12 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

12 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Paramızı nereye yatıralım? (3) 17 Aralık AB zirvesi ile adeta şahlanan İMKB, 2005'e de hızlı başladı. Rekor üstüne rekor kırarak 28 Şubat'ta tarihi zirvesi olan 28.396 puana ulaşan İMKB...
Memurların maaş sistemi değişiyor Memurların maaş sistemi sil baştan değiştiriliyor. Kademe ve derece kalkıyor, yerine basamak geliyor.
AB gelişmelerden kaygılı Türkiye'de son bir ayda meydana gelen olaylardan ve hükümetin bu olaylar karşısındaki tavrından ve açıklamaları Avrupa Birliği'nde kaygı yarattı.
Ege için güvenlik önlemleri Yunanistan Dışişleri Bakanı Molivyatis'in Ankara ziyaretinde Ege sorununun çözümüne yönelik önemli bir adım atıldı. Ege'deki karşılıklı hava sahası ihlallerinin ön..
Hazine yardımını engelleyen yasaya veto Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ANAP ve SHP'ye Hazine yardımını engelleyen yasayı veto etti. Yasa, partilere devlet yardımını yeniden düzenliyordu.
Muhabere hattı kurulacak Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye ile Yunanistan arasındaki güven artırıcı önlemlere ek olarak 3 önlem üzerinde daha mutabakat sağlandığın..
Çakıcı'nın tutukluk hali devam ediyor Çıkar amaçlı suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı'nın, "borsa danışmanı Adil Öngen'e yönelik silahlı saldırıya azmettirdiği" iddiasıyla yargılanmasına deva..
Mofaz: Hizbullah'ın uçağını düşürmeliydik İsrail Savunma Bakanı Şaul Mofaz, Hizbullah örgütünün dün ülkenin kuzeyine gönderdiği insansız casus uçağını düşüremediklerine üzüldüğünü söyledi. Mo..
Merkez Bankası: Yüksek reel faizlere dikkat Merkez Bankası Genel Kurulu'nda dağıtılan ''2004 Yılı Raporu''nda, iç ekonomideki gelişmelere değinilirken, 2004 Aralık ayında faizlerin geldiği no..
Moghadam görevi devretti Türkiye ile Uluslararası Para Fonu (IMF) arasında yeni stand-by anlaşması için görüşmeleri sonuçlandıran IMF heyet başkanı Rıza Moghadam, bu ziyaretiyle Türkiye Masas..
2007'den sonra yeni düzenlemeye ihtiyaç görülmüyor Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF ile gerçekleştirilen yeni programın, Türkiye için IMF fonlarından ve kredi kullanımından çıkış programı olduğ..
Terör mücadelesinde yanlız hissetik Başbakan Erdoğan, Norveç'te, Nobel Enstitüsü'nde konuştu: 'Hiçbir semavi din, insanı öldürmeye müsaade etmez. Yani teröre müsaade etmez. Ne İslam, Ne hıris..
Siyasi Partiler Kanunu'na veto Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5325 sayılı ''Siyasi Partiler Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun''u bir kez daha görüşülmesi için TBMM'ye iade etti..
Intel'in 'çift çekirdekli'si Nisan'da Intel, AMD'nin atağına karşılık verdi. Intel, ilk çift çekirdekli işlemcisini Nisan ayı sonuna kadar çıkaracağını duyurdu.
IBM'in 'arıza bildiren' otomobilleri IBM'in geliştirdiği yeni bir teknoloji otomobillerin arızalarını kendi kendilerine tespit edebilmelerini sağlıyor.
Rusya ve Fransa Kourou için anlaştı Rusya ve Fransa, Soyuz'ların Güney Amerika'daki Fransız üssünden uzaya fırlatılması için 448 milyon dolarlık anlaşmayı hayata geçiriyor.
Rumsfeld'den Irak'ın yeni liderlerine uyarı ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, yeni Irak yönetiminden, hükümeti oluşturmada yavaş davranmamalarını istedi.
