10 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

10 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rüşvet alırken yakalanan tapu müdürü tutuklandı Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, bir çiftçiden rüşvet alırken suçüstü yakalanan İlçe Tapu Müdürü Güngör U., tutuklandı.
Kapkaç saldırısına uğrayan öğretmen yaralandı İzmir’in Bornova ilçesinde bir resim öğretmeni, çantasını almak isteyen kapkaççıların saldırısına uğradı. Kapkaççılara direnmek isteyince yere dü..
TSK, dört milyon kişiye sağlık taraması yaptı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nin Türkiye genelinde 9 yıldır sürdürdüğü Toplumsal Gelişime Destek Faaliyetleri kapsamında, binlerce köye hizmet g..
Van’da DEHAP’ın yaptığı izinsiz gösteride 15 kişi gözaltına alındı Van'da 200 kişilik grup DEHAP il binası önünde izinsiz gösteri yaptı. Bölücü terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan lehine s..
TAYAD eylemcisinin dayısı: Yeğenimin yaptığı bizi kahretti Trabzon’da izinsiz bildiri dağıtırken vatandaşlar tarafından tepki gösterilen ve linç edilmekten polislerin kurtardığı Nurgül Acar’ı..
Çukurova ve Sabah grubu Basın Konseyi’nden çekilme kararı aldı Çukurova ve Sabah grubu Basın Konseyi'nden ayrıldığını duyurdu. Sabah Gazetesi ile birlikte Show TV, Akşam, Sky Türk ve Güneş Ga..
4,5 dolarlık bir mayının temizlenmesi için bin 500 dolar fiyat teklif edildi Suriye ile ilişkilerin yumuşaması üzerine sınır bölgelerindeki mayınlı arazileri temizleme çalışmaları başladı.
Eğlenceden dönen üniversiteliler kaza yaptı: 3 ölü Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Çetibeli mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 3 üniversite öğrencisi hayatını kaybetti, 4 kişi de yara..
Çelik, toplantıyı ikinci kez erteletti Gazetemizin Kilis’te yapılacak Adana bölge toplantısına giderken kaza geçiren Ali Çelik’in ölümü, bölge toplantısını bir kez daha iptal ettirdi.
Yoğun bakımdan çıkamayan Ali Çelik, dualarla uğurlandı Kilis’teki bölge toplantısına giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Kahramanmaraş Temsilcimiz Ali Çelik, yaklaşık bir aydır..
Kapkaççı, Sülün Osman’ın yeğeni çıktı Dolmabahçe’de kırmızı ışıkta bekleyen araçların camlarını kırarak çantalarını alan Murat Sülün (25) yakalandı.
Medya kışkırtınca olaylar daha da büyümüştü Gazi Mahallesi'nde önceki gece bir kişinin bıçakla öldürüldüğü, iki kişinin silahla yaralandığı ve bir evin kundaklandığı olay, akıllara 10 yıl önc..
TV kanallları sağduyulu yaklaştı, gerilim önlendi Gazi Mahallesi'nde bir sokak kavgası sonucu gerçekleşen cinayetin büyük bir çatışmaya dönüşmesini sağduyulu davranan televizyon kanalları önl..
‘Örgütlerin oyununa gelmeyeceğiz’ Mersin ve Trabzon’daki olaylarla yükselen tansiyon, İstanbul Gazi Mahallesi’nde de devam ettirilmek istendi.
CHP’liler esnafın sorunlarını dinledi CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem ve milletvekilleri, iki ayrı grup halinde dün Ankara esnafının sorunlarını dinledi.
Sarıgül: Defterimde başarısızlık yazmaz Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’deki mücadelesini sürdüreceğini belirterek, "Benim defterimde asla başarısızlık yazmaz." dedi.
Mehmet Ağar, Kurtlar Vadisi’ne reklam verdi Tanıtım ve propaganda çalışmalarında televizyona yönelen DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ilk reklamı Kurtlar Vadisi’ne verdi.
