12 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

12 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Saddam'a karşılık isyan pazarlığı Irak'ın Kürt kökenli Devlet Başkanı Celal Talabani'nin görevine başlar başlamaz direnişçilere af önerip, idama karşı olduğunu açıklamasının ardından, direniş..
'Toprak talebi yok' Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan, 'Ermeni soykırımı'nın tanınması için çalıştıklarını, ama Türkiye'den toprak talebini öne sürmediklerini söyledi.
Bakü'ye mesaj iletildi TBMM yarın 'Ermeni soykırımı' iddialarını görüşmeye hazırlanırken, 'soykırım' ve Ermenistan sınırının açılmasına dair uluslararası baskılarla karşılaşan Ankara...
Juncker'den sıcak sözler AB Dönem Başkanı Lüksemburg'u ziyaret eden TBMM Başkan Bülent Arınç, dün Başbakanı Jean Claude Juncker ile görüştü. Görüşme sonrası Juncker...
İskeçeli Türk kadınına ret İskeçe Türk Birliği'nin adında 'Türk' kelimesi geçtiği için kapatılmasını onaylayan Yunanistan Yüksek Mahkemesi, kuruluş dilekçesi kabul edilmeyen 'Rodop Türk Kadın..
Irak'ta yine şoför öldü Irak'ta dün bir Türk kamyon şoförü daha öldürüldü. Irak yetkililerinin açıklamasına göre, Cevat Bahtiyar adlı kamyoncu, Bağdat'ın 200 km. kuzeyindeki Beyci'de yola yer..
AKP yönetiminde revizyon Tek başına iktidar olduktan sonra istikrarlı bir parti yönetiminin sergilendiği AKP'de ilk neşter Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından vuruldu.
'Devlete sızan belli' CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin laik niteliğe kavuşturulmasının 77. yıldönümü dolayısıyla 'Laikliği İzleme Komisyonu' kurdu. Komisyon üyeleriyle dün bir araya gelen...
'Soykırım'da bir garip üslup Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Yusuf Halaçoğlu, Almanların "Gaz odasını ilk Türklerden öğrendik" iddialarının doğru olmadığını, Türklerde giysi..
Trabzon'da gerilim yüksek Trabzon Valisi, halkın tahriklere kapılmamasını istedi. TAYAD'lılar bugün otobüslerle kente gitme hazırlığında. AKP: "Zaaf yok, provokasyon var."
AKP: Provokasyon var Trabzon'daki olaylar dolayısıyla muhalefetin eleştirilerine hedef olan AKP, 'provokasyon' olduğunu savundu. AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, "Yönetim zafiyet..
Üniversitede çatışma DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 200 aydının imzaladığı ırkçı tırmanış uyarısını 'gereksiz' bulduğunu açıklarken, "Millet gölge edilmese başka bir ihsan istemiyor&..
YÖK Başkanı: Şiddet yanlış YÖK Başkanı Prof. Erdoğan Teziç, Mersin ve Trabzon'da yaşanan olayları değerlendirirken, "Şiddete yönelinmemeli" dedi. Hatay Mustafa Kemal Ünivers..
DİSK: 1 Mayıs gergin olmaz 1 Mayıs Tertip Komitesi, İşçi Bayramı kutlamaları sırasında gerginlik beklemediğini açıklarken, güvenlik güçlerinden de sağduyulu olmalarını istedi.
Unakıtan'a ağır suçlama Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Teftiş Kurulu'nca, teşekkül halinde hayali ihracat, toplu kaçakçılık ve evrakta sahtecilik yapmakla suçla..
Eğitimden kısmak olmaz Üniversitelerarası Kurul ve Rektörler Komitesi dün Mustafa Kemal Üniversitesi'nde toplandı.
12 Eylül hatırası dava 12 Eylül döneminde başlayan ve Yargıtay aşamasında önemli dosyaların kaybolduğunun ortaya çıkması üzerine bozulan 1243 sanıklı Dev-Sol ana davasının ilk duruşması dün y..
