8 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

8 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çorlu Müftülüğü’nden eğitim yararına kermes Tekirdağ’ın Çorlu İlçe Müftülüğü yardıma muhtaç ve fakir öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için kermes düzenledi.
Şehir aydınlatma sistemlerini kırıp yola attılar Edirne Belediye Başkanlığı’nca E-5 Karayolu’nun tren istasyonu ile Tıp Fakültesi kavşağı arasındaki refüjlere geçen yıl yerleştirilen aydınlat..
Alman işadamlarından Düzce’de yatırım arayışı Türk-Alman Ekonomi Kongresi’ne katılan Alman işadamları, Düzce’de bazı sanayi tesislerinde gezi ve incelemelerde bulundular. İstanbul’da düzenlen..
Iraklı anne: Ülkemde hayat her zamankinden daha zor İman Samanai, Bağdatlı bir anne. Saddam rejimi döneminde ve Amerikan işgalinden sonra 3 kardeşini ve daha birçok yakınını kaybetmiş. Savaş..
Üç hırsız Beşiktaş'ta plazma TV çaldı Beşiktaş Ortaköy'de bir mağazanın camını kırarak içeri giren hırsızlar, 6 adet plazma televizyon çalarak kaçmaya çalıştı. Son anda fark edilen hırsızlar..
Evine aldığı kişi gaspçı çıktı Şişli'de, evine aldığı kişi tarafından bıçakla gasp edilen genç, canını kurtarmak için camdan atladı. Alt kattaki dairenin balkonuna düşerek yaralanan genç hast..
Uyuşturucu satıcısı tabancayla vuruldu Küçükçekmece'de, uyuşturucu satmaktan sabıkalı olduğu öğrenilen şahıs, bir inşaat alanında kafasından silahla vurularak öldürüldü.
Özel hastanede doğdu, devlet hastanesine bırakıldı Kartal'da özel bir hastanede doğduğu tespit edilen iki günlük bebek, Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde terk edildi.
İkitelli ve çevresinde bugün sular kesilecek İSKİ'den yapılan yazılı açıklamada, BEDAŞ tarafından bugün gerçekleştirilecek elektrik kesintisi nedeniyle İSKİ İkitelli Arıtma Tesisleri'ne 4 saa..
İki kadın, mağazada gezen aileyi gasp etti Kartal'da, yanlarındaki bebekle birlikte giyim mağazasına giren bir ailenin yanına yaklaşan iki kadın, çocuk arabasında bulunan kol çantasını alarak..
İşadamından en anlamlı Anneler Günü hediyesi Hayırsever işadamı Selim Pars'ın, annesi adına Küçükçekmece'de yaptıracağı okulun temel atma töreni, bayram havasında gerçekleşti. Temel atma töre..
Şişme bot alabora oldu: 1 ceset bulundu, 2 kişi kayıp Kilyos açıklarında balık tutmak için denize açılan şişme botun alabora olması sonucu 3 kişi kayboldu.
Erbil’deki 21 yaralı Kürt’ün tedavisini Ankara üstlendi Türkiye, Iraklı Kürtlere bir kez daha dostluk elini uzattı. Irak’ın kuzeyindeki Erbil kentinde çarşamba günü meydana gelen kanlı saldır..
‘Birleşmiş Milletler’in reform planları Türkiye’nin beklentilerine uymuyor’ Türkiye’nin Birleşmiş Milletler nezdindeki temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin, tartışılmakta olan BM reform taslakları..
Irak’ta Petrol Şiilere, Savunma Sünnilere verildi Irak hükümetinde boş kalan iki bakanlığın yeni sahipleri konusunda anlaşmaya varıldı. Şii ve Kürt kaynaklar, Savunma Bakanlığı’na Sünni olan ..
Belçikalı Türkler Ermeni tasarısına karşı yürüdü Ermenilerin 24 Nisan’da Brüksel’deki Türk Büyükelçiliği önünde Türk bayrağını yakması dün aynı kentte düzenlenen ‘Türk Bayrağına Saygı’ yürüyü..