Haberin Devamı>>> İstanbul'da bir TIR şoförü, yol verme kavgasında bir sürücüyü bıçakladı, sonra TIR'ına binip 70 yaşındaki adamı ezerek öldürdü'Kadınlara model olduk'
Button: Pistin mimarisinde Türk çizgilerini görmek hoşuma gitti Formula 1 takımlarından BAR-Honda'nın İngiliz pilotu Jenson Button, bu sezon Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 14. ayağına 21 Ağu..
Kardak'ta ihlal iddiası Atina, bir Türk Sahil Koruma botunun Kardak kayalıkları çevresinde Yunan karasularını ihlal ettiğini iddia etti. . Atina Haber Ajansı (ANA), ''basın bilgilerine'' daya..
Pelin Esmer'in 'Oyun'una gelin Toroslar'daki 9 kadının Oyun'u yönetmen Pelin Esmer'in gözünden beyazperdeye yansıdı. Film, bu yılın en heyecan verici çalışmaları arasında yer alıyor.
MB yapısal reformlara 'devam' dedi MB Başkanı Serdengeçti, ekonomik göstergelerdeki iyileşmenin sürmesi için yapısal reformlara ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti. Serdengeçti, cari açığı..
Haberin Devamı>>> ABD Başkanı, Teksas'taki çiftliğinde görüştüğü İsrail Başbakanı'ndan Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimini genişletmemesini istediSaddam'ın hayatı için pazarlık iddiası
BDDK: 2004 yılı tüketici kredileri yılı oldu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Tevfik Bilgin, dünyada bankacılık sektöründe son 20 yılda büyük çaplı bir değişim süreci yaşandığ..
'2005'te büyüme % 5' Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Türkiye ekonomisinde üç yıldır ardı ardına yüksek büyüme oranlarının görüldüğünü, 2001 yılına göre reel büyümenin yüzde 25.5 o..
ABD'de ticaret açığı rekor kırdı ABD'nin kronik sorunu olan dış ticaret açığı, Şubat ayında beklenenin üzerinde büyüyerek 61 milyar dolarla yeni bir rekor kırdı.
İstanbul gayrimenkul için en iyi kent Kar amacı gütmeyen eğitim ve araştırma kuruluşu Urban Land Institute (ULI) ile PricewaterhouseCoopers'un (PWC) yaptığı araştırmada, İstanbul, dünya metro..
Arçelik üretimde Avrupa beşincisi Kuruluşunun 50. yılında Avrupa'nın en büyük 5. beyaz eşya üreticisi konumuna gelen Arçelik, geçen yıl yüzde 29 büyüyerek, 2.7 milyar euro ciro sağladı.
BRÜKSEL GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ SADECE 225 EURO e-kolaytatil'e bakmadan uçak bileti almayın ! Ucuz bilet almanın en kolay yolu..
"Fırat Delibaş çetesi" davasında 8 tahliye Fırat Delibaş'ın elebaşılığını yaptığı çıkar amaçlı suç örgütünün üyesi oldukları iddiasıyla 35 sanığın yargılandığı davada, tutuklu olan 17 sanıkta..
Küresel ısınma nanobakterileri tetikler Bulutlarda saklanan ve damar tıkanıklığı, böbrek taşı gibi hastalıklara neden olan nanobakteriler, küresel ısınmayla daha uzun ömürlü olacak. Uzmanlar ..
KFC protestocuları Türkiye'de Ünlü fast food zinciri Kentucky Fried Chicken’a karşı, tavukları işkence yaparak öldürdüğü gerekçesiyle dünya çapında protesto kampanyası yürüten hayvan hakları ..
Alo SABAH İstanbul Eminönü'nde karşıdan karşıya geçmek isteyenler, 15-20 metre yürüyüp, alt geçitten geçmemek için demir parmaklıkları kesiyorlar. Daha öncee onarılan bu parmaklıklar yine kes..
Dikkat! İstanbul'da bu yollar onarımda Fatih: Vatan Caddesi'nde tretuar onarımı, Mürselpaşa ve Abdulezelpaşa caddelerinde ise ızgara temizliği yapılıyor. K.Çekmece: Atatürk Caddesi'nde asfalt..
