9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Paris Hilton nasıl dünya markası oldu Herkesin ‘aptal sarışın’ gözüyle baktığı Hilton otellerinin varisi Paris Hilton, kısa süre öncesine kadar bir espri konusuyken dünyaca ünlü bir marka old..
Viski kanserden koruyor iddiası İskoçya’da düzenlenen bir tıp kongresinde, sek viskinin, içerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde kanser hücrelerini yok ettiği açıklandı.
Kemikler başkasının mı Büyük Alman ozanı ve oyun yazarı Friedrich Schiller’in ölümünün 200’üncü yıldönümü nedeniyle bugün yapılacak anma törenlerine, mezardaki kemiklerin başkasına ait olabil..
Hangi burç aracını daha temiz tutuyor Yapılan bir araştırmaya göre Terazi, Yengeç, Balık, Boğa ve Oğlak burcundan olanlar, arabalarını pis tutuyorlar. Buna karşılık Kova, Koç, Akrep ve Aslan ..
Batmayan mayo markası olma yolunda Günkar A.Ş’nin 2000 yılında piyasaya çıkardığı mayo ve bikini markası Sunset Swimwear Antalya, Paris ve Bakırköy mağazalarına ek olarak bu yıl Nişantaşı ve ..
Belçika’da ‘helal kesim’ tesisi kurdu Kırmızı et pazarının ardından beyaz et pazarına da gözünü diken Aytaç, bu yıl cirosunu yüzde 25 artırarak 175 milyon dolara ulaşmayı hedefliyor. Aytaç ay..
Türkiye bizim için Hindistan ile aynı Microsoft'ta 2 milyar kişilik Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin (EMEA) Başkan Yardımcılığını yapan Neil Holloway, Microsoft’un Türkiye’yi; Çin, Hind..
Piramitler şehrine Türk damgası Tepe Akfen Ortak Girişimi (TAV), Mısır’ın başkenti Kahire’nin havalimanı yeni dış hatlar terminalinin temelini attı. Terminal 900 günde tamamlanacak ve 342 mil..
Talih Kuşu’na borsa yolu gözüktü Milli Piyango’nun özelleştirilmesi ile ilgili kanun taslağının hazırlığı sürüyor. Milli Piyango İdaresi, hasılat paylaşımı, peşin satış veya önce kamu iktisad..
Erdoğan: Bizim yaptığımızı sadece rahmetli Özal yaptı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Genel Kurul’unda konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘Eğer bir sıçrama olduysa, ihracatımız arttıysa,..
Uykusunu böyle dağıttı Hafta sonunu geçirdiği Kars’ta yoğun temaslarda bulununca yorgun düşen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, AKP’li Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu’ndan brifing alırken ..
Bergama’da ayine karşı mehter marşı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un da katıldığı Hz. İsa’nın havarilerinden Aziz Yuhanna’nın doğum günü anısına Bergama’da düzenlenen ayin ülkücülerin protes..
Şahlanıp otomobilin camından içeri girdi Batman’da bir at arabasına koşulu at, şaha kalkarak park halindeki özel otomobilin ön camından içeri girdi. Görenleri hayretler içinde bırakan olayda,..
Demirel’e ‘Mason değil’ belgesi veren üstat öldü Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası’nın 1965’te Büyük Üstadlığı’nı yapan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk jeoloji mühendislerinden Enver Nec..
Üniversiteli olma şansı yüzde 23 YÖK, 2005-ÖSS’ye girecek 1 milyon 730 bin 850 gencin merakla beklediği kontenjanları belirledi. Devlet üniversitelerinin lisans programlarının kontenjanlarınd..
Baba, bir de oğlun var Hürriyet Gazetesi’nde çıkan haber sayesinde 31 yıl sonra kızı Carmen Haep’e kavuşan Mehmet Sayış , İstanbul’daki buluşmada sevinç üstüne sevinç yaşadı. Kızı ve torunlar..
AKP’den 30 ayda 9 bin 265 atama Hükümet, CHP’nin soru önergesine verdiği yanıtta, 3 Kasım 2002’den bu yana, 10 bakanlıkta 9 bin 265 atama yapıldığını açıkladı. Önergeye cevap vermeyen, İçişle..
