6 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

6 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD, camide infaz yapan askeri suçlu bulmadı ABD ordusu, geçtiğimiz kasım ayında Felluce’ye düzenlenen büyük saldırılar sırasında bir camide yaralı ve silahsız direnişçiyi vurarak öldüren ask..
Pentagon’da İsrail lobisine bilgi sızdırma sorgusu ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’da çalışan uzman Lawrence Franklin’in, ABD’de İsrail için lobi yapan bir kuruluşa Irak’la ilgili gizli bilgi ..
Mısır’da 400 ‘Müslüman Kardeş’ tutuklandı Amerikan yönetiminin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında hedef aldığı ülkelerin en başlarında yer alan Mısır’da, demokrasi yanlısı gösteriler devam edi..
Blair, 52. doğum gününde 3. kez başbakan oluyor Irak Savaşı'nda Amerikan yönetimine destek veren İngiltere Başbakanı Tony Blair, "savaş yaralarını" bir ölçüde sardıktan sonra dünkü genel seçi..
Blair, 52. yaşına 3. kez başbakan olarak girdi İngiliz halkı, Irak Savaşı’na desteği nedeniyle eleştirdiği Başbakan Tony Blair’i 52. doğum gününde üçüncü kez bu göreve getirdi.
Gima krizi Telekom’daki Koç-Sabancı ortaklığını bitirdi Koç ve Sabancı Holding, Türk Telekom ihalesi için oluşturdukları ortaklığa son verdi. ● KOÇ: İhaleye tek başımıza gireceğiz ..
[Haber Analiz - Turhan Bozkurt] Telekom'un taliplileri niçin çekiliyor? Türk Telekom özelleştirmesinde teklif verme süresi 31 Mayıs'a dolacak. İhale tarihi yaklaştıkça talip şirketler cephesi..
‘Güven verdik, Gima bizim oldu’ Fiba Grubu'na ait Gima ve Endi mağazalarının 132,5 milyon dolara Carrefoursa'ya geçmesi ile başlayan mesaj trafiği hızlandı.
IMF’den Türkiye’ye reform övgüsü: Bu kadar başarılı olacağınızı tahmin edemedik IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, en iyimserlerin bile Türkiye'deki reformların bu kadar başarılı ola..
Başbakan Erdoğan: AB yolunda gevşemedik, bunlar deli saçması Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı çevrelerin ‘Hükümet AB'de acaba bir rehavete mi kapıldı, bu işi gevşetti mi?' şeklindeki yaklaşımı ‘..
‘Avea’nın durumu netlik kazanmazsa Türk Telekom için teklif vermeyiz’ Türk Telekom ihalesinde teklif vermeye hazırlanan bir konsorsiyumda yer alan Emirates Telecommunications Corporation (Eti..
‘Tahminim bu yaz Türkiye’de Suudi turist patlaması olacak’ Cidde Ticaret Odası Başkanı Dr. Ghassan Ahmed Al Sulaiman, Türk turizmini Suudi Arabistan’da tanıtmak istediklerini belirterek, "Tah..
Suikasta kurban giden Hariri’nin hayali gerçekleşti Türkiye ile Arap ülkeleri arasındaki ekonomik ilişkileri güçlendirmek, karşılıklı dış ticaret hacmini ve yatırım fırsatlarını geliştirmek a..
Dioksin haberleri yumurtayı ucuzlattı İzmit'te ortaya çıkan dioksinli (kanserojen toksik bir madde) yumurta, üreticiyi olumsuz etkiledi. Toptan yumurta fiyatları son üç haftada 7 yeni kuruşa ..
Yerli enerjinin önünü açan tasarı, görüşülürken ertelendi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde görüşülmeye başlanılan "Yenilenebilir Enerji Kaynakları (YEK)’nın Elektrik Enerjisi Üretimi A..
Temsa Naim’le liderliğini pekiştirecek Temsa, Adana'da Mitsubishi Fuso lisansıyla ürettiği hafif kamyonlara yenisini ekledi. 3,5 ton sınıfında iki modeli olan Temsa, üçüncü modeli Canter FE 5..
