11 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli'de Konuşuyor

11 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ha bu iş, purada piter... Zeminden pek emin değilim ama hava ziyadesiylemüsaitti futbola. En azından seyir zevki açısından... Lakin tribünler bu maçın davetkârlığına pek itibar etmedi dün akş..
Tekel'de bilanço gölgesi Yüksek Denetleme Kurulu raporu: 394 trilyon TL'ye satılan Tekel Alkollü İçkiler İşletmesi'ne 248.2 trilyon lira aktarıldı.
'İyi gidişi sürekli kılmak gerek' IMF Başkanvekili Anne Krueger, Türkiye'nin son dönemde gerçekleştirdiği etkili reformlarla önemli bir başarı yakaladığına dikkat çekti ancak, iç ve dış borçl..
Stand-by'da karar haftası Hükümetin, 14 Aralık'ta IMF ile ön mutabakat sağladığı yeni üç yıllık stand-by'ın koşulları bu hafta tamamlanıyor. Edinilen bilgiye göre, niyet mektubunun güncelleşt..
Denetleme Kurulu: Yasa ihlal ediliyor Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu, yapılan özelleştirme ihalelerinin neredeyse tümünde borç ertelemesi yapıldığını saptadı.
'Dünya'dan AB desteği Dünya Bankası'nın, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik sürecinde bazı stratejiler geliştirmek ve kaynaklarını bu önceliklere göre yöneltmek isteğini ekonomi yö..
Arsaya yatırım artık daha cazip olacak Emlak uzmanlarına göre, olumlu gelişmeler sürdüğü sürece Türkiye'de ve özellikle İstanbul'da arsanın geleceği çok parlak. Doğru zamanda doğru yerde alın..
Türkiye yabancıya ucuz Türkiye, 30 OECD ülkesi içinde Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ve Meksika'nın ardından Macaristan'la birlikte en ucuz beşinci ülke oldu.
Koç daha fazla Rus turist istiyor Rus turistlere yönelik yaptığı açıklamalarla tepki toplayan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Rusların gönlünü aldı.
Üretim fazlası süt için öneri Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), üretim fazlası sütün sadece okullara değil, düşkünler evi, yetimhane ve çocuk esirgeme kurumu gibi bazı kamu kurum ve kuru..
İhracatta sanayi ağırlığı Son 15 yılda dış ticaretin kompozisyonunda önemli değişiklikler yaşanırken, sermaye malları ihracatında artış, ara malı ihracatında düşme eğilimi olduğu belirtild..
Her zevke, her keseye uygun seçenekler Otomotiv sektöründe bu yıl yüzde 20'lik bir daralma beklenmesine karşın mart ayı satış rakamları itibarıyla 'işlerin yolunda gittiğini' gösteriyor.
Otomotiv devlerinin Türkiye'ye ilgisi İngiltere'de Rover şirketinin iflası İngiliz otomotiv sektörünün geleceğine ilişkin kaygıları artırırken, sektördeki üretim tesislerinin, maliyetlerin da..
DYH gelirini büyüttü Doğan Yayın Holding'in (DYH) konsolide gelirleri, 2004 yılında yüzde 54 büyüyerek 1 milyar 44 milyon dolar oldu. DYH Üst Yöneticisi Mehmet Ali Yalçındağ, "en büyük müttef..
Portre: Celal Talabani ve İbrahim Caferi Saddam Hüseyin'in dehşetengiz diyarından Bush'un harikalar diyarına evrilen Irak'ta geçen hafta gerçekten tuhaf bir şey oldu.
Haftanın fotoğrafı Pakistan ile Hindistan barış yolunda ilerlerken, uğruna birkaç kez savaştıkları Keşmir'de geçen hafta 60 yıl sonra ilk kez otobüs seferleri başlattılar.
İsrail'de gerilim yüksek Futbol oynayan Filistinlilere ateş açılması sonucu üç gencin ölmesinin ardından İsrail yine karıştı. Dün de Gazze'deki Yahudi yerleşimlerinin boşaltılmasına kızan aşı..
