7 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

7 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
De Soto, BM Ortadoğu özel temsilcisi Eski Kıbrıs Özel Temsilcisi Alvaro de Soto, BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü, Filistin Kurtuluş Örgütü ve Filistin Otoritesi nezdindeki Özel Tem..
Irak güne saldırıyla uyandı: 13 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın merkezinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 4 kişinin öldüğü bildirildi.
Mersin'de iki PKK'lı yakalandı Mersin'de bombalı eyleme hazırlanan 2 PKK terör örgütü üyesi yakalandı.
TOBB'un 60. Genel Kurulu yarın yapılacak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) ''seçimli'' 60. Olağan Genel Kurulu, yarın Ankara'da yapılacak. Akyurt'taki Büyük Anadolu Oteli Mustafa ..
Hazine haftaya dış borç ödemede rahat Hazine, gelecek hafta yalnızca 37.7 milyon dolarlık dış borç ödeyecek. Bu yılki toplam ödemeler 7.3 milyar doları aşacak.
Hollanda'da "hayırcılar" çoğunlukta Hollanda'da 1 Haziran'da yapılacak Avrupa anayasası referandumuna katılmayı düşünenlerin çoğu "hayır" diyecek.
Fukuyama: Derviş'in BM çözümleri yaratıcı Ünlü gelecekbilimci Francis Fukuyama Kemal Derviş’in BM için öngördüğü yeni örgütlenme modelinin bugüne değin rastlanan en yaratıcı çözümlerden biri ..
İzmirli yedizler öldü Aşılama yöntemiyle yediz bebeklere hamile kalan Aliağalı Sibel Deniz'in bebeklerinin tümü öldü.
Onların asıl işi 'annelik' Podyumların, film setlerinin ve sahnelerin ünlülerinin ilk ve asıl işleri annelik...
Benzin fiyatlarında 5 kuruş indirim Pompa fiyatları, bugünden geçerli olmak üzere litrede 5 kuruş düşürüldü.
İlkin: Kıbrıs süreci Rumların yanıtına bağlı Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin, Kıbrıs sürecinin bundan böyle ilerleyip ilerlememesinin tamamen Rum tarafın..
Yediz bebeklerhayatlarını kaybetti Aşılama yöntemiyle yediz bebeklere hamile kalan Aliağalı Sibel Deniz'in bebeklerinin tümü öldü. Sibel Deniz'in tedavi gördüğü Central Hospital'dan yapılan y..
Avustralya'da uçak kayboldu Avustralya'da, içinde 16 kişinin bulunduğu bir uçağın kaybolduğu bildirildi. Avustralya Araştırma ve Kurtarma Kuruluşu sözcüsü Tracey Jiggins, kötü hava koşulların..
Yeniden doğuş 'Akdeniz'in En İyi Tatil Köyü' ödülüne sahip olan Lykia World, tüm aile bireylerinin zevklerine uygun tatil seçeneklerinin yanı sıra ruhunuza ve bedeninize hitâp eden sosyal akt..
Limitsiz hayal gücüne limitli koleksiyon Büşra Ösen ismini önümüzdeki günlerde sıkça duyacağız. Moda dünyasına iddialı bir adım atan 24 yaşındaki Ösen'in limitli üretilen modellerini ilk olar..
Yeşil Hat sanat için açılacak Kıbrıs'ı ikiye bölen Yeşil Hat, bu kez "Leaps of Faith / İnanç Sıçramaları" adlı sergi ile halkları buluşturuyorYalnız kalplere maskeli veya maskesiz çöpçatanlık..
"Kediler birer tasarım harikasıdır" Üç önemli sanatçımız; Balkan Naci İslimyeli, Gürbüz Doğan Ekşioğlu ve Selma Gürbüz çok sevdikleri kedilerle ilgili bir sergi açtılar. Sanatçılar kedilerin ..
