1 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

1 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Topbaş, asker arkadaşının öğrencilerini ödüllendirdi Şehremini Lisesi'nin başarılı öğrencileri, ödüllerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan aldı.
Tapu müdür yardımcısı rüşvet alırken yakalandı Ümraniye Tapu Müdürlüğü'ne bir müşterisinin tapu işlerini halletmek üzere giden emlakçı Melik Şenol (24), işlerin tamamlanması için kendisinden ..
TNT Ekspress'ten kitap toplama kampanyası TNT Ekspress Türkiye, eğitime katkıda bulunmak amacıyla kitap toplama kampanyasını yeniden başlattı.
Sabancı ve Koç "Liderlik Zirvesi"nde buluşuyor Eduplus Eğitim Danışmanlık şirketi "II. Liderlik Zirvesi 2005" ile alanında lider olan isimleri aynı çatı altında buluşturuyor.
Kemah’ın köyleri futbol turnuvasında buluşuyor Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Futbol Turnuvası'nın açılış töreni 3 Nisan Pazar günü Haydarpaşa Sahası'nda saat 12.00'de yapılacak.
Kütahya, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde müftülük tarafından Kur’an kursları arasında düzenlenen bilgi yarışmasında Gülüç Kur’an Kursu öğrencileri birinci oldu.
Edirne’deki Hamzadere Barajı 700 yıl sonra tamamlanacak! 1962 yılında projelendirilen ve 1998 yılında dönemin başbakanı Mesut Yılmaz tarafından temeli atılan Hamzadere Barajı için 2004 yılın..
Soygunlara karşı kurulan kamera sistemi de hırsızları durduramadı İstanbul Bakırköy’de hırsızlık olaylarına ve arabalarının çizilmesine isyan eden Turhan Çakar, otomobillerini gözetlemek için..
Sahte Telekom’cular Üsküdar’da bir işhanı esnafını dolandırdı Resmi kurumların adını kullanarak dolandırıcılık yapanlar önceki gün de Üsküdar’da bir işhanının esnafını dolandırdı. Telekom’dan..
Kasımpaşa’daki aydınlatma itfaiyenin işini engelliyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kasımpaşa’yı aydınlatıyor. Yaklaşık bir hafta önce başlayan çalışmalar hızla sürüyor. Ancak İsta..
Sosyal bilimler olimpiyatında gerisayım Fatih Koleji tarafından düzenlenen "4. Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı" 7-8 Mayıs 2005 tarihlerinde Fatih Koleji Beylikdüzü kampusünde yapılacak. Oli..
Üniversiteye konulan ATM’de şifre kopyalayan sistem bulundu İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampusü girişindeki bir ATM cihazında, işlem yapan müşterilerin kart bilgilerini kopyalayıp şifreler..
Dere yatağındaki on gecekondu direnişe rağmen yıkıldı Üsküdar’da dere yatağına yapılan 10 gecekondu ve baraka, belediye ekiplerince yıkıldı.
Denizlere saatte 675 bin ton çöp atılıyor Deniztemiz Derneği’nin (TURMEPA) 11. Genel Kurulu’nda söz alan konuşmacılar, dünyanın en önemli oksijen kaynağı olan denizlere, her saatte 675 bin to..
Afganistan’daki uçak kazasında ölen Fırat toprağa verildi Afganistan’da Herat-Kâbil seferini yaparken 3 Şubat’ta düşen Kam Havayolları’na ait yolcu uçağında hayatını kaybeden Mustafa Fırat’ın..
Maltepe’de boş duvarlar renkleniyor Maltepe Belediyesi, görüntü kirliliği ile mücadele çerçevesinde okulların çevre duvarları ile ana arterlerdeki duvarları resimlerle süslüyor. Maltepe Bele..
Irak’taki çocuklarda açlık oranı iki kat arttı Irak’ta işgalin ardından vaat edilen istikrar ve gelişme bir türlü sağlanamazken, çocuklar arasındaki açlık oranının Saddam Hüseyin dönemine ora..