Hurafe sınır tanımıyor; ishale karşı haçlı tedavi Diyarbakır’ın varoş semtlerinde sağlık hizmetlerinden uzakta yaşayan vatandaşlar, ortaçağda hastaların tedavisinde düzenlenen ayinlere benzer..
Diyanet’ten, nazar boncuğuna savaş Diyanet İşleri Başkanlığı, türbe ve yatırlarda giderek çeşitlilik kazanan bid’at ve hurafeler için halkı buralara asılacak tabelalarla uyaracak. Başkanlık, ..
Basın Konseyi, düzeltme ve cevap kriterlerini belirledi Basın Konseyi, cevap ve düzeltme hakkı konusunda kriterleri belirledi. Konsey’den yapılan yazılı açıklamada, basında yıllardır süren gö..
Belediye yardımına intizam geliyor İhtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarda ayırım yapıldığı iddiaları İçişleri Bakanlığı’nı yeni arayışlara sevk etti.
Bomba taşıyan militan Emniyet’i hedef almış Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü binasına C-4 tipi plastik patlayıcı ile gelen kadının canlı bomba değil, cep telefonu düzenekli patlayıcıyı Emniyet’e ..
Mafya operasyonlarına adı karışan 2 savcıya disiplin cezası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), eski Balıkesir Cumhuriyet Savcısı Suat Çalışkan’a ‘yer değiştirme’ ve Kazan Cumhuriyet S..
‘Evren Paşa olarak bürokrasiyi ben aşamıyorsam kimse aşamaz’ 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, okul yaptırmaktan vazgeçmediğini söyledi.
Bir haftalık bebeği kaçıran kadınlar yakalanınca ‘sevmek için almıştık’ dedi Bursa’da, 1 haftalık bebeği misafir olarak geldikleri evden kaçırdığı iddia edilen 2 kadın, polisin 3 saatlik nefe..
Çocuk köyü davasında 6 sanığa tahliye İzmir’in Urla ilçesindeki Barbaros Çocuk Köyü’nde kalan çocukların "ırzına geçmek, kızlık bozmak, alıkoymak, ırza tasaddi, adlî görevi ihmal ile bakım ve..
Terör tazminatı isteyen polis, devlete dava açtı Terörle mücadele kapsamında bazı birimlere verilen tazminattan yararlanamayan bir polis memuru, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü mahkemeye verdi.
TSK’ya hakaretten Perinçek’e suç duyurusu İşçi Partisi (İP) lideri Doğu Perinçek’in, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ü hedef alan ve hakarete varan ifadeleri İstanbul Valiliği’ni h..
Genelkurmay’dan liderlik sempozyumu Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Araştırma ve Etüt Merkezi (SAREM), "Bilgi Çağı ve Teknolojik Gelişmeler Işığında Toplum, Yönetim, Yönetici ve Lider Yaklaş..
Bilirkişiler görevlerine yemin ederek başlayacak Yargının en önemli sorunlarından birini oluşturan bilirkişi sisteminin daha çalışabilir hale getirilmesi amacıyla Adalet Bakanlığı tarafından ..
Şebeke suyuna lağım karıştı, 83 öğrenci zehirlendi Sivas’ta kanalizasyon sularının su şebekesine karışması nedeniyle 83 ilköğretim öğrencisi zehirlendi.
Hemşireler artık kep takmak zorunda değil Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı. Hastaların hekim seçmesine imkan sağlayan yeni düzenlemeye göre, uzman tabipler,..
Öğretmenlere ‘eş ölümü’ tayin sebebi olmaktan çıkıyor Öğretmenlerin tayin ve zorunlu çalışma sisteminde bazı değişiklikler yapmaya hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı, boşanmayla birlikte ‘eşin..
Mars’ı keşfe gönderilen NASA robotu kuma saplandı Mars’ta keşif çalışmalarını sürdüren Amerikan robotu ‘Opportunity’, kuma saplanıp kaldı. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) yetkili..