"Demiryolunda çalışmasaydım yazar olamazdım" Yeni kitabı "Yatır"ı çıkaran Sadık Yemni: "Demiryollarında işim bütün gün saatlerce oturmamı sağlıyordu. Okudum, düşündüm, sonra bir roman yazdım...
İspanyollar Türkiye'yi tanıyacak İspanya'nın en ünlü festivallerinden "La Mar de Musicas"ın (Müziklerin Denizi) bu defaki tema ülkesi Türkiye. Festivalde Türk sanatçılar sahneye çıkacak, Türk..
1 milyon 327 öğrenci açıkta kalacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2005-2006 yılı üniversite kontenjanlarında, AKP iktidarınca çıkartılan af yasası nedeniyle sınırlı bir artış yaparken, 2004 yıl..
'Öcalan 2 milyonla yaşıyor' Adalet Bakanlığı, Abdullah Öcalan için günlük 2 milyon iaşe bedelinden başka bir harcama yapılmadığını bildirdi. Öcalan'dan Celal Doğan'a DTH çağrısı
BM, Ortadoğu'da de Soto'ya güveniyor Eski Kıbrıs Özel Temsilcisi Alvaro de Soto, BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü, Filistin Kurtuluş Örgütü ve Filistin Otoritesi nezdindeki Özel Tem..
Yunan gemisi KKTC'ye demirledi KKTC'deki Magosa Limanı'na, Yunan bandralı bir gemi KKTC bayrağı ile demirledi.
Kocaeli Üniversitesi'nde gerginlik Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilişlerinin yıldönümü nedeniyle Kocaeli Üniversitesi'nde pankart asmak isteyen öğrenciler ile jandarma arasında çıkan ..
Şii kasabasına intihar saldırısı: 58 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyindeki Suveyre kasabasında dün bir sebze pazarına bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında ilk belirlemelere..
Kısa... Kısa... Kısa... New York Tİmes, uydu fotoğraflarına dayandırdığı haberinde Kuzey Kore'nin nükleer deneme hazırlığı yaptığını yazdı. İspanya'da 2003'te düzenlenen bombalı saldırıyı pla..
Sınıf başkanı köpek! Berlin'deki Hansa İlkokulu'nda, yaramaz öğrencilerle başa çıkmak için ilginç bir yol bulundu. Yönetim, disipline sokamadığı haylaz '2 B' sınıfı öğrencilerini, bir köpekle..
'Papamobil' rekor fiyata alıcı buldu Papa 16. Benedict'in VW Golf marka otomobili, internette açık artırmayla 330 bin YTL'ye satıldı . Kardinal Ratzinger'in papalığa seçilmeden önce kullandığ..
Blair'lerin zafer öpücüğü Blair, eşi Cherie Blair ile birlikte çıktığı kürsüden başarıda payı bulunan herkese teşekkür etti. Blair, şöyle konuştu: 13 yıl önce bazıları bizim bir daha asla ikt..
'Gölge Başbakan' Brown İşçi Partisi'nin kazanmasının perde arkasındaki isim O... Bu yüzden Maliye Bakanı Brown'a "Gölge Başbakan" yakıştırması yapılıyor... i. İşçi Partisi'nin seçimlerden üçü..
Emanet Blair üçüncü kez Başbakanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı. Ancak İngiliz uzmanlara göre Blair’in bu zaferi parti içi çatışmalar yüzünden uzun sürmeyecek. Koltuk kaybetti Tony Blair: ..
'Gerçek ticari'nin değil, 'bineğin' ÖTV'si artacak Ticari araçlarla ilgili vergileme sistemi değişiyor. Gerçek ticari araçlardan düşük, binek olarak kullanılanlardan ise yüksek oranlı özel tü..
'Avrupa göç almazsa zor günler yaşar' Deutsche Bank'ın Baş Ekonomisti Prof. Dr. Norbert Walter son yıllarda en yavaş ekonomik gelişmenin Avrupa'da olduğunu ifade etti. TÜSİAD'ın ev sahipliğin..
