1 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

1 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
4 Haziran'a kadar kapalıyız Milli Takım, 2006 Dünya Kupası'na giden yolda beş günlük macerayı kazasız atlattı. 2. Grup'ta ilk beş maçta altı puan toplayabilen Türkiye, beş gün içerisinde biri..
Gürcü basını: Umutlar tersyüz oldu Gürcü basını, Gürcistan'ın, Türkiye karşısında mağlup olmaktan kurtulamadığını ve çok önemli puanların kaybedildiğini yazdı. Rezonans gazetesi, 'Çok büyük p..
Büyüme rekoru: Yüzde 9.9 DİE 2004 verilerini açıkladı: Türkiye'nin gayrisafi milli hasılası yüzde 9.9 büyüdü. Türk parası değerlenince, kişi başı gelir de 4 bin 172 dolara çıktı.
Turkcell'e Rus talip var Yapı Kredi ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na olan borçları nedeniyle Turkcell'deki yüzde 27 hissesini TeliaSonera'ya 3.1 milyar dolara satma kararı alan Çukurova G..
Hükümete, TV ve banka vetosu Cumhurbaşkanı Sezer, Bankalar Kanunu ile Radyo ve TV Kuruluş Kanunu değişikliğini veto etti. Yasa, yabancı sermayeye TV satışını da içeriyordu.
'Moda diye birleşme yapılmaz' Türk bankacılık sektörünün yüzde 400 büyüdüğüne işaret eden İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, "Sektörde büyüme o kadar güçlü ki moda diye birleşmeye..
9'uncu plan bir yıl erteleniyor Hükümet, 9'uncu Kalkınma Planı'nı bir yıl erteliyor. Yeni plan 1 Ocak 2007'de başlayacak. Gelecek yıl başında yürürlüğe girmesi gereken planın bir yıl ertelenm..
Yimpaş kaçakçıyı yönetici yapmış Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) göre, islami holdinglere para yatıran ve büyük çoğunluğu gurbetçilerden oluşan mağdurların sayısı 300 bini buluyor.
Wolfowitz, Dünya Bankası Başkanı oldu Dünya Bankası İcra Direktörleri, bazı üye ülkelerin eleştirilerine karşın ABD Başkanı George W. Bush tarafından Dünya Bankası başkanlığına aday gösterile..
Uzanlar için müsadere talebi El konulan İmar Bankası'nın, Kemal ve Yavuz Uzan'ın da aralarında bulunduğu 17 eski yönetici ve yetkilisinin 'Karaparanın Aklanmasının Önlenmesine Dair Kanun'a mu..
Bursa'da dev yatırım Fiat yöneticisi Marchionne (solda), Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Koç, Tofaş yöneticisi Avesani ve PSA Peugeut Citroen yöneticisi Folz, Bursa'da ticari araç üretimi için 3..
'Hacı Murat'a ilgi bitmedi Türkiye'de, 1970'li yılların en popüler otomobillerinden biri olan, ancak hurda yasasıyla birlikte trafikte nadir görülen, kamuoyunda 'Hacı Murat' olarak bilinen 'M..
Mercedes'ten davetiye Mercedes-Benz, kullanımda olan müşteri araçlarının kalitesini artırmak amacıyla dünya genelinde 1.3 milyon aracını geri çağırıyor. Aksiyon kapsamında Haziran 2001 ve...
Şener: Türkiye en hızlı büyüyen ülke Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, yüzde 9.9 ile dünyada en hızlı büyüyen ülkenin Türkiye olduğunu, satınalma gücü paritesine göre kiş..
'Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı' Devlet Bakanı Ali Babacan, 2004 yılında gayrisafi milli hasılada (GSMH) sağlanan yüzde 9.9'luk büyümenin, 1966 yılından bu yana en büyük büyüme oranını t..
İşgalle gelen açlık Amerikan işgaliyle birlikte Iraklı çocukların daha çok aç kaldığı BM tarafından tescil edildi. Eski Irak lideri Saddam Hüseyin'in devrildiği 2003'te beş yaş altı çocuklar ..
Ağca, Vatikan'ı işaret etti Başının hastalıktan kurtulmaması nedeniyle günleri sayılı olduğu söylenen Papa 2. Jean Paul'e 13 Mayıs 1981'de Mehmet Ali Ağca'nın düzenlediği suikastın defterleri..
