11 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

11 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Heyette 'masa' krizi Cezayir'de 6 milletvekili, 'Masamız protokole uzak' diyerek yemeği terk etti'Türk ulusu asabileşiyor'
Erdoğan son dizeyi neden okumadı? AKP'li gençlere M. Akif Ersoy'dan bir şiir okuyan Başbakan, 'irtica' kelimesinin geçtiği dizeyi okumadıÖzdemir: Ermenileri şaşırtın
Opet'ten Mardin'e 'örnek köy' Opet, 5 yıldır sürdürdüğü "Temiz Tuvalet" kampanyasının başka bir ayağı olan "Örnek Köy" projesini Mardin'de başlattı. Proje kapsamında, Dara Harabeleri'nin bulu..
Başbakan, Favori dosyasını inceliyor Halk Bankası'nın yıllardır ısrarla kredi verdiği, Türkiye'nin ilk ekolojik tesisi Favori için "faaliyetin durdurulması" kararı alındıMerkez sürpriz faiz i..
Doğan Yayın Holding yüzde 54 büyüdü Doğan Yayın Holding, geçen yıl yüzde 54 oranında büyüme sağlayarak konsolide gelirlerini 1.044 milyar dolar seviyesine çıkardıKrueger'den erken iyimserlik ..
Yargı 19'uncu yılında Kanada'da Bizim Tiyatro, 'Yargı' adlı oyununu, 16 Nisan 2005 Cumartesi günü Toronto Isabel Bader Theatre'da sergileyecek.
Başbakan Erdoğan Norveç'te Başbakan Recep Tayip Erdoğan resmi temaslarda bulunmak üzere Norveç'e gitti.
Gelen yabancı 136’ dan 7.435’e çıktı Çokuluslu şirketlerin Türkiye’deki yerleşik işletme sayıları son 8 yılda 55’e, merkezi Türkiye’de olup da, yurt dışında da faaliyet gösteren firma sayısı ..
Örnek Köy ve Yeşil Yol yarattı Opet, ‘Temiz Tuvalet’ kampanyasının başka bir ayağı olan ‘Örnek Köy’ projesini Mardin’de başlattı. Opet, 3 hafta gibi kısa bir sürede Mardin’de hem Örnek Köy he..
Varan otobüslerinde internet bağlantısı 2004 yılında 30 milyon Euroluk yatırımla üç koltuklu Setra 417 Deluxe model otobüsleri filosuna dahil eden Varan Turizm, genişlettiği filosu ile 2005 y..
İngiliz vergi rekortmenine kutlama yağıyor 2004 yılı gelirleri üzerinden ödeyeceği 77.100 YTL Gelir Vergisi ile Didim’in Vergi Rekortmeni olan İngiliz asıllı Clare Walker Tatlıcı’ya kutlama t..
Türkiye Avrupa Birliği’nin gemi inşa üssü oluyor Emek yoğun bir sektör olduğu için AB ülkelerinin gemi inşasını durdurduğunu belirten Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ‘AB ülkelerinden tersan..
75 yaşındayım, artık çalışma hızımı kesiyorum Saffet Ulusoy, ‘Aklımda Kalanlar’ isimli kitabının tanıtımını ve evlilğinin 20’nci yıldönümü kutlamasını TMSF’den aldığı ve Fantasia Hotel Deluxe..
Müttefikimiz büyüme ve düşük enflasyon Doğan Yayın Holding’in (DYH), 2004 yılında konsolide gelirlerinin 1 milyar doları aştığını söyleyen DYH Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, ‘Bu ve bundan sonr..
Krueger’den ‘erken iyimserlik’ uyarısı IMF Başkan Vekili Anne Krueger, Türkiye’nin son dönemde gerçekleştirdiği etkili reformlarla önemli bir başarı yakaladığına dikkat çekti ancak, iç ve dış..
Balıkçının ağlarına otomobil takıldı! İzmir Karşıyaka’da aşırı hız nedeniyle otomobille denizdeki teknelerin üzerine uçan biri kadın iki kişiyi çevredeki balıkçılar kurtardı.