On Numara Kazananlar 4 27 9 28 10 29 11 30 18 31 20 32 50 35 77 36 53 38 67 41 75 46. 5 kişiye 21'er bin YTL On Numara Oyunu'nda 10 bilen 5 kişi 21 bin 318'er YTL kazandı. 9 bilen 136 kişi 65..
40 günlük Barış'a polisler sahip çıktı Beşiktaş Dünya Barış Parkı'nda dün öğle saatlerinde yürüyüşe çıkan Ayşe Birinci isimli vatandaş, çalıların arasında bir bebeğin ağladığını duydu. Çalıla..
Kadıköy'de zemin sağlam binalar çürük İstanbul'da olması beklenen deprem için araştırmalarını sürdüren Kadıköy Belediyesi ilçede bugüne kadar toplam 450 binadan kolon örneği alarak inceledi v..
Hocalara ücretsiz tedavi faturası İÜ Tıp Fakültesi'nde Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nce yapılan incelemelerde, ücretsiz ve indirimli bakılan hastalar nedeniyle döner sermayenin ..
Kartallı öğrencilerden kent turu Kartal Belediyesi tarafından başlatılan "Yaşadığımız Kenti Tanıyalım" etkinliği çerçevesinde ilçedeki okullarda öğrenim gören öğrenciler, tarihi ve turistik y..
Türkan Sabancı Umre'ye gitti Suudi Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla dün Medine'ye giden Türkan Sabancı, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda umre ziyaretiyle ilgili olarak sorulan sorulara ce..
Kolunu kırıp parasını çaldılar Manisa'da iki kapkaççı lise öğrencisi kızın kolunu kırdı. Saldırganları polis yakaladı. Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir lise öğrencisi, madde bağımlıları tara..
'Kalp' kadının katili! Türk Kalp Vakfı'nca bu yıl 17'ncisi organize edilen Kalp Haftası başlarken, araştırmalar gelecek yıllarda kalp ve damar hastalıklarının insanlığı önemli ölçüde tehdit e..
Zehirli kimyasal atık yumurtaya da sızdı Çevre örgütleri İzmit'teki iki köyden örnek aldığı yumurtalarda zehirli kimyasal madde bulunduğunu açıkladı. Sağlığı tehdit eden bu duruma, çevredeki ..
Rum Sağlık Bakanı: Para şartı koşmadık Rum Sağlık Bakanı Gavrilides lösemi hastası Emine Ozan'ın tedavisiyle ilgili resmi bir talep olmadığını söyledi. Rum Sağlık Bakanı Andreas Gavrilides, K..
TIR dingili araca girdi Sakarya'nın Sapanca ilçesi yakınlarında TEM otoyolunda meydana gelen kazada seyir halindeki bir TIR dorsesinden kopan tekerlek arkadan gelen otomobilin camından içeri ..
SSK'lıya tüp bebek haram SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur'un sigorta kapsamına aldığı tüp bebek yöntemine karşı direncini sürdürüyor. Maliye Bakanlığı kısırlığı 'tedavisi zorunlu hastalık' olar..
Türk doktorun başarısı Prof. Kutluk Oktay'ın geliştirdiği yöntem meme kanserine yakalanan kadınların da çocuk sahibi olmalarının önünü açıyor. Dünyada ilk kez yumurta nakli gerçekleştirerek, ..
Kılıcı bırakıp çantaya sarıldı Beğeniyle izlenen 'Kill Bill'de bir kiralık katili canlandıran Uma Thurman, dünyanın en ünlü markalarından Louis Vuitton için modellik yaptı. 35 yaşındaki seksi..
TIR'cı dehşet saçtı 4 araçlık konvoyla TIR arasında başlayan yol kavgası faciayla sonuçlandı. Bir kişiyi bıçaklayıp kaçmak isteyen TIR şoförü, 70 yaşındaki Yakup Yılmaz'ı ezdi. TEM Otoyolu Ça..
Yediz ısrarı yanlış 10. Ulusal Perinatoloji Kongresi'ne katılan uzmanlar hemfikir: "Yedizlerin hepsini doğurmak felaket olur" . 10'uncu Ulusal Perinatoloji Kongresi'ne yedizlerin tartışması d..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10