9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

9 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
DUVARLARIN DİLİ OLSA Türk ceza sisteminde köklü değişiklikler öngören yeni TCK, CMK ve CİK en çok Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in başını ağrıttı.
Bir yok oluş öyküsü: Gökçeada Ege Denizi çıldırmıştı sanki. Günlerdir denizdeydik. Yunanistan, Ege'deki 'ihtilaflı sularda' petrol aramaya başlamıştı. Bunun üzerine Türkiye de aynı sularda pe..
Kent tarımına kadın eli Ulaşılabilir Yaşam Derneği'nin Kent Tarımı Projesi meyve vermeye başladı. İstanbul Gürpınar'daki 10 dönümlük araziye ortaklaşa sahip olan 25 kadın eğitim görmeye başla..
Torba'da örnek işbirliği Kirlilik alarmı veren Bodrum'daki mavi bayraklı Torba Koyu'nu kurtarmak için sivil toplum örgütleri, turizmciler ve balık çiftliği sahipleri dün bir araya geldi. 12 t..
Geleceğin çevrecileri Özel Acarlar Koleji 5. Bilim-Çevre Şenliği ve Ekolojik Ürünler Fuarı başladı. İki gün sürecek etkinlikte, öğrenciler, uzmanlar tarafından çevre korunması, küresel ısınma..
İshak Paşa Sarayı 'pırıl pırıl' olacak Osmanlı'nın Lale Devri'ndeki son büyük anıtı olan Ağrı'daki İshak Paşa Sarayı'nın restorasyonu TÜRSAB'ın desteğiyle beş yıl aradan sonra yine başlıyor. ..
Dağa çıkan iki çocuk kayıp Develi'ye bağlı Künye Köyü Avlağa mezrasında, mantar toplamak için cuma günü dağa çıkan amca çocukları altı yaşındaki Mikail Bozdoğan ve aynı yaştaki Hasan Hüseyin ..
Unutkan çapkın! Sevgilisinin evine dikkat çekmemek için kadın elbisesiyle girmeye kalkan 53 yaşındaki M.E.'yi, erkek ayakkabıları ele verdi.
Bedeninizi şarj edin Boğaziçi Mezunlar Derneği (BÜMED), 30 Nisan'da 'Pozitif Bir Gelecek Üzerine' başlıklı uluslararası bir sempozyuma ev sahipliği yaptı.
Vitamini seviyoruz Vitamin araştırması, halkın 'kendisine baktığını' gösterdi. Gfk Türkiye'nin şubat ayında Türkiye genelinde yedi bölge ve 20 ilde yaptığı 'Omnibus' araştırmasında, halkın ..
Prenses'ten İspanya'ya müjde Avrupa hanedanlıklarına birer birer küçük veliahtlar katılıyor. Danimarka Prensesi Mary'den sonra İspanya'da da 32 yaşındaki Prenses Letizia'nın ilk çocuğuna hami..
Sigortadan para almak için ne plan yapmışlar! ABD'de bir çift sigortadan para alabilmek için sahte ölüm düzenleyip cenaze töreni yaptı. Kocasını öldü gösterip 110 bin dolarlık hayat sigortası..
Eylemde başına güneş geçti... Eylemci köpeklere gösteri yaramadı. Filipinler'in başkenti Manila'da hayvanlara kötü muamele edilmesini protesto etmek isteyen hayvanseverler, sıcak bir Manila g..
Travestiler içinde ben seni seçtim Uzakdoğu ülkelerinden Tayland'da düzenlenen güzellik yarışmasında bu kez travestiler yarıştı. Tatil merkezi Pattaya kentinde düzenlenen Miss Tiffany 2005 Ka..
Kıskanç kadın casus olur Erkekler dikkat, gözetleniyor olabilirsiniz. Kadınlar artık casusluk kurslarında uzmanlaşıp erkeği 'iş üstünde' yakalıyor. İngiltere'de yapılan son araştırmaya göre, ..
Fransa'ya 'soykırımı tanı' çağrısı Ermeni soykırımı iddialarını tanıması için Türkiye'ye çağrıda bulunan Fransa, Cezayir'de 8 Mayıs 1945 tarihinde Fransız askerleri tarafından açılan ateşle ö..