Yaşlı savcılar yasa ezberlemek yerine emekliliğini isteyecek Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde çıkan yasaları takip etmekte zorlanan yaşlı hakim ve savcıların bir bölümü emekli olmayı düşünüyo..
Boğazlıyan Kaymakamı idam edilişinin 86. yılında anıldı Ermeni ayaklanmasının önlenmesi amacıyla çıkarılan ‘tehcir' uygulanmasında hatalı olduğu gerekçesiyle yargılanarak aklanmasına rağmen ..
Fişler çekildi, suçlar takip edilmiyor 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) ve Ceza Muhakemeleri Kanunu’nun, yürürlüğe girmeden bir gün önce ertelenmesi ilginç gelişmelere..
Camilerde artık kitap okuma odası ve bilgisayar olacak Diyanet İşleri Başkanlığı, özellikle gençlerin uyuşturucu, alkol ve kumar gibi zararlı alışkanlıklardan korunması amacı ile ailelerle i..
Temsilcimiz Ali Çelik toprağa verildi Kilis’te yapılacak temsilciler toplantısına giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve önceki sabah saatlerinde vefat eden Kahramanmaraş temsi..
Türkiye semalarında 5 bin leylek uçuyor Çevre ve Orman Bakanlığı, Türkiye’deki leylekleri tek tek sayarak koruma altına aldı. İki yılda tamamlanan ‘Leylek Araştırma Projesi’ne göre Türkiye se..
Ağar: İstihdam üretmeyen büyüme sadece Türkiye’de DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ekonomideki ‘gerçek’ büyümenin yüzde 2,2 civarında olduğunu ve daha çok ithalata dayandığını iddia etti. Parti..
Meclis, soykırımı iddiası konusunda strateji belirliyor Türkiye aleyhinde bir kampanyaya dönüşen iddiaya karşı yürütülecek eylem planı konusunda çarşamba günü genel görüşme yapılacak. Birleşi..
Erdoğan’dan AKP’li gençlere ilk ders: Siyaset zaaf kabul etmez Partili gençlere seslenen Başbakan Tayyip Erdoğan, siyaset kurumunun hiçbir alanda zaaf kabul etmediğini söyledi.
AB, ölülerin yakıldığı özel fırın istiyor Avrupa Birliği’ne üyelik müzakereleri için hazırlanan Türkiye’den ilginç konularda düzenleme talep ediliyor. Bu alanlardan biri de cenaze işleri.
Bugünkü aklım olsa parti kurmazdım 28 Şubat sürecinin önemli isimlerinden emekli Tümgeneral Osman Özbek, Zaman’a ilginç açıklamalarda bulundu. Ordudan ayrıldıktan sonra siyasete giren..
Talabani, Saddam’ın idamına karşı çıkıyor Irak’ın yeni devlet başkanı Kürt lider Celal Talabani, devrik lider Saddam Hüseyin’e idam cezası verilmesi fikrine karşı olduğunu söyledi.
WP: Türklerin çoğu ABD’yi düşman görüyor Amerikan Washington Post gazetesi, ‘pek çok Türk’ün gözünde ABD’nin düşman olduğunu’ ileri sürdü.
Rum tarafı: Müzakere garantisi alırsak taleplerimizi ileteceğiz Kıbrıs Rum Parlamentosu Başkanı Dimitris Hristofyas, ‘Rum tarafının Annan Planı üzerindeki değişiklik taleplerinin, müzakere m..
Gül: Cezayir’den Türk işadamlarına büyük davet var Dışişleri Bakanı Abdullah Gül Cezayir temaslarının ikinci gününde iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarının ekonomik ilişkilerle de güçlendir..
Başbakan Erdoğan, AB’ye iki kere ‘hayır’ diyen ‘Vikingler’ ülkesinde Türkiye’nin AB’den müzakere tarihi almasından sonra dış gezilerinde farklı rotalar izleyen Başbakan Erdoğan’ın yolu bu sef..
‘Ordudaki sağcı Yahudiler darbe yapabilir’ İsrail istihbarat servisi MOSSAD’ın eski başkanı emekli general Danny Yatom, Başbakan Ariel Şaron’un Gazze Şeridi’nden çekilme planının, yönetimi da..
