10 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

10 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sevabına kefaret ödeyenleri yazıyor İslam, insan için dünyayı, ölünce gerçekliğe uyanacağı rüya âlemi olarak yorumluyor. Bu mantıktan yola çıkan sosyolog-yazar Fatma Karabıyık Barbarosoğlu, r..
Dikkat! Tişörtünüz size ‘giydiriyor’ Yaz kapıya dayandı. T-shirtler raflara yerini almaya başladı. Ancak t-shirtlerdeki yazıların ne anlama geldiğini -çoğu zaman- alanlar da satanlar da bilmi..
Provokasyan bize gelmezse biz provokasyona gideriz! Her ne kadar, daha önce gördüğümüz filmleri tekrar tekrar seyretme gibi bir huyumuz olsa da, millete büyük acılar çektiren, maddi ve manev..
Kanser kader değildir Sağlık Bakanlığı himayesinde düzenlenen uluslararası katılımlı ulusal kanser haftası 4 Nisan’da bilimsel toplantılarla başladı. Uluslararası katılımcı örgütlerden "The ..
Papa, Fatih’e Hıristiyan olmayı teklif etmişti Türk aydınının şanındandır, masasına servis yapılan bilgileri zinhar sorgulamaz. Mesela Sabahattin Eyuboğlu, Fatih Sultan Mehmed’in, Papa II. Pi..
Garson; ortaya bir karışık... - Biz bu devleti, bu vatanı sokakta bulmadık arkadaşlar; bu aziz yurdumuz süpermarketlerin hediye çekilişi kampanyasından filan da çıkmış değildir. Onun için çi..
Hasta adı: Adolf Hitler Teşhis: Narsist Psikopat Tarihin en acımasız diktatörlerinden Adolf Hitler, ‘Kavgam’ isimli eserinin çok satan kitaplar arasına girmesi ve son 12 gününü anlatan ‘Çök..
İstanbul Film Festivali reklamındaki eksiği tamamlıyoruz!: Sohbet, Haluk Amca'dan 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin reklamında, mısırcısından yer göstericisine festivalin görünmeye..
Sakat hayvanlara acil yardım timi Evlerini ve hayatlarını hayvanlarla paylaşan hayvan dostları, onların iyi günü gibi kötü gününde de yanında olunması gerektiği mesajını veriyor; insanlarla, ..
Atların mekanında HAT'lar dolu dizgin Yıldız Sarayı bahçesindeki Ferhan Ahırlarının iki binası, artık Tezyini Sanatlar Merkezi. Geleneksel süsleme sanatlarının, en iyi hocalardan usta-çırak i..
‘Medyatava’da omlet değil, kulis pişiyor "Medyatava yazmıyorsa doğru değildir" şeklindeki sloganıyla yayın yapan www.medyatava.com sitesini her gün binlerce medya mensubu takip ediyor. Bugüne..
Eşiklere basarsan şayet... Dört bir yanı sinsice kaplayan buhar perdesinin içinde ayağım kaymadan ilerlemeyi başararak en nihayetinde kapının yanında alıyorum soluğu. Ama kapı ağır ve demirde..
Yazanı da şikâyetçi okuyanı da... Sade vatandaşı ilaç kullanırken bilgilendirmek için kutu içlerine yerleştirilen prospektüsler adeta sonu görünmez bir labirent gibi. Bir yığın tıbbi terimi ..
Manevî sularda kimyevî araştırmalar Su, başlı başına azizdir. Bir de ‘zemzem’ gibi özel bir su olursa, azizliği kat kat artar. Müslümanlar için kutsal olan zemzem kuyusunun yaklaşık 4 bin yıl..
Yaşadıkları ölünce anlaşıldı Nice aile, ölen yakınlarının cesedine ulaşamaz. Nice ceset de yakınlarından habersiz yapılan dinî törenlerden sonra sessizce toprağa verilir. Göz alabildiğince uz..
Satıldık ey halkım bizi unutma Abdi İpekçi, 7 Aralık 1970 tarihinde Milliyet gazetesindeki köşesinde yedi kez "Artık yetmez mi?" diyerek sitem ediyor ve sağ-sol çatışmalarında ölen gençler iç..
Turizm Bakanı Rusları övdü Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, “Biz Türkler ve siz Ruslar, sabırla büyüttüğümüz sevgiyi ve barışı inşallah turizmle taçlandıracağız” dedi.
« 1 2 3 4 5 6 7 8