12 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

12 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bazı kişiler toleransımızı hazmedemedi Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, yeni göreve başlayan Ankara Temsilcimiz Nur Batur’u ziyaret etti.
‘Ordu’nun Dereleri’ni söyleyip fidan dikti Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Ankara’dan helikopterle gittiği Eskişehir’de Ağaç Bayramı törenine katıldı. Törende konser veren Saim Günal’in söy..
TIR cinayeti O-2 Otoyolu Hadımköy mevkiinde yol verme meselesinden tartıştığı sürücüyü bıçaklayan TIR şoförü, kaçmak isterken cinayet gibi kaza yaptı. 70 yaşındaki Yakup Yılmaz’ı, TIR’ı ile e..
Yumurtada zehir alarmı Uluslararası etkin çevreci örgütler ‘Greenpeace’ ve ‘Bumerang’ İzmit’teki tavuk yumurtalarında dünyanın en tehlikeli kimyasalları arasında gösterilen dioksin ve HCB’ye ..
CHP’den ‘laiklik karşıtı’ suçlaması CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, AKP hükümeti döneminde binlerce laiklik karşıtının devlet kadrolarına yerleştirildiğini, bunun en büyük kanıtının da Başba..
Para konusu önemli değil her tür yardıma hazırız Kıbrıs Rum Yönetimi Sağlık Bakanı Andreas Gavrilidis, 7 yıldır lösemiyle savaşan Kayserili 20 yaşındaki Emine Özan’a yardım için hazır oldukla..
Halkı durdurduk Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun Öztürk, Trabzon olaylarıyla ilgili suçlamalara, ‘Tam tersine olayların büyümesini biz önledik, vatandaşı sakin olmaya davet ettik’ diye karşı..
PKK ile Kürt kavramını karıştırmamak gerekir Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ‘Kürt azınlığı’ diye bir kavramın olmadığını belirterek, ‘PKK ile Kürt kavramını birbirine karıştırmamamız ger..
Özal öldürülseydi 70’lere dönülürdü Dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ABD ziyareti öncesi hazırlanan 25 Haziran 1988 tarihli CIA raporunda, ‘Başbakan Özal’a suikast başarılı olsaydı, Türki..
'ABD'li öldüren Iraklı'ya af gelmesin' Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Richard Boucher, ABD askerlerini öldüren Iraklıların aftan yararlanmalarına karşı olduklarını aç..
Yeni vatandaşlık yasası yolda İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, yeni vatandaşlık yasası hazırladıklarını ve yeni yasa uyarınca askerlik yapmayanların vatandaşlıktan çıkarılmayacağını söyledi.
Kürtler, bağımsızlık istemekten vazgeçer İngiliz The Independent gazetesi, Irak’ta yeni dönemde Kürtlerin geniş özerkliğe sahip olacaklarını ve bağımsız bir devlet istemekten vazgeçeceklerini..
Petros Molivyatis geliyor Kurtuluş Savaşı sırasında annesi Agapi’yi, Kemalettin adlı bir Türk subayının kurtardığı Yunanistan’ın Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis, TBMM Başkanı Bülent Arınç’..
Saddam’ı idamdan kurtarma pazarlığı Irak’ta direnişçilerin liderleri, Saddam Hüseyin’i darağacından kurtarmak için hükümete eylemlerini durdurmayı önerdi. Irak’taki yeni yönetimin bu teklifi ..
‘Kedi’nin dozu kaçtı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile mizah dergileri arasındaki ‘karikatür kavgası’, Alman Die Welt Gazetesi’ne de haber oldu. Erdoğan’ın bir domuz olarak çizildiği karikatü..
Türkiye, ABD karşıtı değil bağımsız ülke ABD’nin saygın gazetelerinden Los Angeles Times’ta bir makale yazan Graham E. Fuller, ‘Ankara Amerikan karşıtı değil, bağımsızdır’ dedi. CIA’nın Ulusa..
Osmanlı’yı özledik yine birlik olalım Dışişleri Bakanı Gül’le görüşen Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika, eski Osmanlı ülkeleri arasında İngiliz Uluslar Topluluğu Commonwealth benzeri bir örgüt ..