'Yanlış adam yakalandı' Fransız istihbarat yetkilisi Charles Brisard, El Kaide'nin üç numaralı ismi Ebu Faruk El Libbi'nin örgütün orta rütbeli üyesi olduğunu öne sürdü. Pakistan'da yakalanan..
Blair'e 'İstifa et' baskısı Genel seçimi sandalye kaybederek kazanan İngiltere Başbakanı Tony Blair'in lideri olduğu İşçi Partisi milletvekilleri istifa etmesini istiyor. İngiliz Times gazete..
'Geleceğin Hıristiyan lideri olacak' ABD'deki Liberty Ünivesitesi İlahiyat Fakültesi dekanı Ergun Mehmet Caner, her geçen gün popülaritesini artırıyor. Washington Post gazetesi, din değiştird..
Prenses hamile İspanya Prensesi Letizia'nın (32), ilk çocuğuna hamile olduğu açıklandı. Geçen yıl Veliaht Prens Felipe (37) ile evlenen Letizia Ortiz, kasımda doğum yapacak. Bebek, babası Fel..
Almanya'nın en cesur annesi Bir oğluna böbreğini bağışlayan Türk anne, diğerine de pankreasını bağışlamak istedi. Alman basını gurbetçi kadını "en cesur anne" ilan etti. Altı Yıl Bekleyemezdi..
Kızıl Meydan'da 53 lider Rusya'nın evsahipliğinde, 2'nci Dünya Savaşı'nın bitmesinin 60'ıncı yıldönümü törenlerine katılacak liderler, geceliği 1500-5 bin dolar arasında değişen otellerde kon..
Başbakanlık: Uçakta bar yerine mescit yapılmadı Erdoğan'a yeni alınan uçakta minibarın kaldırılıp yerine mescit yapıldığı haberleri yalanlandı. Başbakanlık, ATA uçağının yerine Başbakan Tayyi..
Atatürk'ten soykırıma tarihi yanıt Büyük önder Atatürk'ün 26 Şubat 1921'de Amerikalı gazeteci Clanence K. Streit'in sorusu üzerine, Ermeni tehcirine ilişkin çarpıcı yanıtlar verdiği ortaya çı..
'What is derin devlet?' İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott'a Trabzon olaylarının 'provokasyon' olduğunu anlatmaya çalışanlar, 'derin devlet'i tarif edemedi!. Geçen ay bildiri d..
Kadınlara AKP dersi Partisinin kadın kongresinde konuşan Başbakan Erdoğan, "Ben oyumu AK Parti'ye verdim ile AK Parti'li olmak aynı şey değil" dedi. Anneler Günü'nde düzenlenen AK Parti Kadın..
'İstanbul masalı' temmuzda başlıyor TBMM temmuzda tatile girince, Başbakan Erdoğan çalışmalarını Dolmabahçe Sarayı'nın yanındaki Musahiban Dairesi'nde sürdürecek. Korumalar yola çıktı bile.....
Edelman yerine Ankara'ya 3 aday ABD, bu yaz Türkiye'den ayrılacak büyükelçisinin yerine üç isim üzerinde duruyor. Hükümette bir de 'sessiz' tartışma var: Büyükelçinin Musevi olmasının artılar..
Dört çekerli Fiat Panda 24.4 bin YTL'ye yollarda Geçtiğimiz yıl "Yılın Otomobili" seçilen Fiat Panda'nın yeni 4x4 versiyonu, Türkiye'de yollara çıktı. Araç, otomatik dört çeker sistemi sayesi..
Mercedes B'de iPod'la 15 bin şarkı standart Mercedes'in orta segmentteki modeli B Serisi, haziranda Türkiye yollarına çıkacak. Otomobil tam entegre iPod müzik sistemi sayesinde 15 bin şarkıyı..
Özelleştirmede keskin viraj: Türk Telekom ve Erdemir ÖİB Başkanı Metin Kilci, Erdemir ve Telekom ihalesi öncesi sessizliğini bozdu: Türkiye özelleştirmeyi hâlâ kafasında bitirememiş. Siyasi g..
AB standardı ile binlerce PC çöpe Artık sadece ambalajlar değil, kullanılan tüketici elektroniği ve bilişim teknolojisi ürünleri de geriye dönüştürülebilir malzemelerden üretilecek. Sun Netwo..
Bankalar toparlandı, vergide payları yüzde 47'ye yükseldi Akbank'ın önderliğinde, vergide üst sıralara tırmanan bankaların kurumlar vergisinde ilk 100 içindeki payı 4 yılda yüzde 13'ten yüzde..