Geçici beyanname süresi uzatıldı Maliye Bakanlığı, 10 Mayıs'ta bitmesi gereken geçici vergi beyanname verme süresini, e-beyanname uygulamasının ilk yılı olması nedeniyle 17 Mayıs'a kadar uzat..
Cari açık 16.5 milyar dolar Ekonominin dikkatle izlenen verileri arasında yer alan cari açık mart ayında geçen yıla göre yüzde 17,6 artarak 2 milyar 573 milyon dolara ulaştı. Yıllık bazda açı..
'AB fonlarından yararlanamadık' Türkiye'nin AB fonlarından yeterince yararlanamadığını belirten Başbakan Yardımcısı Şener, 'Var olan kaynak için çaba harcamamak yanlış olur' dediGlobal, İtaly..
Beykoz 2. Asliye Ceza Mahkemesi kararı ile yayınlanan cevap ve düzeltme Sayın Hıncal Uluç'un 19.08.2004 ve 24.08.2004 tarihlerinde kaleme aldığı, zaman zaman da satır aralarında geçirmek sure..
Kandilli, Deprem Bilgi Hattı'nı devreye soktu Kandilli Rasathanesi, halkı daha hızlı bilgilendirebilmek amacıyla bir 'Deprem Bilgi Hattı' açtı. Deprem Bilgi Hattı, 1 Mayıs 2005'ten itibaren (..
Özürlüler yasası Meclis'te Özürlülerin sorunlarını çözmeye yönelik düzenlemeler getiren yasa tasarısı eğitimden yeşil alanların kullanımına kadar pek çok konuda yenilikler içeriyor. Özürlülüğ..
Açık kalan cep uçağın sistemini bozdu Ankara-Diyarbakır seferini yapan uçakta, bir yolcunun kapamadığı cep telefonu sistemi bozunca inişte sorun yaşandı. THY'ye ait TK 646 sefer sayılı Boeing..
İtfaiyecilere piyango gibi miras Fatih İtfaiyesi'nin 292 çalışanına, 2 yıl önce vefat eden Dr. Mahmure Birsen Sakatoğlu tarafından 12 trilyonluk miras bırakılması, 850 milyon liraya çalışan i..
Kalp hastalıkları tarih mi oluyor? İngiliz bilim adamları, kalp hastalıklarının oluşumunu yüzde 80 engelleyen bir ilacın üretiminde son aşamaya geldi. İngiltere'de bilim adamları kalp hastalı..
Gazeteciye çete davası Sedat Şahin ve grubuna bilgi aktardığı iddia edilen gazeteci Ünsal Ergel'in 'çeteye yardım etmek' suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi. Yeraltı dünyasının tanınm..
2012 son mu başlangıç mı? Mayalar 2012 için 'zamanların sonu' diyor. Ancak bu yok oluş anlamında değil fiziksel bir değişim. İnsanoğlu dört kez geriledi ve artık değişim zamanı. Mayalar'a gör..
Kıraç'a Türkiye dar geliyor Türk sinemasının dibe vurup yavaş yavaş kendini toparlamaya çalıştığı, 1995 sonrası dönemde Zeki Demirkubuz'un 'Masumiyet'i çıka gelmişti.
'Havadaki Kuş' rekor kırdı Constantin Brancusi'nin 'Bird In Space' (Havadaki Kuş) adlı heykeli New York'taki Cristie's Müzayede Salonu'nda düzenlenen açık artırmada 27.45 milyon dolara satıla..
Akbank, Ege turnesinde Akbank Oda Orkestrası Ege turnesine çıkıyor. İstanbul'da CRR Konser Salonu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde verdiği 'sohbet'li konserleri büyük ilgi gören...
Boğaziçi'nden dansa davet Boğaziçi Üniversitesi Dans Kulübü'nün bu yıl altıncısını düzenlediği Boğaziçi Üniversitesi Dans Festivali hem Türkiye'den hem de yurtdışından birçok ünlü dansçıyı a..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8