Papa artık kiliseyi yönetemiyor Katolik âleminin ruhani lideri Papa 2. Jean Paul, bir dizi kronik rahatsızlığın üzerine şubatta ağır bir grip geçirip iki kez hastanelik olmasının ardından gid..
Şempanze tartışması Belçika'da polis memurlarının insanların vücut dillerini anlamalarına yönelik olarak verilen kursta, ABD Başkanı Geogre W. Bush'un yüz ifadeleri şempanzelerinkine benzetil..
Klimalar susacak yakalar açılacak Japonya Başbakanı Junichiro Koizumi, enerji tasarrufu için çalışma hayatının önemli bir parçası olan giyim-kuşamda radikal bir adım attı. Koizumi resmi daire..
Akayev: ABD darbe yaptırdı Kırgızistan'ın devrik lideri Askar Akayev, ABD'yi darbecilere destek vermekle suçladı. Akayev, dış güçlerin ülkedeki isyanı körüklediğini savunarak, "Olayl..
ABD'li nükleer silaha karşı Dünyada nükleer silaha sahip birkaç ülkeden biri olmasına rağmen Kuzey Kore ve İran'ı bu silahlara sahip olmaya çalışmakla suçlayan ABD'de halkın çoğu, hiçbir ülke..
Adada EOKA kutlaması Rumlar, EOKA örgütünün 1 Nisan 1955'te Kıbrıslı Türklere karşı silahlı saldırıya geçişinin 50. yılını kutluyor. Kutlamalar çerçevesinde dün akşam çeşitli etkinlikler yapa..
Zimbabveli oy kuyruğunda Britanya'nı eski sömürgesi Zimbabve'de halk, dün genel seçimler için sandığa gitti. Oy kullanmak isteyenlerin uzun kuyruklar oluşturduğu seçimde ülkeyi 25 yıldır yöne..
Yahudi olmak kolaylaştı İsrail'de Yüksek Mahkeme, başka dinlerden Yahudiliğe geçmek isteyenlerin, Ortodoks Yahudi din adamları tarafından kabul edilmesi uygulamasına son verdi.
'Pasaklı' NASA Uzayın keşfinde önemli rol oynayan NASA, Bush yönetiminin bütçe kısıntılarına maruz kalınca Alabama'daki Marshall Uzay Merkezi'ne talimat verdi: Yeni çiçek ekilmeyecek...
Nias Adası'nda umutsuz günler Endonezya'nın Nias Adası'ndaki depremzedeler perişan. Elektrik ve su yok. İş makinesi olmadığı için arama kurtarma çalışmaları yürümüyor.
Calmy-Rey: Türkiye önemli Türkiye'yi ziyaret eden İsviçre Dışişleri Bakanı Micheline Calmy-Rey, Türkiye'nin AB üyeliğine büyük önem verdiklerini belirtirken, 'Ermeni soykırımı' iddialarının c..
Dualar Türk dostu Taşçı için 'Ermeni soykırım' iddialarına karşı hayatı boyunca Türklerin yanında yer alan Ermeni asıllı ABD'li Edward Taşçı, New York'ta geçen cuma günü kaldırıldığı hastaned..
Yunan pilot taciz yorgunu Yunan savaş uçaklarının pilotlarının Ege Denizi'nde Türk savaş uçaklarını tespit ve taciz etmekten yorgun düştüğü öne sürüldü. Elefterotipia gazetesinin haberine gör..
Gül: O iş ayrı bu iş ayrı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ABD'nin İncirlik Üssü'nü lojistik merkez olarak kullanması istemiyle 'Ermeni soykırımı'nı tanıması talepleri arasında bağlantı olmadığ..
Atina: İmza uygulama demek Yunanistan, Türkiye ile Avrupa Komisoynu arasında gümrük birliği anlaşmasını Kıbrıs Rum Yönetimi dahil 10 yeni ülkeye uyarlayan ek protokol için varılan mutabakatı ..
'Ambargo kalksın yasak da kalkar' KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Türkiye'nin imzalayacağı gümrük birliği protokolü yüzünden uygulama tartışmaları çıktığını hatırlatarak şöyle dedi: &quo..
