7 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

7 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ereğli’de Erdemir çalışanları halat çekme yarışı yaptı Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir), 40. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen sportif faaliyetler çekişmeli anlara sahne..
Rahvan at yarışları heyecanla bekleniyor Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin her yerinden rahvan atların getirildiğ..
Anafen öğrencileri Süheyla Canıdemir’i yılın annesi seçti Özel Sevgi Çiçeği Anafen İlköğretim Okulu, yılın annesi ödülünü bu yıl iki anlamlı isme verdi.
Türk işadamı, Kiev Hava Limanı’nda soyuldu İş gezisi için Ukrayna’ya giden bir Türk işadamı, hava limanında soyuldu. İşadamı Hasan Meral’in çantasındaki bin YTL, bin dolar, özel evrakları ve..
Emine Erdoğan, ‘yılın annesi’ seçildi Türkiye Engelliler Vakfı (TÜREV), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ı yılın annesi seçti.
Tuzla Belediyesi fakir öğrencilere kurs veriyor Tuzla Belediyesi, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere etüt ve eğitim programları düzenliyor. Kurslar, ilçedeki 28 okulda ve 96 şubede, 2 bin 8..
THY çalışanlarının eylemi uçak yolcularını perişan etti Türk Hava Yolları (THY) personelinin yaptığı iş yavaşlatma eylemi yüzünden Atatürk Hava Limanı’nda büyük kargaşa yaşanıyor. Hafta başın..
Yıldırım ve Akşit, 400 çiftin nikah şahitliğini yaptı Kartal ve Samandıra ilçelerinde resmi nikahsız yaşayan 400 çift, düzenlenen toplu nikahla aile cüzdanlarına kavuştu.
Mimar Sinan’ın eserleri yazılarla kirletildi Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, büyük usta Mimar Sinan’ın eserlerinin üzerine yazı yazanları kınadı.
[ETKİNLİK] Selim İleri, Doğan Hızlan ve Ömer Lekesiz’in katılımlarıyla Abdülhak Şinasi Hisar'ın eserlerinin tartışılacağı söyleşi bugün saat 16.00'da Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde. 0..
[TİYATRO] "Danton'un Ölümü" isimli oyun 7, 8 Mayıs'ta İstanbul Şehir Tiyatrosu Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde izlenebilir. 0 212 240 77 20
[SERGİ] 2. Dünya Savaşı'na ait az bilinen belgelerin ve fotoğraflarının sergilendiği "Zaferin 60. Yılında 2. Dünya Savaşı Fotoğrafları ve Belgeleri" sergisi 13 Mayıs'a kadar Tarık Zafer Tuna..
[KONSER] Salih Tangül'ün yönettiği, solistliğini Erol Parlak'ın yaptığı İstanbul Defterdarlığı THM Topluluğu Konseri bugün saat 15.30'da Atatürk Kültür Merkezi Konser Salonu'nda. 0 212 52079..
Abdullah Gül: Reformları yapın, yatırım peşinden gelir Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 24 Mart’ta gerçekleşen halk hareketiyle Kırgızistan’da iktidarı devralan yöneticilere, "Hukukun üstünlüğü..
Kırgızlara TV’den moral ve destek mesajı verdi Kırgızistan ziyareti çerçevesinde Kırgızistan Devlet Televizyonu KTR’ye demeç veren Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kırgız halkına Türkiye’nin de..
Orta Asya ile etle tırnak gibiyiz Bişkek’e giden heyette yer alan AK Parti Milletvekili Nevzat Yalçıntaş ve beraberindeki milletvekilleri dün Ahıska Türkleri Derneği’ni ziyaret etti.
Belçika’da Ermeniler mahkeme şartını kaldırmak için adım attı Belçika Ermenileri, Ermeni "soykırımını" inkar edenlere hapis ve para cezası öngören tasarıyı ağırlaştırmak için faaliyetlerini y..