Ülkücüler çatıştı Konya Ülkü Ocakları'nda çıkan kavgada bir kişi tabancayla yaralandı. Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nden bir heyet, dün Konya Ülkü Ocakları Şubesi'ne gelerek, sekiz ay önce gör..
İki saldırgan Irak'ta 15-20 Kasım 2003 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen intihar saldırılarıyla ilgili davanın iki firari sanığının Irak'taki Ebu Garib cezaevinde tutuklu olduğu ortay..
MEB'in eş durumundan tayini kaldırmasına tepki Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), öğretmenlerin eş durumundan tayinine son veren yasa taslağı tepki yarattı. Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin D..
Yumurtadaki zehir Üç sıcak nokta Çevre örgütleri Greenpeace ve Bumerang, İzmit'te, köy tavuklarının yumurtalarında, AB ve Dünya Sağlık Örgütü limitlerinin çok üstünde dioksin ve heksaklorabe..
Reçeteler çok kısa olacak SSK'nın 2005 İlaç Listesi ve Uygulama Talimatı Resmi Gazete'de yayımlandı. Talimat hasta ve yakınlarına şunları getiriyor...
Organlarıyla iki kişiye hayat verdi Trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen dokuz yaşındaki Mehmet Kınık'ın bağışlanan organları iki kişiye hayat verdi. Antalya'da geçen cumartesi meyda..
Marmaray durdu balıkçılar sevinçli Marmaray Projesi'deki denizdeki zemin çalışmalarının bir süre ertelenmesi balıkçıları sevindirdi. İstanbul'un iki yakasını denizin altından birleştirecek 'M..
Kale direği can aldı Çarşamba'da futbol oynarken kale direğinin başına düşmesi sonucu hayatını kaybeden 12 yaşındaki Musa Kaya, dün toprağa verildi. Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu 6. sınıf ..
Adliye için arsa takası İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Şişli'deki bir arsası ile Hazine'ye ait Bayrampaşa Cezaevi'nin arsası, Büyük İstanbul Adliyesi yapılmak üzere takas edildi.
Yol kavgası cinayetle bitti O3 Otoyolu Hadımköy Mevkii'nde bir TIR sürücüsü, yol kavgası yüzünden tartıştığı sürücüyü bıçakla yaraladı. Öfkeli sürücü kaçmasına engel olmaya çalışan 70 yaşında..
'İliğin Rumu, Yunanı yok' Lösemi hastası Emine Özan'a, Kıbrıs Rum Yönetimi'nden yardım eli uzandı. Özan'a, Kıbrıs Rum Kesimi'nde bulunan iliğin yüzde 95 oranında uygun olduğu ve...
Akdağ, hasta şikâyeti topladı Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastaların sorunlarını dinledi. SSK'dan devredilen Dışkapı Hastanesi Etlik Polikliniği'nde dün incelemelerde bulunan Akdağ'ın etrafı h..
Türkiye bağışta 26'ncı Türkiye, tsunami mağdurlarına yardım gönderen ülkeler arasında 26. oldu. Felaket sonrası Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde başlatılan k..
Yeniden altına hücum Dünya ölçeğinde artan altın fiyatları Amerika'da yeni bir 'altına hücum' dönemi başlattı. Pek çok ABD ve Kanada şirketi eski altın madeni bölgelerine ilgi gösterirken, al..
Bir film: Aşk ne demekse Britanya'da ITV1 adlı televizyon kanalı Prens Charles ve yeni eşi Camilla Parker'ın aşkını anlatacak bir belgesel film hazırlıyor. 'Aşk ne demekse' adıyla çekilecek o..
'Yabancı Damat' mutluluğu Alman Kei Poll Rodolf Romaike ile Türk kızı Gamze Avcı'nın aşkı, Kanal D'deki 'Yabancı Damat' dizisinden etkilenen ailelerin bu ilişkiye izin vermesiyle evliliğe dön..