Mısır’da seçimler öncesi Müslüman Kardeşler’e baskı giderek artıyor Mısır’da eylül ayında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi ülkede tansiyon giderek yükseliyor. Ülke geneli..
Bahreyn’de atanmışlara yasa yetkisine karşı gösteri Binlerce Bahreynli, muhalefetin anayasa değişikliği isteğine destek için dün sokaklara döküldü.
Rum basını: ABD ve İngilizlerden beklenen tokat Atina’dan geldi Yunan bandıralı bir yük gemisinin İngiltere’den yola çıkarak KKTC’nin Gazimağusa Limanı’na demirlemesi, Rum basınında, KKTC’ye ..
Bush, Rusya ziyareti öncesi Putin’e ağır eleştiride bulundu ABD Başkanı George Bush, yarın Moskova’ya yapacağı ziyaret öncesi Rusya’ya ağır eleştirilerde bulundu.
Japonya ve Çin tarih ihtilafları için komisyon kuruyor Türkiye ile Ermenistan arasında sözde soykırım konusunda yaşanan ihtilafı gidermek için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın teklif ettiği ‘..
‘Seçimi Tony Blair değil İşçi Partisi kazandı’ İngiltere’de, perşembe günkü seçimlerden galip ayrılan Başbakan Tony Blair’in ‘emekliliği’ ile ilgili spekülasyonlar yapılırken, dışişleri eski ..
Yahudilere mülk satan patrik görevden alındı Kudüs’teki Rum Ortodoks Kilisesi yönetimi, kentin tarihî "Eski Kent" bölgesinde kiliseye ait gayrimenkullerin satışıyla ilgili tartışmaların ardın..
50 milyar dolarlık rekabet Yabancı yatırımcıların, bankacılığın yanı sıra en fazla ilgi gösterdiği alan perakende sektörü oldu. Wal Mart, Carrefour ve Tesco gibi dünya devleri Türkiye’deki pa..
Başbakanlık Denetleme Kurulu, Toprak Mahsulleri Ofisi’ndeki atamaları eleştirdi Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu, Toprak Mahsulleri Ofisi’nde (TMO) yönetim kurulu üyesi olmayan kamu person..
Albtelecom, 120 milyon Euro’ya Türk Telekom-Çalık Enerji konsorsiyumunun oldu Tekstil ve enerji alanında Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından olan Çalık Holding, ihalesine Türk Telekom’la o..
Benzinde 5 kuruşluk indirim Tüpraş süper ve kurşunsuz benzinin rafineri çıkış fiyatını yüzde 7,6 oranında indirdi.
Türk işadamı İtalyanlara fason kravat üretimi yaptırıyor İşadamı Kaan Gökalp, hazır giyim ve modanın öncü ülkelerinden İtalya'nın Como şehrinde fason olarak ürettirdiği kravatları, kendi mark..
SSK İlaç Fabrikası’na Sağlık-Sen talip oldu Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) kapatılması düşünülen İstanbul Şişli'deki SSK İlaç Fabrikası'na talip oldu.
İstikbal'den başkente ev konsept mağazası Mobilya üreticilerinden İstikbal Grubu, Ankara'nın en büyük ev konsept mağazasını hizmete açtı.
İş Bankası, İstanbul Kurumlar Vergisi rekortmeni Türkiye İş Bankası, ödeyeceği 485,3 milyon Yeni Türk Lirası (YTL) vergi ile bu yıl İstanbul'da Kurumlar Vergisi rekortmeni oldu. İstanbul Deft..
Mısırlı halı devi, Türkiye’de üretim yapıp dünyaya satacak Ekonomik ve siyasi istikrarın yakalanması, her geçen gün daha fazla yatırımcıyı Türkiye'ye çekiyor.
Geliri olmayandan bina vergisi alınmayacak Brüt 200 metrekareyi geçmeyen tek konutu bulunup, hiçbir geliri olmayan vatandaşlar, bu durumlarını beyan ederek bina vergisi vermeyecek.
