1 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

1 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yetki Başbakan'da Erdoğan, Büyükanıt'ın, "Bir Irak politikamız yok" sözlerine, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti konuşma yetkisi Başbakan'da. 'Politika yok' demek, kesinlikle yanlıştır" diyerek y..
Her türlü rekabete açığız Türk bankacılık sektörünün gerçekleştirdiği hızlı büyüme ile uluslararası düzeye ulaşmaya başladığını söyleyen İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, ‘Her türlü rekab..
Gezilere seçme işadamlarıyla giderim Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘Gezi dosyalarını ancak uçakta inceleme fırsatı bulabiliyorum. Ama kalabalık heyetle gidince inceleme fırsatım olmuyor. O zaman d..
Sözleşmelerimizi değiştiriyoruz Siemens Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer İncecik, ‘kırmızı ışık karteli kurdular’ iddialarını, ‘asılsız, kanıtsız’ diye reddetti. İncecik, buna karşın ‘kart..
Antalya’da ‘turist yüzde 40 artıyor’ alarmı Türkiye’nin en önemli turizm merkezi Antalya’ya gelmesi beklenen turist sayısının geçen yıla oranla planlandığı gibi yüzde 20 değil, yüzde 40 artma..
Biz sırtımızı dönüyoruz, Yunan denizden 100 milyar dolar alıyor TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘Yunanistan denizi paraya çevirip 100 milyar dolar kazanırken, biz denize sırtımızı dönüyor,..
Bush istedi, hemen seçildi Dünya Bankası Wolfowitz’in Dünya Bankası İcra Direktörleri, bazı üye ülkelerin eleştirilerine karşın ABD Başkanı George W. Bush tarafından Dünya Bankası başkanlığın..
Yabancıya yüzde 100 TV satmak ulusal çıkara aykırı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TV kanallarının yüzde 100’ünü yabancı sermayeye açmayı öngören yasayı veto etti. Sezer, veto gerekçesinde,..
Türk otomotivinde devrim Bursa’daki Tofaş tesislerini Fuat, Peugeot ve Citroen’in ortak üretim platformu haline getiren anlaşma dün imzalandı. Tofaş’ın 350 milyon Euro’luk yatırımla oluşturac..
Edward Taşçı yoğun bakımda Ermeni soykırım iddialarına karşı hayatı boyunca Türklerin yanında yer alan Ermeni asıllı Türk dostu Edward Taşçı, New York’ta kaldırıldığı hastanede komaya girince..
Zoraki poz skandalı Bir hafta sonra nişanlısı Camilla ile evlenecek olan İngiltere Veliaht Prensi Charles, gazeteciler hakkındaki sözleriyle skandala neden oldu. Kayak tatili için gittikleri ..
Yetkileri Prens Albert’a geçti Monaco Prensi Albert, sağlık durumu ağırlaşan babası Prens 3. Rainier krallık yetkilerini devraldı. 81 yaşındaki Prens Rainier’in görevini yerine getirmesinin z..
Vücut dili dersinde Bush-maymun örneği Vücut dilini anlamaları için polise kurs veren Belçikalı eğitmenler, ABD Başkanı George Bush’un yüz ifadesini şempanzeye benzetince tartışma yarattılar...
Meksikalı kaçak göçmene karşı ‘korucu’ sistemi ABD, Meksika sınırından sızmaları silahlı sivil gönüllülerle önleyecek. Şimdi ırkçı grupların katliam yapmasından endişe ediliyor. Daha ilk günd..
İran nükleer tesisi gazetecilere açtı İran, ABD ile AB’nin kapatılmasını istediği Natanz nükleer tesisinin kapısını gazetecilere açtı. İran yönetimi, yaklaşık 30 kadar İranlı ve yabancı gazet..
Viyanalı Türkleri üzen seçim afişi Avusturya’nın başkenti Viyana’daki aşırı sağcı Özgürlükçüler Partisi’nin sokaklara astığı afişlerde, Viyana Teşkilat Başkanı Heinz Christian Strache’nin fot..