Peşaver'de Türk şüpheli Pakistan'ın Peşaver kentinde, Kaide militanı olduğundan şüphelenilen ve aralarında bir Türk'ün de bulunduğu dört kişinin yakalandığı kaydedildi.
Çeçen zanlıya savunma yok Kuzey Osetya'da geçen yıl bir ilkokulda gerçekleştirilen kanlı rehin alma eyleminin sanıklarından Nurpaşa Kulavyev'in avukatı, duruşma salonunda müvekkilini savunmay..
Kirkorov'un konseri iptal Rusya'nın en ünlü pop yıldızlarından biri olan ve Ermenistan'da 'Türk yanlısı ve Ermeni düşmanı' olmakla suçlanan Phillip Kirkorov, Erivan'da 8 Nisan'da vereceği kon..
Abbas'ın ofisi basıldı Filistin lideri Mahmud Abbas'ın Ramallah'taki karagâhına önceki gece ateş açıldı. Olay sırasında bürosunda olan Abbas, yara almadı. Yetkililer ve görgü tanıkları...
AB, TCK'daki yeni tarihi temkinli karşıladı AB, yeni TCK'nın yürürlük tarihinin ertelenmesini temkinli karşıladı. Kararı değerlendiren AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn'in..
TCK iki ay sonraya Yargıtay'ın, avukatların, askerlerin ve basının uyarılarını dikkate alan hükümet, yürürlüğe girmesine yedi saat kala yeni TCK'yı iki ay sonraya erteledi. Adalet Bakanı Çiçe..
Washington'a mesaj Başbakan Tayyip Erdoğan, İncirlik'in ABD'nin istekleri doğrultusunda kullanıma açılması ile 'Ermeni soykırımı'nın özdeş hale getirilmemesi gerektiğini söyledi.
Faslı kadınlar yüzlerini gizledi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afrika gezisinin ikinci durağı Fas'ta Türkiye'nin AB üyeliğini destekleyen Rabat yönetimiyle bölgesel sorunlara ortak çözüm üre..
Muhsin Koçyiğit CHP'den ayrıldı CHP Diyarbakır Milletvekili Muhsin Koçyiğit partisinden istifa etti. Muhaliflerle dün sabah kahvaltısında katılan ve "CHP'de artık bir şey olmaz.
Sezer'den bayrak uyarısı İkinci İnönü Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ulus olmayı sağlayan ortak değerlere sahip çıkmanın herkesin görevi old..
Erdoğan şimdi de 'Kedi Tom' Leman dergisi Erdoğan'ın ünlü çizgi film karakteri 'Kedi Tom' şeklinde gösterdiği karikatürü kapak yaptı. Kapakta, "Küçük büyük herkesin eğlenerek izlediğ..
Türk-Amerikan derneği grevde İki ülke halkları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla kurulan Türk-Amerikan Derneği'nde (TAD) çalışanlar grev kararı aldı. DİSK'e bağlı Sosyal-İş Send..
Çöplükten Osmanlı çıktı Osmanlı'nın 1799-1801 yıllarına ait mahkeme sicil kayıtları Konya'da çöpte bulundu! Araştırmacı ve koleksiyonerler için özel öneme sahip olan kayıtların, 'her sayfasın..
Polis suçu seyredebilir mi? Türkiye'deki en tuhaf hırsızlık vakalarından biri, polislerin "Bu benim alanım değil" deyip demeyecekleri ilgili tartışma başlattı.
Koyunların atası parayla avlanır! Dünya yüzünde sadece Türkiye'de yaşayan Anadolu yabankoyunlarının, koyun başına 50 bin dolar karşılığında avlanmasına izin verilmesi planlanıyor.
Belen Kahvesi açılıyor 'Ormancı' türküsüne konu olan Belen Kahvesi 6 Nisan'da yeniden açılacak. Muğla Valiliği'nce onarılan kahvede türküdeki gibi...
Bu hastalıktan dünyada yalnız dört kişide var Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan 1 yaşındaki Hasan Yıldız'ın, dünyada sadece iki İspanyol ve bir Fransız..
« » 1 2 3 4 5 6 7