Mayo çekimine tarihi fon: Mardin Mardin'in tarihi taş binaları, Elele dergisinin moda çekimine ev sahipliği yaptı. Mayo çekimleri tarihi dokusuyla ünlü kentin çarşısı, dar sokakları ve Dara..
Bir kilo kaç milyar? Şişman Amerikalılar zayıflamak için sadece geçen yıl 46 milyar dolar (yaklaşık 62 milyar YTL) harcarken, verilen kilolar da bir bir geri alınmış.
Laponya kazlarına yol öğretiyorlar Laponya kazlarına 'ultra hafif uçak'la (ULM) yeni göç güzergâhı öğretiliyor. Laponya'da üreyen kazlar, her yıl ağustos-ekim aylarında Karadeniz kıyılarına ..
Baharı beklerken karakış geldi ABD'nin Colorado eyaleti, çiçek açan ağaçlarıyla baharı karşılamaya hazırlanırken yeniden karakışa döndü.
Tom'un aşkı bir başka... Nicole Kidman, beş yıl önce boşandığı aktör Tom Cruise'dan sonra aradığı aşkı bulamamış. Ünlü oyuncu "Keşke, yeniden ruh ikizimi bulabilseydim.
Kemiklere bol soğan! Kemik erimesinin en etkin ilacı soğanmış. 'The Journal of Agriculture and Food Chemistry' isimli dergide yer alan bir araştırmada, deneyler, beyaz kuru soğandaki...
Caroline'in eşi daha iyi Monaco Prensesi Caroline'in eşi Hannover Prensi Ernst-August'un hâlâ yoğun bakımda olduğu, ancak iyiye gittiği duyuruldu.
On Numara'ya beş ortak On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen beş kişi 21 bin 318 YTL 20'şer YKr ikramiye kazandı.
SSK'lıya 5 günlük ilaç yazılabilecek Resmi Gazete'de yayımlanan talimata göre, ayaktan tedavilerde, reçetelere en fazla 4 kalemi ve 5 günlük tedavi dozunu aşmayacak şekilde ilaç yazılacak.
TOBB kayıtdışında harekete geçiyor TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de kayıtdışının yüzde 50'yi bulduğunu belirterek, yatırım haritasının oluşturulması gerektiğini kaydetti.
TEKEL'de vergiye çözüm aranıyor İkinci kez iptal edilen TEKEL Sigara ihalesinde vergi sorununa çözüm için ÖİB yetkilileri, Maliye Bakanı Unakıtan'la görüşme yapacak. ÖTV'de düzenlemenin yapıl..
Çocuklar ! Brio Toys ile Çuf Çuflayalım mı? TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
'Fransız'ın önyargısı turizmle kırılabilir' Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Paul Poudade, Türkiye'nin, AB konusunda kendi kaderini elinde tuttuğunu söyledi. Poudade, Kadın Girişimciler Derneği ..
'İstanbul'un imajı Laleli'yi geçemedi' Rusya'dan Türkiye'ye en çok turist getiren seyahat acentaları arasında yer alan Odeon Tourism International (OTİ) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, İ..
Finans Enstitüsü'nden, şirket yönetişiminde reform çağrısı Uluslararası Finans Enstitüsü'nün raporunda, Türkiye'de şirket yönetişiminin iyileşmesi için SPK İlkeleri'nin bağlayıcı olması gerek..
Dokunulmazlığının kaldırılması istendi CHP, müfettiş raporunda hakkında 'teşekkül halinde kaçakçılık' iddiası bulunan Bakan Unakıtan'ın dokunulmazlığının kaldırılarak yargı yolunun açılmasını..
Halka arzda nisan bereketi yaşanıyor Nisanın ilk haftasında yapılan üç şirketin halka arzına yoğun talep gelirken, şirketlerin arzlardan yaklaşık 500 milyon dolarlık gelir elde etmesi bekleni..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10