Blair’e yenilen Howard istifa edeceğini açıkladı İngiltere’deki tarihî genel seçimlerde yüzde 36 oy alan İşçi Partisi lideri Tony Blair’in zaferi kesinleşirken üst üste üçüncü kez seçim kayb..
Irak dün yine kan gölüne döndü: 84 ölü Irak’ta yapılan seçimler ve hükümetin kurulmasının ardından beklenen istikrar bir türlü sağlanamazken, intihar saldırıları da şiddetini artırarak devam ..
Kretschmer: Rumlar kuzeyle ticareti veto eder Avrupa Birliği Komisyonu Ankara Temsilcisi Hans-Jörg Kretschmer, Türkiye’nin Kıbrıs cumhuriyetini tanımaması durumunda, Kıbrıslı Rumların da Kuze..
KKTC’ye demirleyen Yunan gemisi Atina’yı kızdırdı Atina, Yunan bandıralı bir feribotun KKTC'nin Magosa Limanı'na demirlediğini açıkladı. İngiltere'nin Harwich Limanı’ndan denize açılan ‘Aegea..
El Fetih’in kazandığı seçimde Hamas siyasî gücünü artırdı Filistin’de önceki gün gerçekleştirilen yerel seçimlerin ikinci turunun galibi El Fetih örgütü olurken, 4 büyük yerleşim biriminde be..
IMF: Türkiye’de asgari ücret yüksek IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, Türkiye'de asgari ücretin yüksek olduğunu savundu.
‘Borsa, faiz ve döviz dar üçgenini aşmalıyız’ Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Türkiye'nin ‘borsa, faiz ve döviz dar üçgenini' aşması ve bundan sonra geniş açılımlı bir yaklaşımla ..
Cari işlemler üç ayda 6,3 milyar dolar açık verdi Cari işlemler (döviz giderleri ile gelirleri arasındaki fark) açığı mart ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,6 artışla 2 milyar 573 m..
Telekom, Ankara Kurumlar Vergisi rekortmeni oldu Ankara Defterdarlığı, Türk Telekomünikasyon AŞ'nin 1,15 milyar Yeni Türk Lirası vergi ile bu yıl da Ankara'nın Kurumlar Vergisi rekortmeni old..
‘Fabrikalar çimentoyu iç piyasaya pahalı satıyor’ İzmirli inşaatçılar, Ege Bölgesi'nde faaliyet gösteren çimento fabrikaları ve hazır beton şirketlerini kartel oluşturdukları gerekçesiyle Rek..
‘İşgücü istatistikleri il değil bölgesel bazda’ Devlet İstatistik Enstitüsü Kars Bölge Müdürü Süleyman Şenocak, enstitünün işgücü istatistiklerinin il bazında değil bölgesel olarak gerçekleşt..
Özelleştirmeden Hazine'ye bir milyar dolar aktarıldı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, önceki gün itibarıyla Hazine Müsteşarlığı'na 200 milyon dolar tutarında kaynak aktarıldığını açıkladı. ..
Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadele için alınan bot yakıtsızlıktan yatıyor Mersin'de akaryakıt kaçakçılığını denetleyecek sürat teknesi, yakıtı olmadığı için hizmet veremiyor. Gümrük Müsteşarlı..
Binek olarak kullanılan lüks ticari araçtan otomobil vergisi alınacak Hafif ticari araçlardan alınan Özel Tüketim Vergisi yeniden düzenleniyor. Ancak yeni düzenleme tüm araçlara ek vergi yükü..
‘10 milyon fakire maaş bağlansın’ AK Parti Diyarbakır Milletvekili Prof. Dr. Aziz Akgül, yoksul ve sefalet içerisinde yaşayanlara devletin düzenli ödeme yapması için kanun teklifi hazırladı.
İzdemir Global Steel'e satılıyor İş Bankası, İzmir Demir Çelik'in Global Steel'e satışı amacıyla hisse alış-satış sözleşmesi imzalanması için genel müdürlüğe yetki verdi.
