6 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

6 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Ekime kadar çözüm' tartışması Rum lider Kıbrıs'ta 3 Ekim'e kadar bir çözüm beklemediğini belirtirken, Talat "Biz hazırız, ama Rumlar hayalci" diye konuştu . Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos ..
Erbakan icin rötuş Kayıp Trilyon Davası'nda faiz tartışması yaşanırken, AK Parti son dakikada, Erbakan'ın cezaevine girmesini kesin olarak önleyecek bir değişiklik teklifi verdi. Kayıp Trilyo..
'Sıfırdan başlayalım' Gül, AB üyeliğine "hayır" diyemeyen Avrupa'daki bazı çevrelerin bu sorunu Türkiye'ye karşı kullandığını söyledi. Dışişleri Bakanı Gül, Türkiye'nin Ermeni meselesinde gec..
Aksiyon filmlerinin yıldızı Wilson İstanbul’da Aksiyon filmlerinin yıldız oyuncusu Filipin asıllı Amerikalı aktör Don ‘The Dragon’ Wilson, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak ..
Berhan Şimşek boşanıyor CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, 6 yıl önce evlendiği haber spikeri eşi Burçin Şimşek’ten ayrılıyor. Uzun süredir mutsuz günler yaşayan çift, sonunda boşanma k..
Okan Bayülgen Ortaoyuncular’a katıldı Ferhan Şensoy’un yazıp yönettiği, Nefrin Tokyay, Rasim Öztekin, Okan Bayülgen, Ali Çatalbaş, Elif Durdu, Ebru Soyuerden, Özgü Namal ve Ferhan Şensoy’un r..
Miami’de ev aldı Türkan Şoray’ın kız kardeşi Nazan Şoray, Miami’de ev aldı. 15 gündür Miami’de bulunan, orada yaşayan Türkler ile bağlantıya geçip bütçesine uygun bir daire arayan Nazan Şoray..
Uyuşturucuya karşı sanatçı desteği Kadıköy Belediyesi’nin gençleri uyuşturucu maddelere karşı bilinçlendirmek amacıyla yürüttüğü proje kapsamında, sanatçılar Cem Davran, Şafak Sezer ve İpek T..
Etiler'de çatı katları 2 yılda % 50 prim yaptı Maya Residence'da bulunan penthouse dairelerin fiyatları iki yılda yüzde 50 arttı. 100 metrekarelik çatı katları 3 milyon dolara satılıyor. Etil..
Bu iş burada bitmedi yatırımlarımızı bekleyin CarrefourSA Genel Müdürü Noirmont, "Tüm süreçlerde etik davrandık. Ortada bir satıcı ve alıcı vardı. 48 saatte işi bitirdik, haber vermeye mecbur..
Dünya çelik devi Mittal İzdemir'le Türkiye'de Erdemir özelleştirmesi ile ilgilenen Mittal Steel, İş Bankası'nın iştiraki olan İzdemir'in yüzde 54.7'sini 78.4 milyon dolara satın alarak, Türki..
Döner Avrupa'yı fethetti, sıra Türkiye'de 1990 yılında gıda sektörüne giren Remzi Kaplan, 15 yılda Almanya'nın döner kralı oldu. Kaplan'ın 12 milyon Euro cirolu şirketi Avrupa genelinde bir g..
Yapı Kredi işi tamam gibi... Yapı Kredi Bankası'nın Koç Finansal Hizmetler'e satış işleminin tamamlandığı söyleniyor. Satış açıklamasının yapılmasının an meselesi olduğu kaydediliyor. Yapı Kr..
Mobilya devi IKEA'nın açılışına büyük ilgi Mobilya ve ev aksesuarları mağazası IKEA dün açıldı. Mesai günü olmasına rağmen giriş kapısında 200 metre kuyruk oluştu. Dünyaca ünlü mobilya ve aks..
IMF: Bu kadarını beklemiyorduk Türkiye'nin reformlarda bu kadar başarılı olacağını tahmin edemediklerini söyleyen Anne Krueger, "Ancak reformlar kararlılıkla sürdürülmeli" dedi. IMF Başkan Ya..