[Haber Analiz - Faruk Akkan - Bağdat] Hükümetin gecikmesi Kürt ve Sünni grupların işine geliyor Irak'ta bir türlü sonuçlanamayan hükümet pazarlığı ve meclisin ikinci oturumundaki olumsuz manz..
[Haber İzlenim - Salih Boztaş - Fas] Osmanlı’nın ötesine yolculuk Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afrika çıkarmasını tamamlayarak yurda döndü. İki bölümlü gezide somut sonuçlardan çok ileriye ..
Türk yatırımcılarına yol haritası hazırlıyoruz Tunus ve Fas gezilerini tamamlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk yatırımcıları için ‘yol haritası’ oluşturduklarını söyledi. Erdoğan, Afr..
Avizeleri neden Türkiye’den almadınız? Başbakan Erdoğan ile eşi, Kazablanka kentindeki 2. Hasan Camii'ni ziyaret etti.
‘Uyum protokolü konusunda AB ile görüş ayrılığı yok’ Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında uyum protokolü konusunda görüş ayrılığının bulunmadığını söyledi.
Türkmenler: Bizi suçlamayın rehberlik edin Kerkük Türkmen Meclisi Başkanı Sadettin Ergeç, seçimlerdeki başarısızlık nedeniyle Kerkük'te oluşan siyasi durumdan Türkiye'nin kendilerini sorumlu ..
Kadife devrimciler Bişkek’e destek çıkarması yaptı Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Kırgızistan'ın devrik cumhurbaşkanı Askar Akayev'e istifa çağrısı yaparken, Moskova'da yaşaya..
Ekonomide tarihî rekor Ekonomideki istikrar havası enflasyon ve faizdeki düşüşten sonra büyüme rakamlarına da yansıdı. 2004’te gayri safi milli hasıla yüzde 9,9, gayri safi yurtiçi hasıla ise..
Otomotivin devleri ortak modeli Bursa’da üretecek Tofaş, kuş serisi üretimine son vermesinin ardından en önemli yatırım hamlesini başlattı. Dünya otomotiv sektörünün lider üreticilerinden Fi..
Memleketi iyi pazarlayamazsak yabancı yatırımcı gelmez Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Türkiye’de yabancı sermayeyi engelleyen bürokratik bir tutum olduğunu belirterek, yabancı yatırım..
[Haber Analiz - Sami Uslu] Rakamlar ekonomik istikrarı perçinliyor Bir Batılı filozof, "Matematik, Tanrı'nın dilidir." demiş. Bana göre, bunun anlamlarından biri, matematiğin eşya ve olaylard..
Bankalar bono-tahvilden çok bireysel kredilerle büyüyecek Enflasyondaki düşüş bankaların portföylerinde de önemli değişikliklere yol açıyor. İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince'nin şu sözler..
Dünya Bankası başkanlığına Paul Wolfowitz seçildi Haziranda görevden ayrılacak James Wolfensohn’un yerine Dünya Bankası başkanlığına ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz seçildi.
Erdemir yüzde 79 kâr payı dağıtıyor Ereğli Demir Çelik Fabrikaları'nın (Erdemir) olağan genel kurul toplantısında kâr dağıtımı karara bağlanırken, şirketin dokuz kişilik yönetim kurulunun iki..
Esnaf, yeni yasanın geri çekilmesini istiyor Esnaf örgütleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündeminde yer alan 507 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanun Tasarısı’nın acilen geri çekilmesini istiy..
Enerji ihaleleri hızlanıyor Dünya Bankası ile kabul edilen Strateji Belgesi çerçevesinde 31 Mart’a kadar ihaleye çıkılması gerekirken geciken enerji dağıtım özelleştirmeleri için bir yasal dü..
Telsim ve Star’ın satışı Çankaya’dan döndü Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun elinde Uzan şirketlerinin satışını kolaylaştıran yasa Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edildi.
Ali Ülker, Ülker’in yeni gıda müdürü oldu Ülker Grubu’nun kurucusu ve Onursal Başkanı Sabri Ülker’in torunu Ali Ülker, Ülker Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürlüğü'ne atandı.
