8 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

8 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bu kez engel çıkarmadı Galatasaray'da mutluluk üçlemesi... Yeniden Birinci Lig'e çıkan voleybolculardan sonra basketçiler de TOFAŞ'ı yenip kümede kalmayı kolaylaştırdı.
Karşılaşmaya ilgi yoktu Galatasaraylı taraftarlar bu önemli maça ilgi göstermedi. Ali Sami Yen'in kapalı tribününde yer yer boşluklar gözükürken, özellikle kale arkası tribünü büyük ölçüde bo..
Al Tekke, ver rekor... Haftayı Fenerbahçe maçının yankılarıyla geçiren Trabzon kenti açısından dünkü maç, federasyona ve Cem Papila'ya olan protestolar için yeni bir fırsattı.
İnönü'de prestij mücadelesi Teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde iyi bir grafik yakalayan ve son dört maçından galibiyetle ayrılan Beşiktaş, İnönü'de Samsunspor'u konuk ediyor.
Fener Doğu'dan da doğar Sıkı bir deplasman maçına çıktı Fenerbahçe. Belki sikletler farklıydı ama 'faktoriyel' bir matematiği vardı maçın ve birçok şeyi eşitliyordu. Bir kere hayat memat mese..
Gökten koltuk yağdı Taraftarlar maça büyük ilgi gösterdi. Stat tamamen dolarken, maçı 950 kadar Fenerbahçeli taraftar da izledi. Diyarbakırlı taraftarların Galatasaray forması giyip, Fenerbah..
Kongreler sevindirdi En yoğun hafta İstanbul, kongre turizmini başarma yolunda. Yatırım Danışma Konseyi ile başlayan, Forum İstanbul, Türk-Alman Ekonomi Konseyi ve Asya Kalkınma Bankası Top..
Yatırımcılar çıkarma yaptı Mayıs ayının ilk haftasında beş ayrı kongreye ev sahipliği yapan İstanbul'a yaklaşık 10 bine yakın kişi geldi. İstanbul mayıs ayının ilk haftasında uluslararası düz..
Kurumlar vergisi rekortmeni İş Bankası Türkiye İş Bankası, ödeyeceği 485.3 milyon YTL vergi ile bu yıl İstanbul'da kurumlar vergisi rekortmeni oldu. Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından biri ..
Tek evi olana vergi kolaylığı Maliye Bakanlığı, tek evi bulunan ve hiçbir geliri olmayan mükelleflerden bina vergisi alınmamasına ilişkin uygulamada, bina sahiplerinin beyanının yeterli bulun..
KTHY'de henüz anlaşma yok Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) Yönetim Kurulu, KTHY'deki en düşük maaşa yüzde 33, en yüksek maaşa da yüzde 23 artış önerildiğini, sendikanın bunu kabul etmediğini, ..
İstikbal'den büyük yatırım İstikbal, 4 milyon dolar yatırım yaptığı 10 bin metrekarelik en büyük ev konsept mağazasını Ankara'da açtı. Sanayi Bakanı Ali Coşkun, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıo..
Türk telekomcu Arnavutluk'ta Tekstilde ünlenen Ahmet Çalık'ın firması Çalık Telekom, Arnavutluk'un ulusal şirketi Alb Telekom'un yüzde 76'sını 120 milyon avroya aldı. Bosna ve Kosova için haz..
1 dolara 10 litre akaryakıt Kaçak akaryakıt kullanımının yarattığı tahribatın, görünenden daha büyük olduğu söyledi. Akaryakıt kaçakçılığının verdiği zararın araştırılması için kurulan Meclis..
Tüzmen'den 4 gol birden Su sporlarındaki başarısını futbolda da ortaya koyan ve 4 gol atan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "Bizler, Türkiye'yi 160 milyar dolarlık dış ticaret hacmine ul..
Derviş'in BM modeline övgü BM Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş'in ABD'de çıkan 'A Better Globalization' kitabına Fukuyama'dan övgü: Öngördüğü BM modeli, en yaratıcı çözümlerden.