En favori misafir çiftlikte ABD Başkanı George Bush, ‘En favori misafirim’ olarak nitelediği İsrail Başbakanı Ariel Şaron’u dün ilk kez Teksas’taki çiftliğinde ağırladı. Şaron iktidara geldiğ..
Türkiye’ye engel olmayız Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu, Hürriyet’e verdiği röportajda, Türkiye’nin AB sürecine destek verdiklerini ve her sorunda süreci engelleyen ülke ol..
Ayyıldız Ermeni renklerinde Yeşiller Avrupa Parlamentosu milletvekili Cem Özdemir’in bugün Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenleyeceği Ermeni toplantısı için hazırlanan afişlerde Türk bayrağ..
Beşizler insanlarla tanıştılar Çin’in doğusundaki Jiansu Eyaleti’ndeki Nanjing Hayvanat Bahçesi’nde ‘bebek’ heyecanı yaşanıyor. Geçen ay dünyaya gözlerini açan beşiz beyaz kaplan yavruları, d..
Adile Teyze ile yeniden ‘Uykudan Önce’ programı ile 80’li yıllarda çocukların gönlüne taht kuran Adile Naşit, ölümünden 18 yıl sonra masal ve öyküleriyle ekrana dönüyor.
Bilardoda Emniyet Müdürü’ne yenildi Türk Polis Teşkilatı’nın 160’ıncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında Hakkári’nin Yüksekova İlçesi’nde konser veren Popstar Firdevs, bilardoda başarılı olama..
Gece kulüpleri Teksas’a döndü ‘Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor’ albümünün beşinci klibini, söz ve müziği Mete Özgencil’e ait ‘Hoşgeldiniz’ şarkısına yine Özgencil yönetmenliğinde çeken Hande Yen..
Playboy’un teklifi babasını kızdırdı Efsanevi rock grubu Rolling Stones’un solisti Mick Jagger, Playboy’a çıplak poz vermeyi düşünen manken kızı Elizabeth Jagger yüzünden çileden çıktı. Ünlü ..
Zerrin Özer türkü albümünü çıkardı Geçen yıl müziği bırakacağını ve Almanya’ya yerleşeceğini açıklayan Zerrin Özer, ne müzikten ne de İstanbul’dan kopabildi. Yeniden stüdyoya giren sanatçı, b..
Dünyaya açılacak Ayçin İnci, ev tekstili kumaşlarından hazırlanan gece elbiseleriyle objektif karşısına geçti. Özel bir proje kapsamında gerçekleşen çekimler, İnci’ye yurtdışı kapılarını da a..
DUBAİ GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ SADECE 257 EURO e-kolaytatil'e bakmadan uçak bileti almayın ! Ucuz bilet almanın en kolay yolu e..
Türkan Sabancı, Sakıp Ağa’yla planladıkları umreye yalnız gitti Geçen yıl hayatını kaybeden ünlü işadamı Sakıp Sabancı’nın eşi Türkan Sabancı, umre ziyareti için kutsal topraklara gitti.
Yeni Şafak ve DB Tercüman da Basın Konseyi’nden ayrıldı Basın Konseyi’nde Sabah Gazetesi ve Çukurova grubu gazeteleriyle başlayan ayrılma sürecine Yeni Şafak ve Dünden Bugüne Tercüman gazetel..
Anadolu parsı yok oldu, sıra kara akbaba ve toyda Biyoçeşitliliği zengin bir coğrafyaya sahip Anadolu, kaçak avlanma yüzünden bu zenginliğini her geçen gün kaybediyor. Dünyada sadece Türkiye’..
Çelik: Eş durumundan tayin uygulaması sürecek Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlerin tayin ve nakillerinde ‘eş durumu'nun ‘bir özür, bir mazeret olarak uygulanmaya devam edeceğini' ..
Öğretmene ilk laptop bilgisayar Başbakan’dan Öğretmenler ilk dizüstü (laptop) bilgisayarlarını önümüzdeki hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacak.