13 gün sonra öldü ABD’de, günlerdir şiddetli tartışmaların merkezinde yer alan bitkisel hayattaki Terri Schiavo, kendisini hayata bağlayan beslenme borusunun bir yargıç kararıyla çıkarılmasın..
Ağca: Şeytan Vatikan’da Mehmet Ali Ağca, 13 Mayıs 1981 günü Papa’ya karşı giriştiği suikast eylemiyle ilgili yeni bir hikaye daha yazdı. La Repubblica’ya konuşan Ağca, ‘Vatikan’daki suç ortak..
Kafeterya yangınında 230 milyar tazminat İzmir’in Balçova İlçesi’nde 2004 Şubatında Şarkevi Kafeterya’da çıkan yangında yaşamını yitiren 5 kişiden 20 yaşındaki Gülhan Deniz’in ailesi, İzmir V..
Irak sınırında okul açıldı Hakkari’de Irak sınırına sıfır noktada bulunan Çukurca İlçesi Gündeş Köyü yakınlarındaki Ormanlı Mezrası’na Hakkári Valiliği ile Çukurca Kaymakamlığı tarafından yap..
Yumurta satarak köye köprü yaptırdı Kayseri’nin İncesu İlçesi Garipçe Köyü’nde yaşayan 75 yaşındaki Atike Parlak, köyün ilköğretim okulu öğrencilerinin okula giderken derenin karşısına geçmek..
Canlı kalkanlara gözaltı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ‘ısrarcı’ 78 canlı kalkan tutuklandı. ‘PKK/Kongra-Gel’e yönelik operasyonların durdurulması amacıyla Mardin’in Derik ilçesine bağlı Şöbe..
Ruhsatsız binada üretime af yok AKP, ruhsatsız binalarda sınai faaliyet gösterenlere af getirilmesini öngören düzenlemeden son anda vazgeçti. CHP’nin yanı sıra AKP içinden de bu affa tepki ge..
TSK: Kardak ihlalini Yunan botu yaptı Türkiye ile Yunanistan uzun bir aradan sonra Kardak kayalıklarına ilişkin ilk kez birbirlerini suçlayıcı açıklamalarda bulundu. Yunanistan’ın önceki gün ..
AKP’nin ikna timi: Girişim bireyseldi Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan’ın AKP’den istifasını önlemek için, basın toplantısına gelişinde beline sarılan AKP milletvekilleri kendini savundu.
Üniversiteler: Yapılan aşırma Yahya Fidan ile ortak yazdığı kitapta ‘intihal’ (bilimsel hırsızlık) yaptığı, Sivas Cumhuriyet ve Marmara Üniversiteleri tarafından tescil edilince, sert bir açı..
‘Olay kaymakam’ eski polis çıktı Orhan Pamuk’un kitaplarını toplatıp imha ettirmeye kalkarak olay kaymakam haline gelen Sütçüler Kaymakamı Mustafa Altınpınar’ın eski polis olduğu öğrenildi. 3..
Eş-dost kollamayın Taksicilerin, ‘Haciz araçlarının seçiminde eşe-dosta kıyak yapılıyor, rayicin üzerinde fiyat’ yazılıyor şikayeti üzerine Kadıköy Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Cambaz, bir sav..
1915’te yaşanan trajediye kimse soykırım diyemez Emekli Büyükelçi Gündüz Aktan, 1948’de imzalanan ‘Soykırımın Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi’ne göre, Ermeni trajedesinin soykırım ka..
Güvenimizi hak ediyorsunuz İsviçre Dışişleri Bakanı Calmy-Rey, Türkiye’nin AB üyeliğinin, bölgesindeki istikrara katkıda bulunacağını söyledi. Calmy-Rey, ‘Türkiye bölgedeki istikrar unsuru ol..