Sigorta için korku da yetmiyor Deprem riski yüksek olan ülkelar arasında yer almamıza rağmen Deprem Sigortası gereken ilgiyi görmedi. 20 milyon konut bulunan Türkiye'de deprem sigorta poliçe ..
Hisarcıklıoğlu yeniden başkan gibi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) seçimli genel kurulu, bugün Ankara'da Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleştirilecek. Şu ana kadar adaylığını açık..
'Kalkınma ajansları tasarısı değiştirilsin' TÜSİAD gibi kurumların yanı sıra sektörel dernekleri de çatısında barındıran Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) bölgesel kalkınm..
BES'ten Hazine'ye destek Hızlı bir büyüme süreci yaşayan bireysel emeklilik sistemi (BES), kurumsal yatırımcı kimliğiyle sermaye ve para piyasalarına katkıda bulunurken vadelerin uzamasına da..
Merkez Bankası faiz için toplanıyor Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), bu yılki düzenli toplantılarının 5'incisini yarın yapacak. Faize ilişkin kararı ise salı günü açıklanacak.
'Howard'dan ders alsın' Britanya'da perşembe günkü seçimin ardından İşçi Partisi lideri Tony Blair'in Muhazafakârların Demir Lady'si Margaret Thatcher'ın üst üste üç seçim kazanma rekorunu eg..
Aun, Lübnan'a döndü Suriye'nin Lübnan'dan çekilmesinin ardından, iç savaş sırasında Şam'a karşı savaşmış Hıristiyan milis lider Michael Aun dün 15 yıllık Fransa sürgününden sonra Beyrut'a dön..
Irak'ta ABD'li korumalar hedef Irak'ta kısmi hükümetin kurulmasının ardından saldırılar hız kesmiyor. Önceki gün bir pazaryerine düzenlenen intihar saldırısında 16 kişinin hayatını kaybettiğ..
Bush'la Putin düelloda Rusların 2. Dünya Savaşı'ndan zaferle çıkmasının 60. yıldönümünde, ABD ile Rusya'nın Baltık düellosu büyüyor.
Springsteen'e Rus naziresi 1945 zaferinin 60. yıldönümü törenleri vesilesiyle bir kez daha kendini Batı'yla Soğuk Savaş havasında bulan Rusya'da, yakın tarihe övgüler dizen 53 yaşındaki şarkı..
İran estetik cerraha teslim İranlı gençler estetik ameliyat çılgınlıgına kapılırken, Tahran sokakları burunları sargılı genç kadınlarla kaynıyor. Genç kadınların 'Çocukken kaza geçirdim, nefe..
Yunan kaptan: Kandırıldım KKTC'ye uygulanan uluslararası ambargoyu Yunanistan bandıralı 'Aegean Sun' feribotunu Mağusa limanına yanaştırarak 'de facto' delen Yunan kaptan Stathis Stilianos, g..
'Sadece Rumlar muhafız olabilir' 'Kıbrıs Cumhuriyeti' kimliği alan Türklerin Rum Milli Muhafız Ordusu'na asker alınabileceğiyle ilgili görüşler, Rum İçişleri Bakanı Andreas Hristu tarafından ..
Afgan mültecilerin dert anası Jolie BM'nin iyi niyet elçisi olan Hollywood yıldızı Angelina Jolie, dün Pakistan'da Afgan mültecilerin yaşadığı Peşaver Kaça Gari kampını ziyaret etti.
De Soto'ya yine zor görev BM Genel Sekreteri Kofi Annan, daha önce Kıbrıs Özel Temsilciliği'ni yapan Alvaro de Soto'yu, BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü olarak atadı.
Raffarin ameliyat oldu Fransa Başbakanı Jean Pierre Raffarin dün aniden rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldı.
Cezalardan ceza beğen 'Kaydetmek' de suç Yeni TCK'daki değişiklikler artmazsa, 1 Haziran'dan sonra basın özgürlüğü hayal. Çetenin telefon kayıtlarını yazana 4.5 yıla kadar hapis istenebilece..