Turkcell kontöre yüzde 4,5 zam yaptı Türkiye'nin önde gelen cep telefonu operatörlerinden Turkcell, dünden itibaren geçerli olmak üzere kontör kartlarına yüzde 4,58'lik zam yaptı.
[TEKNİK ANALİZ] Kâr satışları gelebilir Geçen hafta beklendiği gibi 3 Mayıs’taki FED toplantısında piyasaları olumsuz etkileyecek bir karar ve açıklama gelmedi. İMKB de alış yönünde hareket e..
Yargı, öğretmen edasıyla konuşmasın işini yapsın Ankara Barosu, sanık olarak yargılandığı bir davaya başörtüsüyle geldiği için mahkeme salonundan atılan avukat Hatice Hasdemir hakkında verdiğ..
Yedizler öldü basına teşhir tepki çekti Aşılama yöntemiyle yedizlere hamile kalan İzmirli Sibel Deniz’in bebeklerinin tümü öldü. Çocuk sayısının üçe indirilmesi yönündeki uyarıları dinlemeyen..
Kurmalı fenerler artık elektrikle çalışacak Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü (KEGKİ), denizlerde meydana gelen kazaları önlemek için yüz yıllardır süregelen uygulama..
Belediye, itlaf edilen köpeğin sahibine tazminat ödeyecek Burdur’un Gölhisar İlçe Belediyesi, geçici belediye işçisi tarafından 2,5 yıl önce av tüfeğiyle öldürülen köpeğin sahibine 2 bin 725 ..
Engellerine takılmadı, 18 yaşında başladığı ilkokul eğitimini üniversite ile tamamladı Özürlülerin azmi, sağlıklı insanlara yaşama sevinci aşılıyor; ‘Bu kadarını sağlıklı insanlar bile yapamı..
ÖSYM, soruları açıklamamak için Başbakanlık’a 8 dava açtı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), ‘yaptığı sınavların sorularını başvuranlara vermesi gerektiği’ yönünde karar alan Başbak..
Geleceğin sosyal bilimcileri Fatih Koleji’nde buluştu Fatih Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen ‘4. Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’ ilginç projelere sahne oluyor. Geleceğin sosyal bilim..
Tacikistan: Eğitimde Türkiye'yi örnek alıyoruz Tacikistan Milli Eğitim Bakanı Rahmanov Abdülcebbar Azizoviç Tacikistan'da faaliyet gösteren Türk liselerindeki öğretmenlerin Tacik öğrencilerin..
Üniversiteler bu yıl yüzde 1 fazla öğrenci alacak YÖK, 2005-2006 öğretim yılında devlet üniversitelerindeki 4 yıllık fakültelerin (lisans) kontenjanlarını yüzde 2 artırırken, iki yıllık yükse..
Başbakanlık neden kapkaç yapıldığını suçlulara soracak Başbakanlık, son günlerde artan kapkaç olaylarının sebeplerini irdelemek için cezaevinde tutuklu olan kapkaç suçluları üzerinde araştırm..
İzmir’de gaspçı dehşeti; ikisi polis 4 kişi yaralandı İzmir’de bir benzin istasyonuna araçlarıyla gelen üç kişi, yakıt aldıktan sonra satır ve bıçaklarla iki pompacıyı tehdit ederek paraların..
Çiçek verecek annesi olmayan çocuklara anne olur musunuz? Türkiye’nin bütün illerinde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı, kimsesiz çocukların himaye edildiği çocuk yuvaları bu..
Anneler sanal değil, gerçek ilgi bekliyor Türk Anneler Birliği Genel Başkanı Gül Baysal, teknolojik imkanların ‘Anneler Günü’ kutlamaları için kullanılmasının anne çocuk arasına set oluşturdu..
Annem cennetim benim Rehber Yayınları, Anneler Günü için özel bir çalışma yaptı.
Sir John Tavener, İstanbul’a geliyor Allah’ın 99 ismini besteleyerek, geniş yankı uyandıran ve bir kez daha dünya müzik gündeminin üst sıralarına yerleşen ünlü klasik müzik bestecisi Sir John..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8