'Dinci askerler Şaron'a darbe yapabilir' Batı Şeria'daki işgali derinleştirirken, Gazze Şeridi'nden tek taraflı geri çekilme planını yazın uygulamaya hazırlanan İsrail Başbakanı Ariel Şaron, ..
Kitap krizi durulmuyor Japonya'da tarih kitaplarında 2. Dünya Savaşı'nda komşu ülkeleri işgalini ve uyguladığı mezalimi haklı gösteren ifadeler yer alması karşısında Çin ve Güney Kore gibi ül..
Papa kanseri iyi etmiş Papa 2. Jean Paul'ün 2 Nisan'daki ölümünün ardından aziz ilan edilmesi için kampanya başlatılırken, bu mertebe için gereken 'mucize'ye imza atma özelliğine dair iddiala..
Diplomaside yoğun hafta Türkiye, bu hafta yoğun diplomasi trafiğine sahne olacak. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ABD'nin tepki gösterdiği Suriye ziyaretine çarşamba başlayacak.
Lübnanlılar bu kez el ele Eski başbakan Refik Hariri'nin 14 Şubat'ta bombalı saldırıyla öldürülmesinin ardından tansiyonun düşmediği Lübnan'a dün toplumsal uzlaşma manzaraları hâkimdi.
Roh, ilk kez konuk olacak Avrupa gezisine dün başlayan Güney Kore Devlet Başkanı Roh Moo-Hyun, 5 günlük Almanya ziyaretinin ardından Türkiye'ye gelecek.
'Kasapla görüşmedim' İran yönetiminin, Papa 2. Jean Paul'ün cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi'nin İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav'la tokalaştığı ve Farsça sohbet ettiği haberler..
ABD banka hesabı peşinde ABD yönetimi, terör örgütlerinin finans hareketlerini izlemek için uluslararası hesapları denetleme derdinde.
'Saddam için idam istemem' Irak'ın yeni Devlet Başkanı Celal Talabani, devrik lider Saddam Hüseyin'in idam edilmesine karşı olduğunu söyledi.
Endonezya yine sarsıldı 26 Aralık'ta 9 büyüklüğünde ve iki hafta önce de 8.7 büyüklüğünde iki deprem yaşayan Endonezya dün yine sarsıldı.
Apartheid'cı partiye fesih Güney Afrika'yı 1948'den 1994'e dek yöneten ırkçı 'Yeni Ulusal Parti' (NNP) kendini feshetme kararı aldı. Geçen yılki seçimde yüzde 2'nin altında oy alan partinin p..
AKP'de tartışmalı gençlik kongresi AKP Genel Merkez Gençlik Kongresi'nde tartışmalar yaşandı. Genel Merkez'in bilgisi dışında Gençlik Kolları Başkanlığı'na aday olan bir partili, yönetimin ba..
Bu 'devlet', özellere örnek Adana'nın kenar semtlerinden Fatih Mahallesi'deki devlet okulu, öğrenci, veli ve öğretmenlere özel okullarda bile bulunmayan olanaklar sunuyor.
Samsun Valisi Demir: Basına kısıtlama doğru Samsun Valisi Mustafa Demir, 1 Nisan'da yürürlüğe girmesi gerekirken ertelenen yeni Türk Ceza Yasası'nda...
Anadolu'nun genleri 'evlilik'le bozulmuş Akraba evlilikleri yüzünden genlerimiz bozulmuş. Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Aslıhan Tolun, A..
Gülüzar anne çaresiz... 50 yıl önce teyzesinin oğlu Ahmet Karataş'la evlenen 70 yaşındaki Gülüzar Karataş'ın, dördü hayatta olan beş çocuğu da akraba evliliği yüzünden sakat kaldı.
Okullarda 246 bin bilgisayar Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ilk ve orta eğitim kurumlarında, 2004 yılı sonu itibarıyla 246 bin 251 bilgisayar bulunduğunu açıkladı.