ABD Ulusal Bilim Akademisi, iki Türk bilim adamını üyeliğe seçti Türk bilim adamları Prof. Dr. Aziz Sancar ve Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi üyeliğine seçildi.
Mayın tarlasında solan çocuklar Bir yönetmen, bakınız çektiği filmi kimlere ithaf ediyor: "Diktatör ve faşistlerin politikalarına kurban edilen tüm masum dünya çocuklarına…"
Biz Türkler, kebap için ölürüz! "Duvara Karşı" ile dünya çapında tanındıktan sonra sinemadaki adımlarını daha çabuk atmaya başlayan gurbetçi yönetmen Fatih Akın, bu kez senaryosunu yazdığı ‘K..
Hollywood’dan, Kudüs fonunda diyalog çağrısı ‘Gladiator’ ve ‘Kara Şahin Düştü’ (Black Hawk Down) gibi filmlerin yönetmeni Ridley Scott, son filmi ‘Cennetin Krallığı’ (Kingdom of Heaven) ile ..
Çocuklar, hem eğlenin hem de sanat öğrenin! İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın (İKSV) bu yıl ikinci kez düzenlediği çocuk şenliği ‘minifest’ bugün başlıyor.
İspanya’da zil, şal ve gül bir de Türk müziği... İspanya’nın Cartagena kentinde 1-23 Temmuz tarihleri arasında yapılacak ülkenin en büyük müzik festivali ‘La Mar de Musicas’ 11. yılını Türkiy..
Kayseri’de tiyatro festivali Kurumsallaşmış bir sanat etkinliği bulunmayan Kayseri, bu yıl ilki düzenlenecek tiyatro festivali ile bu açığı kapatmak için adım atıyor.
FKM’de şairler buluşması İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği şiir gecelerinin 14.’sü, bugün Fırat Kültür Merkezi (FKM)’nde yapılacak.
Hiçbir siyasî hesabım yok, sadece milletin iradesine sahip çıktım Meclis Başkanı Bülent Arınç, "TBMM isterse Anayasa Mahkemesi’ni kaldırabilir." açıklamasından sonra 10 bini aşkın teb..
Artık olağanüstü dönemler olmaz Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ‘olağanüstü dönemler’in gerilerde kaldığını, o dönemlerin artık yaşanmayacağını söyledi.
Erbakan’ın 9,5 trilyonluk cezasına çare aranıyor Kapatılan Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın ‘kayıp trilyon’ davasından kaynaklanan ve faiziyle birlikte 9,5 trilyon liraya ulaş..
Erkan Mumcu, Avrupa Birliği’ni aspirine benzetti ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, çağın realitesinin aspirin olduğunu belirterek, "Aspirin batıdır, rasyonalizmdir, hümanizmdir. Başınız ağrıdığ..
Kemal Derviş resmen UNDP başkanı oldu Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Genel Sekreter Kofi Annan'ın, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in BM Kalkınma Programı (UNDP) başkanlığına getiri..
Hükümet dışlanırsa TÜBİTAK’ta işler yürümez Hükümet, TÜBİTAK’ın yönetim yapısında değişiklik öngören kanun teklifini Meclis’ten geçirdi. Tartışmalara yol açan düzenlemenin ‘kurum için zorunlu..
AK Partili Başoğlu, büyükelçileri seçim bölgesine çağırdı AK Parti Adana Milletvekili Atilla Başoğlu, seçim bölgesinin tarım ürünlerini Latin Amerika ülkelerine pazarlamak için ilginç bir yön..
Sezer ‘10 bin polis alımı’nı Anayasa Mahkemesi’ne taşıyor Cumhurbaşkanı Sezer, bir kez daha görüşülmesi için TBMM'ye gönderilen ve tekrar kabul edilen Siyasi Partiler ile Emniyet Teşkilatı Y..
Tribünde küfür etti bir milyar ceza aldı Bir atasözümüz vardır, "Bir musibet bin nasihatten iyidir." diye. Yılların tecrübesi konuşur bu kelimelerde. İnsanoğlu genelde, yanlış bildiği bir şey..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9