Türkiye'de bürokrasi yıkılmaz bir kale gibi Türkiye'ye Özal'ın davetiyle 20 yıl önce gelen ve üç kablo fabrikası alan Saudi Cable'nin Yönetim Kurulu Başkanı Zaynel, 'bürokrasiden' şikâyetçi. ..
Gima, bardağı taşıran son damla... Koç Holding Telekom ile ilgilenmeyi sürdürdüğünü açıklarken, Sabancı Holding bu konuda henüz bir karar verilmediğini bildirdi... Gima'nın CarrefourSA'ya sat..
Adli sicil affından geri adım Adli Sicil Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifini görüşen TBMM Adalet Alt Komisyonu, CHP milletvekillerinin itirazları üzerine, sabıkası olanların her türl..
Denktaş'a Devlet Şeref Madalyası Rauf Denktaş'a, Bakanlar Kurulu'nun teklifi ve Cumhurbaşkanı Sezer'in onayıyla Türkiye Cumhuriyeti Devlet Şeref Madalyası verilecek. Başbakan Erdoğan'ın öncek..
'Saçmalayanlar var' Erdoğan, "Bazılarının acaba hükümet AB'de rehavete mi kapıldı gibi deli saçması yaklaşımları var. Kimliğimizi kaybetmeden AB ile buluşacağız" dedi'Büyük tuzak var'
'Hayır müzayedesi'nden eser almadı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi'nin kimsesiz çocuklar yararına dün Feshane Kültür Merkezi'nde düzenlediği kermese Başbakan Recep T..
Dışişleri uyardı: İsviçre'ye gitme Hakkında açılan soruşturma kapsamında ifade vermeyeceğini söyleyen Halaçoğlu, "Bu, onların Meclis kararını kabul etmek demektir" dediSezer'den hem onay, hem..
Menopozu 10 yıl geciktiren buluş Amerikalı bilimadamları ilk defa kadın yumurtalıklarından alınan kök hücreyle yumurta üretmeyi başardı.
Hayata tutundular Bolu'nun Mudurnu İlçesi’nde ormanda köylüler tarafından bulunan 3 kurt yavrusu Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından koruma altına alındı. Yavru kurtların bakımın..
En pahalı heykel Rumen heykeltıraş Constantin Brancusi’nin ‘Bird in Space’ (Uzayda Kuş) adlı eseri, Christie’s müzayede evinde yapılan satışta 27 milyon 450 bin dolardan alıcı buldu. Bu paran..
Tolon ve Erdoğan ‘Yılın Anneleri’ Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon’un eşi Ayla Tolon, şehit aileleri ve gazilere gösterdiği yakınlık ve desteklerinden dolayı ‘Yılın Annesi’ seçild..
IBM, 13 bin kişiyi işten çıkarıyor Bilgisayar devi IBM, dünya çapında 13 bin çalışanının işini kaybetmesine neden olacak yeniden yapılandırma planını açıkladı. IBM’in işgücünün yüzde 4’ünü ol..
1.5 milyon mükellef e-beyanname verdi Gelirler Genel Müdürlüğü, elektronik ortamda beyanname verme uygulamasının giderek yaygınlaştığını açıkladı.
ÖİB’e 1 katrilyon liralık alım yetkisi Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun (ÖYK) 7 Ocak 2005 tarihinde aldığı gizli bir kararla, borsada işlem gören özelleştirme programındaki kuruluşların 1 katri..
Türkiye’de internet kullanımı yüzde 8 Microsoft Ortadoğu ve Afrika Başkanı Emre Berkin, Türkiye’de internet kullananların oranının yüzde 8 olduğunu belirtirken, Mitsui Avrupa Başkanı Yasuo Ha..
Derviş’in UNDP Başkanlığı’na onay Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş’in BM Kalkınma Programı (UNDP) başkanlığına getirilmesini oybirliğiyle onayladı..
Mitsubishi Canter halterci Naim gibi TEMSA, 3.5 ton kamyonet grubunun yeni üyesi Mitsubishi Fuso Canter FE 511 modelini piyasaya sundu. Mitsubishi Fuso Truck and Bus Company ve Temsa A.Ş. işb..
Etisalat: Telekom’u alamazsak Telsim’le ilgilenebiliriz Türk Telekom ihalesinde teklif vermeye hazırlanan bir konsorsiyumda yer alan Emirates Telecommunications Corporation (ETISALAT) Interna..