Radikal Yahudiler Ortadoğu’da gerilimi tırmandırıyor Aşırı sağcı Yahudiler, Ortadoğu’da Arafat’ın ölümünden sonra oluşan barış atmosferini tehdit ediyor. Başbakan Ariel Şaron’un Gazze’den çek..
Bilgi hırsızlarının yeni hedefi yayınevleri Son zamanlarda meydana gelen ‘ilginç’ hırsızlık olaylarından yayınevleri de nasibini aldı. Çok sayıda yayınevinin bulunduğu İstanbul Cağaloğlu’nda ..
SSK ilaç bedelleri mayısa ertelendi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın nisanın ilk haftası ödenmesi için talimat verdiği SSK ilaç bedelleri mayıs ayına ertelendi. Beklenmeyen gelişme, 10 Şubat’..
TAYAD’lılar provokasyonda ısrarlı Trabzon’da izinsiz bildiri dağıtırken halkın linç girişiminden son anda kurtarılan 5 kişinin sebep olduğu hassas ortam yatıştırılmaya çalışılırken dün yeni b..
Çevik Kuvvet’in zeybek gösterisi büyüledi İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin Taksim Meydanı'nda sergilediği zeybek gösterisi büyük ilgi gördü. Türk Polis Teşkilatı'nın 3-10 Nisan tari..
Yaş günü kutlamasına acı haber: 2 polis şehit Polis Teşkilatı’nın 160. kuruluş yıldönümü etkinlikleri, ilginç gösterilere sahne oldu. İstanbul’daki törenlerde Yunuslar olarak adlandırılan mot..
Türk polisinin 160. yıl coşkusu Türk Polis Teşkilatı’nın 160. kuruluş yıldönümü töreninde konuşan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, "Amacımız, personel sayısı 200 bini bulan emniyet teşkilatım..
Devletin zirvesinden polise mesaj Kapkaç olaylarındaki artışın ardından Mersin ve Trabzon’da yaşanan provokatif eylemler sebebiyle zor bir dönem geçiren Emniyet Teşkilatı 160 yılı geride bıra..
Türkiye Kupası Fenerbahçe’nin Diyarbakır'da 3 günden bu yana devam eden Bayanlar Türkiye Kupası'nın sahibi F.Bahçe oldu.
Potanın lideri Efes Beşiktaş’ı zor geçti Türkiye Basketbol Ligi'nde lider Efes, Beşiktaş'ı 81-78 yenerek zirvedeki yerini korudu. Efes, 6. dakikayı 10-4 önde geçerken, Maher ile Tolga'nın de..
27 gol atan Yolsporlular rakiplerinden özür diledi Kastamonu'da 16 Yaşaltı (B) Gençler Futbol Ligi'nde, ilk devrede 25-0 yendikleri Seydilerspor'u "fazla atmayız" diye maça çıkmaya ikna eden ..
Ege Rallisi’ni Nejat Avcı birinci tamamladı Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı olan Ege Rallisi'ni Ford Ralli Sport takımından Nejat Avcı yeni otomobili Ford Focus WRC ile ilk birinciliğ..
Yamaç paraşütçüleri Yazıcıoğlu için uçtu Erzincan’da ikincisi düzenlenen Vali Recep Yazıcıoğlu Havacılık Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
İspanya derbisinde Real Madrid, Barca’yı devirdi İspanya Ligi’nde dün oynanan haftanın en önemli maçında Real Madrid, ezeli rakibi Barcelona’yı 4-2 yendi.
Şehremini Lisesi potada dünya şampiyonu oldu Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası’nda erkeklerde İstanbul Şehremini Lisesi dünya şampiyonu, bayanlarda ise İstanbul Oğuz Kaan Koleji dünya ikinc..
Mehmet Okur atıldı Utah Jazz kaybetti NBA takımlarından Utah Jazz’da forma giyen temsilcimiz Mehmet Okur, Dallas Mavericks’e deplasmanda 88-81 yenildikleri maçta oyundan atıldı.
Kocaelispor, Bursa engelini aşamadı İkinci Lig A Kategorisi’nde Süper Lig hesapları yapan iki Marmara ekibin mücadalesinde Bursaspor ile Kocaelispor 2-2 berabere kaldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7