Meclis’teki ‘İller Koridoru’ sergisinde ‘mükerrer oy’ tartışması yaşanıyor Meclis Başkanlığı, 85. Milli Egemenlik Yılı kutlamaları kapsamında birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştiriyor...
Arınç, polise sahip çıktı: Teşkilatımızı gözden düşürmeyin Meclis Başkanı Bülent Arınç, münferit olaylar bahane edilerek, "polis teşkilatının gözden düşürülmesi"ne karşı çıktı.
Parti açılışında futbol tezahüratı: Ardından yürüyor bunca askerin, Yaşar Hoca sen bizim her şeyimizsin Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, İzmir’de partisinin il ..
Yasa tasarıları Meclis’e gitmeden önce internette görücüye çıkacak Sorun çözme iddiasıyla hazırlanan kanun tasarılarının çoğu, muhatapları tarafından yeterli bulunmuyor.
Avrupa Birliği’ni Türkiye konusunda hazımsızlık’la suçladı Eski Başbakan Mesut Yılmaz, Avrupa Birliği’nin Türkiye konusunda ‘hazım güçlüğü’ çektiğini söyledi.
Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye ihtiyacı var Devlet Bakanı Mehmet Aydın, dini ve demokratik değerleri birlikte savunabilen Türkiye’nin, Avrupa Birliği’ne (AB) önemli katkılar sağlayacağını beli..
İşadamlarıyla pazarlık yapıp okul sözü aldı Trabzonluların düzenlediği Eğitime Destek Gecesi’ne katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, sıkı pazarlıkla Karadenizli hemşehrilerinden çok sayıda okul s..
Eli satırlı gençlik istemiyoruz Başbakan Tayyip Erdoğan, son günlerde artan toplumsal gerginliğe üstü kapalı göndermede bulunarak gençleri uyardı.
Şirketler 2004’ü kârlı kapattı Borsa’da işlem gören şirketlerin büyük bölümü geçen yılı kârla kapattı. Koç Holding, 2004 yılında 508 milyon 496 bin, Petrol Ofisi de 248 milyon 595 bin Yeni Tü..
‘Türkiye, Avrupa Birliği müzakerelerinde halkla ilişkiler desteği almalı’ Avrupa Birliği’ne üyelik için müzakerelere gün sayan Türkiye’ye, Fransa başta olmak üzere çoğu üye devlet halkı soğuk..
Sultanların sofrasını süslüyordu, şimdi dev bir sektör Dondurmanın tarihi çok eskilere dayanıyor. Milat’tan önce 4. yüzyılda Büyük İskender buzlu nektarları bulmasıyla anılıyor.
Güney Koreliler, Maraş dondurması ile serinleyecek Kahramanmaraş’tan çıkarak Türkiye’de aranan bir marka haline gelen Mado Dondurmaları, şimdi de yurtdışı pazarında adından söz ettirmeye başl..
Adnan Menderes Hava Limanı ihalesi onaylandı Havaş-Bayındır ortak girişiminin İzmir Adnan Menderes Hava Limanı Yeni Dış Hatlar Terminali ihalesiyle ilgili sözleşme kararı, Yüksek Planlama Kur..
Vergi denetmenine rüşvetten suçüstü Başkent polisi dün Ankara Defterdarlığı'nda bir vergi denetmenine rüşvet baskını gerçekleştirdi. Vergi mükellefi yapı inşaat malzemesi firması sahibinden 6..
Sahte muayeneli araç, trafiğe çıkamayacak Türkiye, araç muayene işlemlerini Avrupa Birliği ile uyumlu hale getiriyor. Muayene istasyonlarında kurulacak bilgisayar sistemine Emniyet Genel Müdü..
Tekel’e talep gelmemesi özelleştirmeyi engellemez Devlet Bakanı Ali Babacan, Tekel ihalesinin iptal edilmesinin, özelleştirme çabaları ve programında bir değişikliğe yol açmayacağını söyledi...
