüzmen, Kapıkule'ye alternatif olacak Hamzabeyli-Lenova sınır kapısının Haziran ayında açılacağını kaydetti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10