Bizi üzersiniz Başbakan Erdoğan, ABD’nin İncirlik Üssü talebinin sözde soykırım tasarısıyla ilişkilendirilmesine tepki gösterdi. ‘Bu bizi üzer’ diyen Erdoğan, ABD’nin böyle bir pazarlık yapac..
TCK’ya 2 ay erteleme Cumhurbaşkanı Sezer, ‘Ben de istiyorum’ deyince, hükümet TCK’yı erteleme kararını jet hızıyla uyguladı. Yasal bir boşluk doğmaması için ertelemeyi Sezer’in onaylaması ve ..
Avrupa’nın 3’üncü albino kangurusu Avusturya’daki Kernhof Hayvanat Bahçesi’nde, çok nadir bulunan albino kanguru dünyaya geldi. Kendisi gibi albino olan annesi Kimberly ve erkek kardeşi Melbo..
50 bin dolara yaban koyunu Anadolu yaban koyunlarından, yaşlı olanlarının av turizmi kapsamında, koyun başına 50 bin dolar karşılığında avlanmasına izin verilmesi planlanıyor. Doğa Koruma ve ..
Düşünce gücüyle TV çalıştırıyor Boynundan aşağısı felç olan ve solunum aygıtıyla yaşayan Matthew Nagle (25), beynine yerleştirilen BrainGate isimli çip sayesinde, çevresindeki bazı aygıtları ..
Bir günde 15 bin fok öldürüldü Dünyanın en barbar avında bir günde 15 bin fok öldürüldü. Kanada’da sezon boyunca öldürülen fok sayısı 320 bini bulacak. Çoğu altı haftalık olan foklar, Avrupal..
Yılın Gazetesi Ödülü Hürriyet’e İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Avea’nın işbirliği ile düzenlenen geleneksel Yılın Başarılı İletişimcileri Ödül Töreni’nde Hürriyet’e ‘Yılın en İyi..
AKP, Kızılcahamam'da toplanıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da AKP milletvekilleri ile gruplar halinde görüşecek.
Dallas’ta oynamayacak Hollywood’un ünlü aktristi Catherine Zeta Jones, 1980’li yılların popüler dizisi ‘Dallas’ın sinema versiyonunda rol alacağı yönündeki haberleri yalanladı. Jones’un sözcü..
Kitabının reklamı için herkesi harcıyor İngiliz Daniel Koplowitz, ‘O Şimdi Mahkum’ adlı filmin senaryosunun kendi yazdığı ‘Karafatmanın Sarayı’ kitabından alındığını iddia etti. Filmin senary..
İşte Sibel’in kızı Sibel Tüzün, üç gün önce İstanbul Amerikan Hastanesi’nde gerçekleşen normal doğumla, 2 kilo 840 gram ağırlığında, 48 santim boyunda bir kız bebek dünyaya getirdi. Doğum sür..
O bıyıklar Ayhan Amca’dan Son reklam filminde ince bıyıklı haliyle objektif karşısına geçen Mustafa Sandal, Cem Yılmaz’dan değil Ayhan Işık’tan etkilendiğini söyledi. Çocuk yaşlarda ünlü aktö..
Elizabeth Hurley rahatsızlandı Bir dondurma reklamının film çekimleri için Gökova’ya gelen ünlü yıldız Elizabeth Hurley aşırı çalışma ve dekolte kıyafeti yüzünden üşüttü. Reklam filmi için Mu..
Papa'nın sağlık durumu kötüleşti Papa II. John Paul'ün sağlık durumunun iyice ağırlaştığı bildirildi.
TCK'ya iki ay erteleme Meclis, bugün yürürlüğe girmesi beklenen yeni Türk Ceza Kanunu'nun yürürlük tarihinin 1 Haziran'a ertelenmesine karar verdi.
Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz Dünya Bankası başkanlığına, Paul Wolfowitz getirildi.
Sezer'den 'yabancıya TV satışı'na iade Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun elindeki mal ve iştiraklerin satışını kolaylaştıran ve yabancıların Türkiye'de televizyon sahibi olmalarına olanak sa..
« 1 2 3 4 5 6 7