Apo’ya yeni yargılama dünyanın sonu olmaz Adalet Bakanı Cemil Çiçek, İmralı’da ömür boyu hapis cezasını çeken terörist Abdullah Öcalan’ın yeniden yargılanması konusuna, Avrupa İnsan Hakları M..
Cumhurbaşkanı: En büyük değer anne Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, dünyada anne sevgisinin yerine konabilecek başka bir değer olmadığını bi..
Keşke yedizlerimiz teşhir edilmeseydi Yedizlerin yan yana dizilerek basına gösterilmesinden rahatsızlık duyduklarını belirten baba Hüseyin Deniz, ‘Keşke böyle olmasaydı, çok üzüldük’ dedi. De..
İşgal olmasa hepsi dönerdi Ermeni diasporasının son zamanlarda giderek artan soykırım iddialarını, modern Türkiye’nin mimarı Mustafa Kemal Atatürk, uzun yıllar önce, ‘Dünya efkarı, Ermeni aha..
Kaçak gelinin kaçma nedeni Bir süre önce üç gün boyunca polisi peşinden koşturan Amerikalı kaçak gelin Jennifer Wilbanks’ın nişanlısı John Mason’un ‘evlilik öncesi seks yapmayı’ reddetmesi ne..
‘Bizi öldürmeyin’ yürüyüşü Filipinler’de köpek sahipleri ve köpekleri, hayvanlara karşı kötü muameleyi protesto etmek ve en büyük köpek buluşması alanında dünya rekorunu kırmak için dün bir a..
Yeni torun geliyor İspanya’nın Veliaht Prensi Felipe’nin eşi Prenses Letizia’nın bebek beklediği açıklandı. İspanya Kraliyet Sarayı tarafından yapılan açıklamada, geleceğin İspanya Kraliçesi ..
Falcı anne ile kızı öldürüldü ABD’nin California eyaletinde falcılık yapan Vietnam kökenli kadın ile 23 yaşındaki kızı vahşice öldürüldü. Polise göre katil soyguncular. Komşular ise ‘Onları c..
Harry, arabaya çarptı ve kaçtı İngiliz tahtının varisi Prens Harry’nin içinde bulunduğu limuzin, cuma günü bir gece kulübü çıkışında park halindeki arabaya çarptı ve daha sonra da olay yerind..
Rumlar: Türkiyelileri de tutuklarız Kıbrıslı Rumlar, KKTC toprakları içinde kalan ve 1974 öncesinde Rum tapulu yerleri kullanan Türkiyeliler hakkında da tutuklama emri çıkartabileceklerini sa..
Cezayir’den Fransa’ya çağrı Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülaziz Buteflika, Fransa’nın, 1945 yılında bu ülkede yaptığı katliamların sorumluluğunu üstlenmesi çağrısında bulundu.
Ruslardan özür dileriz Almanya Başbakanı Schröder, Rus gazetesine yazdığı makalede, ‘Hitler Almanyası’na karşı kazanılan zaferin bedelini hiçbir halk Ruslar kadar ağır ödememiştir. 27 milyonu..
Stalin’in dönüşü Moskova’da bugün yapılacak 60’ıncı zafer yılı kutlamaları, üzerine sünger çekilen Stalin tartışmasını da hortlattı. Rus taşra kentlerinde şimdi birer birer Stalin heykelleri ..
‘Türkiye AB’nin kendi oluşumunu tamamlayacak’ Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye'nin AB üyeliğinin, Birleşik Avrupa'nın oluşturulması yönündeki sürecin tamamlanmasına katkıda bulunacağını..
Başbakan Soyer: Kıbrıs’ın ikinci ortağı Türklerdir KKTC’de Mehmet Ali Talat’ın cumhurbaşkanlığına seçilmesinin ardından Ferdi Sabit Soyer başkanlığında kurulan koalisyon hükümeti, Cumhuriyet ..
Schröder, Nazi zulmü için Ruslardan özür diledi Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Almanların savaş sırasında çektirdikleri acılar için Rus halkından özür diledi. Schröder, Rus Konsomolskaya..