Müzeler, yerli ve yabancı turistlerden aynı ücreti alacak Türkiye, müze girişlerinde yerli ve yabancılara uygulanan farklı ücret tarifesinden vazgeçiyor.
Barolar Birliği’nde seçim çalışmaları hızlandı Geçen yıl yapılan seçimlerle il barolarının başkanlarını yenileyen avukatlar şimdi de Türkiye Barolar Birliği (TBB) başkanını seçmeye hazırlanıy..
İngilizler Türkiye’de ‘sokak çocukları ligi’ kuruyor İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye’de sokak çocuklarına yönelik "sokak ligi" kuruyor.
İstanbul’da 204, Antalya’da bin 98 çocuk sokakta yaşıyor! Gün geçtikçe artan suç oranı, dikkatleri sokakta yaşayan çocuklar ile uyuşturucu bağımlılarına çevirdi.
Tahriklere kapılmayın, sakin olun Üç önemli isim yaptıkları açıklamalarla halkı ‘tahriklere karşı sağduyuya davet’ etti. Trabzon Valisi Yavuzdemir, ‘Tahrikten uzak durun.’ diye konuştu. YÖK B..
Evde gerçekleşen doğumlar Özürlüler İdaresi’ni zorda bıraktı İşitme engelli çocukları doğar doğmaz tespit ederek erken müdahalede bulunmayı amaçlayan Özürlüler İdaresi Başkanlığı, kırsal bölg..
SSK’lıya 5 günlük ilaç yazılabilecek SSK İlaç Komisyonu’nun hazırladığı talimata göre ayaktan tedavilerde hastalara en fazla 4 kalem ve 5 gün yetecek dozda ilaç yazılacak.
Şanlıurfa’da kurtuluş günü ilk defa düşmansız kutlandı Fransız askerlerini canlandıran Şanlıurfalıların yaralamasına sebep olan olayların önüne geçmek için bu yıl Şanlıurfa’nın düşman işgali..
Malzemesini kendisi almayan SSK’lılar ameliyat edilmiyor Sevkle ameliyat için özel sağlık kuruluşları ile devlet veya üniversite hastanelerine giden SSK’lılardan ameliyat malzemelerini kendil..
Araziyi alan, mayınları temizleyecek Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, organik tarıma açılması planlanan Türkiye-Suriye sınırındaki mayınlı arazinin, ihaleyi kazanan şirketler tarafından temizlen..
Canı sıkılan Beyaz Ev’i basıyor Kadife devrimde halkın baskın yaparak Akayev’i devirdiği Hükümet Sarayı (Beyaz Ev) dün de Cusupbek İmanaliyev adlı milletvekilinin taraftarlarınca basıldı.
Akayev’in istifası onaylandı yeni seçim tarihi 10 Temmuz Kırgızistan Meclisi, devrik lider Askar Akayev’in istifasını onayladı. Meclis, daha önce 26 Haziran’da yapılacağı açıklanan devlet baş..
İki dev düşman artık stratejik ortak Amerikan yönetiminin "küresel hegemonyasına" karşı en büyük rakip olarak gördüğü Çin’in stratejik açılım hamlesi görülmemiş bir hızla devam ediyor.
Cezayir’in 55 milyar dolarlık yatırım hamlesinde aslan payı Türkiye’nin olacak Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülaziz Buteflika, Cezayir’in yeniden imarı için önümüzdeki 5 yılda 55 milyar dolar ayır..
Cezayir’den teklif: Osmanlı milletler topluluğunu kuralım Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika, Dışişleri Bakanı Gül’e "Osmanlı İmparatorluğu’nu oluşturan ülkeler arasında İngiliz Milletler Toplul..
Fuller: Türkiye Amerika karşıtı değil, bağımsız CIA Ulusal İstihbarat Konseyi'nin eski başkanı Graham Fuller, "Ankara'nın Amerikan karşıtı değil, sadece bağımsız olduğunu" belirterek, "Türkiy..
Bush’tan Şaron’a ‘1949 sınırlarına dönülemez’ desteği ABD Başkanı George Bush, İsrail'i Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim birimleri konusundaki yükümlülüklerini yerine getirmeye çağırdı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10