Şahenk: Perakendede yabancıların pazar payı daha da artacak Tansaş'ın satışı için ABN Amro'ya yabancılarla görüşme yetkisi veren Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk "Globalleşme..
Ağar: İyimser hava yok Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 60. Genel Kurulu, Erdoğan-Baykal atışmasının dışında muhalefet partisi sözcülerinin de sert eleştirilerine de sahne oldu. ..
Siyasilerin arka bahçesi olmayız TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, siyasilerin arka bahçe sevdalarının, bazı bürokratların makam sahibi olma hesaplarıyla birleştiğini belirterek, "Buna müsaade etm..
TOBB'da Erdemir düellosu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurulu, Başbakan ile CHP Lideri Baykal arasında SEKA ve Erdemir'in özelleştirmesine ilişkin kapışmaya sahne oldu Baykal, elde..
İyi ki doğdun Hale ve Sinan Tufan'ın bir kızları dünyaya geldi. Acıbadem Bakırköy Hastanesi'nde 50 cm. boyunda ve 3 kilo 305 gram ağırlığında doğan bebeğe Simay adı verildi. Minik Simay'a sağ..
Başımız Sağolsun HARİFE ERDEM: 26.05.1931 doğumlu hemşerimiz hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Merhume Hanife Hanım'ın cenazesi Küçükçekmece Kayabaşı Mezarlığı'na defnedildi. NAZLI AYDIN..
Bahçeşehir'e şeref bayrağı Avrupa Asamblesi, Bahçeşehir Belediyesi'ni Avrupa Birliği kriterleri çerçevesinde çalışma, proje üretme ve insanlığı tehdit eden gerçekler karşısında mücadele yönte..
Şişme bot merakı öldürdü Dayı ve iki yeğeninin yeni aldıkları şişme botu denemek için denize açılmaları canlarına mal oldu. İstanbul Kilyos sahilinde cumartesi günü yeni aldıkları şişme botla..
Huzurevinde yaşayan anneleri de unutmadılar Koşuyolu Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi öğrencileri, Validebağ Öğretmenler Hastanesi Huzurevi'nde emekli öğretmenleri ziyaret ederek Anneler Gün..
Türkmen trafik kurbanı Tokat Emniyet Müdürlüğü'nde görevli emniyet amiri Özel Türkmen, Ankara'ya giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi. Anneler gününde evladını kaybeden em..
Düğün kana bulandı Samsun'da köy düğününde havaya açılan ateş 7 yaşındaki Umut Bal'ın ölümüne neden oldu. Zekai Yiğit'in silahından çıkan kurşun önce babaannesi Fatma Bal'ın kasığına daha son..
Üç Alman turist trafik kurbanı Alanya'da yaya olarak gezmekte olan Alman İlse Charlotte Robin, Erika Herta Robin ve Barbara Thıel, Hakan Er'in kullandığı otomobilin çarpması sonucu can verdi...
Ambulans içinde fuhuş Bakırköy Devlet Hastanesi'nde görevli ambulans şoförü R.K., bir travestiyle fuhuş yaparken devriye gezen polis ekipleri tarafından yakalandı. Alkollü olduğu belirlenen ş..
Yine namus cinayeti Bursa Osmangazi ilçesinde bir kişinin, kız kardeşine tecavüz ettiğini öne sürdüğü kişiyi arkadaşıyla döverek öldürdüğü iddia edildi. İhbar üzerine Bahar mahallesinde bir i..
'Ölüm üçgeni'nde ceset Kamuoyunda "ölüm üçgeni" olarak bilinen Sapanca-Hendek-Düzce arasındaki yolda üzerinde takım elbise olan bir ceset bulundu. TEM Sapanca mevkiinde otoban temizliği yapan..
Hayata son bir bakış Bolu'da, önündeki kamyona arkadan çarpan ve bulunduğu yere sıkışan otobüsün şoförü Ramazan Aktürk kurtarıldıktan 15 dakika sonra ölürken, muavin Sinan Kandemir ise ağır y..
Teşhir yöntemine soruşturma açıldı Yedizlerini Anneler Günü arifesinde kaybetmenin acısını yaşayan Sibel Deniz'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Sağlık Bakanlığı ise, yedizlerin haya..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8