8 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

8 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Unuttuğumuz büyük göç Lozan Barış Antlaşması çerçevesinde Türkiye ile Yunanistan arasında imzalanan 30 Ocak 1923 tarihli nüfus mübadelesi sözleşmesinin üzerinden tam 82 yıl geçti.
Bitmez tükenmez Cin Ali Okuyucularımızdan Aydan Çelik’e teşekkür ederek başlamak istiyorum yazıma. ‘23 Nisan Çocuk Bayramı vesilesiyle yazdığım ‘En güzel bayram’ başlıklı yazıda, Cin Ali’den ..
Koşarak adalet dağıtılmaz Bakın ben her halükârda savunurum. Avukatı olsam da savunurum. Olmasam da savunurum.
Zeytin yemek istiyorum! Denizli’nin Tavas İlçesi Kaymakamı fakir ve başarılı çocuklara yardım için kasabayı topladı. Nefes alıp vermenin değil, "vermenin" hayat belirtisi olduğunu söyledi ze..
Yangını söndürecek rock grubu: 110 İki yıl önce Candan Tezel ve Ozan Yılmaz tarafından kurulan rock topluluğu 110, ilk albümleri "Atomların Harika Dünyası"nı yayınladı.
Bir iki üç tıp! Burhan Şeşen söylüyor! Grup Gündoğarken ile yaptığı müzik çalışmalarından radyoculuğuna, reklam, dizi müziklerinden müzik yazılarına ve televizyonculuğa, pek çok alanda başarı..
Dağlarına Kar Olurum Yar... Türk halk müziğinin son yıllardaki yükseliş grafiği, hiç düşmeyen bir seyirde devam ediyor.
Aşka "Sudan Bahaneler" Su meseli çok şey anlatır. İçimizden akıp giden bu güzellik, biraz düşündüğümüzde çok şey söyler bize.
Mango soslu yoğurtlu köfte Osmanlı İmparatorluğu’na gelen ilk İngiliz sefiri William Harborne, 1582 yılında sarayda kendisine sunulan yemeği şöyle anlatır: "Haşlama ve kızartma koyun eti, muh..
Yol üzerinde lezzet bahçesi Yemek meraklısı için aşılmayacak dağ, gidilmeyecek yol yoktur. Ağzının tadını bilenler iyi bir yemeğin kokusuna kendini kaptırmayagörsün, onu tatmadan rahat edemez..
Deste'de boğaz keyfi Boğaz’a nazır Desde Restaurant, lezzetli ve zengin yemekleriyle damak, eşsiz panoraması ile de göz zevkinize hitap ediyor.
Beslenmede bahar reçetesi Yaza sağlıklı bir başlangıç yapmak için, önleminizi bu baharda almanız lazım. Sağlıklı yaşam için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız sizler için seçtiğimiz..
[GİYİM] Annelere masalsı yaz Eskiz Collection 42-48 genç büyük bedende renkli kumaşlar ve kapriler yanında jean, ceket ve pantolon koleksiyonuyla annelere sesleniyor.
[KOZMETİK] Şefkatli eller için Sally Hansen’ın yaşlanma etkilerine karşı retinol içeren el kremi Age Correct Retinol Hand Crème’in içeriğindeki A, E, C vitaminleri kurumuş eller için.
[HEDİYE] Annenize bir çift sevgi Ayakkabı Dünyası Mağazaları’nda anneler için babetler, etnik rüzgarlar estiren çarıklar, feminen yüksek dolgu topuklu sandaletler göz dolduruyor.
[GİYİM] Sportif anneler için Adidas’ın yeni koleksiyonunda kırmızı, turuncu, yeşil, mavi, pembe renkli spor ayakkabılardan babetlere, yazlık t-shirtlerden pantolonlara farklı modeller var.
[KOZMETİK] Onun saçlarını koruyun Schwarzkopf Professional’ın bc bonacure sun serisi ile annenizin saçları, yazın güneşten korunuyor, sağlıkla parlıyor. Ürün saça ekstra nem sağlıyor.
[TEKNOLOJİ] Annenizin sesini duyun Pantech G600, flaşlı, kameralı, kapaklı ve zarif tasarımı ile annelerin beğenisine sunuldu. 64 polifonik melodi ve renkli ekranlı telefon, ayrıcalıklı bir t..
Adana'nın imajını yeni TCK düzeltecek Adana uzun bir süredir ‘imaj’ problemi yaşıyor. Kent yöneticileri bu görüntünün oluşmasını özellikle duruşma öncesi ve sonrası kavgalarıyla ünlenen Adana..
[AMERİKA] Amerika’da cenaze hizmetleri el yakıyor ABD’de halkın, tabut ve cenaze hizmetlerinin pahalılığından şikayetçi olduğu ve bu yüzden bir tüketici hakları grubunun, cenaze hizmetleri ve..
[ETİYOPYA] Yardım gelmezse 300 bin çocuk ölecek BM, yardım gelmezse bu yıl 300 bin Etiyopyalı çocuğun açlıktan öleceğini bildirdi. Çocuk Fonu’nun Etiyopya’daki yetkilisi Bjorn Ljungqvist, açl..
Zeytin Dalı ekibi dizi gazisi oldu TRT ekranlarında yayınlanan Tanju Korel ve Hülya Darcan’ın başrollerini paylaştığı Zeytin Dalı’nın çekimlerinde oyuncular ve set çalışanlarından 26 kişi has..
Shakira Türkiye’de Türk izleyicisinin de büyük beğenisini kazanan ünlü şarkıcı Shakira, Almanya’nın en çok izlenen şov programı ‘Vettendass..?’ın (Bahse Var mısın?) Antalya’da yapılacak progr..
Türkiye’yi unutmadım Fransa’nın ünlü şarkıcısı Danny Brillant, 17 Mayıs akşamı Fransız Ticaret Odası’nın 120’nci kuruluş yıldönümü şerefine Türkiye’ye gelerek İstanbul Hilton’da sahneye çıkac..
Zerkavi'den intikam çağrısı ABD'nin ordusunun Kasım ayında Felluce'ye düzenlediği operasyonda bir camide silahsız üç direnişçiyi öldüren Amerikan askerinin suçsuz bulunmasının ardından, El Ka..
Shcröder: Müzakere ekimde başlayacak Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Türkiye ile AB üyelik müzakerelerine ekim ayında başlanacağını yineledi.
« 1 2 3 4 5 6 7 8