‘Elektrik ihaleleri mevzuata uygun yapıldı’ Enerji Bakanlığı'na bağlı Elektrik Üretim AŞ, Botaş ve Tedaş'ın enerji ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada sanıklar..
Odalar Birliği’nde 14 kişilik yönetim kurulu üyeliği için 200 aday yarışacak İş dünyasının en büyük çatı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 60. genel kurulu, bu hafta sonu yapılıy..
Depremzede, heyelan bölgesine yapılan evini tuğla tuğla taşıyor Erzurum’da depremzedeler için yapılan 77 konutun olduğu yer heyelan bölgesi çıktı. Defalarca rapor yazılmasına rağmen tedbir al..
Sugözü anıtmezar olsun Sivas’ın Sugözü köyünde 7 hafta önce meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 15 kişinin cesedi bir türlü çıkarılamıyor.
Sağlık teknolojisi üretmek için ‘Ar-Ge hastanesi’ kurulacak Türkiye’nin ilk araştırma-geliştirme (Ar-Ge) hastanesi Antalya’da kurulacak. Akdeniz Üniversitesi’nin hazırladığı projenin hayata g..
Ankara Barosu: Laiklik dindara baskı aracı olmamalı Yargıtay 4. Ceza Dairesi’nde sanık olarak yargılandığı bir davaya başörtüsüyle geldiği için mahkeme salonundan atılan avukat Hatice Hasdemi..
Davet edildiği film festivaline başörtülü diye alınmadı Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Eskişehir Sinema Günleri’ni takip etmek ..
Sedat Şahin’e üç kez müebbet hapis istendi Sahra operasyonu kapsamında yakalanan ve çete lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanan Sedat Şahin’e üç kez müebbet hapis cezası istendi.
Asırlık ninenin ömrü yaşadığını ispatlamaya yetmedi Hatice Eskili, tam 102 yaşında vefat etti. Kırşehir’in Mucur ilçesi nüfus kayıtlarına göre 1907 doğumlu. Aradaki 4 yaş farkı nüfusa geç kay..
110 milyon kitap, öğrencilere ücretsiz dağıtılacak İlköğretim öğrencilerine ücretsiz kitap dağıtımı uygulaması gelecek eğitim-öğretim döneminde de sürecek. Bu çerçevede 10 milyon ilköğretim ö..
15 yaşında kalp krizinden hayatını kaybetti Osmaniye’de, Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenecek turnuvaya hazırlık amacıyla maça çıkan ilköğretim okulu öğrencisi, yorulduğunu söyleyerek oyun..
Bilim hırsızlığının tespit edilmesi kolaylaşacak Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen bilimsel makalelerde ‘intihal’ olaylarını önlemek için çalışma başlatıldı. İÜ eski Rektörü Kemal Alemda..
SSK’lı aile: Bebek hasreti çekerek ölmek istemiyoruz Emekli Sandığı ve Bağ-Kurlulara tanınan tüp bebek imkanının SSK'lılara tanınmaması binlerce aileyi üzdü. Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığ..
Kültür Bakanlığı yurtdışındaki tarihî mirası korumaya alıyor Türkiye, yurtdışında bulunan taşınmaz kültür varlıklarının bakım ve onarımlarına başlıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Sur..
Beytüşşebaplılar doktor duasına çıktı Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bir grup vatandaş doktor duasına çıktı. Tayini çıkan doktorların istifa edip gelmemesini Allah’a havale eden 40 Beytüşşeb..
RTÜK’ten erotik kanallara yayın yasağı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Digitürk üzerinden yurtdışı çıkışlı yayın yapan erotik kanalların yayın buketinden çıkarılmasını kararlaştırdı.
Hakkari'de çatışma: 1 astsubay şehit oldu Hakkari'nin Işıklı köyünde göreve giden güvenlik güçlerine teröristler tarafından ateş açıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8