Rus Alfa: Turkcell, 3,1 milyar dolardan daha çok eder Rus yatırım grubu Alfa Group, Türkiye’nin önde gelen cep telefonu operatörü Turkcell İletişim’in yüzde 27 hissesi için TeliaSonera’dan d..
Bayrak krizinde Türk halkı iyi sınav verdi Mersin’deki Nevruz kutlamaları sırasında Türk bayrağını yakma girişiminde bulunulmasının ardından yaşananlar, Türk halkının ‘sağduyu’sunu birkez dah..
Papazlar basına kızgın: Geçmişimizi çarpıtmayın ‘Nurculuktan papazlığa’ haberleriyle geçen hafta ülke gündemine getirilen iki papaz, yapılan yayınlara tepki gösterdi. Hıristiyan din adamları..
Hizbu’t-Tahrir üyesi 10 kişi yakalandı İstanbul’da terör örgütü Hizbu’t-Tahrir’e yönelik düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.
Adli kolluk karakollarda kuruluyor Polis, Jandarma, Sahil Güvenlik ve Gümrük birimlerinde, savcının emir ve talimatları doğrultusunda soruşturma yapacak adli kolluk çalışmaları tamamlandı. Ad..
Osmanlı mahkeme sicilleri çöpte bulundu Konya'da, Osmanlı dönemine ait mahkeme sicil belgesi, bir vatandaş tarafından çöp yığınında bulundu. Belgeler, Konya Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi ta..
Fidye için işadamı kaçıran biri polis 8 kişi yakalandı İstanbul Bahçelievler’de evinin önünden kaçırılan akaryakıt istasyonu sahibi Metin Geter, fidyecilerin elinden 5 kilo altın, 50 bin Euro..
Alaattin Çakıcı’nın duruşmasında hakim, ressama izin vermedi Karagümrük Spor Lokali’ne düzenlenen silahlı baskın davasında aldığı hapis cezası, Yargıtay tarafından bozulan Alaattin Çakıcı, su..
Üniversitede uyuşturucu operasyonu: 21 gözaltı Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Yerleşkesi'nde, jandarma tarafından düzenlenen ‘Final 5' adlı uyuşturucu operasyonunda 13'ü öğrenci 21 kişi gözaltı..
‘Prof. Ömer Dinçer siyasi olarak yıpratılmak isteniyor’ Başbakanlık Müşteşarı Ömer Dinçer’e yönelik ‘intihal’ suçlamalarına, kitabı birlikte yazdığı Yahya Fidan cevap verdi. Dinçer’in, intiha..
Polis, gece devriyesinde 15 dakikada bir düdük çalacak Hırsızlık olaylarının artması üzerine Antalya Emniyeti, geceleri devriye gezen polislerin düdük çalmasını kararlaştırdı. Uygulama, başar..
Beyninde mermi ile yaşayan polis müdürü intihar etti Diyarbakır’da PKK’ya, Antalya’da da Hizbullah örgütüne karşı verdiği mücadele ile tanınan özel harekatçı Emniyet Müdürü Yüksel Hızaslan, ö..
Turizmde erken rezervasyon canlılığı Turizmde sürekli atılım gerçekleştiren Türkiye, erken rezervasyonda da Avrupa'nın parlayan yıldızı oldu. Türkiye, erken rezervasyonda geçtiğimiz yıla oran..
AB’ye girmek isteyen hayvanlar çip takacak Avrupa Birliği’nin (AB) getirdiği standartlar, evcil hayvanları da kapsıyor. Hayvanlar bundan böyle özel kimlikle seyahat edebilecek.
Artık yeşil kartta da fotokopi istenmiyor Yeşil kartlıların sağlık hizmetlerinde de fotokopi uygulaması kalktı. Yeşil kartla ilgili yönetmelikte konuya ilişkin değişiklik Resmi Gazete’de yayı..
« » 1 2 3 4 5 6 7