Telekom sektöründen önce ABD ve İngiltere çekildi Dünyada telekom özelleştirmeleri, 1984 yılında ABD'li telekom devi AT&T tekelinin yıkılması ile başladı.
Türkiye'de özelleştirme yılan hikâyesine döndü Türk Telekom'un temelleri 1840 yılında Postahane-i Amirane adıyla Sultan Abdülmecit tarafından atıldı.
Telekom’daki 55 bin personelin yarısının fazla olduğu ortaya çıktı 12 yıldır özelleştirilemeyen Telekom, 26 bin fazla personeline çare arıyor. Şirketin mayıs ayındaki özelleştirme öncesi değe..
FB Futbol Okulu Bandırma Sorumlusu görevden alındı AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in adını kullanarak vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Fenerba..
Engelli milli sporcu Nihat Demir: Boston’dan altın ile döneceğim Engelli milli sporcu Nihat Demir, 18 Nisan’da ABD’de yapılacak olan Uluslararası Boston Maratonu’ndan altın madalya ile dönmek..
Bursa’nın ilk çocuk olimpiyatı Yıldırım’daki etkinlikle başladı Bursa'nın Merkez Yıldırım Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırladığı 1. Çocuk Olimpiyatı değişik etkin..
Tekirdağ Belediyesi aylık gazete çıkardı Tekirdağ Belediyesi, birinci yılının sonunda belediyenin çalışmalarını anlatacağı ‘Belediye Haber’ isimli aylık gazete çıkardı.
Edirne’de ‘şartlı transfer’ adı altında para dağıtılacak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Proje Koordinasyon Birimi tarafından, hükümet ile Dünya Bankası arasında imzalanarak y..
Nüfus cüzdanına göre 1042 yaşında Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde çaycılık yapan Kamil Denizli (42) nüfus cüzdanına göre tam 1042 yaşında.
Bankadan para çekenleri soyan şebeke, Gürcü çıktı Bursa’da, bankadan para çeken vatandaşların araç lastiklerini patlatarak paralarını çaldıkları belirlenen Gürcistan uyruklu 4 kişi, nefes kes..
Bursa’da ambulans taşıma ücretleri yeniden belirlendi Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Ambulans Ücretleri Tespit Komisyonu kararı doğrultusunda 31 Mart’tan geçerli olmak üzere uygulanan özel ambul..
Kutlu Doğum Haftası sebebiyle mektup ve şiir yarışması Tavşanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD), 20-27 Nisan tarihleri arasında kutlanacak Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla "Hazreti P..
Mimarlar, Kütahya’nın tarihî binalarını restore edecek Tarihi yapılar bakımından son derece zengin olan Kütahya’da, Mimarlar Odası’na üye mimarlar tarihe sahip çıkmak için ilk adımı attı.
Paha biçemediği hat oyma sanatını oğluna verecek Tavşanlı Kültür ve Sanat Evi kurucularından Zeki Doğan Eralp (52), Esmaü’l Hüsna (Allah’ın 99 ismi) konulu hat oyma eser üzerinde çalışıyor.
Önce aracı bulundu, sonra cansız bedeni Sakarya’nın Hendek ilçesi D-100 karayolu Yeşiller Mahallesi bağlantı yolu üzerinde 34 KKP 55 plakalı araç terk edilmiş olarak bulundu.
Dubai İslam Bankası Yalova’ya turizm ve sağlık yatırımı yapacak Dubai İslam Bankası, Yalova Belediyesi’nin girişimleri sonucu ilde yatırım yapmayı planlıyor. Yalova’ya eğitimden turizme ve s..
’Bilgi edinme hakkımı kullanmak istiyorum: Bana miras kalmış mı?’ Kamu kurum ve kuruluşlarından vatandaşın bilgi edinebilmesini amaçlayan ve geçen yıl yürürlüğe giren bilgi edinme hakkındak..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8