Ateşle dans eden aşk! Şaka değil, Kazablanka'dan çağırmışlardı. İstanbul'un en ünlü gazinosu. Dört üniversiteli genç kurmuştu Olimpikler'i. Jimnastik-akrobasi grubuydu. İstanbul Hukuk Fakülte..
Arınç sözünden dönmedi Arınç, Ege sorununa ilişkin sözleri nedeniyle 'bilip bilmeden' eleştirildiğini belirterek "Diplomaside jest olur" dedi.
Bu cesaret nereden? Trabzon'da dört kişinin linç edilmek istenmesini protesto eden TAYAD'lılar da aynı kaderi paylaştı. Kalabalık bir grubun saldırısına uğrayan TAYAD'lılar canlarını zor kurt..
Emniyet'e ince ince İnsan haklarına vurgu Cumhurbaşkanı Sezer, Polis Teşkilatı'nın 160. kuruluş yıldönümü nedeniyle Emniyet'e mesaj gönderdi. Sezer, mesajında "Polisimizin yurttaşla..
Aydınlardan ırkçı tırmanış uyarısı Geniş yelpaze Çetin Altan, Hikmet Çetinkaya, Müjde Ar, Gürer Aykal, Adalet Ağaoğlu, İbrahim Betil, Gencay Gürsoy'un da aralarında bulunduğu 200 gazeteci, ..
Dink: Avrupa bedel ödemeli Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Avrupa'yı, 1915 tehciri ve ondan önceki yıllarda Türk ve Ermeniler arasında yaşanan felaketlerde oynadığı rolü sorgu..
İki polis kaza kurbanı Türk Polis Teşkilatı'nın 160. kuruluş yıldönümü ve Polis Bayramı kutlamaları için görevli oldukları Marmaris'ten...
Ermenistan'a anlaşalım diyeceğiz Eski Dışişleri Bakanı İlter Türkmen: "Türkiye, Ermenistan'dan Kars Anlaşması'nı tanımasını isteyecek. Tanırsa ticaret başlayacak."
5 bin leyleğimiz var! Türkiye, ilk leylek nüfus sayımını gerçekleştirdi: 4 bin 992 leylek ve 604 leylek yuvası var. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Mustafa Kemal Yalınkılıç, 'baharı..
1248 merdiveni çıkıp indiler Nefes nefese bir yarışma... ABD'nin Empire States binasında gerçekleştirilen merdiven tırmanma yarışı, 'Asansör İstanbul Fuarı' kapsamında Türkiye'de ilk kez Leve..
Hangi taş hangi hastalığa iyidir? Değerli ve yarı değerli taşlar, hastalıkları tedavi edici özellikleriyle bilimsel bir çalışmanın konusu oldu.
AB nüfusu hızla azalıyor Avrupa Birliği istatistik ajansı Eurostat'a göre AB nüfusu 2050 yılına kadar aldığı göçe rağmen düşecek.
Uçurumda 42 saat Uçuruma yuvarlanan otomobilin sürücüsü öldü, araçta sıkışan iki genç ise 42 saat sonra fark edilerek kurtarıldı. Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi'nde özel güvenlik g..
Bahar yağmurları Soğuk kış aylarının ardından gelen sıcak hava dalgası yarından itibaren Marmara ve batı bölgelerinde 2-4 derece azalacak. Sıcaklıklar 20-25 derece olacak. Meteoroloji, yarı..
Bunlar sadece giysi Asimetrik kupları, şiirsel tarzıyla en saygın tasarımcılardan biri olarak kabul edilen Yohji Yamamoto, uzun zamandan beri müzeler tarafından gerçekleştirilmek istenen 'r..
Tüp bebek Timu annelik öğrenecek Dünyanın ilk 'tüp goril'i, kendi bebeğine annelik yapamadı. Dokuz yaşındaki Timu, yeni dünyaya gelen kızına birkaç saat annelik yaptıktan sonra ilgisini yitir..
« » 1 2 3 4 5 6 7