Yeni Irak hükümetinde ilk fire: Sünni El Şibli, bakanlığı reddetti Irak’ta seçimlerin ardından aylar süren pazarlıklar sonucu önceki hafta açıklanan bakanlar kurulunda ilk fire dün geldi.
‘Osmanlı’dan ayrıldık; ama kültürünü unutmadık’ Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Dr. Alexis Alescandris, Türkiye’nin AB üyeliğini desteklediğini belirterek, "Türkiye’nin katılımı birliğin ..
Liderler ‘Zafer Günü’ kutlamaları için Moskova’da bir araya geliyor Sovyetler’in, Nazi Almanya’sına karşı kazandığı zaferin 60’ıncı yıldönümü sebebiyle hazırlanan ‘Zafer Günü’ kutlamalarına k..
Hafızlık yarışmasında birinci Amasya’dan İmam hatip liseleri arasında düzenlenen hafızlık yarışması Türkiye finali Isparta'da yapıldı. Birinci Amasya’dan, ikinci İstanbul’dan ve üçüncü Erzuru..
Sigortalı erkeklere 6 ay emzirme yardımı geliyor Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı, bu hafta TBMM'deki komisyonlarda ele alınacak. Sosyal güvenlik reformuyla ilgili ..
Üniversiteden atılan araştırma görevlileri bunalıma girdi Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)’nin çeşitli birimlerinde araştırma görevlisi olarak çalışan 80 kişiden 4’ü görev süreleri dolduğu ge..
Süper liseler, Anadolu lisesine dönüşecek Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, artık yeni süper lise açılmayacağını, var olanların da kademeli olarak Anadolu lisesine dönüştürüleceğini açıkladı..
Profesör, öğrencisine refakatçi oldu Trafik kazası sonucu beyin kanaması geçiren Fatih Üniversitesi asistanlarından Eser Öner’in yardımına Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muha..
Denizli’de 4 milyon yıllık mağara bulundu Denizli’nin Kale ilçesinde, 4 milyon yıl önce oluştuğu tahmin edilen yüksekliği 1,5, uzunluğu 30 metre, genişliği 60 santimetre olan 7 mağara bulund..
Tur otobüsü şarampole devrildi: 2 ölü, 44 yaralı Akseki-Manavgat karayolunda, tur otobüsünün şarampole yuvarlanması sonucu 2 kişi öldü, 10'u Türk, 34'ü yabancı 44 kişi yaralandı.
Türkiye ağaçlandırmada dünyada ilk 10’a girdi Zengin bitki türleriyle tanınan Anadolu, ağaçlandırma alışmalarında dünya ile yarışıyor. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) rapor..
Kaçak mazot satan gümrükçüler tutuklandı Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı’nda görevli iki gümrük memuru, Suriye’den getirilen mazotları, Gümrük Müdürlüğü’ne ait personel servis otobüsü ile İsk..
Hızını alamayan at, otomobile çarptı Hızını kesemeyen demir yüklü at arabası, park halindeki özel otoya çarptı. Ön ayakları otomobilin ön camından içeri giren at yaralandı. Aracı hasar gören ..
Fatura kuyruğuna korsan çözüm Büyükşehirlerde, bankaların fatura tahsilatını külfet olarak görmesi, İSKİ, İGDAŞ, BEDAŞ ve Türk Telekom gibi milyonlarca aboneye hizmet veren kurumların veznele..
Ermeni diasporasının soykırım iddialarına Atatürk’ten tarihî cevap Ermeni diasporasının son zamanlarda giderek artan soykırım iddialarını, Mustafa Kemal Atatürk, uzun yıllar önce "Dünya efk..
AİHM, darbecileri dava eden savcının ihracıyla ilgili savunma istedi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 12 Eylül ihtilalcilerini dava ettiği için meslekten uzaklaştırılan savcıyla ilgili ..
Yediz ceninlerin teşhirine soruşturma Sağlık Bakanlığı, İzmir'de bulunan Central Hospital’da Sibel Deniz'e ait yediz bebeklerin hayatını kaybetmesinin ardından, ceninlerin görüntülerinin medy..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8