Güvencesi olmayana ücretsiz ambulans Sosyal güvencesi olmayanlar acil tıbbi yardım ve ambulans hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek.
SSK’dan eczanelere reçete ödemesi SSK, serbest eczanelerin ilaç fatura bedellerini ödemeye başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, SSK ile sözleşme yapa..
AB’ye tavuk ihracatının önü açılıyor Türkiye'de ‘hormonlu tavuk’ tartışmalarıyla kriz içine giren beyaz et sektörü, AB’ye ihracata hazırlanıyor. Avrupa Birliği (AB) Komisyonu adına görev yapa..
Şimdi de Telekom’da yollarını ayırdılar Türk Telekom’un özelleşme ihalesi için ortaklık yapan Koç Grubu’yla Sabancı Grubu, bu işbirliğini bitirdi. Koç Grubu, ‘Biz Telekom ihalesinde kararlıyı..
Telefona ‘Efsane Yarbay’ da takıldı Merkezi Konya’da bulunan Endüstri Holdingin yağmalanması, bazı iştiraklerinin bir çete tarafından ucuza kapatılmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada, ‘çete..
Etisalat: Türk Telekom için Avea’dan açık yanıt bekliyoruz Türk Telekom ihalesinde teklif vermeye hazırlanan bir konsorsiyumda yer alan Emirates Telecommunications Corporation (ETISALAT) Inte..
AB işini gevşettiğimiz deli saçması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hükümetin AB sürecinde ‘rehavete kapıldığı’ yönündeki eleştirileri ‘deli saçması’ olarak değerlendirirken, ‘Biz ne yaptığımı..
Ikea’dan 30 bin kişilik siftah İsveçli mobilya devi Ikea’nın Türkiye’deki ilk mağazası dün açıldı. İstanbul Ümraniye’deki 50 bin metrekarelik mağazayı ilk gün 30 bin ziyaretçi gezdi. Müşteril..
BDDK: Yapı Kredi masada fazla kaldı BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, ‘Tarafların iyi niyetinden şüphem yok ama satışı henüz bitmeyen Yapı Kredi Bankası’nın masada fazla kaldığını düşünüyorum’ dedi..
Türkiye’yi sömürmüyoruz Türk-Alman Ekonomi Kongresi’ne gelen Alman Aunde Group’un CEO’su Rolf A. Königs, Türkiye’de 1989’dan beri 200 milyon Euro yatırım yaptıklarını ve 5 fabrikanın yanısıra..
Bilimsel DEÜ Senatosu, TÜBİTAK Yasa Tasarısı'nda öngörülen değişiklikle siyasal iktidara geniş yetki tanındığını, bunun bilim kurumunun özerkliğini tehdit ettiğini ileri sürdü. Açıklamada öze..
Beş hoca karma sergide buluştu DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğretim görevlileri ortak sergi açtı. Beyhan Özdemir, Sadık Tümay, Gökhan Birinci, Işık Özdal ve Birsel Matara'nın ..
Hafta sonunu güzel karşılayın İZMİR İnciraltı'ndaki Özdilek Alışveriş Merkezi, anneleri "Benim annem güzel annem" etkinliğiyle güzelleştiriyor. Bugün, yarın ve pazar günü kuaförler annelere s..
Gençlik aşısı gibi armağan ANNELERİ sevindirecek hediyeler arasında tatil de var. 64 ülkede faaliyet gösteren Marriott Oteller Zinciri, annelere özel tatil programları hazırladı. Bu hediyenin..
Eski başkana 30 gün hapis Eski Bornova Belediye Başkanı Ali Sözer, yanlış mal beyanında bulunduğu iddiasıyla ceza aldı.Bu özel günde gözalıcı hediye
Bir telefonla en güzel çiçek ANNELER Günü'nü çiçekle kutlamak isteyenlere büyük kolaylık... 444 24 23 - Alo Çiçek Hattı 24 saat hizmetinizde. En güzel çiçeği, en değerli varlığınız annenize g..
Mühendislerden müzik ziyafeti MAKİNE Müdündisleri Odası İzmir Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu, Konak AKM'de sahne aldı. Jeoloji Yüksek Mühendisi Şef Ö. Faruk Gültaşlı yönetiminde Fuat Edip Ba..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9