Adalet Sarayı'na 'engel' makyajı Ankara Adalet Sarayı'nda engelli avukat ve vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için çağdaş düzenlemeler yapıldı. Ankara Barosu'nun katkılarıyla proje ile gö..
CHP'li kadınlardan töre protestosu CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Okuducu ile partili kadınlar, töre cinayetleri ve kadına şiddeti protesto etti.
'Bakan oldum çenem açıldı' Gaf ve esprileriyle gündemden düşmeyen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, "Bakan olduktan sonra çenem açıldı" dedi. Kars'ta dün incelemelerde bul..
Yargı liginde Türkiye gerilerde Avrupa Konseyi araştırdı: Yargı bütçesinde Türkiye, 40 konsey üyesi içinde 35'inci. Kişi başına yargıç sayısında 34'üncü. Kişi başına savcı ve avukatta da sonl..
Öğrencinin yeni adresi TBMM TBMM, öğrencilerin Anıtkabir'den sonraki ikinci adresi oldu. Geçen yıl ilköğretim çağındaki 66 bin çocuğun gezdiği Meclis'i bu yıl sadece nisanda 32 bin öğrenci zi..
Boğaziçi yelkenlerle çok güzel İstanbul Boğazı'nda dün her biri bir kâbus gibi geçen tankerler değil, dünyaca ünlü su yolunun güzelliğine yakışan yelkenliler vardı. İstanbul Boğaz Komutanlığı..
Reklamınız batsın Yediz bebekler, annelerinin karnında hayata veda ederken, hastanenin ceninleri masaya sıralayarak fotoğraflarını çektirmesi büyük tepki topladı.
Shakira Türkiye'de Ünlü pop şarkıcısı Shakira, ünlü Alman televizyon programı 'Wetten, Dass...?'ın (İddiaya var mısın?) Antalya'da yapılacak çekimleri için Türkiye'ye geldi.
Liseli Burcu'nun kalbi durdu 16 yaşındaki lise öğrencisi Burcu Polat, kahvaltı sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.
Kamulaştırmadı bedeli ağır oldu TCDD'nin 71 bin metrekarelik iki parselini kamulaştırmadan yol yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi 16 milyon YTL tazminat verecek.
İşte bal sahtekârları Kaçak balcıların maskesi düştü. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın, 2005 yılı içinde ele geçirdiği sahte bal miktarının 21 tonu aştığı açıklandı.
Bebeği kucağında öldü... Üç ay önce anne olan Zerrin Tahincioğlu Fırat, Ankara'nın göbeğindeki evinde vahşi bir cinayete kurban gitti. Eve giren bir kişi, genç anneyi, kucağında bebeği olduğu..
Hem kupa sahibi hem yılın annesi Çadırda börek satarak geçinen Songül Güneş Kara'nın sponsor olduğu Sağlıkspor Bayan Hentbol Takımı birinci lige çıkmayı başardı. Sporcular, Adana'ya gelince s..
'Rimi Rimi Ley' yargı vizesi aldı Eurovision Şarkı Yarışması 2005 Türkiye finalinin iptali ve yürütmenin durdurulması istemi mahkemeden döndü. TRT Genel Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, 11 Şu..
Vurulan köpek için tazminat Gölhisar İlçe Belediyesi, geçici belediye işçisi tarafından 2.5 yıl önce av tüfeğiyle öldürülen köpeğin sahibine 2 bin 725 YTL tazminat ödemeye mahkûm edildi.
Aşırı hız bir aileyi yok etti Polatlı ilçesi Temelli beldesinde aşırı hız yüzünden TIR'ın altına giren otomobildeki aynı aileden beş kişi öldü. Bülent Ağ'ın kullandığı otomobil dün saat 07.00..
Deniz Baykal konuştu, ziraatçılar uyudu! Türkiye Ziraatçılar Derneği'nin 56. kuruluş yıldönümü nedeniyle dün düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8